Doğuma Hazırlık Doğum Belirtileri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Selam benim.ilk doğumunda

Selam bende ilk doğumunda ishal olmuştum yanı tam ishal değil ama tualetini etmekten tuvaletten cikamamamistim..ertesi gün doğum yaptım.. :)

Selam benim.ilk doğumunda

Selam bende ilk doğumunda ishal olmuştum yanı tam ishal değil ama tualetini etmekten tuvaletten cikamamamistim..ertesi gün doğum yaptım.. :)
Hala ishal var. Şaka gibi ama 8 ay boyunca tek tük sancılarım varken şimdi tık yok. Sancı gelsin diye oturup dua ediyorum

Ya benimde 280 günün dolmasina 10 gun kaldi ama ne agri ne sanci ne acilma hicbisi yok henuz sizde surec nasi islemisti? Yani acilma ne zman olmuştu? Kimisi okuorm 1 hafta oncesinden baslamisti falan yazio benimde kafam karıştı

Ya benimde 280 günün dolmasina 10 gun kaldi ama ne agri ne sanci ne acilma hicbisi yok henuz sizde surec nasi islemisti? Yani acilma ne zman olmuştu? Kimisi okuorm 1 hafta oncesinden baslamisti falan yazio benimde kafam karıştı

Selam herkesin farklı..benim ilk doğumunda 24. Haftam itibari ile kizim dogum pozisyonuna girdi ,34. Hafta itibari ile açılmam oldu 1cm.35. Haftada nişanim geldi..37 hastalıktır doğum yaptım..simdi 31. Haftadayim çarşamba kontrolüm var bakalım çok farklı..mesela hafta sonundan beri 2 bacak aramda ağrı var ama durulmicak gibi değil.. Çarşamba soylicem doktora..
Her doğum farklıdır yanı..allah inşallah sağlıkla kucağına almayı nasip eder..

Amin canim cok tesekkur ederim. Aslinda bi yandan 2016ya kalsin die de istemio diilim.3 - 5 gün icin yaş almasın diye ama bi yandam da 31inde gelmezse doktor mudahale etcem dedii icn korkmaya da basladim. Hayirlisiyla kucaklayalim bebislerimizi insalla :)

Doktora söyleyin eğer çok iri bebek ve bir problem olmazsa ve normalda olmazsa 2 ocakda olsun doğum.. Hemde yaşda almaz..hayırlısı olsun sağlıklı olsun yeter tabii..

Doktora söyleyin eğer çok iri bebek ve bir problem olmazsa ve normalda olmazsa 2 ocakda olsun doğum.. Hemde yaşda almaz..hayırlısı olsun sağlıklı olsun yeter tabii..
Cok iri olmadigi icn normal dogum yapabilirsin çatın biraz dar ama 3.066 kg oldugu icn normal dogum olabilir gb konustu ama 31inde gelmezse mudahale etcem dedi. Kesin dogum seklimiz icinde sancilarimin baslamasini beklicekmisiz. Bakalim heyecanla azicik stresle bekliorm

Eğer bebeğin doğum.pozisyonunu aldıysa son güne kadar bekle o zaman ama eğer donmediyse de bu saatten sonra dönmez alanı dar cnk artık..yine de bence sona kadar bekle..yılbaşı bebeği olur belki

Eğer bebeğin doğum.pozisyonunu aldıysa son güne kadar bekle o zaman ama eğer donmediyse de bu saatten sonra dönmez alanı dar cnk artık..yine de bence sona kadar bekle..yılbaşı bebeği olur belki
Kanala girmiş durumda pozisyonu düzgün ama yeterince asagida diildi hala geride duruodu en son muayenede bu ct bidaa gitcem muayeneye. Ben normal dogum istediim icn doktorda beklio su an aslinda yok beklemicem desem sezeryanla alicak eminim ama dogumla ilgili herhangi bi hareket olmadigi icn hala korkmaya basladim ama bende inat ettim beklicem son gune kadar :)

Bekle eğer bebeğe ve sana zarar değilse bekle..bu arada hangi şehirde son İstanbul.mu??

kızlar benimde artık son haftam.
1cm açılma ve 80lere varan nst sonucum var. ama bebek hala yukarıda. doktor bekleyelim diyor. bebeğimin başı 41. haftada, kilosu da 3750. normal doğum zor olabilir diyor. kocam, annem dahil herkes sezaryen yap diyor. çooook kararsızım fikirlerinizi almak istiyorum.
bebeğin zorlanmasını, sıkışmasını istemiyorum, tabii ki yırtık ve kesiklerden de çekiniyorum. doktor bunları normal doğum başlamadan bilemeyiz diyor.

Yukarda derken başı aşağıda mi yanı??
Doktorun doğru söylemiş ama yırtık kesik doğum anında belli olur eğer açılan son güne kadar devam ederse zaten doktorun mudale etmesine gerek kalmaz aksi bir durum yaşanmazsa..ama 1 cm açıklıkla kesik atabilir doktor son gün eğer normal doğum dersen de..cnk 8 cm 10 cm civarı bebeğin kafası kanala girip doğum yapıyorsun..
Sezeryanni en son dusun derim ben..ki bebekler ultrason da görünen kilo dan daha az kilolu çıkıyorlar.. 200 300 gr fark ediyormuş yani..ve bence o kadar iri bebek değil ama tabii senin boyunda kilonda burda çok onemli..

Sağlıklı dogsunlar da.. :))

Valla en mühimi sağlıkla hayırlısıyla doğması. .
cumartesi ye kadar bekleyeceğim. Başımız zaten hafta başından 10cm olduğu için sıkıntılı olabilirmiş. (Normalde 9.5 cm oluyormuş) Artık kısmeti neyse o olsun. Ne normale ne sezeryan a ısrar etmiyorum allah bu mübarek günde hayırlısı nasip etsin diyorum

inşallah bebeğini sağlıkla kucağına alirsin

38+5 haftalığı bende. Son 1 haftadır kasılmalarım çoğaldı düzensizler ama çoklar doktora gittim az az suyum geldiğini söyledi çoğalırsa hemen gel dedi. Bende bekliyorum sabırsızlıkla sizinde dediğiniz gibi duş almanın faydası gerçekten hatrı sayılır derecede bende duşumu alıp çıkmak için uğraşcam. 2. Doğumum ilkte suni sancıya 39+3 de normal doğum olmuştu bakalım bu nasıl olucak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…