Diyetsiz Kalıcı Zayıflama Deneyimlerimiz

Ben burayı okuduğumdan beri diyet yapmıyorum ve çok mutluyum :KK52:
allah razı olsun arkadaşlar.
gerçi ben kilo da vermedim ama almadım.
Benim için DKK oldu yani Dİyetsiz Kİlomu Koruyorum :)
Diyet yapmak depresyonmuş da benim haberim yokmuş. Gerçekten süper bişey diyet yapmamak.

Dkk sevdim bunu :KK1: Aslında şu an benim için de öyle, oldukça yediğim için tabi. Kendimi şoklayacağım dedim 1 gün şokladım 2. gün ndense tatlı yaptım durup dururken yemem dedim ama insan tatlı yapar da yemeden durur mu hele VESPER :KK70: Yumuldum valla şok da yalan oldu:KK9: Gerçi aslında vücuda daha büyük bir şok olmuştur, karbonhidratı kesmiştim 1 günlüğüne 2. gün de kesicektim tersine aşırı yükleme yaptım önceki günden sonra ne oluyor demiştir heralde vücut:KK52:

DKK dan DKZ ye geçebilmem umudyla :KK61:

Okuduğum bir kitap sayesinde kendime geldim ve an itibariyle diyetleri çöpe attım. Aslında çok diyet yapan biri değilim ama kendimi hep onu yeme bunu yeme diye kısıtladım ve kısıtladıkçada kendimi sevdiğim abur cuburları saldırırcasına tıka basa yerken buldum.
Okuduğum kitapta tüm diyetçilere ve diyetlere savaş açılmış. zayıflama pazarının kurbanları olduğumuz yazıyordu. kısıtlama mikrobundan kurtulmamız yazıyor. aslında diyet yaptıkça kilolarımıza yenilerini ekliyoruz. ergenlikte 51 kiloydum ve diyet yapmaya başladım biraz verdim biraz aldım.. yıllar geçtikçe kiloma yenilerini ekledim. şu an 70 kiloyum boyumda 1.60
artık yeter bundan sonra acıkınca doyana kadar istediğim yemekleri yicem. tıpkı kitapta yazıldığı gibi.. Bu yöntem sayesinde kilo vermeyi planlıyorum. Ve desteklerinizi bekliyorum.

ne yani sen bu yöntemle,3ayda sadece 1 kilomu verebildin:KK53:ama niyee sende pek işe yaramamış sanırım ipin ucunu kaçırmış olmayasın:KK20:

Dkz çok iyi yöntemdi ama beceremedim işte.. sayfadan uzak kalınca biraz diyet yapayım hızlı vereyim sonra dkz yi uygularım deyince yaptığım diyetler bana 5 kilo olarak geri döndü. ve anladımki diyet yapmak bana göre değil diyet yapınca kayış bi yerde kopuyo ve saldırıyorum yemeklere.. bi daha kesinlikle diyet yapmak yok eğer heveskenirsem bu yazımı tekrar tekrar okuyup hatırlamam lazım:KK25:
dkz için biraz motivasyona ihtiyacım var onada cesaretim yok çünkü:KK25::KK25::KK25:

Dkz yi yarıda bırakmak saçmaydı.. Bundan sonra hiç ara vermeden devam edicem. 1 haftada 1 kilo gitmiş bile.. Ama şimdi biraz daha dikkat ederek devam etmek istiyorum.. aburcuburları daha az yicem çünkü doyma sınırında duramıyorum onları yerken aşırıya kaçmış oluyorum.. En iyisi dkz iyice oturana kadar tatlılardan uzak durmak..
Aslında kilolardan kurtulmak işte bu kadar kolay.. sadece biraz sabır gerekli.. ve diyet yapmamak.. diyet yaparken biyerlerde tıkanıyosun ve tüm yasaklara saldırıyosun.. Yavaş zayıflamaya razıyım artık.. bi daha kesinlikle diyet miyet yok.. her diyetin sonucunda dahada kilolu olup çıktım.. Tam bi kandırmaca olduğunu şimdi daha net görüyorum..

dkz ye tekrar başlayalı iki hafta oldu ve 3 kilo vermiş bulunuyorum iki haftada 70 im artık:KK16:.. aslında çok çok iyi çünkü diyet yapmıyorum sonuçta.. ama bazen acaba diyetmi yapsam hızlandırsam şu olayı diye düşünüyorum sonra hayır diyorum o hatayı yaptın ve sonuçta hızlı zayıflayayım derken kilo aldın diyorum kendi kendimi durdurmaya çalışıyorum ama kurban bayramına kadar incelmekte istiyorum offf:KK53:

Son düzenleme:
dkz ye tekrar başlayalı iki hafta oldu ve 3 kilo vermiş bulunuyorum iki haftada 70 im artık:KK16:.. aslında çok çok iyi çünkü diyet yapmıyorum sonuçta.. ama bazen acaba diyetmi yapsam hızlandırsam şu olayı diye düşünüyorum sonra hayır diyorum o hatayı yaptın ve sonuçta hızlı zayıflayayım derken kilo aldın diyorum kendi kendimi durdurmaya çalışıyorum ama kurban bayramına kadar incelmekte istiyorum offf:KK53:

Bende diyet yapmı yorum çünkü zayıflamak istiyorum.Diyet yapınca olmuyor.Her şeyden az ve öz yiyorum her şeyinde tadına bakıyorum.Hiç olmazsa bir lokma vey bir parmak atıyorum.Bol su içiyorum vesabahları yanlızca 10 dakika step yapıyorum(step aletim var) okadar.Yavaş ama kendimi hiç üzmeden yapıyorum.Sizlere tavsiyem asla diyet yapmayın hele şu şok diyetlerinden.:KK20:

evet Ben de diyet yapmadan zayıflayanlardanım.. diyet insanı kasıyor.. kastığın zaman da kilo falan vermıyorsun.. kasmayacaksın rahat olacaksın illa zayıflamalıyım demeyeceksin.. görüntün değil sağlığın için yapacaksın yaptıklarını.. Bir lokma daha alacakken gerçekten doydum mu yoksa açgözlülük mü yapıyorum diye kendine soracaksın.. diyet yapmadım ama hayatımda köklü değişiklikler yaptım... mesela

önceden gec 12 de 5 paket patates cipsi yerdim pc Başında.. kestim

geceleri kalkıp 1 kilo patates kısartır yerdim.. kestim

kahvaltıda 1 ekmekten fazla yedim. kahvaltıda en fazla yarım ekmeğe düştüm akşam yemeklerinde ekmeği kestim.. dün 1 tane dolma yedim ekmeksiz de gayet güzel gitti yani

çook hareketsizdim.. spor yapiyorum günde 1 saatten fazla.. çook işe yaradı...

ve sonuç.. çok mutluyum hafifim.. aç da kalmıyorum .. canım ne istiyorsa doyacağim kadar yiyorum.. tokken açgözlülük yapmıyorum.. 2 haftada 66.500 den 63.300 e düştüm.. ayrıca kalçamdaki selülitler çok azaldı spor sayesinde.. gerçekten çok mutluyum.. sporu Bırakmayın hareket her zaman iyidir.. toksin atın, enerjiyle dolun.. oynayin dans edin.. ve gerçekten açsanız yemek yiyin tokken ağzınızdan uzak durun.. vücudunuza işkence etmeyin.. Benim cipslerden yağli yağli kızartmalardan gastritim azmıstı.. şuan vücudum midem Bana teşekkür ediyordur =)

Meleyi, Burcu_01 çok doğru söylüyosunuz kızlar.. işte bunu yani diyetsizde zayıflayabileceğimizi herkese göstermemiz lazım özelliklede diyetisyenlere.. çok gıcığım onlara çünkü bizi hep kandırıyolar.. önce şunu şunu yapın zayıflarsınız diyolar bi süre oyalıyolar milleti sonra başka bişey icat ediyolar yine oyalıyolar.. ee deneye deneye kiloları al ver al ver şiştikçe şişiyoruz..:KK47: kimse bana demesin iradesizlik diyetisyenin suçu yok diye insanları listeye tabi tutup şu yasak bu yasak derseniz yemeyeceği varsada yer..
en güzeli diyetsiz zayıflamak:KK16: yavaş ama emin adımlarla.. Başarılar diliyorum kızlar.. verdiğiniz kilolardan haberdar ederseniz sevinirim:KK64:

tamam canım suan 63.300 üm, haftada 1 kez tartılıcam.. sonucu gelip yazarım.. az önce Bi kase kimyonlu nohut yedin.. kalorisine Baktım maşallah 360 kalori =) ama olsunnn mutluyum.. abur cubur yemekten iyidir di mi.. sağlıklı en azından.. sağlıklı faydalı olan herseyden yiyin kızlar. ama sporu fiziksel aktiviteyi ihmal etmeyin.. Bol hareket..

