Diyetsiz Kalıcı Zayıflama Deneyimlerimiz

günaydın efemmm bugün 2. gün her günü not etcem buraya ki katılmak isteyen olursa örnek teşkil edelim
valla akşamdan sora sabah aç uyandım :KK9: kalan pattis yemeenden bikaç kaşık sigara altı yaptım şimdi kayfemi içiorum
normalde spor yapıodum bikaç haftadır alıştım zahir dün tansiyonum düşüktü yapmadım bugün aciip spor yapasım var leslie sansone yapıodum ama artık dkz ye geçtiğime göre o kadar yardırmama gerek yok :KK52: interval egzersiz yapmayı düşünüurum bunun için telefonuma timer yüklemiştim 1dk egzersiz 20 sn rest şeklinde 7 hareket seçtim normalde 3 tur dönmem gerek ama artık tekde pes etsemde sorun diil ben kas ağırlığım artsın istiorum çabuk yorulmamak vs için sağlık için yani kondüsyonum artsın maksat çünkü çalışmıorum bekarım çoluk çocukda yok çok hareketsiz bi yaşamım var uyuşuk gibi oluo insan havada kapalı hep bi gözüm yatakta oluo bu sefer :KK9: ama kimi gün dışarda oluorum kimi gün tatsız oluorum o günler spor yapmadım die kendimi suçlıcak değilim gayet relaxım

SPOR

Spor önemli bir konu, neden? Çünkü diyet yapar halindeyken spor, "yediklerimizi yakmak" gibi bir işlev üstlenebiliyor. Tıpkı diyetteki düşünceler ve inanışlar gibi bu yöndeki düşünceleri değiştirmek de zor olabiliyor. Ne demek istediğimi şöyle açıklayabilirim; bir insan diyetteyken nasıl kurabiyelerin, şekerli, hamurlu ya da yağlı besinlerin şişmanlattığına inanıyorsa, spor yapmadan kilo verilmeyeceğine de inanmış olabiliyor. Besinlere karşı önyargının kırılması ne kadar zorsa spora yönelik düşüncelerin değişmesi de o kadar zor olabiliyor. Ve daha da yazıktır ki daha kötü şeyler de yaşanabiliyor: kendini tutamayıp yemeler gerçekleşiyor, buna panzehir olarak hemen spora sarılınabiliyor; "Çok yedim hemen gidip yakmalıyım" gibisinden ve arkasından tekrar kontrol kayıpları ve bu kısır döngü sürüp gidiyor..

İşte burda takılıp kalınan nokta bu. Eğer spor bir panzehir olarak kullanılıyorsa sorun var demektir. Başka şekilde ise spor insandan insana değişir. Bazılarına hiç iyi gelmez ve sevmezler. Bazılarını ise spor kilit gibi açar; streslerini alır, rahatlatır, kaslarını güçlendirir, vücutlarını şekillendirir, zinde tutar, güç ve motivasyon verir. Sporun size iyi gelip gelmediğini de yalnız kendiniz bilebilirsiniz. Eğer seviyorsanız ve iyi geldiğini biliyorsanız ve kendinizi (organizmanızı) kandırma çalışmalarına da girmezseniz (yani "Sadece zinde tuttuğu için yapıyorum" deyip aslında yediklerinizden pişmanlık duyup onları yakma peşindeyseniz boşuna kıvranmamanızı öneririm), spor böylece size keyif verdiği için hayatınıza soktuğunuz bir aktivite olabilir.

Bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi? Çoğu yerde sporun işlevi yanlış şekilde beynimize kazındığı için bu şekilde yapılan spor tehlikeli olabiliyor. Çünkü yanlış anlamda yapılan bir spor tıpkı diyetler gibi vücudumuzu arkadan itmek oluyor.

Ama şaşılacak ayrı bir durum da bazen gerçekleşebiliyor; o da şu ki: eğer dkzyi (yani mekanizmanızı) gerçekten anlamışsanız ('gerçekten'in altını çizerek söylüyorum mış gibi değil!!), yani bedeninizle bağlantı kurabilmişseniz; (kısacası eğer artık bedeniniz size güveniyor ve açlık tokluğunu söylüyor, siz de bunlara uymayı başarıyorsanız) bu durumda bazen içinizden spor yapmak, hareket etmek gelebiliyor. Bunun nedeni ise bedeninizin artık stok yapmaya gerek duymadığı ve fazla stokları eritme isteği. Bunda hiç anormal bir durum yok. Bunu size bedeniniz söylediği için onun dediklerini yapmanızda bir sakınca yok. Sadece artık kıtlık olmadığını anladığı için fazla stoklarından biran önce o da kurtulmak istiyor, o kadar. Bu durum da başınıza gelebilir ve hayrete düşebilirsiniz.

