Doğum sonrası kocam depresyona girdi....

GUKUMSER

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2007
327
1
Arkadaslar 2 yasında bır oglum var oglum dogdugundan buyana evlılıgımde hıc huzur kalmadı. Nerdeyse bosanma sevıyesıne geldım. Sebep ıse kocam cocuga asırı duskun ve pımpırıklı. En ufak bısey olsa benı sucluyor. Cocuk hafıf bıyere carpsa bıle cok sıddetlı kavga cıkartıyor bu durumu yasayan arkadaslar neler yapabılırım onerılerınızı beklıyorum.

yaa çocuk bu düşe kalka büyüyecek
eşiniz kendisi küçükken hiçmi düşmemiş
benim kızım düşünce ben üzülsem eşim beni teselli ediyordu aynı bu laflarla
kendi küçüklüğünü bi gözden geçirsin bakalım
yani kalıcı sakatlıklar olmadığı müddetçe bu kadar büyütülmesinede bir anlam veremiyorum
eşiniz çok düşünüyorda oğlunu sanki siz düşünmüyormusunuz onun kadar
üvey annesimiymişsiniz

Bu soyledıklerını defalarca konustum canım esım cocuk konusunda cok hassas oldugunu kendısıne hakım olamadıgını ona bısey oldugu zaman dengesını yıtırdıgını soyluyor. Ne yapacagımı sasırmıs durumdayım. Doktora gıtmesını onerdım kabul etmıyor.

uzuldum canım ya aynı abım gıbı esınde.. abımde oyle cocuk hapsırsa hastaneye bısey olsa yengeme
çatar.bence sende onun teknıgınden gıt..cocuk elınde aglasa naptın nıye agladı dıye sor..yanı o sana nasıl davranıyorsa.sende ona oyle davran anlasınkı..senı ne duruma dusurdugunu..bak bunu dene canım arkadasım..ınsallah faydasını goreceksın

canım cocugu rahat bıraksın esın ....
yanı cocuk bu hastalanacak dusecek yarın okul yası gelınce kavga edıcek..
yanı esının ..boyle yapması cok gereksız..
tabıkı anne bab olarak basına bır sey gelmesını ıstemezsınız ama bu kadarda uzerıne dusersenız..
cocukta kendını savunmadan yada neyın ne oldugunu bılmeden buyur...
esınle konus detaylı bır sekılde...

Çocuktur bu düşe kalka büyüyecek tabi.
Herkezin evladı kıymetli ama eşinin neden bu kadar hastalık derecesinde sorun yaptığını anlayamadım.
Kendisininde bir zamanlar çocuk olduğunu hatırlatman gerekecek sanırım!!

uzuldum canım ya aynı abım gıbı esınde.. Abımde oyle cocuk hapsırsa hastaneye bısey olsa yengeme
çatar.bence sende onun teknıgınden gıt..cocuk elınde aglasa naptın nıye agladı dıye sor..yanı o sana nasıl davranıyorsa.sende ona oyle davran anlasınkı..senı ne duruma dusurdugunu..bak bunu dene canım arkadasım..ınsallah faydasını goreceksın

canım ınan bunu denedım cook buyuk kavga cıktı. Bosanamıyorumda cunku cocugu bana vermez. Neyapacagımı sasırdım

Kesinlikle tepkini koyun ,kimsenin mükemmel olamdığını söyleyin ,gösteremye çalışın..siz annesiniz çocuğunuzun sağlığını eminim ondan daah çok düşünüyorsunuzdur ..açık açık bir daaha bebeğinizle ilgli haraketlerinizde size kırıcı olursa bunu anlayışla karşılamayacağınızı ,sizi çok kırdığını söyelyin...sduygularınızı anlarsa belki empati yapabilir.. Güle ügle büyütün bebeğinizi...

