doğumu bekleyen kasım anneleri

mucizee

annesinin bir tanesi
Kayıtlı Üye
24 Mart 2008
1.751
3
arkadaşlar bebeğini kucağına almayı bekleyen kaç kişi kaldık.bi aksilik çıkmazsa ben 21 kasımda bebeğimle buluşmayı bekliyorum inş.

bende 16 sında kucağıma alacağım inşallah.
ve uykusuz geceler bitecek ....yada devam edecek mi demeliydim:mad:((

ben de varımmmm, sabırsızlıkla bekliyorum 28 kasımda bekleniyor doğum ama heran gelebilir diyor doktorumuz :)))
bu arada biz dün gece eşimle resmen doğum tatkibatı yaptık , dün grip oldum bütün gün bebeğimi hissetmedim , akşam yemeğinden sonra tatlı da yiyince ve yine hareket olmayınca doktorumu aradım , hemen hastaneye git nst'ye gir dedi.. kızlar halimizi bi gormeniz lazımdı , once dogum cantamı aldım ay dedim eksikler var terlik falan koymadım daha hemen hazırlıyım cantayı dedim , esim de hazırla sonra ben panikle yapamam tek başıma dedi , ama çantayı elime alınca iyice bi panik oldum yok hazırlamıycam biz hemen hastaneye gidelim dedim.. neyse çıktık kapıdan önce kocam asansörden inerken üstüme çıktı , sonra ışık açıcam diye beni devirdi , arabayı otoparktan çıkaramadı , yolda kırmızıda geçti , yeşil ışıkta karşıya geçen yayalara çarpıyodu nerdeyse bi de üstüne bağırdı çağırdı onlara , hastanenin yolunu unuttu bambaşka yollara daldı , nihayet sapasağlam hastaneye vardık bu sefer de bomboş otoparkda park edecek yer bulamadı :))) baya bi uzun uğraşlardan sonra nst'ye çıkabildim , ebe aleti koyunca duyamadık oğluşun kalp seslerini sonra yavaş yavaş gelmeye başladı , en nihayetinde gümbür gümbür attığını duyduk meğersem hastayım diye o da kaçmış saklanmış sıpa :)) ama ömrümden ömür gitti , Allahım bir sağlıkla kucağıma alsam o günü bi görebilsem... böle işte kızlar dün halimiz çoook komikti :)) doğumda neler yapıcaz bilmiyorum artık..

merhaba... ben kasımın beşinde bebeğimi kucağıma aldım... kızım irem dünyaya gözlerini açtı teyzeleri... inanın çok mutluyum hepinizle paylaşmak istedim...

kızlar ben de beklıyorum sabırsızlıkla.. doktorumuz 26-27 sine kadar kızın gelmezse sen gel dedi. o zaman bı guzellık duşunecek bize:) cok komık oluyo ama gercekten halımız. bı kucuk agrı başlıyo ay acaba doğum sancısı bu mu diye başlıyorum düşünmeye..
hepimiz hayırlısıyla bebeklerımızı sağlıklı bi şekilde kucağımıza alalım da... geçer hepsi..

walla doğum hikayelerini okudukça iyice özeniyorum , sonra da bi panik başlıyo ay doğurmasam mı acaba diye :))
dün gece hastaneye gidip de doğum katına çıktığımızda eşime döndüm ben vazgeçtim doğurmaktan geri al bu bebeği içimden dedim o panikle :)) ki gerçekten çok soğukkanlı ve güçlü
bir insanımdır , hamileliğin başından beri normal doğurucam ben deyip duruyorum ama zaman yaklaşıkça çoook korkmaya başladım çooook :KK43:

ben de beklemedeyim. normal yapmak istiyorum ama doktor 21 kasımı geçirmem dedi. bakalım nolcek....

benimde artık 24 kasıma kadar doğmazsa suni sancı verecek doktorum....
bi de biz alabilsek hayırlısıyla bebeklerimizi kucaklarımıza......

Ben artık sabırsızlanmaya basladım. Bir yandan evi yeteri kadar toparlamadan gelmesin diye dua ediyorum, bir yandan neye benzedigini dusunmekten ve heyecanlanmaktan geri duramıyorum.. Hazır mıyım? Bas edebilecek miyim? Dogumum nasıl olacak? İlk dogum belirtim ne olacak? Kac saat surecek? Her sey yolunda gidecek mi? Ben ve bebegim saglıklı olacak mıyız? Offffff offffffffffff..

Bazen tuvalete gitme hissi ile bir kramp bir arada oluyor ve heyeanlanıyorum, geliyor mu acaba diye.. Sizde benzer bir yakınma var mı? Cok fazla mide yanması yasıyorum. Demek ki bebegim henuz asagı inmedi diyorum.. Siz de durum nasıl? İnince gercekten ayırt edebiliyor muyuz?

Ben de dogum hikayemi yazabilmek istiyorum. Hergun yeni dogum hikayesi var mı diye bakıyorum.. Lutfen ilk fırsatta hikayelerimizi yazalım..

