Doğum sonrası bebişler kaç kilo? hadi paylaşalım...

Ayperin Murgiz size sabırlar diliyorum valla yemeyen çocuk çok zor.Umarım ya bitmiştir iştah sorunu bebeklerinizin bitmediysede en kısa zamanda son bulur.

Kızlar bebeğim karnımda iken güüüya önden gidiyordu doktorum doğumdan bir hafta önce bebeğin 3200gr olduğunu söylemişti ki bebeğim 3000 gr doğdu çok şükür yani doğumdan hemen önce ultrasona girmiş olsaydım o zamanda en az 3400 diyecekti...Belki yazılarımdan hatırlarsınız üç kilo doğsun yeter diyordum 37. haftasında üç kilo olarak doğduğu için mutluyum...Çünkü doktorum kilo hesabını tam tamına 400 grama yakın bir yanılma payı ile söylüyormuş...

Çok şükür sütüm bebeğime yarıyor ki 50. günümüzde kontrole götürdüm tam 5000 gr geldi bunda yanılma payı artık yok şükürler olsun :KK66: çünkü bezi dahil herşeyi çıkartıyorlar birde elektronik bir tartı olduğu için artık içim rahat :)) şuan için açığı kapatmanın mutluluğunu yaşıyorum...Prensesim tombik tombik bir güzel görünüyor birde pembe elbisesi pembe saç bandı ile bakmalara doyamıyorum...Allah bebeklerimize sağlıklı ömür versin inşallah...

bugün sağlık ocağında aşımızı olduk,ve gitmişken tartıldık 37. hafta 3.565gr 50cm doğan kızım, şimdi 60cm 5.240gr olmuş ...nerdeyse 3 aylık olacak ama kilo gitmiyor birtürlü...ne yapsam olmuyor..sütüm yaramıyor sanırım arkadaşlar..dün bayağı kafama taktım gittim mama aldım hergün emzirmenin yanında 40cc vereyimde şişmanlasın diye..iyi mi yapıyorum bilmiyorum ne dersiniz?

bizimde yarın kontrolümüz var 1. ayında 3600 graam olmuştu 3250 ,le doğmuştu bakalım ikinci ayında kaç kilo olmuş çok umutlu değilim çünkü tombik değil çiroz kara bir oğlum var sağlıklı olmasına şükrediyorum
naze yasemin betül maaşaalh yavrularınıza allah nazarlardan sakınsın
ayperincim dra sor mama vermeyi biliyon benimkide çok almaıyo ama dr mama verme dedi haftada 100 gramadan az olsa yetersiz beslenme derim dedi
bende kardeşimin kitabında haftada 125 gr dan az alımı yetersiz beslenme diye okumuştum buna göre kıyasla istiyosan(kardeşim dr bu arada)

bizimde yarın kontrolümüz var 1. ayında 3600 graam olmuştu 3250 ,le doğmuştu bakalım ikinci ayında kaç kilo olmuş çok umutlu değilim çünkü tombik değil çiroz kara bir oğlum var sağlıklı olmasına şükrediyorum
naze yasemin betül maaşaalh yavrularınıza allah nazarlardan sakınsın
ayperincim dra sor mama vermeyi biliyon benimkide çok almaıyo ama dr mama verme dedi haftada 100 gramadan az olsa yetersiz beslenme derim dedi
bende kardeşimin kitabında haftada 125 gr dan az alımı yetersiz beslenme diye okumuştum buna göre kıyasla istiyosan(kardeşim dr bu arada)

canım doğru söylüyorsun,bizimki haftada 300 almış(bu en fazla aldığı) budurma göre idare eder görünüyor..aslında sağlıklı olsunlar keşke diyorum..sonrada biraz da ele avuca gelsin istiyorum..yarın birgün Allah korusun hasta olur iyice kıl gibi olur..benimde kuzenim dr birde 1 yaşında kızı var,meme öncelik eğer içine sinmiyorsa az mama verebilirsin dedi..kuzenimin sütü erken kesildi mamaya erken başladı,ama o sadece mama veriyordu...şimdi ben acaba desteklesemmi diyorum ama..anlayacağın kafam karışık..10 unda dr gidicez,soracağım bakalım..mamayı aldım ama içim elvermedi kaldı öyle:sm_confused:

