TÜP BEBEK TEDAVİSNE BAŞLAMALI MIYIM?

Tüp bebekten önce aşılama öneriyorlar. Benim kese bebek gördüğüm bir hamileliğim hiç olmadı diye bir kere aşılama sonra tüp bebek yaptırdım şükür oldu. Doğumdan 10 ay sonra kendiliğinden hamile kaldım. Haftaya doğum yapacağım. Dediğin gibi tüm testler bende de temizdi ve sorun bulunamamıştı. Sanırım stres engel olmuştu. Yaşın genç. Tüp bebekten önce ilaç kullanımı ve çatlatma iğnesi ile tedavi görebilirsin. Olmazsa aşılama yapıyorlar. O da olmazsa tüp bebek son çare deniyor. Allah hayırla sağlıkla sana da evlat nasip etsin inşallah
Tüp bebek icin değerler nasıl olmalı, bende sorun yok. Eşimin sperm sayısı 9 milyon hareketlilik 2, rapor çıkar mı?

Merhabalar, 26 yaşındayım. 1,5 yıl önce doğal yoldan hamile kalıp bebeğim 3 aylıkken kalbi durdu ve vakumlu kürtaj oldum ve kürtajdan sonra sadece 2 hafta korundum. 1,5 yıldır korunmadığım halde hamile kalamıyorum. Doktora gittik herseyime baktırdım rahim filmi, genetik test, horman tsti vs. hepsi temiz cıktı hiçbir sorun yok. eşim sperm testi yaptırdı oda gayet sağlıklıymış ama gebe kalamıyorum ve tüp bebek tedavisine girmeli miyim diyorum. sizlerden düşünceleriniz almak istiyorum. sizce tüp bebek mi yaptırmalıyım. artık anne olmak istiyorum eşimde cok istiyor.. ne yapacagımı bilemiyorum.
Biraz daha deneseniz. Sonuçta hamile kalmışsınız. Ama maddi durum sıkıntı değilse doktorunuza danışın.Allah sağlıklı sıhhatli evlat nasip etsin.

Merhabalar, 26 yaşındayım. 1,5 yıl önce doğal yoldan hamile kalıp bebeğim 3 aylıkken kalbi durdu ve vakumlu kürtaj oldum ve kürtajdan sonra sadece 2 hafta korundum. 1,5 yıldır korunmadığım halde hamile kalamıyorum. Doktora gittik herseyime baktırdım rahim filmi, genetik test, horman tsti vs. hepsi temiz cıktı hiçbir sorun yok. eşim sperm testi yaptırdı oda gayet sağlıklıymış ama gebe kalamıyorum ve tüp bebek tedavisine girmeli miyim diyorum. sizlerden düşünceleriniz almak istiyorum. sizce tüp bebek mi yaptırmalıyım. artık anne olmak istiyorum eşimde cok istiyor.. ne yapacagımı bilemiyorum.
Önce rahim filmi çektirmeniz gerekiyor. Tıkanıklık, yapışıklık gibi durumlar var mı yok mu öğrenmek gerekiyor. Düşüklerden sonra ya da bebek kayıplarından sonra sıkça görülmekte imiş. Rahim filmi çekildikten sonra tıkanıklıklar yapışıklıklar açıldığı için çok kolay hamile kalınıyor dedi doktorlar.

Bir kere doğal yolla gebe kaldığım için ve bilinen hiçbir sorun olmadığı için acaba strese dayalı mi olmuyor diye düşünüyorum. Belki bu stresimi azaltsam doğal yolla gebe kalabilirim diye düşünüyorum hani eğer bu şekilde olabilecekse, tüp bebeğe hiç girmesem mi diyorum. İşte bundan emin olamıyorum açıkçası. Belki bekleyeyim zamanla olur diye diye belki hiç kalmayacagim ve benim için zaman kaybı olacak. Bundan dolayı çok kararsızım başlasam mi baslamasam mi. O yüzden buraya yazmak sizlerden fikir almak istedim.
Yaşınız gençse biraz zamana bırakıp çocuk düşüncesinden uzak kalın derim bir şeyi çok isteriz isteriz olmaz ama zamana bırakınca unutunca olurya kendimce bir fikir yine tercih sizin ama stres en büyük etken

X