Doğum sonrası misafir

Hanımlar hayırlı günler
25 günlük anneyim çok şükür yavrumun 40 ım çıkana kadar kimseyi kabul etmiceğimi net bir dille hem anneme hem kayınvalideme söyledim çok istiyorsanız hayırlı olsuna size gelsinler dedim. Bunun nedeni hastalıkların çoğalması erken doğum yaptım, bebeğim çok küçük dr anne babası bile olsanız maskesiz yaklaşmıcak bebeğe denildi. annem sağolsun anlayışla karşıladı, kayınvalidem hayır diyemiceğim insanlar var çok çok yakınlarını kastediyor hadi bunu anlayabilirim bi nebze gelip görüp gitsinler, ama şimdi de komşuları için yok işte şu kişi kızını alıp gelicekmiş hayırlı olsuna bende 40 ı bekleyin dedim diyor.
Aşşşırı sinir oldum söylüyorum anlamıyor da kesinlikle komşuları o bu şu için bebeğimi riske atamam öyle değişik bir kayınvalidem var ki çok sıkıldım laftan anlamıyor gelenleri de asla bi kahve tatlıyla göndermez illa yemek yapılacak.

Komşusunun gelini doğum yapmış ay seninle oraya gidelim diyor gidemem ne o bebeği ne kendi bebeğimi riske atamam dedim anlamıyor sinir etmek için yapıyor bence.

Bu konuya da eşime anlatmak istemiyorum şuanlık ben gerekirse çok sert bir dille uyarıcam. anlamazsa eşime söylerim artık.

Artık devir değişti
Salgınlar, hastalıklar bir sürü pislik var
Küçücük bebeğin evinde kimsenin işi yok 40 ından sonra da kabul etmeyin
İnsanların ısrarını anlayamıyorum daha geçen hafta arkadaşımın 78 yaşındaki annesi covid kaptı sebebi Cuma duası, komşularıyla her hafta birinin evinde toplanıyorlar. Bin kere dedik aman teyze yapmayın etmeyin kimse ciddiye almadı. Bu evlerde toplanma mevlütler, okumalar, bebek görmeler, hayırlı olsunlar tehlikeli bir hal aldı artık yapmamak lazım.

Hanımlar hayırlı günler
25 günlük anneyim çok şükür yavrumun 40 ım çıkana kadar kimseyi kabul etmiceğimi net bir dille hem anneme hem kayınvalideme söyledim çok istiyorsanız hayırlı olsuna size gelsinler dedim. Bunun nedeni hastalıkların çoğalması erken doğum yaptım, bebeğim çok küçük dr anne babası bile olsanız maskesiz yaklaşmıcak bebeğe denildi. annem sağolsun anlayışla karşıladı, kayınvalidem hayır diyemiceğim insanlar var çok çok yakınlarını kastediyor hadi bunu anlayabilirim bi nebze gelip görüp gitsinler, ama şimdi de komşuları için yok işte şu kişi kızını alıp gelicekmiş hayırlı olsuna bende 40 ı bekleyin dedim diyor.
Aşşşırı sinir oldum söylüyorum anlamıyor da kesinlikle komşuları o bu şu için bebeğimi riske atamam öyle değişik bir kayınvalidem var ki çok sıkıldım laftan anlamıyor gelenleri de asla bi kahve tatlıyla göndermez illa yemek yapılacak.

Komşusunun gelini doğum yapmış ay seninle oraya gidelim diyor gidemem ne o bebeği ne kendi bebeğimi riske atamam dedim anlamıyor sinir etmek için yapıyor bence.

Bu konuya da eşime anlatmak istemiyorum şuanlık ben gerekirse çok sert bir dille uyarıcam. anlamazsa eşime söylerim artık.
Allah bağışlasın ❤️ Bende bebeğim 1haftalıkken sarılık için hastaneye gidip geliyordum. Komşular kapıda beni eve girerken görüp eşim işe gidince gelmişlerdi. İlk defa gördüğüm insanlar. Kayınvalidemin komşuları. Yanımda kimsede yoktu. Neymiş efendim bi kahve bile vermemişim. 😂 Zıkkımın kökünü verseydim iyi giderdi onlara. Zaten bir sürü saçma sapan şeyler söylediler. Yok kucağında tutma yok ekşi yeme acı yeme bla bla blaa.. tahammül edilecek şeyler değil lohusayken. Kabul etmemek en güzeli. Bende erken doğum yapmıştım. Gelişimi durmuştu anne karnında. Çok zor zamanlardan geçtik. Şükür şimdi iyiyiz. 😘 Rabbim evlatlarımızı sağ salim büyütmeyi nasip etsin inşallah ❣️

Hayır yanım da kimse kalmıyor ilk 10 gün annem kalmıştı kayınvalidem ile aile apt zaten
Gözünuz aydın olsun. Allah analı babalı büyütsün inşallah. 40 gun sonrasında görmeye gelenleri de çok yaklastirmayin mümkünse özellikle çocukları. Kalabalık misafirin yanina da çıkarmayın bence. Bebeğim premature olsa kimsenin düşüncesi umurumda olmazdı. Kaç haftalık doğdu bebeginiz

