Doğum sonrası misafir

monolok

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2023
85
67
28
Hanımlar hayırlı günler
25 günlük anneyim çok şükür yavrumun 40 ım çıkana kadar kimseyi kabul etmiceğimi net bir dille hem anneme hem kayınvalideme söyledim çok istiyorsanız hayırlı olsuna size gelsinler dedim. Bunun nedeni hastalıkların çoğalması erken doğum yaptım, bebeğim çok küçük dr anne babası bile olsanız maskesiz yaklaşmıcak bebeğe denildi. annem sağolsun anlayışla karşıladı, kayınvalidem hayır diyemiceğim insanlar var çok çok yakınlarını kastediyor hadi bunu anlayabilirim bi nebze gelip görüp gitsinler, ama şimdi de komşuları için yok işte şu kişi kızını alıp gelicekmiş hayırlı olsuna bende 40 ı bekleyin dedim diyor.
Aşşşırı sinir oldum söylüyorum anlamıyor da kesinlikle komşuları o bu şu için bebeğimi riske atamam öyle değişik bir kayınvalidem var ki çok sıkıldım laftan anlamıyor gelenleri de asla bi kahve tatlıyla göndermez illa yemek yapılacak.

Komşusunun gelini doğum yapmış ay seninle oraya gidelim diyor gidemem ne o bebeği ne kendi bebeğimi riske atamam dedim anlamıyor sinir etmek için yapıyor bence.

Bu konuya da eşime anlatmak istemiyorum şuanlık ben gerekirse çok sert bir dille uyarıcam. anlamazsa eşime söylerim artık.

Bence direkt eşine söyle. Anası show yapacak diye siz lohusa halde hassas bebekle bu kadınla uğraşmak zorunda değilsiniz. Annemlerde hiç böyle hayırlı olsun misafirliği yok, zaten bebek hassas aşısı yok. Anne yorgun. Hiç anlamıyorum bu yeni doğan görmesini.

uyarmışsınız gerekirse sert de yapacaksınız olay bence çözülür
hee baktınız hala anlamıyor mu eşinizin yanında kv ye açın konuyu
anne böyle böyle demiştin.. biz 40 çıkana kadar kimseyi kabul etmeyeceğiz
hee illa getireceğim diyorsan evinde de yemek yapıp getirir misin ben hayatta uğraşamam vs diyin eşiniz de duysun

eşiniz de sizinle hem fikir dimi bu arada?

baktınız ne yaptı etti getirdi bebeği hiç çıkarmayın odadan.. görmek isterlerse kapıdan gösterin premeture bebeğim kusura bakmayın diyin yeter
ne gıcık kadın

Hayırlı olsun allah analı babalı büyütsün.
Genelde ev icinde bebek görme faslı anne biraz toparladıktan sonra müsait bi zamanda görmeye gelinir bizim antepte böyle hastanede zaten ilk günlerde bi bakmış görmüş olunuyor . Eşiniz kendi annesiyle konuşsun belki o zaman anlar

Evet eşim de benim gibi düşünüyor 40 ı bekliyor zaten 40 tan sonra gelip göreceklermiş sözde

Evet eşim de benim gibi düşünüyor 40 ı bekliyor zaten 40 tan sonra gelip göreceklermiş sözde
anladım
kv ye çok kızılacak bir durum yok bence sözünüzü dinlemiş :)
ama yemek olayını söyleyin muhakkak.. yapsın getirsin
siz yapamazsınız

Hem anneniz hem kaynananız mı yanınızda kalıyor

Bebeğin sağlığı söz konusu, sırası mı şimdi misafirin diye tersleyin bence başka türlü anlamayacak çünkü. Ben anlamıyorum ya küçücük bebeğin nesini görecekler neyin merakı bu. Çok istiyorsa kendi evinde ağırlasın.

Ama ben 40 ı çıktıktan sonra da istemiyorum çok çok yakınlar hariç :) komşuları ona gitsin mesela :)
Bir zahmet öyle yapsinlar . Kimse için bebeğinizi riske atmayın . Ben çok yakınları bile iki aydan sonra kabul ettim. Kayınvalidenize net olun bence yüzünüz yumuşak ondan bu kadar diretiyor

Azcık yırtık olmak lazım böyle durumlarda valla hele getir kovarım hepsini ne yüzsüzler derim kızım sana söylüyorum gelinim sen anla muhabbeti

en sevmediğim insan tipi ,anlayışsız,geri kafalı
lohusa kadının evinde ne işi var gelenlerin yahu.
vallahi şeytan diyorki eve çağıracaksın ,herkes salonda iken kanamam tuttu diye yalandan çığlık atacaksın
utançlarından yerin dibine sokacaksın bunları
kanamalı kadının evinde ne işleri var delirmemek elde değil.

Yeni doğum yapmış kadına bebek görmeye gitmek kadar saçma bir olay görmedim zaten uykusuz alışma evresi lohusa dikişler göğüsler hasas uykusuzluk adaptasyon .. iki ay sonra falan evet o da yakınları ama komşusundan size ne sizde işi ne çok istiyorsa kv ye gitsinler bi de hizmet beklemezler mi Allah im hem doğum yapmış kadına gidiyorsun hem öküz gibi oturup çay kek bekliyorsun oldu canım bi de sizin kv de millete hava atacak diye çay kahve de kesmiyor yemekli geliyorlar yok öyle bir dünya vallahi tavrınızı koyun lohusa kafası güzel bi bağırın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…