Diyette birliktelik

Canım afiyet olsun ama her ögünde karbonhidrat var.
Sen bunları yediğinde kendinde daha fazla bi açlık hissediyor musun?
Ekmekten illa vaz geçmiyorsan sabah ye.
Hadi patetes salata sı var şehriye hamur
Akşam kuru fasulye +pilav
Pilavı yogurtlu degiştirsek
Benim kendi araştırmalarım şöyle bagırsagımız ikinci beynimiz ne yediyse onu istiyormuş canınmı çekiyor?

Bu saydıklarıına kimse hayır diyemez Kendim yapamıyorum Yaptım mı çok katı yapıyorum insülin olduğu için bir hafta yapıyor ikinci hafta bozuyorum Ama diyetisyen kalabalık verdi ne yiyeceğim verecekmiyim diye düşünmüyorum ıslarla hepsini ye ki bilelim yağdan ne kadar gidiyor diye Benimde yürürken değilde sonra çok ağrıyor ayaklarım

Kendimi tanıtayım 33 yaşında 1.71 boyunda 2 çocuk annesiyim ilk kızımda 73 kg ile hamile kalıp 97 kg ile Doğuma girdim ama aldığım 24 kg gerçekten çok yedim Doğum sonrası 12 kg gitti Benden emzirme döneminde tekrar 98 e çıktım o rakamı görünce dur dedim ve kartay diyetine başladım kızım 1 yaşında idi 16 kg verdim 82 kg indim tatiller filan oldu ama verdiğim kiloyu korudum daha vereyim 68 kg olayım diye çabalarken 2. Bebeğime hamile kaldığımı öğrendim madem öyle dedim 90 kg mı geçmeden hamileliği bitirmek niyetinde idim 7 ay boyunca sadece 5 kg aldım daha sonra 28. Haftadan sonra birden şişmeye başladım (diyetisyen ile takip ediyordum gebeliğimi sebebini bilmiyordum )hala dikkat ediyordum beslenmeme 35+6Haftada acil Doğum yaptım son 1.5 ayda 21 kg almıştım diyetisyen de bende şok oluyorduk sebebi gebelik zehirlenmesi imiş çok şükür bende bebeğimde iyi diş ancak benden hiç kilo gitmedi Doğum sonrası gitmemesine rağmen birde üzerine kilo aldım
Daha sonra biraz. Diyetler yapptım diyetisyene gittim ama bir tülü olmadı bir ara Ahmet apa ile seviyeleri yapptım kilo verdim eme hızla geri aldım geçen sene bu zamanlar bile daha zayıftım kilo al ver insülin beni çok yordu bunun İçin birlikte olup benim gibi olan arkadaşlar ile sağlıkla vermek istiyorum

Sabah 08.45 1 dilim peynir 5 zeytin
Öğlen 1 kepçe çorba 1 servis kaşığı barbunya yoğurt
Üzerine Türk kahvesi 1 kare bitter

Ara 16.30 1 küçük muz işaret parmaağim kadar
1 elma 2 adet cherry domates. 1 salatalık

17.00 sütlü kahve 2 hurma

Akşam 19.00
1 tabak haşlanmış kuru patlıcan biber karışımı yoğurt

Kahve içerim

Su 1.5 -2 arası olur
Spor 6 bin adım ama 7000 olur

İnan kendimi okuyor gibi oldum ben taa ergenlikte başladım adetlerim düzenli olmayınca dogum kontrol hapı kullandım çok uzun bir zaman üniversite sınavına girerken 96 kiloydum 68e düştüm.
İlk gebeligim tüp bebek Ohss geçirdim cigerlerimden 4 litre su aldılar. 72 ile hamile kaldım dogum sonrası 85 süt olsun diye 94 oldum.
Sonra ikiz gebe kaldım kendiliğinden karnımda öldüler onları dogurdum.
Yine 70 kilo ile ikiz gebe kaldım sırt üstü yattım yaklaşık 8 ay 40 kilo aldım.
83 kadar düştüm.
Bu yılın başında corana geçirdik baya yattım. Süzüldüm şimdi yine 97 oldum.
Ben her kilomu Canan Karatay hocamdan esinlenerek kitabını okuyarak yaptım.
Yitik şifayı ücretsiz bulanlarıda çok araştırdım. Belki ilerde olabilir ama şimdi zor gibi üç çocuk, ev, iş

Çarşamba kahvaltı
Soganlı maydonazlu 2 yumurta, zeytin, peynir, ceviz, 3 dilim portakal

Ara sade Türk kahvesi

Akşam kuru fasulye, 2 yemek kaşığı pilav, salata, ayran

Su bolca içtim
Bugün nöbetçiydim 7000 adım
İyi geceler dilerim canım

Yaa çok geçmiş olsun rabbim bir daha göstermesin annelik hem çok güzel hem çok zor. Yaşadıklarımız da bizi bıktırıyor ama işte. Benzer yaşantılar ile birbirmize sahip çıkalım

Afiyet şifa olsun inşalllaah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…