Aklima eşimin amcasinin ben lohusayken kizımı sevmeye gelememesi bunu da kv ve onun kv sikayet etmesi geldi ben pijamayla duruyorum diye gelemiyormus sanki jartiyerle duruyorum 😃 kv ve onun kv sine siz de lohusa kadinin yanında ne isin var neyini seveceksin ufacık cocuğun diyemediniz mi diye çıkışmıştım.Kesinlikle musade etmeyin bir yakınımın yeni doğan bebegi 10 günlükken kaptığı enfeksiyondan yoğun bakımda yatmıştı günlerce

Eşine anlatmak istemiyor musun? Ay şu sitede gördüm bu tip kadinlari da. Sen niye ayilip bayilip sevgili kocanin ufacik bir sikayet bile duymasina izin vermiyorsun. Hayir yani anlayamiyorum. Kaynana denilen kocanin anasi, benle ilgisi bile olmayan bir kadinla ben neden muhatap olayim?? Degil akrabasi komşusu falan filani, kaynanamgil icin bile daha hamileyken kocama gelip kalmasinlar dedim, 5 saatlik yoldan gelip bir kere gorup geri donduler, daha dogurmadan kocam tembihledi çünkü. Ay sizin bu kocalarinizin prensesligine de hastayim. Lohusa halinle ugras kaynanayla sen ugras aferin

Hanımlar hayırlı günler

Komşu ne alaka ya..
Aile tamam anlarım merak ederler, ama komşu ne alaka abi. Sanane ya benim çocuğumdan delinin zoruna bak 😂 Sinirlerim bozuldu.

Kocanıza söyleyin. İkiniz bir ailesiniz, yaşadığınız sıkıntıyı bilmesi gerekir.
Sizin kaynanayla konuşmanız yerine, eşinizin annesiyle konuşması gerekir.

Bence artık bunu kamuoyunda duyurmaları lazım, bebeği 40 ı geçince ziyarete gelebilirler diye.Ben size hak verdim.
Emsal örnekler var bir sürü.Olmayacak diye birşey yok.Allah korusun tabi siz önlemlerinizi alin

Bence dilinizi sertleştirmeyin kibarca eşinize paslayın. Bırakın o tampon olsun ve uğraşsın. Lohusa halinizle siz niye canınızı sıkıyorsunuz?
Ideal evrende cok haklisiniz ama gercek dunyada ne var ki gelseler ne olacak ki anam dusunemiyor mi sanki sen anami istemiyorsun esas temali tartisma sonunda bir de esiyle ugrasacak buyuk ihtimal. Bence en iyisi sert dille kayinvalideyi bir daha teklif edemeyecek sekilde uyarmak. Lohusa haliyle iki cephede savasmak cook zor yasamayan bilemez.

Ben 5aylikken kızıma gelenlere sadece kahve yaparım demistim onlar sağolsun gelirken biseyler hazırlayıp getirmişlerdi onlardan koydum. 40li bebekle yemek falan yapma, güçlü görünmeye de çalışma kahve kenarına çikolata köy yetti bitti az otururlar heem. Çok merakliysa kaynanam yapsın hazirlik

Ben pandemide dogum yaptim. Hediye yollayanlari dahi evime 6 7 ay sonra davet ettim. Mevlutunu 3 aylikken yaptim, sadece duadan sonra misafirlerin onune cikardim toplam 5dk bile sürmedi. Bu konuda hakkinda kim konuşmak istese sözünü kestim.
Hayir demeniz gerekiyor. Gerekirse tartisin. Bebeginiz henüz cok kucuk ve savunmasiz. Ayrica yeni dogum yapmış kadina yemege gelen net vicdansizdir. Benim dostlarim bebek görmeye gelirken yiyecek getirmislerdi ugrasmayayim diye. Millet gezip, beleş karnini doyuracak yer ariyor

Yahu ortada erken doğmuş, hayatı risk altında olan çaresiz minicik bir bebek var. Bunların derdi ne?
Herkes kendi derdinde, bebek hiçbirinin umurunda değil. Başlarım itibarlarına ya!
Bana doktorum diyecek ki, maskesiz siz bile yaklaşmayın. Sonra biri bana itiraz edecek. Yakarım o evi.

Hayırlı olsun canım öncelikle. Daha çok yeni kabul etmeyin. Anlamak zorunda değiller öocuk doktorumuz böyle uygun gördü dersiniz.

Hanımlar hayırlı günler

O kadar haklsiin ki ama insanlar anlayamıyor malesef. Ama net olmanız çok iyi kimse kafasına göre davranmasin.

Benim esim kesinlikle 40ı çıkana kadar kimse gelmeyecek demişti esimden çekindikleri için sesi çıkmamıştı o da komsu vs dedi ama nafile

Ben sadece kendi kayınvalideme sinir olmuyorum artık başkalarının kayınvalideleride deli ediyor beni. Hayır diyemeyeceğim insanlar var ne demek? Kim bu insanlar? Bebeğin sağlığından daha mı önemliler?

X