Kızlar selam....Gizemcim teşekkür cnm...Allah hepimizin bebeklerini nazardan saklasın inşallah....Ayperincim cnm mama vermekten bahsetmişsin...Canım mama verdiğinde senden alacağı miktarı biraz daha azaltmış olursun ki anne sütünün yerini hiçbirşey tutamaz biliyorsun...Benim tavsiyem şu ki sütüm yaramıyor demişsin bu tamamen Allahtan olan birşey sadece yediklerimiz içtiklerimize göre değişebiliyor...Ben mutlaka çok birşey yiyemesemde protein ve meyve ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum ki sütün kalitesi biraz artsın diye...tavsiye edebileceğim bu kolay gelsin cnm...

canım doğru söylüyorsun,bizimki haftada 300 almış(bu en fazla aldığı) budurma göre idare eder görünüyor..aslında sağlıklı olsunlar keşke diyorum..sonrada biraz da ele avuca gelsin istiyorum..yarın birgün Allah korusun hasta olur iyice kıl gibi olur..benimde kuzenim dr birde 1 yaşında kızı var,meme öncelik eğer içine sinmiyorsa az mama verebilirsin dedi..kuzenimin sütü erken kesildi mamaya erken başladı,ama o sadece mama veriyordu...şimdi ben acaba desteklesemmi diyorum ama..anlayacağın kafam karışık..10 unda dr gidicez,soracağım bakalım..mamayı aldım ama içim elvermedi kaldı öyle:sm_confused:

canım kesinlikle dra sormadan başlama ayda yarım kilodan fazla ise kilo alımı dr larda mama önermiyolar zaten
dün kontröle gittik 2. ay aşılarımızı olduk
65. günlük kilosu 4800 gr dr normal dedi bende anne sütüne devam etcem
kilolu değil aman sağlıklı olsunda kilo önemli değil ayperin takma artık ben artık takmıyom daha rahatımgamyoncuiremsu

Kızlar aşı için gittiğiimde bebişimin kilosuna da baktılar...63 günlük prensesim 5.750 geldi boyu 58 cm...çok şükür sağlıklı bir anne daha ne isterki...

canım kesinlikle dra sormadan başlama ayda yarım kilodan fazla ise kilo alımı dr larda mama önermiyolar zaten
dün kontröle gittik 2. ay aşılarımızı olduk
65. günlük kilosu 4800 gr dr normal dedi bende anne sütüne devam etcem
kilolu değil aman sağlıklı olsunda kilo önemli değil ayperin takma artık ben artık takmıyom daha rahatımgamyoncuiremsu

Dün dr daydık bir ay boyunca sadece 500gr almış..şuan 3 ay,1 günlüğüz ve 5.150gr olmuşuz..boyumuz 62 cm ince uzun bir kız olacağız...
iştahı yok malesef 2 dk emiyor çevreyi izliyor..aç olsa ağlar ama ağlamıyor...mama konuşmadık anne sütüne devam dedi dr iştahı artsın diye çinko şurup verdi,hergün bir çay kaşığı vereceğim bakalım işe yarayacak mı..
canım takıntı yapmaman en iyisi ,hep böyle olursun inşallah..bende düşünmemeye çalışacağım..dr da bana nededi dersin!çok düşünme strse girersin buda bebeğe yansır yemez dedi..:1shok: ve zorlada yedirme dedi..ben mi kızımı böyle yapıyorum bilmiyorum ki:sm_confused:

Kızlar aşı için gittiğiimde bebişimin kilosuna da baktılar...63 günlük prensesim 5.750 geldi boyu 58 cm...çok şükür sağlıklı bir anne daha ne isterki...