Bunun dışında hayatında hiç spor yapmayan ve de hiç sevmeyen ama ince kalabilen insanlar sanırım cevap olabilecektir. Eğer siz sporu seviyor ve size iyi geldiğini biliyorsanız, yapıp yapmayacağınıza siz karar verin. Sporun ne şekilde tehlike getirdiğini artık biliyorsunuz. Yediklerinizle yaptığınız spor arasında bir bağlantı kurmadığınız, ona bir panzehir görevi yüklemediğiniz sürece neden olmasın?

ALINTIDIR...

günaydınlar :) tittocumla birlikte başladığımız serüvenin ilk günündeyim. 11 gibi kahvaltımı yaptım pek acıkmamıştım ama yedim yine de.bi sonraki öğün acıkmadan yemicem onun için sıkıntı yapmıyorum :) 2 dilim kepekli ekmekle güzelce yaptım kahvaltımı.herşeyden yedim balından tereyağına sucuğuna kadar :) çok güzel de doydum valla. lokmalarımı uzun uzun çiğneyemem ben bundan şikayetçiyim ama odaklanıp çiğneyince başardım bu defa :) 20 küsür kere evirdim çevirdim çiğnedim :) valla çok iyi geldi tadını hissettim hepsinin.darısı diğer günlere :) bol su içiyoruz unutmuyoruz :) tittocum sevgiler canımmm kolay gelsin güzel günler bizim olsun :KK36:

saat 11 gibi kahvaltımı yaptığımı yazmıştım bi önceki mesajımda. şuan saat 16.00 ve ben pek acıktığımı söyleyemicem :) hafiften boşluk hissi oluşuyo sanki ama iyice acıkmayı beklicem.akşam dışarda olucam onun için çıkmadan yemeyi düşünüyorum,zaten o saate kadar kurt gibi acıkmış olurum herhalde :) tittocum nasıl gidiyo canım girdiğinde mutlaka bilgilendir beni:):KK54:

cnm bnm çiğneme olayında haklısın vala zor zanaat :) birde o boşluk hissi bendede oldu bugün 2 tane eti form yedim annemle onlara sunta dioruz :KK9: kahvaltımı sabha 9da yapmıştım saat 16:00 da bi tane büyük sade gözleme yedim yağlı olduğu için bişi eklemedim bitirmeye yakın doyduğumu hissettim ama zatenn accuk kalmıştı die kalanıda yedim :26: annemede aynısı olmuş o yüzden saat 20:00 oldu acıkmadık hala babamla kardeşim şuan sofradalar annemle ben kahve içioz :KK70:

spora gelince sabah çok yapasım vardı ya kahvaltıdan önce intervalimi yaptım ama söylediğim gibi tek turda pes ettim :KK52: sorasındada içimden hep spor yapmak geldi ama fırsatım olmadı akşam üzeride artık yapasım yoktu ki annem dikildi başıma hadi leslie 2 mil interval yapmıozmu dedi dünden birlikte yaparık die söz vermiştim normade hep ayrı ayrı yapardık saat 18:00 de kalktık onu yaptık duş falan işte şuan kahvemle burdayım bi yandan yalan dünya yı izliorum çok keyifliyim yaaa sporla ilgili yazıda olduğu gibi normal bi insan evet spor yapiim die kastırmaz dolayısıyla dkz de spor yapmamız şart diil zaten o mantıkla spor yaparsak ekstradan acıkma olcktır enerji açığı için ama vücut fazlalıkları atmak isticek o zamanlar içinizden gelcek bnmde aynnen böyle oldu bugün nerdeyse 2 saat olcak spor yapalı hiçde acıkmadım

