Doğuma Hazırlık Doğumda bebeğin sıkışması ve sezeryan

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Doğum iki türlüsü de zor farklı doktorların fikri önemli bir kaç dr daha aynı şeyi söylerse sezeryane ikna olursunuz baska seçenek yok bebeğin sağlığını düşünmek önemli. Yoksa sezeryan kesinlikle tavsiye edilmeyecek bir doğum yöntemi ama hayat kurtarıyor..

Sezeryan ile Doğum yaptım ,bir daha doğuracak olsam yine sezeryan olurum .İnsanları korkutmak için şehir efsanesine dönmüş agrı olayına inanmayın .Zaten hastanede ağrı kesici yapıyorlar .2 gün sonra eve gelince gayet de iyidim .Bebeginizi riske atmayın ,doktorunuza güvenin .
Başka doktora muayene olun diyen arkadaşlarımızın dediği gibi muayene oldunuz ve normal doğum olur görüşü aldınız .O zaman ne yaparsınız ,bence bunu düşünün .Bana da doktorum sez dediğinde çevrem başka doktora git dedi ama ben doktoruma güvendiğim için tercih etmedim .

Bunu duyduktan sonra hangi anne normal dogumu ister ki. Bana da doktorun uydurması gibi geldi ama bana da bu söylense sezaryeni kabul ederdim mecbur.

Iste ondan dolayi cok alcakca buluyorum böyle seyleri. Hangi anne cocugunu riske atmayi tercih eder? Hayir yani muayene sirasinda bile "bak simdi zorlaniyorsun, dogumu hic yapamazsin" diyen biri nasil bir doktor oluyor? Ikisinin arasinda sifir baglanti var.

Ondan dolayi diyorum ikinci bir fikir alsin, gerekirse profesör doktora gitsin. Cati muayenesi yapan bir doktora zaten güvenmezdim. Ha acilim varmi diye muayene yapilir ama cocuk oradan gecebilirmi diye muayene yapilmaz.

Peki Prof.a gitti ,o da kazanmak için normal Doğum olur dedi ve çocuk sıkıştı ,o zaman ne olacak ?

Sezaryen doğum ağrısının şiddeti kişiden kişiye ve doğumdan doğuma değişir. İlk sezaryenimde daha çabuk ayaklandım, ikinci de daha çok canım yandı ama bebeğin anneye olan ihtiyacı kendimi hemen toparlamamı sağladı
Bence bebeğini riske atma, sağlıcakla al bebeğini kucağına

Sadece dikiş acısını düşünüp bebeği riske atmayın.
İleride en bebekte ki en küçük olumsuzluk.bile, acaba normal doğumda ters giden birşey mi oldu diye kafaniza takılır.

Normali de sezeryani da zor. Ama geçmeyen ağrılar değil. Kimsenin unutmadığını acılar olsa 2.-3... ler yapilmazdi

Peki Prof.a gitti ,o da kazanmak için normal Doğum olur dedi ve çocuk sıkıştı ,o zaman ne olacak ?

Neyi kazanmak icin? Prof dr'un hastaya ihtiyacimi var? Sezeryan neticede bir amelyat, niye gereksiz bir yerde insan amelyat olsun? Sirf doktor daha fazla para alip, rahat olsun diye.

Ve daha öncede dedim, cati muayenesi diye birsey yok aslinda. Doktorun bir bebegin gecip gecemedigini önceden göremez. Bu yüzden zaten dogumda acilma oluyor.

Bende çatı darlığu var eğer doğum öncesi muayene olmasaydım, açılma olmayacağı için normal şekilde yapmamın mümkün olmayacağı bir doğumun sancısını çekecektim. Hem normal hem sezaryen doğum sancısı çekmektense sezaryen doğum yapmak çok daha mantıklı değil mi sizce de?? Yani o çatı muayenesi yapılmalı.

Normali sonuna kadar deneyip sabahtan aksama kadar sancı çekmiş 10 cm açıklıkla sezeryana girmiş birisi olarak söylüyorum doğumun ikisinin se kendine gore zorluğu var sezeryan dikisleri de öyle aman aman acımıyor yani sadece 1 hafta zorlandim ben sonra şükür bir sıkıntı yaşamadım

Nasıl hastaya ihtiyacı yok,yapmayın lütfen .

Bence bu kadar da emin konuşmayın çünkü sizin yaptığınız bu yönlendirme ile konu sahibinin bebeğine birşey olsa bunun vebali size olur .