Sevgiyle ve saglıcakla kalın..

Sevgili Hüsran aynı zamanda dogm yapacagız sanırım..
Doktorum bana ne tarih verdi ne gel dedi:KK43:
Nasıl dogum yapmayı planlıyorsun? Sezeryan, normal?
İdrar yapma hissin ve krampların oluyor mu? Bebegin asagı indi mi?
Suan kilosu ne kadar?

ay banada fenalık geldi haftaya cuma 21inde doğumum benim ama gel gör ki benim oğlan da kurtlu bende kurtluyum çok zor gelmeye başladı beklemek...

ay banada fenalık geldi haftaya cuma 21inde doğumum benim ama gel gör ki benim oğlan da kurtlu bende kurtluyum çok zor gelmeye başladı beklemek...

doktor bana da sezaryan için 21 kasım cuma tarihini verdi. ama bazen öyle oluyorki benim kız cumayı beklemeyecek gibime geliyor. gerçi bende biran önce doğsun diye içimden geçiriyorum ama sonra vazgeçiyor zamanını beklesin diyorum. ah ah. benim aklımda karmakarışık kızlar. ama daha fazla da beklemem heralde.

kızlar benim de doğum tarihim 12 kasımdı ancak kızım nazlı biraz.hala gelmeye niyeti yok.tabi ekmek elden su gölden.emme derdi de yok.naniknanikama ben sabırsızlanıyorum artık.bir an önce kavuşmak istiyorum kızıma.nasıl kime benziyor çoook merak ediyorum.bi yandan da korkmuyo değilim.normal yapmak istiyorum ama nasıl dayanacağım bilmiyorum:1shok:yarın akşam hastaneye yatıyorum.suni sancı verilecek.umarım hepimiz bi an önce kavuşuruz bebişlerimize...

kızlar benim de doğum tarihim 12 kasımdı ancak kızım nazlı biraz.hala gelmeye niyeti yok.tabi ekmek elden su gölden.emme derdi de yok.naniknanikama ben sabırsızlanıyorum artık.bir an önce kavuşmak istiyorum kızıma.nasıl kime benziyor çoook merak ediyorum.bi yandan da korkmuyo değilim.normal yapmak istiyorum ama nasıl dayanacağım bilmiyorum:1shok:yarın akşam hastaneye yatıyorum.suni sancı verilecek.umarım hepimiz bi an önce kavuşuruz bebişlerimize...

canım inş.suni sancıya gerek kalmadan bebişin gelir.son günler hiç geçmek bilmiyor.

kıslar bende dogurmadım daha cok heyecanlanıyorum cok korkuyorum benımde tuvaletle bırlıkde arada sancım olunca acaba gelıyormu dıye telaslanıyorum ama gecıyor allahım kısa surede hayırlı bır sekılde dogurmayı nasıp eder ınşallah kıslar hepımıze

Benimde son günüm 27 kasım bende de hala tık yok kızlar ya:1no2:
PAZARTESİ KONTROLÜMÜZ VAR NORMAL DOĞUMDÜŞÜNÜYORUM VE ÇOK DA KORKUYORUM:çok üzgünüm:

Sevgili Hüsran aynı zamanda dogm yapacagız sanırım..
Doktorum bana ne tarih verdi ne gel dedi:KK43:
Nasıl dogum yapmayı planlıyorsun? Sezeryan, normal?
İdrar yapma hissin ve krampların oluyor mu? Bebegin asagı indi mi?
Suan kilosu ne kadar?

ben herşeyi doktora bıraktım, sağlıklısı neyse oyle olsun istiyorum. yani şu anda normal doğum beklıyorz. Ama tabi herşey o an belli olur biliyosun bi terslik olursa da epidural sezeryan olucam..
idrara çok sık çıkmaya başladım. doktorun dediğine göre bebeğin başı da rahime yerleşmiş. Ama kramp nedir bilmiyorum. daha oyle bi şey hissetmedim. kızımın gerınmelerı oluyo, onları kramp sanıyorum:) ha iki gündür adet sancısının hafıfınden arada gelip gidiyo.. normalde adet sancılarım cok sıddetlı olurdu ama bu cok hafıf..
Kilosunu benım doktorumun makınesının o özelliği bozuk olduğundan bılemıyorum. bi tek ayak boyunu bılıyorum 8cm falan dedi. onunla ıdare ediyorum:jeyyar:

Tesekkur ederim Hüsran.. İnsallah hakkımızda hayırlısı olur. Benim de zaman zaman adet sancısı gibi sancılarım olluyor.. Bu carsamba doktora gidecegim. Bakalım bana fikir verecek bir iki kelam edecek mi? Ogrendigin bacak boyunu (FL), 7 ile carpınca bebegin yaklasık boyunu bulabilirsin.. Bu durumda senin prenses 56 cm civarı :) Benim oglanı sollamıs :) Allah hepimize saglıklı bir dogum ve evlatlar nasip etsin. Sevgiyle kal..

X