Sen gene iyisin be güzelim. Biz karı koca böyleydik, yani ikimizde çocuklar konusunda çok hassastık. Çocuk kimin yanında zarar görmüşse diğerimiz hırlardık hemen, evde kıyamet koparırdık. Sonuçta boşanmadık hala evliyiz. Yani bu kavgalar normaldir gelir geçer, fazla üzme kendini.

cnm ya ne kadar zor bir durum.adam buldumcuk olmuş.hepimizin evladı var.pamuklarada sarsak yinede istemeden başlarına ufak tefek kazalar gelebiliyor.ama en büyük zararı çocuğuna veriyor farkında deği.inanılmaz şımarık ve saygısız bir çocuk olabilir evladınız.babasının bu tavırları yüzünden.anne otoritesi en az baba otoritesi kadar önemli.sürekli azarlanan bir anneyi çocuk ilerde neden ciddiye alsın.hem sade anneyi değil.aşırı korumacılıktan birsüre sonra babayada cephe alabilir.ve sonderece güvensiz yetişebilir.götürün bir psikoloğa.çare bulsun sorununa.gerçekten sorun yalnız.Allah sabır versin.

canım işinin zor olduğunu anlıyorum çünkü benim eşimde de aynı problem var birde üstüne üstelik ben çalışıyorum çocuk bakıcıda ondada bişey olsa bana hırlar hiç sesini çıkarma bir kaç olayda ondan sonra bişey olursa bu sefer sen sesini çıkar o zaman seslerini çıkaramıyorlar yada kendi yanında düşürüncede sesini çıkarma onda düştüğü zaman bak senin yanındada düşebiliyormuş de başkada bi şey deme

çok ilginç benim bildiğim kadınlar girer bu psikolojiye
konusmayı denemişşinizdr defalarca emınım
biraz gözünü korkutun bakalm alır cocugu giderim falan deyin
bakalım ne dicek?

benimde eşim böyledir.senin gerekli özeni gösterdiğine inanırsa,sende onun bu tavırlarını biraz daha anlayışla karşılarsan,tamam deyip geçiştirsen daha az yıkıcı olmazmı?bazı anneleri gördüğümde eşine hak vermeden edemiyorum.(sözüm meclisten dışarı)elektirikli sobada bebeği ayaklarını yakan(parmakları yanıp eriyecek kadar)anneleri gördükten sonra..

canım benim arkadaşın eşi seninle aynı durumda o ilk başlarda böyleydi şimdi daha kötü durumdalar
gezmek istese bırakmıyor habeleri izle diyor insanlar bozulmuş
arkadaşları ile oynasın diyor olmaz hadi başına bir iş gelir diyor vs..vs..
kadıncağıza senin evdeki işin ne çocuğa bakmak başına birşey gelirse senden bilirim diyor bunuda beceremiyorsaaaan
kadın susuyor ve kabul ediyorr
bazı insanlara konuşmak fayda etmiyor DR BAŞVURMAYA İKNA ET GÜZEL YOLLA

[ı][sıze="3"]sen gene iyisin be güzelim. Biz karı koca böyleydik, yani ikimizde çocuklar konusunda çok hassastık. çocuk kimin yanında zarar görmüşse diğerimiz hırlardık hemen, evde kıyamet koparırdık. Sonuçta boşanmadık hala evliyiz. Yani bu kavgalar normaldir gelir geçer, fazla üzme kendini.[/sıze][/ı]

canım 2 sene oldu beee nezaman gececek cok yoruldum artık

valla çocuk yüzünden kavga her evde oluyor mesela ben babasının bagırıp kızmasına hiç tahammül edemiyorum bagırma çocuga derken kavga çıkıyor aynı şekilde ben kızdıgım zamanda o bana kızıyor bunlar olagan şeyler boşanmayı gerektirmez ama tabi eşinin tepki durumuna göre degişir sürekli aynı şeyi yapıyorsa insan katlanamaz buna tabi

Zaten çocuğun canı acıdığı için annenin içi acıyo bide böyle yaparak sinirlerini de bozuyolar insanın ya :eek:klava: .. Şu erkek milleti de bişeyi abartmasa olmıycak he bizi severlerken de denge yok çocuk olur onu severlerken de yok :mymeka:

Son düzenleme:
ya şimdıkı gençlerdemı bı garıplık var anlamadım benım çevremdede çok sızın gıbıler ...çocuk yuzunden çıkan tartışmalar bana çok anlamsız gelıyor
sonuçta çocuk bu duşecek kalkacak boyle buyuyecek
ıkı ınsan nıye kırarkı çocuk yuzunden bırbırını ...çocuguda olumsuz etkılıyorsunuzdur ..
işiniz zor arkadaşım ALLAH sıze sabır versın dıyorum sevgılerımle a.s.

Son düzenleme:
X