Doğum sonrası misafir

Ben sadece kendi kayınvalideme sinir olmuyorum artık başkalarının kayınvalideleride deli ediyor beni. Hayır diyemeyeceğim insanlar var ne demek? Kim bu insanlar? Bebeğin sağlığından daha mı önemliler?
Iste kusak farki onlarin kusaklari icin cocuk hasta olmus vs onemli degildi, onemli olan elalem ayiplamasin elaleme gosteris olsun. Bizim nesil bilinclendi bazi konularda ama onlarin o yasta bunu anlamalari mumkun olmuyor. Oysaki cok basit bir mantik kurali ama o kadar elalem hapishanesinde yasiyorlar ki burunlarini bile cikaramazlar oradan. Bu kusak farki meselesi beni korkutuyor bazen. Acaba yaslaninca ben de cocugumla bu fark yuzunden sorun yasayacak miyim diye dusunuyorum. Mesela is hayatinda bile yeni nesilin dogrulari bize yok artik o kadar da degil dedirtiyor. Mesela mail yazma stilleri gibi gibi ama bu onlar icin dogal bir sey oluyor. Bakalim yasayip gorecegiz. Ayrica benim de cocugu kendi dogurmus kendi buyutecekmis gibi davranan bir kaynanam vardi. Bir de bu versiyon var lohusadan daha lohusa iki gunde bir acile goturturdu kendini ne cikardi hicbir sey. Hatirladikca icim buruluyor.

Iste kusak farki onlarin kusaklari icin cocuk hasta olmus vs onemli degildi, onemli olan elalem ayiplamasin elaleme gosteris olsun. Bizim nesil bilinclendi bazi konularda ama onlarin o yasta bunu anlamalari mumkun olmuyor. Oysaki cok basit bir mantik kurali ama o kadar elalem hapishanesinde yasiyorlar ki burunlarini bile cikaramazlar oradan. Bu kusak farki meselesi beni korkutuyor bazen. Acaba yaslaninca ben de cocugumla bu fark yuzunden sorun yasayacak miyim diye dusunuyorum. Mesela is hayatinda bile yeni nesilin dogrulari bize yok artik o kadar da degil dedirtiyor. Mesela mail yazma stilleri gibi gibi ama bu onlar icin dogal bir sey oluyor. Bakalim yasayip gorecegiz. Ayrica benim de cocugu kendi dogurmus kendi buyutecekmis gibi davranan bir kaynanam vardi. Bir de bu versiyon var lohusadan daha lohusa iki gunde bir acile goturturdu kendini ne cikardi hicbir sey. Hatirladikca icim buruluyor.
Çok haklısın, bizim annelerimizin kayınvalidelerimizin önceliği hep elalem olmuş. Elalemin diline düşecegime çocuk hasta olsun daha iyi diye düşünüyorlar. Ama çocuklarımızla bizim aramızda o kadar büyük uçurumlar olacağını sanmıyorum ben. Farklılıklar illaki olur, ama bizim kuşağın en büyük sorunu büyüklerimizin bu farklılığa asla saygı göstermeyişi. Biz kendi çocuklarımıza o saygıyı gösterebilirsek sorun yaşamayız inşallah. Ben hem annemle hem kayınvalidemle çok sorun yaşadım, çünkü ikiside herşeyin en iyisini bildiğini sanıp bana zorla kendi dediklerini yaptırmaya çalıştılar. Bütün çatışmaların temelinde bu vardı. Mesela oğlumu bebekken kimseye haber vermeden sünnet ettirdim, sünnet düğünü yapmadım, annem kıyameti kopardı. Ben akrabalara ne diyecegim diye ömrümü yedi benim. Bana göre sünnet düğünü saçma sapan birşey ama yarın benim çocuğum torunuma sünnet düğünü yapmak istese ben karışmam mesela. Fikrimi söylerim sadece, canı nasıl isterse öyle yapsın.

Sen diyecegini demişsin bence daha bir şey açıklama. arayana durumu izah edersin Cat kapi gelene de kapıyi yarım açıp müsait değiliz dersin olur biter 😂 Sonucta kayinvalidenin hayır diyemeyecegi kişiler var senin olmamalı.

X