Maşallah nazeciğim,iyi gidiyor meleğin:nazar::nazar:...darısı benim başıma..:1rolleyes:

Kızlar bencede takıntı yapmayın...Ecrin gündüz bir huzursuzluk içinde bende her ağladığında emziriyorum gece boyuncada yanımda yatıyor beni emzik yerine kullanıyor...birtürlü emziğe alıştıramadım...sanırım böyle kilo alıyor...

Dün dr daydık bir ay boyunca sadece 500gr almış..şuan 3 ay,1 günlüğüz ve 5.150gr olmuşuz..boyumuz 62 cm ince uzun bir kız olacağız...
iştahı yok malesef 2 dk emiyor çevreyi izliyor..aç olsa ağlar ama ağlamıyor...mama konuşmadık anne sütüne devam dedi dr iştahı artsın diye çinko şurup verdi,hergün bir çay kaşığı vereceğim bakalım işe yarayacak mı..
canım takıntı yapmaman en iyisi ,hep böyle olursun inşallah..bende düşünmemeye çalışacağım..dr da bana nededi dersin!çok düşünme strse girersin buda bebeğe yansır yemez dedi..:1shok: ve zorlada yedirme dedi..ben mi kızımı böyle yapıyorum bilmiyorum ki:sm_confused:

canım çpk şükür sağlıklı olsunlar senin kızında narin bir kız olacak demekki sende takma artık kafaya takma gerçekten bende psolojimi bozmuştum daha iyiym şimdi dr doğru demiş biz üzerine düştükçe stress yaptıkça daha çok yansıyor bebişlere ben huzursuz olduğumda çoçuk tümgün ağlıyo anlıyo gerginliğimi
inş iştah açar ilacı sende daha mutlu bi anne olursun:1hug:

canım çpk şükür sağlıklı olsunlar senin kızında narin bir kız olacak demekki sende takma artık kafaya takma gerçekten bende psolojimi bozmuştum daha iyiym şimdi dr doğru demiş biz üzerine düştükçe stress yaptıkça daha çok yansıyor bebişlere ben huzursuz olduğumda çoçuk tümgün ağlıyo anlıyo gerginliğimi
inş iştah açar ilacı sende daha mutlu bi anne olursun:1hug:

Sağol inş canım ...inş hepimiz mutlu bir anne oluruz..
Her cocuğun yeme yapısı farklıymış..bizimkide böyle demekki...sağlılı olsunda az yesin artık takmamaya çalışacam..napim gamyoncuiremsu

bugün sağlık ocağında babasıyla tarttık oğlumuzu 6500 gr geldi maşşallah oğlumaaaa boyuda 57.5 cm ..aypericim verdiğin tablodan baktım kilo eğrisinin en tepesinde boyuda tam normal sınırda.

ama her çocuğun gelişimi farklı olur sakın kafaya takmayın her şeyin hayırlısını yüce ALLAH bilir sağlıklı olsunlarda

bugün sağlık ocağında babasıyla tarttık oğlumuzu 6500 gr geldi maşşallah oğlumaaaa boyuda 57.5 cm ..aypericim verdiğin tablodan baktım kilo eğrisinin en tepesinde boyuda tam normal sınırda.

ama her çocuğun gelişimi farklı olur sakın kafaya takmayın her şeyin hayırlısını yüce ALLAH bilir sağlıklı olsunlarda

Yaseminciğim maşallah tontiş oğluşuna:nazar::nazar: ..dediğin gibi her çocucun gelişimi farklı olur beslenmeside,
Ben kilo durumunu artık takmamaya çalışıyorum,şimdilik iyi gidiyorum kızımda rahatladı sanki:teselli:

maşallah yaseminciğim gelişimi çok iyi bebişinin. ya doğdularda büyüyorlar keratalar. Allah onlara sağlık versinde gerisi önemli değil gerçekten. ben dua ediyorum şişko olmasın diye görüyorum kocaman bebekler sanki kalkıcak yürücek gibi ama daha küçükler:)))

X