Diyeti Sürdürme ve Motivasyon

Tereyağında yumurta iki dilim ekmek biraz peynir ve zeytin yedim. Bir sıkıntımız var sizlerden dua istiyorum teşekkür ederim

öğlen//
*5 yk. bulgur pilavı
*4 y.k patatesli ciğer kızartma (ama sadece patateslerini yedim)
* 1 bardak ayran
15dk leslie yaptım 10 dk. karın egzersizi (ayakta yaptırdı ayşegül demirsoy ) :) 2lt su bitti

Moral motivasyon sıfır olduğu için akşam hiç bir şey yiyemedim, içemedim. İnsanın ağzının tadı yerinde olsun anca o zaman yeme içmenin anlamı var…
Allah huzur versin ve huzuru daim etsin. Sağlıkla neşeyle.

İyi akşamlar.
Evde olduğum halde tam istediğim gibi gitmedi bugünüm. Suyu yeterince icemedim. 1 litreyi bile bulmadı. Spor yapacaktim buzluktan egilip bir şey alayim derken ağır bir hareket yapmadigim halde belimin sol tarafini incittim sanırım. Çok kötü ağrıyor şu an. Yürürken zorlanıyorum ama ona rağmen ağır işler yapmak zorunda da kaldım maalesef.
2-2,5 saat dikiş dikmeye uğraştım öğlen vakti. Acemi de olunca uzun sürdü biraz. O bayağı zamanimi aldığı için suya falan odaklanamadim.
Kacamaklarin bahsedeyim.1 top dondurma yedim aşırı sıcaklara dayanamadım. Az önce de eşim cok sinirimi bozdu, zaten belimden dolayı da moralim bayağı bozuktu. O bahaneyle cikolatali gofret yedim.
İkindin sekersiz kahve içtim.
Kahfvaltida iki haşlanmış yumurta, 2 yaprak marul, domates salatalik, 2 ceviz ve yarim dilim ekmek yedim. Akşam da 5-6 kaşık kıymalı maksrna ve 1 tabak salata,1 bardak da ayran içtim.
Belimdeki ağrı nE zaman geçene kadar maalesef spor da yok. En son 5 sene önce yaşadım böyle bir şeyi. 5-6 günde geçmişti. Bu sefer o kadar sürmez umarım

Moral motivasyon sıfır olduğu için akşam hiç bir şey yiyemedim, içemedim. İnsanın ağzının tadı yerinde olsun anca o zaman yeme içmenin anlamı var…
Allah huzur versin ve huzuru daim etsin. Sağlıkla neşeyle.
Her şeyin başı sağlık diyorlsr. Gerçekten çok doğru. İnsanin kendisi sağlıklı, olacak, sevdikleri sağlıklı olacak ki ağzının tadi yerinde olsun. Sağlığın huzurun kiymetini bilenlerden eylesin Allah 🤲

