Doğal yollarla 3 kere hamile kaldım.Tüp bebek yaptırmalı mıyım?

Evetnedense pgt yi kadınlar klübünden öğreniyor çoğu bende dahil
Tüp bebek doktorum böyle bir şeyden bahsetmedi bile ki yapmadı zaten.
Bence tüp bebekten önce genetik test kesinlikle yapılmalı dr bunu istemeli

Patoloji sonuç vermiyor haberiniz olsun özel genetik merkezine göndermeniz gerekiyor oraya gönderdiniz mi?
İyi aksamlar belki beni hatirlarsiniz. Sizin yonlendirmeniz uzerine 3.kurtajimda genetik taramaya gonderdim. Allah sizden razi olsun. Sonuc bugun geldi 47xx+16 trizomi cikti. Zaten yasama ihtimali yokmus ikizlerin. Doktorlar siz genetik test yaptirmis miydiniz esinizle dedi yaptirdik ama bir sey cikmadi dedim. Doktorlardan bir tanesi tekrarlasaniz mi acaba dedi. Neden oyle bir sey soyledi bilmiyorum.

Peki siz genetik taramaya gonderdiniz mi bebegi? Benim bugun sonuc cikti 47xx +16ymis yasamasi mucizeymis resmen

Erken donemde tekrarlayan dusuk olunca tup bebek istedim bunun uzerine doktorum da belki genetikte sikintisi oldugu icin dusuyorlardir tek basina tup bebek yapman sacma olur ille tup bebek istiyorsan pgt de yaptir dedi. Ben bu zamana kadar kan pihtilasmasindan dustugunu saniyordum. Ama ignelere ragmen yine kalbi durunca genetige gonderdik bebegi 47 xx+16 trizomi cikti. Meger yasamasi mucize oluyormus onlarin.

Bu arada korona sebebiyle tup bebek yapilamiyor. O yuzden biz de psikologa gitmeyi erteledik. Su sureci bir atlatalim tedaviye oyle baslayacagiz insallah

Peki siz genetik taramaya gonderdiniz mi bebegi? Benim bugun sonuc cikti 47xx +16ymis yasamasi mucizeymis resmen
Canım ben işte bu Pazartesi kürtaj oldum diğerlerinde bilgim yoktu söylemedi hiç doktorum 3. olanı gönderdim 1 ay içinde çıkıcakmış. Sizinde 1 ayı buldu mu sonucun çıkması??

Hangi tüp bebek merkezine gittiniz acaba?

Değerin tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyorum size bu konuyla ilgili ve PGT yapsanız değerlerinize göre sonucu ile ilgili bilgi verdiler mi? Sizin yaşadıklarınız ile çok benzetiyorum yaşadıklarımı onun İçin merak ediyorum. Bende çok pıhtılaşma sıkıntısı vardır diye ümit edip iğne ve coraspirin kullandım ama yine sonuç değişmedi Büyük ihtimal benimde laboratuvarda sonuç sizinkine benze gelicek

Yok 2.adetinizle gelin hem konusalim hep baslayalim dendi ama zaten daha yeni kurtaj oldum sadece arastirmalarima gore ngs diye bir sey varmis pgtden daha kapsamliymis. Embriyolarda pgtde kisitli sayida kromozoma bakilirken ngsyle ondan daha kapsamli bir inceleme yapiyorlar diye biliyorum. Tabii bu benim kendi arastirmalarim doktorlarla henuz tam konusmadim. Su virus surecinin gecmesini bekliyorum. Ama esimle tekrar genetik test yapsak mi onu bilemedim. Yaptik diyelim ikimizden birinde kromozomda sikinti cikti. O zaman da sonucta embriyolar icin pgt isteyecekler acikcasi ayni yere geliyor diye dusunuyorum

Aynen son dediğinizi katılıyorum. Sonuçta bende düşündüm tekrar yapsak ne değişicek ki bir yerde bişeyler ters gidiyor ki bebeklerimiz düşüyor. Normal denemek istemediğime net karar verdim ve dediğiniz ngs yi bende duydum şuan dinlenicez operasyondan dolayı 2 ay içinde bişeylere karar verip başlamak istiyorum. Benim bir diğer sıkıntım ev aldık ve bütün parayı oraya yatırdık çok pahalıya patlıyor bu işlemler galiba? Hem gerçekten araştıran doğru yönlendiren ve fiyatlar da şeffaf olan bir yer bulmam gerek siz nerde yaptırmayı düşünüyorsunuz?

Rapor cikaramalar mi acaba? Ben Antalya'da Anadolu Hastanesini dusunuyorum

Hımmm ben İstanbuldayım, devlet hastanesi mi rapor çıkarır diye soruyorsanız hiç bilgim yok ama öyle bişey olsa çok güzel olurdu

Çok geçmiş olsun ne denek yardım etmeye çalıştım ikiz miydi sizin bebeğiniz? Kaç haftalıktı.. iyi ki göndermişsiniz aklınızda ki sorular gitmiş hiç değilse sebepsiz düşmemiş.. ilk kromozom testini nerde yaptırmıştınız güvenilir bi yerse gerek yok bence bir daha yaptırmaya bebek de sorun çıktı diye sizde de sorun olacak diye bişey yok döllenme sırasında olmuş olabilir birde eşinizde morfoloji sorunu varsa versin oda sağlıksız embriyo yapabiliyor.. zaten virüs var ortalıkta şuan tedavi yapamayacaksınız tekrarlayabilirsiniz kromozom analizini şüpheler gider eğer ki bişey çıkarsa da tüpbebek aşamasında ona göre araştırma yaparlar tabi ilk başta ne çıktıysa o çıkar sanırım

Ikizdi gec dollenme dendi. Ultrasonda 7. Haftaya gelmemize ragmen kalp atisi olmadi. Genetik testimize bir sene önce İstinye Üniversitesinde bakıldı. Normal cikti. Morfoloji orani da normal cikti. Acaba pgt ya da ngs de anne ya da babada supheli bir kromozom tespit edilirse ona mi yogunlasilir ki yani eger oyle bi sey yoksa yaptirmanin manasi yok gibi.

Hepsi normalse tekrar gerek yok bence ama doktorun ne diyorsa onu dinle o şüphe gider aklından.. anne baba da bişey varsa genetik o soruna bakıyor öncelikle ngs yapılırsa diğer bütün kromozomlar da taranıyor gereksiz birşey değil kesinlikle madem sağlıksız gebelik oluyor tüpbebek de ngs yapılıp bütün kromozoma bakılabilir illa sizde sorun olmasına gerek yok sağlıklı embriyo bulunur o şekilde

Kesinlikle onu isteyecegim su sureci bir atlatalim. Ilk isim iyi bir uzman bulup danismak. Kan pihtilasmasi falan degil mesele. Kalbi atip yavaslayip dursaydi belki o derdim ama her sey normal yolunda olup boyle olunca genetikten supheleniyorum. En azindan saglikli bir embriyo elde edersek icim daha rahat olur.

sizin yaşadıklarının aynısını yaşadım.son tüp bebek yapılcaktı corono dan iptal oldu.amh düşük adetlerimde düzensizlik oluştu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…