bişey daha var bugün kardeşime sordum dedimki dün gece geç saat acıktıım ama yatcam die yemedim sen olsan napardın die? çünkü kendisi çook zayıf bildiin kemik :) erkek ve 17 yaşında tabiki onla ben aynı değilim ama ben ergenliğe girdiğim dönemdede genç kızlık şeylerine kapılıp ani kilo almıştım o gün bugündürde kilo sorunum sürer gider neyse konuya dönelim valla ben açsam her türlü yerdim dedi :) mantıken bende katıldım sebebine gelince gece aç yatarsak kendimizi aç bırakmış olcaz vücut yokluk alarmı vercek ve belkide ertesi gün yediğimi ilk öğünü depo etcek bedenimize bolluk içinde olduğunu istediği yiyeceğe istediği zaman ve saatte ulaşabileceği msjı vermek gerek tabi öküz doyuran cinsinden değil insanca miktarlarda :KK66:

bi saat önce hiç aç olmayan ben msjdan 40dk sora midemdeki gurultuyu hissettim :KK70: kendime 3 tane kase çıkardım hani yemek takımlarında olan küçük çorba kaseleri vardır onlardan birine bi kepçe tarhana çorbası koydum ama kıvamlıydı birine salata diğerine sphagetti bi tek çorba kasem yarımdı diğer 2 kase tam dolu ama bikaç gündür bakıorum önden çorba içince çabuk doyuyorum yani o makarna bile çok geldi accuk daha az koyabilirmişim eee işte denemeyle kendi doğrumu böyle böyle buluorum :) ama midemi gerip rahatsızlık vermedi sadece daha azıylada doyabileceğimi gördüm çünkü bitirmeden ilk oturduğum andaki o iştahım kesilmişti ay çok keyiflendim yine ayolll karnım tok sırtım pek cnm da bişi çekmio gözümde makarna da kalmadı eskiden normal tabağa tepeleme koyardm yahu bi tencere makarnayı gün içinde 2 kereye bölüp tek başıma bitirdiğimi bilirirm şimdi hale bakın :) :KK9:

Midenin toplam kapasitesi 1.000-1.500 mililitre kabul edilirse, hadîslere göre bir öğünde alınması gereken yemek miktarı anatomik yapıya göre 333-500 mlt’dir. Kaba bir ölçümle mide hacmi büyük olan bir kişi yaklaşık 2,5 su bardağını geçmeyecek kadar yemek yemelidir (Ekmek, yemek, çorba, meyve ve 1/3 su ilave edilirse, içilen su ile birlikte 666-1.000 cc arasında bir miktar bir öğünde yenilecek miktardır). Bu da, çapı 4-5 santimetre, uzunluğu 20-25 santimetre olan ve “duedonum” denilen onikiparmak bağırsağının hacmine (700-1570 cm3) yaklaşık olarak eşittir. Efendimiz (sas): “Mü’min bir kimse bir bağırsağı doluncaya kadar yer, kâfir ise yedi bağırsağı doluncaya kadar yer.” hadîsiyle ideal miktarın azlığını ifade etmiştir. Sistem yaratılırken organlara esneme özelliği verilmiş, ince bağırsağın orta kısmı (jejenum) 4 litre hacimde, fakat 10 litreye kadar esneme kapasitesinde yaratılmıştır. Bu yüzden, insan aşırı yese bile, Yaratıcı kerem ve merhametiyle bağırsak sistemine bunu tolere edebilme istidadı vermiştir. Aşırı yemeyle organların devamlı gerildiği ve şişmanlık komplikasyonlarının ortaya çıktığı göz önüne alındığında, Efendimiz’in (sas) en ideal yeme ölçüsünü koyduğu görülür.

ALINTIDIR...

ben geldim canımcım :) oh ne güzel ana kız spor da yapıyosunuz valla tebrik ediyorum seni :) zorla değil tabi keyif almak için yapıyo insan dkzde :) ben de bugun 5 gibi yedim akşam yemeğimi.1tabak türlü yemeği yedim.biraz da bal kaymak yedim söylemesi ayıp tatlı niyetine :) ekmek 1 yumruk büyüklüğündeydi glba :) bu çok çiğneme işi çok iyi yaa tittocum.valla kaç kere çiğnediğimi saymak için odaklanıyorum mesela,yemeğin tadını daha belirgin alıyorum.zaten insan yemek yerken başka şeylerle uğraşmamalı yemeğin keyfini çıkarmalı :)

kardeşine sormuşsun tahmin etmiştim o cvbı vericeğini :) ben kahvaltıyı daha güzel yapmak için bişey yememeye çalışıyorum gece.ama akşam bi meyve yemiştim yatmadan önce :) gofret fln da yemiştim.sabah kalktığımda aç değildim pek o yüzden.