anlaşılan o ki DKZ yapan kimse yok ben dönem dönem bişeyere kapılıp dönüp dolaşıp kürkçü dükkanı gibi dkzye geliorum :) valla bi kaç gün öncesine kadar makarnaydı pilavdı yememye dikkat ediodum ama bu sefer kan şekerim düşüo tatlıya düşkünlük başlıo ki bnm normalde abur cuburla aram yoktur bi tek malum günlerde cnm ister onuda hepi topu bi tane albeni falan yerim velhasıl bana katılmak isteyen olursa beklerim anacım
bnm gibi evdeki en küçük tabak yada kaseyi ana öğün için kullanabilirsiniz mantık yavaş ve yediklerinin tadına vararak yemekle birlikte doymazsam biraz daha alırım kaseme ya da tabağıma deyin ama 2. tabağınız ilkinden küçük olsun sorasında off 2 tabak fazla geldi die şikayet etmeyin :)
bi yandan sporuma devam etcem severek yapıorum zaten yanısıra hersabah tartılan ben biraz önce bi kağıda 54 yazp tartının ibre kısmına koydum :KK70: yani tartıya çıkmaya devam edicem ama baktığımda hep o rakamı görcem çekim yasası :KK66: diğer türlü ya hiç tartılmamak gerek anca bariz kilo farkı olunca merak edenleri cvplamak için uzun aralarla tartıya çıkarsınız çünkü tartıya baktığınızda sürekli aynı kiloyu gören zihniniz o kiloya kitlenio ve bnm gibi 6 ay olmuş onca çabaya rağmen ilerleyememiş biri olarak kalırsınız
şimdilik benden bu kadar haydi gazam mübarek ola :KK70:

benzer bi topik daha varmış yahu hatta geçen yıl orayada yazmışım olcak olcak inanıorum die ama pek olmamış anlaşılanki yaptığım yorumları unutmuşum bile :)

ben canm ne ısterse doyana kadar yıyerek 10 ayda 10 kg aldım valla sen verebılırsen helal olsun

ben canm ne ısterse doyana kadar yıyerek 10 ayda 10 kg aldım valla sen verebılırsen helal olsun

ah be cnm o zaman zaman banada oldu açlık tokluk oturmazsa olacak olan bu ne istersen ye doyana kadar ye derken önüne geleni çatlayana kadar silip süpürmekten bahsetmioruz ben daha önce bu şekilde 10 kilo verdim zaten :) ama uzun vadede çok yavaş gitti daha fazla ve daha hızlı vermek istedim efenim detokslar şok diyetler bilmemneler denedim bikaç hap da denenmişler arasında sora noldu baktım 8 kilosu geri geldi bi kısmıdada açmıyım tokmuyum ayırd edemediğim dönemde geldi

sabah yazdığım msjı buraya buraya kopyalıorum arkadaşlar doğru yer burası olsa gerek :)

günaaayydııııınnnn
istanbulda hava kasvetli serin ve karanlık gibi ama önemli olan bizim iç aydınlığımız hepimizin günü aydınlık olsun :)
yeniden dkzye dönmek normal bi insan olmak çok güzel bi his ay bunu yesemmi yemesemmi diye kasmamak stresten kurtulmak
tabi burda istediğimizi yemekten kasıt önümüze geleni çatlayana kadar yemek değil yahu midemiz yumruğumuz kadar yumruk kadar bişeyi yemek 5dk bile sürmez ama bilioruzki bu bizi doyurur hadi sen 2 yumruk ye eğer hala doyup doymadığından emin değilsen en azından sofraya oturduğunda aç olduğundan emindin ve düşün hala açmıyım diye sor kendine eğer o ilk oturduğunda duyduğun açlık hissi artık yoksa doydun demektir :KK66: zaten az miktar yemeside kısa süreceği için bu yüzden yavaş yemek ve çok çiğnemek önemli ben henüz yavaş yeme kısmını pek beceremiorum eskiden düşünüorumda sofradan en son ben kalkardım sofrada çok kalan en çok yiyen kişi gibi görülür çabuk kalkana da aaa daha ne yedinki ne çabuk kalktın dersiniz halbuki o herkesten fazla yemiştir yediğiniz yemeğe genelde bakmazsınız tabağa koyarken yada başlangıçta belki sora çala kaşık yenir gider bu yüzdende farkındalık olmaz yediklerinizin farkına varın her kaşık yada çatal hamlesine güzünüzle bakın ne yediğinizi görün ve tadını çıkarın mmmmm :) bi tabakda yeseniz 2 kaşıkta unutmayınki alacağınız haz aynıdır bu durumda fazlasına ne gerek var hem böylelikle hiçbişeyde gözünüz kalmaz ben mesla bi bar çikolatayı 3 günde bitirdim :) bir ısırık yada 2 ısırık aldım ağzımda çiğnemedim erittim böle yaya yaya yanında da kahvem ohhhh ve devamını lüpletme gerği duymadım
mesela dünn akşamı örnek vereyim ben geçen haftadan beri evdeki en küçük kaseyi ana yemek tabağı olarak kullanıorum aynı kaseye bi kepçe çorba sora 2 servis kaşığı yemek yanına salata ohh mis gibi doyuyorum ama dün kahvaltıdan sora acıkmadım tüm gün akşamda tek kase accuk makarna yedim ama doyma hissetmedim aradan 2 sat geçti hala yok bende mademki doymadım bu his beni dürtüp duruo dedim ve biraz ptlıcan yemeği yedim midemin rahatladığını doyduğumu hissettim rahatsızlık hissi gitti ve hiç suçluluk duymadım :KK70:

