Direk oraya mı gitmem gerekiyordu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sizinle bu konuda aynı pencereden bakıyoruz.
Benim de düğün ve nikah tarihlerim 3 gün ara ile oldu , kaynim nikaha geldi ama eltim gelmedi. Bir de nikah sonrası beni arayıp hesap sormaya kalktı, kendisini niye davet etmemisiz diye merasimli degildi nikahim yani düğün olacağı için, dedim ki biz de davet yoktur nikah tarih ve saatini bilen katilmak isteyen gelir , kaynimdam icin x abiyi de davet etmedik ama çıktı geldi sen de esi olarak gelebilirdin , gelmedin ve benden mi hesap soruyorsun dedim . Sustu
Nişan mekanda oldu zaten.Yardimlik bir durum yoktu ki

sabahtan orda bulunmanı beklemiştir,açıkçası sizi duş alacağınız hazırlanacağınız kısmı ilgilendirmiyor onu ama eğer çalışmıyorsanız çocuk vs engel bir durum yoksa erken gidilebilir.
İşte kardeşim falanda gelecekti.Biz hep beraber 2 3saat erken gidecektik.Ama orda yeterli araba yokmuş.Evden gittik direk

Bizde nişan öncesi gidilir ama mesela yakın doğum yapicam ve kaynım nişanlanacak.ben belki nisana bile gitmem.kv nin annesine gelince ziyaret etmeliydiniz.
Oooo kvnin annesi her geldiğinde gitsem.Ya biz aile yüzünden çok kavga ettik.Bu yüzden bayram harici gidip gelmeyi kaldırdık

Üç gün sonra eltin geldiğinde bu şeylere dikkat ederse ve daha çok sevilir daha çok önemsendiğinde dert etmeyeceksen aynen devam.
Ama ben olsam evet direk giderdim. Eşimin ananesi 3 ay aynı şehirde olsa muhakkak ziyaret ederdim.
Ziyarete gitmeyi bırak . Ziyaret eder sonrada evıme davet ederdım .

Evlerine gelen misafiri agirlamaniz beklenmis , ben de o ailenin gelini / kızı olsam (hangi pencerede bakarsabiz bakin) düğün, nisan , cenaze gibi durumlarda yardıma gidilmesi taraftariyim.
Kv ile normalde telde falan konuşmayız.Ben amcasının,uzaktaki akrabalarının geleceğini bilmiyordum.Bilsem 2 saat önden giderdim.Gene sabahtan gitmezdim

Kaynım yakın zamanda nişanlandı.Kv evi ile bizim evin arası arabayla 15 dakika, otobüsle rahat 1 buçuk saat.Nişan için uzaktan yakından gelen akrabalar kvye gitmiş.Bizede kardeşim ve sevgilisi iş çıkışı gelecekti.Eşimin arkadaşını alıp birlikte nişan salonuna gidecektik.Bu şekilde yaptık.
Kv bana sen niye direk bize gelmedin,bizde hazırlansaydınız,akrabalara ayıp oldu dedi.Nişan günü bisey demedi.Bunu şuan söylüyor.Kvnin annesi 3 ay burada kaldım.1 kez gelmedin dedi.Gitmem mi gerekirdi.Aramizda samimiyet yok.Ve aradan bu kadar zaman geçtikten sonra söylemesi normal mi?
3 aydır gitmiyorsanız haklılar.

Aynısını eşiniz, sizin kardeşiniz nişanlanırken yabancılar gibi sadece salona gelip annenize selam verse Aileniz ne düşünürdü? Siz ne hissederdiniz?

3 aydır gitmiyorsanız haklılar.

Aynısını eşiniz, sizin kardeşiniz nişanlanırken yabancılar gibi sadece salona gelip annenize selam verse Aileniz ne düşünürdü? Siz ne hissederdiniz?
Tamamda eşimde aileme gitmiyorki. Bu konuda artık birbirimizi zorlamiyoruz

Kv ile normalde telde falan konuşmayız.Ben amcasının,uzaktaki akrabalarının geleceğini bilmiyordum.Bilsem 2 saat önden giderdim.Gene sabahtan gitmezdim
Aslında siz ona el gibi davranmissiniz , ama dikkat edin el gibi görülmeye baslanirsiniz.
Aranızda daha önce sorunlar yasanmis olabilir , ama bu gibi durumlarda sorunları görmezden gelebilirsiniz karşılıklı olarak.

Aslında siz ona el gibi davranmissiniz , ama dikkat edin el gibi görülmeye baslanirsiniz.
Aranızda daha önce sorunlar yasanmis olabilir , ama bu gibi durumlarda sorunları görmezden gelebilirsiniz karşılıklı olarak.
Ben uzaktan akrabaların geleceğini bilmiyordum.Dügünde biraz daha erken giderim.

Ziyarete gitmeyi bırak . Ziyaret eder sonrada evıme davet ederdım .
Aynen öyle. Eşimin anane,babaanne,dedeler hep vefat etmiş çok küçükken. Benimkileri o kadar seviyor ki. Anneler gününde,doğum günlerinde onlardan çiçeği hiç eksik etmez. Allah razı olsun öyle mutlu olurlar o kadar dua ederler ki bence mevcut hayatımızı çok etkiliyor onların duası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X