Doğum esnasında karna bastırılması

ben 17 gün önce epiduralli normal doğum yaptım doktorumun 2. evrede ebeye "destek gerekebilir" dediğini duydum bunun üzerine ben ıkınırken ebe de eliyle bebeğin poposunu hissederek aşağı doğru itti ve bana yardımcı oldu demek ki bazen destek gerekebiliyor ama merak etmeyin o insanlar sonuçta bu işin uzmanı olmuşlar ben ne o esnada ne de sonrasında bununla ilgili herhangi bir acı hissetmedim:)olumlu düşünürseniz herşey olumlu olacaktır diye düşünüyorum kolay gelsin:)

kizlar ben almanyada yasiyorum uc sene once oglumu dunyaya getirdim bir ay oncede kizimi dunyaya getirdim oglumu normal dogumla dogurdum 17 saat surdu dogumum ama karnima bastirmadim ben burda boyle biseyi hic durmadim sizlerden duydum burda bebeyin kendiliginden gelmesini bekliyolar kizimida sezeryanla dogdu ondanda karnimda parmak izi mizi yoktu ama asagi tarafim mosmordu oda bastirmaktan olmaz ama annem kiz kardesimi dogurdugunda yengem yok bebek donsun diye bastirmaya kalkmis doktorlar demisti bastirmanin hicbiryarari olmaz doguma

Bende Almanya`da yasiyorum ve iki cocugumu da burada dünyaya getirdim. Almanya`da karin bastirmak yok diye birsey yok. Benim iki cocugumda da karnimin üst kismindan bastirarak bebegin dogumuna yardimci oldular. Cünkü, bebeklerimin kafalari dogum kanalinda sikisip kalmisti ve benim sadece ikinmam yeterli olmuyordu.

kafamçokkarıştı:bbo::bbo:senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama:1shok:

canım sezeryandada bastırıyorlar.buna mecburlar çünkü doktor elini karnının içine sokuyor.çocuğun kafası ilk etapta yakalayamıyabiliyor.yukardan bastırıp çocuğun kafasını tutuyor.zaten kesilen yerin iki tarafından da sündürüyorlar.düşünsene ufacık yerden çıkarmaya çalışıyorlar birde 7 kat kesiyi düşün.yani bastırmaları normal.çocuğun doğumunu kolaylaştırmaya çalışıyorlar.

birkeresinde kuaforde bir bayanla tanıstım.ilk bebegini normal yapmış.anlatıkklarından aşırı rahatsız oldumm.kendi basıma gelmiş gibi oldum bianda.
basımda bir tane doktor yok diyor.cocuk cıkmıyor sıkışmış diyor.hemşire de karnınaa öyle bir çökmüş ki,kadın çığlıkklar ve aglamalar icindeymiş.ve ustune hemsiree cok kötü azarlamıs bagırmıs kadınaa.cok piis hakaretler etmişş.o dogumumdan sonra birdaha normale tövbe ettim aklın varsaa sezeryaan olll , ben 2.cocugumu sezeryan yaptıım ve hicbir şikayetim rahatsızlıgım olmadı dedii..

bu karnına çökmee olayı tüylerimi ürpertiyor resmen..

X