ah be cnm o zaman zaman banada oldu açlık tokluk oturmazsa olacak olan bu ne istersen ye doyana kadar ye derken önüne geleni çatlayana kadar silip süpürmekten bahsetmioruz ben daha önce bu şekilde 10 kilo verdim zaten :) ama uzun vadede çok yavaş gitti daha fazla ve daha hızlı vermek istedim efenim detokslar şok diyetler bilmemneler denedim bikaç hap da denenmişler arasında sora noldu baktım 8 kilosu geri geldi bi kısmıdada açmıyım tokmuyum ayırd edemediğim dönemde geldi

ozaman az azmı yenıyo bn anlamadım vallahı:KK52:

sabah yazdığım msjı buraya buraya kopyalıorum arkadaşlar doğru yer burası olsa gerek :)

günaaayydııııınnnn
istanbulda hava kasvetli serin ve karanlık gibi ama önemli olan bizim iç aydınlığımız hepimizin günü aydınlık olsun :)
yeniden dkzye dönmek normal bi insan olmak çok güzel bi his ay bunu yesemmi yemesemmi diye kasmamak stresten kurtulmak
tabi burda istediğimizi yemekten kasıt önümüze geleni çatlayana kadar yemek değil yahu midemiz yumruğumuz kadar yumruk kadar bişeyi yemek 5dk bile sürmez ama bilioruzki bu bizi doyurur hadi sen 2 yumruk ye eğer hala doyup doymadığından emin değilsen en azından sofraya oturduğunda aç olduğundan emindin ve düşün hala açmıyım diye sor kendine eğer o ilk oturduğunda duyduğun açlık hissi artık yoksa doydun demektir :KK66: zaten az miktar yemeside kısa süreceği için bu yüzden yavaş yemek ve çok çiğnemek önemli ben henüz yavaş yeme kısmını pek beceremiorum eskiden düşünüorumda sofradan en son ben kalkardım sofrada çok kalan en çok yiyen kişi gibi görülür çabuk kalkana da aaa daha ne yedinki ne çabuk kalktın dersiniz halbuki o herkesten fazla yemiştir yediğiniz yemeğe genelde bakmazsınız tabağa koyarken yada başlangıçta belki sora çala kaşık yenir gider bu yüzdende farkındalık olmaz yediklerinizin farkına varın her kaşık yada çatal hamlesine güzünüzle bakın ne yediğinizi görün ve tadını çıkarın mmmmm :) bi tabakda yeseniz 2 kaşıkta unutmayınki alacağınız haz aynıdır bu durumda fazlasına ne gerek var hem böylelikle hiçbişeyde gözünüz kalmaz ben mesla bi bar çikolatayı 3 günde bitirdim :) bir ısırık yada 2 ısırık aldım ağzımda çiğnemedim erittim böle yaya yaya yanında da kahvem ohhhh ve devamını lüpletme gerği duymadım
mesela dünn akşamı örnek vereyim ben geçen haftadan beri evdeki en küçük kaseyi ana yemek tabağı olarak kullanıorum aynı kaseye bi kepçe çorba sora 2 servis kaşığı yemek yanına salata ohh mis gibi doyuyorum ama dün kahvaltıdan sora acıkmadım tüm gün akşamda tek kase accuk makarna yedim ama doyma hissetmedim aradan 2 sat geçti hala yok bende mademki doymadım bu his beni dürtüp duruo dedim ve biraz ptlıcan yemeği yedim midemin rahatladığını doyduğumu hissettim rahatsızlık hissi gitti ve hiç suçluluk duymadım :KK70:

sımdı anladım
bnmde son 4 kgm kaldı acaba bndemı bole yapsam bılmıyorum kafam karıstı ya:KK53:

ozaman az azmı yenıyo bn anlamadım vallahı:KK52:

