Doğal siklus ile dondurulmuş embriyo transferi

Merhaba kızlar bende doktorumdan doğal siklus talep edicem.umarım bir problem çıkarmaz. Bu hafta adet olmayı bekliyorum. Sonrası Allah Kerim.

Doktorunuz kim acaba

Merhaba doktorum ilaçlı transfer karar vermişti . Bugün doktorumla görüştüm niye ilaçlı transefer yapacagini sordum . Oda bi tık daha başarı yüksek doğal transefere göre . Benim bir kızım var ama onda sağlıksal problem yaşadığımız için PGT tüp bebek yapmaya karar verdik .
Bende sağlıksal olarak bir problemim yok hamile kalma konusunda . O yüzden bende doğal silkus seçtim . Tek endişem emriyo kalitem düşük . 6. Gün embriyom 6BC.
Çok fazla hormon ve ilaçlar almak istemedim . Umarım inşallah doğru karar vermişimdir . Rabbim hakkımızda hayırlı olanı nasip etsin

Benim doktorum şans aynı bi fark yok demişti. Hatta doğal olmasının şansını daha yüksek bulanlar var. Ama doktorun sıkı takibi gerektiriyor

Aynn kendisi de öyle dedi sık sık ultrason ve kan tahliline gelmen lazım .
Bakalım bi kaç gün içinde adetim başlıcak hayırlıysa bu ay transferimi olucam . İnşallah güzel haberlerimi paylaşırım

Merhaba genelde doğal siklusun başarı oranını yüksek buluyorlar inşallah

kızlar selam.
doktor kontolunden geliyorum. hem aşağıda durumlar nasıl diye baktırmaya hemde şu doğal siklus olayını konuşmaya gittim. çok şükür herşey normal dedi aşağıda. doğal siklus istediğimi ilaçsız transfer olmak istediğimi söyledim. olumlu baktı zaten sizde bir sorun yok deneyebiliriz dedi. 2 embriyo denemek istediğimi söyledim ona olumlu bakmadı. Zaten yumurtalarınızın kalitesi çok yüksek ikisinin birden tutma ihtimali yüksek olur dedi. birde yasal olarak ilk transferde 2 veremıyoruz filan dedi. bakalım duruma göre transfere kadar biraz daha şansımı deneyeceğim. bu hafta adet bekliyorum sonrası sık sık kontrol.
benim size soracağım bir şey var aslında. sanırım burda transfer için önemli olan rahim kalınlığı . normalde bu rahmı ilaçlarla kalınlaştırıyorlar ya şimdi ben bu süreçte doğal yollarla kalınlaştırmak istesem neler önerirsiniz ne yemeli ne içmeli.

Canım ben hiç bilmiyorum ilk transferimde ilaçlı olmuştu estrofem içmiştim, şimdi ikincisi doğal oluyor hiçbir şey kullanmadım kendiliğinden kalınlaşmıştı ama 2. Transfere kadar sağlıklı beslenmeye dikkat etmiştim. Paketli gıda vs çok tüketmemeye çalıştım hatta tüketmedim desem yeridir. Kuruyemiş, Havuç, Avakado, sebze çok tükettim. Bunların faydası oluyor mu bilmiyorum

Merhaba transfer oldunuz mu

Benim de bu adetim gecikti . Halbuki benimki hep düzenlidir . Acaba ilaçlardan dolayı olabilir mi ? Aynı sorunu yaşayan var mı ?

benimde geçikti opu öncesi verilen ilaçlar böyle yapıyormuş ama. 1 hafta 10 gün diye okudum form da.

Opudan sonra 7. Gün adet oldum. Sonrasındaki adetim çok gecikti . Bunu yaşayan var mı ? Adet döngüm normal de düzenlidir

arkadaşlar selam. ben cumartesi regl oldum bugün doktor kontrolum vardı. doğal süreci takip edicez demiştik zaten doktorumla ama bana letu diye bir hap verdi 4 gün kullan dedi. yumurta gelişimiyle ilgili dedi. aslında kullanmasanda olur ama riske girmeyelim diye veriyorum fılan dedi. birde süreci konuşurken çatlama zamanı çatlatma ıgnesı kullanıcaksınız dedi. bu iğne yi ve hapı kullanmasam yanı kullanmamayı talep etsem ne olur. şimdiye kadar her kontrolde her şey iyi çıktı rahim filmim iyi tüplerim iyi . ben her şey doğal olsun ıstedıkce ufak tefekte olsa hap ilaç veriyorlar. daha öncede opu sonrası progestan verdi fitil olarak bir hafta kullan dedı ben kullanmamıştım bir sorun yaşamadım. biraz vucuduma güvenmek istiyorum sanki böyle olunca her şey daha kendi akışında gidecekmiş gibi geliyor. doktorun yazdığı ilacı inceleyince bunları buldum. ben hepten kullanmaktan vazgeçtim.

Son düzenleme:
İğneyi çoğu kişi kullanıyor hatta hepimiz herhalde gördüğüm kadarıyla, ben de dahil. Letu hakkında bir fikrim yok ben kullanmadım doğal oluştu yumurtalar. Benim de doğal siklus oldu ama aslında şöyle yine ilaç veriliyor sadece ilaçlı tedaviye göre daha az veriliyor. Ben transfer öncesi lipid serum, otrivelle (1 kere), prograf, progestan iğne ve fitil, folik asit başladım. Her doktorun metodu farklı oluyor öncelikle doktorunuza güvenin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…