Doğum sonrası yanımızda kim kalmalı sizce hanımlar?

Bizde ilk 12 gun annem kalmisti sonra kv gelmisti o da bir hafta kalmisti. Ilk gunler tek sorun emzirmek oldu bizde memeyi tutamiyordu annem ben ve esim meme tutturmaya calisiyorduk. Cogu zaman ayakta iki buklum ve memeyi tutunca birakmasin diye o sekilde bekliyorduk annemle dakikalarca.

Onun disinda annem yemek yapiyordu bize, bebegin ustunu degistiriyordu. Ilk banyosunu hastanenin hemsiresi gelip yaptirmisti bize gostermisti. 12. Gun kv geldiginde anne gitme diye aglamistim. Normalde o kadar duskun degilimdir anneme ama emzirmeyi beceremedigim, ustunu bile degistiremedigim minik bebekle kalmak cok korkutmustu beni.

Bence anneniz gelse cok iyi olur, emzirme ve manevi destege ihtiyac oluyor
Hastane hemşiresinin gelmesi ne güzelmiş 😍 gerçi ben ilk banyosunu da yalnız yaptırdım 😅

Ben de bu süreci en güzel eşimle atlatabileceğimi düşünüyorum fakat çevremden çok tepki alıyorum bilemezsiniz çocuk büyütmediniz siz anlamazsınız gibisinden
Hiç dinlemeyin. Hatta onlara bilgi bile vermeyin. Benim de eşim kalmıştı hastanede. Hemşireler her şeyimizle ilgilendi, eve gitmek bile istemiyordum 😂

anneniz ya da kimle rahat hissedecekseniz o gelecek ama cocuga siz bakacaksiniz.
gelen kisi de yemeginizi, camasirinizi artik neye ihtiyaciniz varsa onu yapacak.

su “cocuguma biri baksin, ben de isleri yetistireyim” kafasindan ciksalar hersey daha guzel olacak lohusalar icin.

ben annemi istedim yanimda. cunku dogum sonrasi camasir degistirmem gerektiginde utanmayacagim ve bunu yuksunmeden yapacagini bildigim tek insan oydu.

ben bebegimle ilgilendim hep. annem de sagolsun evimle ve benimle ilgilendi. uykusuz kaldigim gecelerde sessizce bebegimi alip salonda vakit gecirdi. emzirme saatinde getirdi.

yani sizin isteklerinize yilmadan, usanmadan cevap verebilecek nitelikte biri olsun yaninizda. yormasin, rahatlatsin. 😊

Hastane hemşiresinin gelmesi ne güzelmiş 😍 gerçi ben ilk banyosunu da yalnız yaptırdım 😅

Ne guzel ben cok korkuyordum, kiyafetini bile degistiremiyordum kolunu aciticam diye😁 bu durum yalniz kalana kadar devam etti 20. Gun her seyini kendim halledebilir seviyeye gelmistim 😍

Evet evet hemsire gelmesi cok buyuk sans oldu 😍

Ne guzel ben cok korkuyordum, kiyafetini bile degistiremiyordum kolunu aciticam diye😁 bu durum yalniz kalana kadar devam etti 20. Gun her seyini kendim halledebilir seviyeye gelmistim 😍

Evet evet hemsire gelmesi cok buyuk sans oldu 😍
Ya kıyamam 🥺 ben nedense hiç korkmadım, daha önce hiç bebek de bakmamıştım oysaki.

Sizin adınıza çok sevindim hemşirenin gelmesine 🤗

Sizce bir kadın doğum yaptıktan sonra yanında kim kalmalı ? Ben kendimi düşünüyorum bir türlü uygun birini bulamıyorum. Annem gelse desem çocuk bakmaktan pek anlamıyor beni ve kardeşimi babaannem büyütmüş annem sadece emzirmiş. Babaannem gelse desem yaşlı 75 yasında gece uykusuz kalsa rahatsızlanacak kardeşim 18 yaşında o da bilmez pek. Kayınvalidemle kalmamı eşim de istemiyor çünkü pat diye lafını söyleyen kötü sözü esirgemeyen biri loğusa halimle kaldıramam yani normalde bile kaldıramıyorum söylediklerini loğusayken depresyona falan girerim herhalde. Anlayacağınız çok büyük bir çıkmaza girdim arkadaşlar. Hamileyken kitap okusam bilgi edinsem kardeşim yardımcı olmaya gelse eşim kardeşim ben geçiremezmiyiz acaba bu süreci ? 😞 sizin yanınızda kim kaldı nasıl atlattınız bu süreci. Kayınvalidesiyle kalanlar nasıl geçirdi? Benim çevremde kayınvalidesiyle kalanlar hiç önermiyor da
20 yaşındaki kardeşim kaldı. Eşim kardeşim ben atlattık. Çokta yardımcı oldu. İlaç gibi geldi varlığı. Geceleri gençliğin verdiği enerjiyle sabaha kadar otururdu. Bende aralarda 1 saat 1 saat uyurdum o sayede. Zaten annem yok kvdede olmaz başka seçenek yoktu.

Sizce bir kadın doğum yaptıktan sonra yanında kim kalmalı ? Ben kendimi düşünüyorum bir türlü uygun birini bulamıyorum. Annem gelse desem çocuk bakmaktan pek anlamıyor beni ve kardeşimi babaannem büyütmüş annem sadece emzirmiş. Babaannem gelse desem yaşlı 75 yasında gece uykusuz kalsa rahatsızlanacak kardeşim 18 yaşında o da bilmez pek. Kayınvalidemle kalmamı eşim de istemiyor çünkü pat diye lafını söyleyen kötü sözü esirgemeyen biri loğusa halimle kaldıramam yani normalde bile kaldıramıyorum söylediklerini loğusayken depresyona falan girerim herhalde. Anlayacağınız çok büyük bir çıkmaza girdim arkadaşlar. Hamileyken kitap okusam bilgi edinsem kardeşim yardımcı olmaya gelse eşim kardeşim ben geçiremezmiyiz acaba bu süreci ? 😞 sizin yanınızda kim kaldı nasıl atlattınız bu süreci. Kayınvalidesiyle kalanlar nasıl geçirdi? Benim çevremde kayınvalidesiyle kalanlar hiç önermiyor da

Ben annemle kaldım, baya yardımcı oldu. Sezaryen dikişim acıyor diye bebeği yanında yatırdı, yataktan desteksiz kalkamıyordum.

Kardeşiniz de yardımcı olabilir eğer aklı başındaysa. o ev işlerini yapar siz bebeğinize bakarsınız.

Ama sezaryen olacaksa işi bilen birine ihtiyacınız var. Gerçekten tek başına bebeğe bakılamıyır. Ben kendime bakamadım 10 gün.

Kaynanayı bilmiyorum ben yabancı birine ihtiyacımı söyleyemiyorum daha çok yoruluyorum.

Arkadaşınız falan yok mu çocuğu olan.aile bireylerinden birini düşünüyorsanız en mantıklı seçenek çocuk tecrübesi olan bir arkadaşınız olabilir

X