İyi akşamlar.
Evde olduğum halde tam istediğim gibi gitmedi bugünüm. Suyu yeterince icemedim. 1 litreyi bile bulmadı. Spor yapacaktim buzluktan egilip bir şey alayim derken ağır bir hareket yapmadigim halde belimin sol tarafini incittim sanırım. Çok kötü ağrıyor şu an. Yürürken zorlanıyorum ama ona rağmen ağır işler yapmak zorunda da kaldım maalesef.
2-2,5 saat dikiş dikmeye uğraştım öğlen vakti. Acemi de olunca uzun sürdü biraz. O bayağı zamanimi aldığı için suya falan odaklanamadim.
Kacamaklarin bahsedeyim.1 top dondurma yedim aşırı sıcaklara dayanamadım. Az önce de eşim cok sinirimi bozdu, zaten belimden dolayı da moralim bayağı bozuktu. O bahaneyle cikolatali gofret yedim.
İkindin sekersiz kahve içtim.
Kahfvaltida iki haşlanmış yumurta, 2 yaprak marul, domates salatalik, 2 ceviz ve yarim dilim ekmek yedim. Akşam da 5-6 kaşık kıymalı maksrna ve 1 tabak salata,1 bardak da ayran içtim.
Belimdeki ağrı nE zaman geçene kadar maalesef spor da yok. En son 5 sene önce yaşadım böyle bir şeyi. 5-6 günde geçmişti. Bu sefer o kadar sürmez umarım
Bu mesajinizi görmemişim çok geçmiş olsun evet eşler bazen sinir ediyor niye sinir etti merak da ettim açıkçası 😥bende de önceden yemeye veriridim kendimi şimdi o durumda yemiyorum ama ise veriyorum kendimi tuvalet yıkama bulaşıkları toplama gibi terapi gibi geliyor birazda ama tabi siz belinizi incitmissiniz yormayın kendinizi eşiniz çocukla ilgilensin söyleyin sizde biraz dinlenin hem belinize iyi gelir hemde kafa dinlemeye iyi oluyor yatıp birşey yapmamak umarım kısa vakittede iyilesirsin☘️

Aksamida yazmamistim bu arada
  • köfte 150 Gr filan
  • bir küçük Orta boy havuçdan tarator
  • Bir küçük dilim tam buğday ekmeği
  • az önce iki üç küçük ceviz attım ağzıma acligimi bastırsinbdiye ama günü kacamaksiz kapattım çok şükür

11.00 zeytin 2 yumurta haşlanmış 1dilim ekmek çerez yedim
dü en son kahvaltı yapmıştım . tadım tuzum olmayınca yiyemedim. hamd olsun bugüne. elden ayaktan düşmemek için sağlıklı beslenmek gerek

öğleni yazayım bende//
  • yaklaşık 9 adet filan beyti sarma yedim (aslında yufka hamur işi yemesem iyiydi de akşam az yemişim çok acıktımm akşama telafi eder yürüyüş yaparım)
  • yarım kase domates çorbası

Akşam // bir şey yemedim
Sadece ağzıma iki üç çubuk kraker iki yâda üç yarım ceviz attım ağzıma az önce:)
Öğlen yediğim biraz yufka hamur tarzı diye aç kalmamak için yemiştim.
*Ama peşine öğlen 20dk lesslie yaptım
  • Sabah işe yarım saat yürüyerek gittim
  • Akşam parkta bı ikibin adım atmışımdir yürüyüş yaptım yani
  • Belki bı 20dk daha Leslie yaparım inşallah 🥰

dün şehit ailesi ziyaretimizde aile çayın yanına atıştırmalık hazırlamıştı. Önceki günkü durumu biliyorsunuz can sıkıntısından bir şey yememiştim. Hayır demedim ve iki peynirli börek, bir islak kek ve bir küçük kurabiye yedim. Pişman mıyım asla. Biraz iyiydim ve yedim. Akşam da salata filan bir şeyler atıştırdım.

Sabah 8:30’da sade Türk kahvesi içtim.

Daha önce söz verdiğim bir arkadaşımı yemeğe götürüp kahvaltı yemek bir yapabilirim

Bu mesajinizi görmemişim çok geçmiş olsun evet eşler bazen sinir ediyor niye sinir etti merak da ettim açıkçası 😥bende de önceden yemeye veriridim kendimi şimdi o durumda yemiyorum ama ise veriyorum kendimi tuvalet yıkama bulaşıkları toplama gibi terapi gibi geliyor birazda ama tabi siz belinizi incitmissiniz yormayın kendinizi eşiniz çocukla ilgilensin söyleyin sizde biraz dinlenin hem belinize iyi gelir hemde kafa dinlemeye iyi oluyor yatıp birşey yapmamak umarım kısa vakittede iyilesirsin☘️
Çok uğraşıyor benle. Sinir etmek için uğraşıyor başarıyor da 😅

X