Doğal siklus embriyo transferi

Amin canım inşallah Olabilir tabii ama insan stresden heyecan dan etrafa bakmıyor Senin transfer ne zaman
Haklısın evet insan kendine yoğunlaşıyor orada beklerken nasip olursa gelecek ay gün gün takiple rahim kalinligim kontrol edilip uygun günde yapacak Doktor bey dedi Betül hemşire. Senin kaçıncı günün canım ,test yaptın mı?

Sürecin hayırlı olsun canım şimdiden. Bugün 9.günüm yarın yapmayı düşünüyorum insan test yapmaya bile korkuyor

Ankara Novaart Tüp Bebek Merkezi
Merhaba bende novaartta ilk transfer olmak için bugün başladık doktorum Mehmet erdem pcos hastasıyım bugün adettimin 3 günü femara başlattı 5 gün kullanıp pazartesi kontrol gideceğim sizin süreç nasıl ilerledi çatlatma iğnesi yaptınız mı? Bide kaç embriyo transfer edildi ilk denememi? Benim ilk tüp bebek denemem süreci merak ediyorum da

Merhaba hayırlı olsun Bizim de ilk denememizdi ve çok şükür güzel haberi aldık ve hatta bugün ilk defa bebeğimizi ultrasonda gördük. Benim doktorum Ahmet Erdem. Ben de sizin gibi bu sürece 5 gün femara ile başladım. Sonrasında hiç ilaç kullanmadım. Yumurtamın kendi gelişmesini takip ettiler. Tabi sonlara doğru daha sık kontrollere gittim. Bence ekip çok profesyonel. Son iki kontrolümde kandan bakılan değerlerle çatlama zamanını çok güzel tespit ettiler. Çatlatma iğnesini hiç düşünmedi bile doktorum. Ona göre de transfer yapıldı. İlaç kullanmadığım için de çok rahat bir transfer süreci geçirdim. İlk denememiz olduğu için bir tane 5aa transfer edildi. Doktorum da zaten böylesinin daha akıllıca olduğunu söyledi çoğul gebeliğin risklerinden dolayı. Bence içiniz rahat olsun İnşallah vücudunuz, yumurtanız ve rahim duvarınız güzel gelişim gösterir ve siz de benim gibi güzel haberi alırsınız. Doktorların düşünmesi ve yapması gereken her şeyi doktorlarımız en iyi şekilde yapıyor zaten. Siz bu süreçte beslenmenize dikkat edin bence. Ben hem beslenmeme dikkat ettim hem de karın bölgesine kan akışı sağlansın diye akşamları bir saat yürüdüm

Yaaa maşallah bana çok umut oldunuz bende bugün 2 embriyo istedim ama bakarız dedi mehmet hoca belki biri tutmazsa diğeri tutar diye düşünüyorum inşallah bende güzel haberler alırım ❤ transfer sonrası iğne ilaç vs verdi mi acaba bende kan pıhtılaşma varda korkuyorum

Ben 32 olmak üzereyim. Siz kaç yaşındasınız? Benim transferden bir gün önce progesteron değerime bakıldı. Olması gerektiği gibi çıktı. O yüzden Femara dışında sadece folik asit kullandım bu süreçte. Bende pıhtılaşma yoktu. Bence doktorun ona göre bir yol haritası çizmiştir zaten. Sen rahat ol. Stres yapma

26 yaşındayım bende ❤ pozitifliğin için teşekkür ederim umut oldun bana ❤

Amin inşallah ❤ sende sağlıkla kazasız belasız kucağına al inşallah transfer sonrası nelere dikkat ettiniz ne tükettiniz acaba
Ben Çarşamba günü transfer olmuştum. Zaten çok basit bir işlem. O gün eve gelince dinledim. Ertesi günden itibaren günlük hayatıma devam ettim. Ağır kaldırmak ve uzanmak dışında günlük ev işleri yaptım. Mesela yemek yaptım, şarjlı dik süpürge ile evi süpürdüm, bir kaç gün sonra balkonu yıkadım falan. Haftasonu geldiğinde eşimle yürüyüşe çıktık. Ben öğretmenim pazartesi de zaten okullar açıldı işe başladım. Merdiven falan çıktım yani. Bu sürede eşimle AVM ye falan gittik bir kaç kere. Harketsizlik iyi birşey değilmiş. Kan akışı sağlansın diye hareket olması iyiymiş. Yorulmadan hareket et bence sen de.
Ayrıca bu süreçte Omega-3 çok önemliymiş. Haftada 2-3 balık yedik biz. Kabak çekirdeği de çok faydalıymış her gün bir çorba kaşığı kabak çekirdeği içi yedim. Sabah kahvaltımda bir yumurta yarım avokado ve ceviz oldu. Gün içinde çiğ kuruyemiş tükettim. Her gün meyve yedim mutlaka. Kabız olmamak için her gün bir çay bardağı kefir içtim. Bol su tükettim
İnşallah sana da faydası olur canım

Merhaba arkadaşlar doğal siklus yapılanlar bebek olmama sebebi neydi.benin doktorum hiç doğal siklustan bahsetmedi
Canım bizim sperm ileri hareket hızının az olmasıydı ama doğal siklus genelde anne adayında büyük bir problem olmadığında ve sık takip gerektirdiği için merkezle aynı şehirde olduğunda tercih ediliyor galiba. Aslında vücut her ay gebeliğe hazırlıyor kendini ama çoğu doktor riske atmak istemiyor ve ilaçlı tercih ediyor diye düşünüyorum

Benim yumurta rezervi sıkıntısı var büyül ihtimal o zaman benden dolayı,
her hastada uygulanamıyor trşekkünederim bilgi için

Çok çok teşekkür ederim bilginize bende bunlara dikkat edeceğim ❤ muhakkak size haber vereceğim sonucumu duânızı eksik etmeyin bana Rabbim sağlıkla kazasız belasız kucağına vermeyi nasip etsin inşallah

Benim yumurta rezervi sıkıntısı var büyül ihtimal o zaman benden dolayı,
her hastada uygulanamıyor trşekkünederim bilgi için
Evet büyük ihtimalle ondan. Çünkü doğal transfer olması için o ay bir tane yumurta gelişmesi, çatlaması ve östrojen salgılaması gerek ki rahim duvarı kalınlaşsın. Ama yumurta rezervi düşükse her ay yumurtlama olmayabiliyor

Merhabalar, malesef ben hormon duyarlılığı olan meme kanseri geçirdiğim için onkologum sadece doğal yoldan gebe kalmama musade etti. Bende hormon almadan natürel siklus yöntemini seçtim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…