bebişim şimdi şöyle anlatayım biz kelimesiyle genelleme yapıor olsamda bi kere kendimden baz alarak örneklendireyim bir çok öğün ve atıştırmamızı ya yemek saati geldi die toplu sofra faslı yüzünden ya da sıkıntıdan yiyoruz ben kilo verdiğim o dönemde neredeyse hiç ailemle yemek yiyemedim haftada belki bi akşam denk geliodu açlığım sofra saatine genelde pazar kahvaltımızda buluşuoduk aynı sofrada :) bu 1
2.si midemizin yuruğumuz kadar odluğunu düşünürsek tabiki kilolu halimizdekinden az yicez başlarda taa ki doyma hissini yakalayana kadar :KK66: e mide bi yumruk kadarsa onca yemeği nasıl alıo derseniz 10katı genişleme esneme kapasitesi var midenin dierek cvp verebilirim
bi önceki yazımı okursan orda ben bu işe evdeki en küçük tabağı kullanarak başladığımı yazdım şimdi herkesin kilosu yaşı ve sevdiği yiyecekler farkı günlük aktiviteside öyle o yüzden bnm yediğim sana az gelebilir yada çok da gelebilir herkesin buraya menü yazmasının bi anlamı yok acıkmayı beklemek bu işin kolay kısmı çünkü kendine açmıyım die sorduğunda cvp tereddütsüz gelir eğer gerçekten açsan ama doymak işte o zaman alıo çünkü beyne giden sinyali o gerekli zamanı ve yumruk kadar yada bikaç yumruk kadar yemeğin 3-5 dk.da biteceği gerçeğini düşünürsek bu iş kolay olduğu kadar da zor
kendimize zaman tanımamız gerek
herşeyi tabiki ye ama açsan ye, ye ama bi tabak da yesem aynı 2 tabakda de gözün tokluğu önemlidir o yüzden çeşitlendir menünü o zaman beynin fazla yediğini sanır ama beynini değil mideni dinlemeye çalış

sımdı anladım
bnmde son 4 kgm kaldı acaba bndemı bole yapsam bılmıyorum kafam karıstı ya:KK53:

şuan son 4 kilonu verebilecek başka bi formül biliosan sen bilirsin kafa karışklı çıkmz yola sokabilir seni ama kilonu verdikten sonra korumk için normal beslenmeye bu şekilde dönüş yapabilirsin ben başladım burdayım herkese kapıım açık :) daha önce yaptım yine yapabilirim diorum ve dkz yi hayatlarına sokup çook uzun süreler 6 ay hatta 1.5 yıl gibi oturtamamış kişiler var ama eni sonu başarmışlar yanı sıra bikaç haftada işi çözenlerde var yani kişiye kalmış burda diyet tuzakarına kapılmamak ve zamana inanmak önemli kimisinin verecek çok kilosu vardır hızlı verio gözükür kimisinin 3-5 kilosu vardır 6 ayda anca verir o yüzden kimseyi baz almamak gerek
herkesin genetik bi kilosu varmış biz davranışlarımızı değiştirmek için önce düşüncelerimzi değiştirmeliyiz düşünceler değişince herşey değişir bu genetik konusuna Nil Gün'ün bi sözü çok güzel örnektir hep söylerim heryerde " bir fil ne kadar zayıflarsa zayıflasın bir zürafa gibi gözükemez" :) yani yeme davranışları normale döndüğünde zaman içinde vücut olması gereken bizim kendi normalimize dönecektir tek gerekenn zaman kalori sayıyodum ben mesela habire bugün aklıma geldi gitti yok yok dedim ya ne kalori saycam diyetmi yapıorum ki ben bitti gitti :KK70:

bişey daha ,
canınız bişey çekti dielim eğer karnınız toksa sadece tadımlık yiyin mesela anneniz evde börek yapmış bi dilim alın elinize minik minik ısıra ısıra yiyin bi yandan odanıza giderek soraki tuhaf huzuru duyun :) zamanla zaten o tokken can çekmeler de gidecektir
acıktığınızda ise yine kendinize sorun canınız ne yemek istio ? çünkü bazen ekşi bazen tuzlu şeylere yöneliriz bedeni dinlemek gerek demekki ona ihtiyaç duyuyoki onu istio ama bu durum sadece açken geçerli akşam tv karşısında oturuorum efenim şu olsada yesem diil :) bide zaten canınızın istediği şeyi seçerek o yiyeceğe karşı özlem duyma olyıda olmıcak ne kadar yesem hiç bıkmam dediğiniz şeyleri tokken artık hiç canınızın çekmediğini görceksiniz çünkü özlem sona ermiş kıtlık bitmiş ve istediğiniz her an ulaşabileceğiniz bi yiyecek haline gelecek

X