Diyette birliktelik

Bende diyetisyene gitmek istemiyorum menülerini ezbere biliyorum ama uygulama kısmında sorun yaşıyorum.
Ben gidiyorum Doktor diyet yapacaksın dedi Hemen diyetisyene gittim Tip2 hastasıyım Kiloya bağlıymış ilaçlar değerlerimi düşürüyormuş 15 gün arayla iki diyetisyene gittim hemen hemen aynı listeyi verdi Bakalım sonuç ne olacak

Ben bir tane online. Aldım olmadı tam zamanlı dönmedi diğeri de insülin direncini anlamadı bana dedi yiyorsun diye çok canım sıkıldı birde devlete gittim o da baştan savma davranınca çok canım sıkıldı

Canım özel gittim ilkinin babasıda diyabetmiş çok ilgilendi ikincide hemşerim çıktı ikisininde bilgisi çok iyi Zaten değerimi görünce etkilendiler ilaçla ilgili dediler Bana dedikleri ömür boyu diyet ve spor olacak Diyabet yaşamamak için Dr. larda aynısını söyledi

Denk gelince. Çok güzel arkadaşım başka şehirde. Gitti çok memnun kaldı İdeal kilosuna ulaştı
Beni tiroid. İnsülin direnci çok yordu diyetisyen bunu anlayıncaya kadar 3 ay geçti benden. İlk kez de öyle tanıştık insülin direnci ile

Tiroid tansiyon ve insülin var Biri başladığıda sırası ile gelirler kilolar gidince sırası ile giderler demişti hoca Çünkü seninki genetik değil sadece kötü beslenme ve hareketsiz yaşam demişti Artık karar senin dedi

Kızlar ben de saatlere güzel uydum ama öğlen ara öğün yerine ana öğün gibi oldu maalesef bu sürekli bi kutlama misafirlik olayı diyette hiç olmuyor yine de az yedim diyelim
Kahvaltı 10.00
Yumurta, peynir, zeytin, 2 dilim ekmek

Ara
Patates salatası, şehriye salatası

Akşam 18.30
Kuru fasulye, pilav, salata

Hareketli bir gün geçirdim eksiye geçmemişsem de artıda değilimdir diye umuyorum bakalım

Ölçülü yenirse eksi gelebilir Tablki bol su ve biraz hareket

Öğlen abartı olmamış bence ama. Akşam pilav denge için belki olmayabilir idi Onun dışında gayet iyi

Canım eger seni olumlu yönde etkiliyor ve yapabiliyorsan devam et.
Şahsen benim şöyle bir sorunum var hayatımda olan zorlukları yiyerek hallediyorum, seviniyorum yine yiyiyorum, çocuklar a okula hazırlık yine yiyiyorum yani her türlü yemeği yapmayıda birlikte yemeyi de çok seviyorum büyük sofralar, mantılar, börekler, neler neler
Arkasından bitmeyen ev işleri bi acayip hal aldı inan nefesim kesiliyor yürüken
Ben hepsini denedim en pahalısı özelinden gittim devlet hastanesiden gittim diyetisyene.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…