bu akşam saat 5ten beri 1 bardak çay 1 büyük fincan neskayfee içtim cnım :) az önce de incecik bi gofret yedim hoşbeş tarzı :) suyumu da içiyorum.çok keyifliyim çook :):KK35::21:

İnsan, fizyolojik ve psikolojik olmak üzere iki türlü açlık hisseder.
Fizyolojik açlıkta, vücudun gıda ihtiyacından dolayı midede açlık krampları görülürken, psikolojik açlıkta şartlanma sözkonusudur. Açlık krampları 12-24 saatlik aralıklarla gelir. Alınan son besini takiben başlayan bu kramplar yemekle susturulmazsa, 3-4 gün içinde en şiddetli seviyeye ulaşır, ve ilerleyen günlerde yemek yenmese bile kramplar giderek azalır.
Psikolojik açlıkta ise, on iki saatten daha kısa sürelerde yemek saatleri belirlense ve riayet edilse, 5-7 gün sonra vücut buna şartlanır ve saati gelince insan acıktığını hisseder. İş yerlerinde genellikle saat 1200-1300 arası yemek molası verildiğinden, sabah 0800′de evde kahvaltı yapılsa bile, dört saat sonraya yemek için şartlanıldığından, saat 1200-1300 olunca acıkma hissedilir. Ramazan ayı başlayıp birkaç gün geçtikten sonra öğle yemeği unutulur, saat 1200′de acıkılmaz. İşte bu, psikolojik açlığın yeni bir şartlanmayla bastırılmasıdır. Fizyolojik açlık ise, sabah saat 0800′de kahvaltı yapılırsa, akşam 2000′de açlık krampları ile hissedilen açlıktır. Dolayısıyla, şeker hastalığı vb gibi istisnaî durumlar dışında, fıtrî olan, fizyolojik açlığa uygun olarak, günde iki öğün yemektir.

Tokluk hissi ve bir öğünde yemek yeme süresi

Yemek yerken öğün süresinin uzunluğu çok önemlidir. Yemek, midenin kapıcısı olan ağızda çok çiğnenmeli ve öğütülmelidir. Çiğneme süresi ve salgılar ne kadar çok olursa tokluk hissi de o ölçüde olur. Tokluk hissinin oluşması yemeğin miktarı ile değil de ağızda çiğneme süresiyle alâkalıdır. Bunu teyid eden deneyler yapılmıştır. Hayvanlarda yemek borusundan fistul açılarak yedikleri yiyecekler mideye değil de, dışarıya verilmiştir. Hayvanlar yemi yedikten 20-40 dakika sonra, önlerine konan yeni yemeğe karşı isteksiz davranmışlar ve yememişlerdir. Bundan da anlaşılmaktadır ki, tokluk hissi için yemeğin miktarı ve muhtevası yanında, ağızda çiğneme süresi de önemlidir. Özellikle diyet yapanların bu özellikleri dikkate alarak, düşük kalorili yiyecekleri ağızda en az 20 dakika çiğnemesi ve tokluk hissi oluşturması gerekir.

ALINTIDIR...

Midenin toplam kapasitesi 1.000-1.500 mililitre kabul edilirse, hadîslere göre bir öğünde alınması gereken yemek miktarı anatomik yapıya göre 333-500 mlt’dir. Kaba bir ölçümle mide hacmi büyük olan bir kişi yaklaşık 2,5 su bardağını geçmeyecek kadar yemek yemelidir (Ekmek, yemek, çorba, meyve ve 1/3 su ilave edilirse, içilen su ile birlikte 666-1.000 cc arasında bir miktar bir öğünde yenilecek miktardır). Bu da, çapı 4-5 santimetre, uzunluğu 20-25 santimetre olan ve “duedonum” denilen onikiparmak bağırsağının hacmine (700-1570 cm3) yaklaşık olarak eşittir. Efendimiz (sas): “Mü’min bir kimse bir bağırsağı doluncaya kadar yer, kâfir ise yedi bağırsağı doluncaya kadar yer.” hadîsiyle ideal miktarın azlığını ifade etmiştir. Sistem yaratılırken organlara esneme özelliği verilmiş, ince bağırsağın orta kısmı (jejenum) 4 litre hacimde, fakat 10 litreye kadar esneme kapasitesinde yaratılmıştır. Bu yüzden, insan aşırı yese bile, Yaratıcı kerem ve merhametiyle bağırsak sistemine bunu tolere edebilme istidadı vermiştir. Aşırı yemeyle organların devamlı gerildiği ve şişmanlık komplikasyonlarının ortaya çıktığı göz önüne alındığında, Efendimiz’in (sas) en ideal yeme ölçüsünü koyduğu görülür.