Öncelikle sağlıkla kavusun kuzunuza .
Benim de 7 aylik bebisim var sezeryan oldum .
Doğumun kolayi zoru olmaz bence .
Ben hamileyken kendime su sekilde telkim verdim
Normal olursa o surecte aci cekecegim ,sezeryan olursa doğum anından sonra. Onemli olan sağlıkla kavusmak diye düşündüm ve kendimi rahatlattim .Doguma gulerek girdim mutluluktan aglayarak ciktim .Spinal oldugu icin o ilk anlari yasadim baygin degildim .Cok guzel fotoğraflarımız var .Uyusukluk gecince agri oluyor ama dayanilmayacak gibi degil .Zaten agrim var dedikce igne yapiyorlar rahatliyorsunuz .Biraz bebekle ilgilenmek zor oluyor ama bebeginizi düşünüp güç alirsaniz hemen iyilesirsiniz .
Ununu eleyip elegini asan insanlar hamilelerin ustune kara basan gibi çöküyor .Yok soyle zor yok boyle tehlikeli diye .
Kimseye kulak asmayin .Doğum insanin aci cekerken güldüğü tek olaydır sanirim.

Nerden biliyorsun çati darliğin olduğunu? Bu sadece doğumda belli olan birşey.

Nasıl hastaya ihtiyacı yok,yapmayın lütfen .

Bence bu kadar da emin konuşmayın çünkü sizin yaptığınız bu yönlendirme ile konu sahibinin bebeğine birşey olsa bunun vebali size olur .

Ben konu sahibine ille normal dogum ol demiyorum, en azindan ikinci doktordan fikir alsin diyorum. Doktorlarin bu şekilde anne adaylarin duygulari ile oynamasi vicdansizlik diyorum.

Oncelikle hayırlı doğumlar olsun insallah.. Normal doğum, hemen her annenin isteyeceği birsey. Ama bebeğinizi riske atmayınız.
Hem gecmiste gecirmis oldugum buyuk bir bel ameliyati nedeniyle hem de erken dogum sebebiyle sezeryana alındım. Ağrılıdır, yardıma cok ihtiyacınız olur ilk gunler ama en fazla 1 hafta..
Ben o halimle, her gun banyomu yaptim ve 32 gun kuvez yolu arşinlasim. Dayanilmaz bir acı degil. Korkmayın.. once bebeginizin iyiligi, saglıgı..
Sağlıkla kucağınıza alınız..

Normal doğum yaşamadım. Keşke nasip olsaydı ama olmadı. Sezeryan öyle korkulacak ağrılı birşey değil. Yani en azından benimki öyle geçmedi. Ağrı kesici veriyorlar zaten. Bir hafta kadar yatıp kalkmak, lavaboya gitmek belki daha ağır hareketlerle olur ama dayanılmayacak birşey yok. Önemli olan anne ve bebeğin sağlığı. Hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah.

Sezeryan tercih ederdim normal doğum yaptim dikisimde vardi cevreden duyduklarima gore sezeryande oyle asiri agri falan olmuyormus normal dogumdaki gibi dikkat gerekli bazi seylere bebeginizi riske atmayin
Sezaryen çok kötü , keşke bende normal yapabilseydim. Normal doğum bebeğine bu hayatta verebilecegin en güzel hediye ..

Dogumla ilgili sifira yakin bilgim var desem yalan olmaz ama takip ettigim kadariyla Turkiye deki doktorlarin isine gelmiyor normal dogum ve hamileleri sezeryana itiyorlar resmen. Tabii sezeryan tu kaka degil ama ilgilenmek istemiyorlar.

Gecen gun daha onceden memelimestan ismiyle takip ettigim vine fenomeni olan eylul ozkan‘ in dogum surecini instagramdan takip ettim ve Amerika daki doktorlar resmen anneyi cesaretlendiriyor ve 41. haftasini gecmisti galiba ona ragmen normal dogum yapti. Dogumu yapan doktor 7 cocuk babasiydi yanlis hatirlamiyorsam. Kisa zaman icinde youtube‘ a yuklerler saniyorum.
Demem o ki doktorunuza guveniyor musunuz, onemli olan bu? Kolay bir dogum dilerim, saglikla kucaginiza alin.

Ben bu tip durumlarda her zaman farklı bir doktora daha görünmekten yanayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…