Doğal yollarla 3 kere hamile kaldım.Tüp bebek yaptırmalı mıyım?

Doğal yolla hamile kalabiliyorsunuz şükürler olsun, umut hepimiz için devam ediyor, yumurta/sperm/rahim oldukça her zaman için bebek olasılığı devam ediyor, tıp bu konuda çok gelişti, inşallah sağlıkla kucağımıza alalım hepimiz bebeklerimizi 🙏🏻
Çok şükür 5 kere gebelik oldu.inşallah hepimiz bir an önce anne oluruz.yıprandık artık.sayfanızı inceledim maşallah güzel embriyolarınız oluşmuş.ngs ye yollamakla iyi yapmışsınız zaten benim yaptırdığım micro array testiyle hemen hemen aynı o da.

Çok şükür 5 kere gebelik oldu.inşallah hepimiz bir an önce anne oluruz.yıprandık artık.sayfanızı inceledim maşallah güzel embriyolarınız oluşmuş.ngs ye yollamakla iyi yapmışsınız zaten benim yaptırdığım micro array testiyle hemen hemen aynı o da.
Benim doktorum fazla olumlu, ngs ye gerek yok dedi ama ben ikinci transferde ngs istedim embriyolara, bakalım hakkımızda hayırlısı olsun, inanın zaten bir can doğacaksa bunun önüne hiç birşey geçmiyor, elimizden geleni yapıp biraz da teslim olmamız gerekiyor akışa sanırım 🙏🏻

Eşimle birlikte bu süreçte psikolojik destek almaya karar verdik. Eğer sebep tamamen bilinçaltımda yatan olumsuz duygularsa tup bebekten once bunu aşmam gerekiyor sanırım. Böyle hikayesi olup psikolojik destekle cocugunu kucagina alabilenler var mı acaba?

Eşimle birlikte bu süreçte psikolojik destek almaya karar verdik. Eğer sebep tamamen bilinçaltımda yatan olumsuz duygularsa tup bebekten once bunu aşmam gerekiyor sanırım. Böyle hikayesi olup psikolojik destekle cocugunu kucagina alabilenler var mı acaba?
Biz de başlayacağız eşimle.çünkü çok kötü şeyler yaşadık.inşallah hepimiz faydasını görürüz.

Biz de başlayacağız eşimle.çünkü çok kötü şeyler yaşadık.inşallah hepimiz faydasını görürüz.
İnşallah doktorla telefon konustugumda benzer hikayede hastalarim var su an gebeliklerini saglikli bi sekilde surduruyolar dedi. Size esinizle birlikte cift terapisi yapip bilissel terapi uygulicaz dedi aslinda ben hipnoterapi istiyordum ama bize yapmicaklarmis onu

İnşallah doktorla telefon konustugumda benzer hikayede hastalarim var su an gebeliklerini saglikli bi sekilde surduruyolar dedi. Size esinizle birlikte cift terapisi yapip bilissel terapi uygulicaz dedi aslinda ben hipnoterapi istiyordum ama bize yapmicaklarmis onu
Psikiyatri mi yoksa psikolog mu gideceğiniz bölüm?

Merhabalar ngs önerildi mi size? Sanırım ngs de tüm kromozomlara bakılıyor. Benim doğal yolla geçen sene gebeliğim oldu, dış gebelik sebebiyle sonlandırdık. İlk tüp bebek denememi geçen ay yaptık, sağlıklı 5. Gün embriyosu yerleştirildi ve tutmadı. Doktor tutmamış olabilir sorun yok diyor ama ben ngs istedim dondurulmuş embriyolarıma.
Ngs maliyeti nedir dondurulmuslara da yapılyor mu

Microarray i bende 2 gün önce yaptrdim 3 ayda falan çıkar dediler. Bi sorun mu cıktı ne diye istediler sizden acaba
Canım benim microarray testim bugün çıkmış bu kadar çabuk beklemiyordum çok şükür normal çıkmış.inşallah seninki de güzel çıkar.

Canim tek basina tup bebek onermiyolar pgt denesek olcak

PGT olarak kastettim canım bende, üç kere hamile kaldım ve kürtaj oldum daha bu hafta üçüncü kürtajımı oldum. Hem sebep bulamamış olmak ve sürekli kürtaj olmak beni korkutmaya başladı. Çevremde ki çoğu insan eşim doktorlar beni anlamak istemiyor hamile kalıyorsun gerek yok diyorlar hem korkum sürekli artarken beklentim ümidim azalmaya başladı... Bu sefer daha çok kanamam olsu hiç hissetmediğim kadar sancı hissediyorum. Çeken bilir bir tek diye boşuna demiyorlarmış.
Bu sefer de bunu denemek geliyor içimden..

ben 2 defa kaybettim. tüp bebek daha garanti diye yaptırdım tutmadı. Kımyasal ile sonuclandı.
pgt hiç aklıma gelmedi doktor da yönlendirmedi sağolsun. Bir arkadas 250 usd yazmıs. benim ilaçlarla beraber tüp bebek 16 bin e mal oldu ve elimde 0. 3 5 bın daha gitsin en azından pişman olmazsınız olmasa da. Şimdi benim pgt yaptırmam için tekrar okdr para harcamam gerek

X