ALINTIDIR...

evet canm ben de okumuştum bunu.peygamber efendimiz günde 2 öğün yermiş.bazen 1 öğün bile yediği olurmuş.acıkmadan sofraya oturmayın doymadan kalkın demiş bi de. akşam güneş battıktan sonra yemek iyi değilmiş onu da söylemiş efendimiz. her ne kadar aç olduğunda ye desek de bence geceleri yememek daha iyi sağlık için

HOŞGELDİİİNNN canımın içi ya insan kendini ne kadar keyifli mutlu hissedior dimi :) iyiki bana katıldın

bu arada bende zamanında bu 12 saat olayını duymuştuk kimi zaman midem yanıo tamam acıktım diorum ama canım bişey yemek istemio demekki sebebi gerçekten fizyolojik olarak acıkmamammış o yanmalar sigara ve kahveden olabilir bnm midem bide hassas zamanında tonla romatizma ilacı kullandım 1 yıl kortizonlu ilaç ağrı kesiciler vs çünkü mantıkende aç birinin yemeklere arzu duymaması istememesi mümkün değil aç insanın önüne ne koysan yer seçici bil olmaz yani hani şu kurt gibi açım dedikleri olay da sabah 8de yiyip akşam 8e kadar bişey yememekde her baba yiğidin harcı değil :KK70: şuan bu konu üzerine düşünüorum bazen hatırlıorum sabah sıkı yediğimde ki çoğu zaman 9-10 gibi yerim tüm gün eğer bi meşguliyetim varsa yemek aklıma gelmez o günü bişey yemeden bitirdiğimi bilirim aklıma gelmiodu çünkü fizyolojik bi açlık olmadığından bununla iligli bi uyarıda almıodum bedenimden falan falan fişmekan :KK33:

HOŞGELDİİİNNN canımın içi ya insan kendini ne kadar keyifli mutlu hissedior dimi :) iyiki bana katıldın

bu arada bende zamanında bu 12 saat olayını duymuştuk kimi zaman midem yanıo tamam acıktım diorum ama canım bişey yemek istemio demekki sebebi gerçekten fizyolojik olarak acıkmamammış o yanmalar sigara ve kahveden olabilir bnm midem bide hassas zamanında tonla romatizma ilacı kullandım 1 yıl kortizonlu ilaç ağrı kesiciler vs çünkü mantıkende aç birinin yemeklere arzu duymaması istememesi mümkün değil aç insanın önüne ne koysan yer seçici bil olmaz yani hani şu kurt gibi açım dedikleri olay da sabah 8de yiyip akşam 8e kadar bişey yememekde her baba yiğidin harcı değil :KK70: şuan bu konu üzerine düşünüorum bazen hatırlıorum sabah sıkı yediğimde ki çoğu zaman 9-10 gibi yerim tüm gün eğer bi meşguliyetim varsa yemek aklıma gelmez o günü bişey yemeden bitirdiğimi bilirim aklıma gelmiodu çünkü fizyolojik bi açlık olmadığından bununla iligli bi uyarıda almıodum bedenimden falan falan fişmekan :KK33:

aynen canım çok mantıklı bu 12 saat olayı.insan meşgul olunca anlamıyo açlığı,aklına bile gelmiyo.ama işi yoksa boştaysa hep kendini dinliyo sıkıntıdan filan yiyo. ben bu şekilde yapayım diye düşünüyorum valla ciddi ciddi. efendimiz söylemiş mutlaka doğrudur sorgulanamaz bence.

valla keyfim pek yerinde cnmcım iyi ki katılmışım sana :) bu şekilde devam ederiz inşallah allahın izniyle

inş. cnm 8-12 saat arayla 2 öğün güzel bence zaten bugün 3 öğün yaptım ama şöyle bi düşününce sabah 9 2. öğünüm 7 saat sora saat 4 yani bi saat daha dursam dururmuşum :) 3. öğünüm 5 saat sora olmuş demekki imkansız değil yarın kendimi daha iyi dinlicem genelde biçok insan gibi bende kalkar kalkmaz bişey yiyemem ilk önce kahvem vardır 1-1,5 saat sonra yerim buda sabah 9-10 civarı oluor e saat 10da yesem bizim evde akşam yemekleri en geç 7 gibi yenio hatta bazen 6-7 arası öyle geç saatlere kalmayız babamız geç gelmediği sürece tabi bu akşam 8e kaldılar mesela bakalım deneyelim görelim bebeem :)
bu arada sen hangi saatler buralarda olabilirsin ben çünkü akşam 11-12 arası yatıorum hatta şuan uykum geldi bile hani denk gelelim die soruorum cnm

inş. cnm 8-12 saat arayla 2 öğün güzel bence zaten bugün 3 öğün yaptım ama şöyle bi düşününce sabah 9 2. öğünüm 7 saat sora saat 4 yani bi saat daha dursam dururmuşum :) 3. öğünüm 5 saat sora olmuş demekki imkansız değil yarın kendimi daha iyi dinlicem genelde biçok insan gibi bende kalkar kalkmaz bişey yiyemem ilk önce kahvem vardır 1-1,5 saat sonra yerim buda sabah 9-10 civarı oluor e saat 10da yesem bizim evde akşam yemekleri en geç 7 gibi yenio hatta bazen 6-7 arası öyle geç saatlere kalmayız babamız geç gelmediği sürece tabi bu akşam 8e kaldılar mesela bakalım deneyelim görelim bebeem :)
bu arada sen hangi saatler buralarda olabilirsin ben çünkü akşam 11-12 arası yatıorum hatta şuan uykum geldi bile hani denk gelelim die soruorum cnm

canım herşey beyinde bitiyo.acıkmıcam de acıkmıyosun denedim ben şahsen :) senin öğünler iyi olmuş tatlışım aynen devam ama kendını ıyıce dınle bakalım 8-12 saat konusunu uygulamak için :) ben gelirim canım 8-9da filan genelde

tamamdır cnm :) o halde şimdilik müsadeni istiorum yarın görüşürüz belki sabahları yazıp çizmem akşamları bekleyebilirim hani o günün sonunda olup biteni paylaşmak adına hemde sana denk gelirim hemde insanlar fazla sayfa okumak zorunda kalmazlar :KK9:
gerçi yinede belli olmaz senin dediğin gibi her an herşey olabilir

efenim hayırlı geceler dilerim esen kalın :KK70:

tamamdır cnm :) o halde şimdilik müsadeni istiorum yarın görüşürüz belki sabahları yazıp çizmem akşamları bekleyebilirim hani o günün sonunda olup biteni paylaşmak adına hemde sana denk gelirim hemde insanlar fazla sayfa okumak zorunda kalmazlar :KK9:
gerçi yinede belli olmaz senin dediğin gibi her an herşey olabilir

efenim hayırlı geceler dilerim esen kalın :KK70:

tşkkr ettim cnm benim :) iyi geceler tatlı uykular

tittocum günaydınlar canım :) güzel bir haftasonu diliyorum öncelikle:KK51:

evet efenim akşam açlıktan bayılcaktm nerdeyse yatmadan önce,ama 2-3 tane yaprak sarma atıştırarak yattım hemen :) sabah da kalkınca kahvaltımı mis gibi yaptım ohhh.akşama kadar acıkacağımı hiç sanmıyorum :KK8: öğrenci olduğum için bugünü tamamlamam gereken ödevlere ayırmayı düşünüyorum. en azından bişeylerle meşgul olunca vakit de geçer :)

bebişim merhaba bugün 3. günnümüzü bitirioruz hayırlısıyla

günün özetini geçiim :)

saat 10:00da kahvaltımı yaptım sonrasında temizlik vs yaptığım için çok yoruldum sanırım o yüzden erken acıktım daha doğrusu çok yoruldum terledim tansiyonum düştü
saat 16:00da tekrar yemek yedim
an itibariyle saat 22:00 hala acıkmadım :) ama bişi yiyesim var sıkıntıdan zahir bende GALATASARAYın şampiyonluğunu kutlıcam mısır patlatcem accuk yanında cola zero ile :KK9: ben onun tadını seviom şöyle bi film falan açarım netten keyf yaparım diorum ha valla bak yalan olmasın maç heyecanı vs açlığımı farketmemişde olabilirim çünkü 2 kaşık makarna bırakmışlar onu hüplettim demin şimdi midemde bişiler hisseder oldum ama oturup öyle yemek yiyesim yok o bakımdam mısır kola keyfi yapcem zaten ben abur cubur çok yemem yani öyle kazanla leğenle mısır yiyenlerden değilim makul olcak ölçülerim :KK56:

X