Direk oraya mı gitmem gerekiyordu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte kardeşim falanda gelecekti.Biz hep beraber 2 3saat erken gidecektik.Ama orda yeterli araba yokmuş.Evden gittik direk
Oooo kvnin annesi her geldiğinde gitsem.Ya biz aile yüzünden çok kavga ettik.Bu yüzden bayram harici gidip gelmeyi kaldırdık
O zaman eskiden yaşanmışlıklar varsa normal gidilmemesi,eş ailelerinde sürekli yaptıklarımız unutulsun sünger çekilsin bişey olmamış gibi davranalım muhabbeti var.ben kaynananıza şaşırdım asıl bayramdan bayrama görüşülüyor ona takılmıyor da nişanda eve gelmemene mi takılıyor 🤣

Kac yıllık evlısınız
Bu aşamaya ne zaman geçtiniz😅
4 yıl olacak.İlk 2 yıl kv yüzünden aşırı kavga ettik.Beni çok bunalttı,ağlattı darladı.Sürekli emrivaki yapardı.Evin elektrik su faturasını,kira zammını bile kontrol ederdi.Aşiri meraklı biri.Sık gidince biz eşimle hep kavga ederdik.Çünkü annesi laf sokardı.Şimdi gitmiyorum, aramız iyi😀
Bu arada kızın evine tanışmaya gidince,kızın tüm evi gezdi,perde falan aklınıza ne gelirse baktı,inceledi.Yani çok meraklı.

Kaynım yakın zamanda nişanlandı.Kv evi ile bizim evin arası arabayla 15 dakika, otobüsle rahat 1 buçuk saat.Nişan için uzaktan yakından gelen akrabalar kvye gitmiş.Bizede kardeşim ve sevgilisi iş çıkışı gelecekti.Eşimin arkadaşını alıp birlikte nişan salonuna gidecektik.Bu şekilde yaptık.
Kv bana sen niye direk bize gelmedin,bizde hazırlansaydınız,akrabalara ayıp oldu dedi.Nişan günü bisey demedi.Bunu şuan söylüyor.Kvnin annesi 3 ay burada kaldım.1 kez gelmedin dedi.Gitmem mi gerekirdi.Aramizda samimiyet yok.Ve aradan bu kadar zaman geçtikten sonra söylemesi normal mi?
Kv nin annesi epey uzak akraba olmuyor mu? O yüzden illa görüşmek gerekmez bence. Evliler daha iyi bilir.

Vallahi insan " ona ayıp olacak, buna ayıp olacak" diye diye aslında en büyük ayıbı kendine yapıyor.

Akrabalar seni ne yapsın ki? Sen mi nişanlanıyorsun? Hayır. Kardeşin veya çocuğun mu nişanlanıyor? Hayır.

Sall geç ya.

Şimdi böyle yapıyorlar sonra sıcak kanlı bir ekti gelip el üstünde tutuluncada beni kimse sevmiyor diyorlar 😅

Benim eltim aşiiirrriii sicak kanlidir. Kvnin evinde hic oturmaz hemen mutfaga dalar oradan oraya uçuşur işleri yapar. 😄
Cok memnunum kendisinden, umarim ki daha daha çok sevsinler elticigimi🥰
En sevdigim elti turudur en cok ben sevileyim diye kimseye iş birakmayan. 😀

O zaman eskiden yaşanmışlıklar varsa normal gidilmemesi,eş ailelerinde sürekli yaptıklarımız unutulsun sünger çekilsin bişey olmamış gibi davranalım muhabbeti var.ben kaynananıza şaşırdım asıl bayramdan bayrama görüşülüyor ona takılmıyor da nişanda eve gelmemene mi takılıyor 🤣
Evet dimi.2 3 yıldır zaten sadece bayramlarda gidiyorum.Bu aralar elti yüzünden çok gittim.Kaynana derdi akrabaya çay dağıtan yoktu.Hizmet için bekledi.Eşimi tek yakalasin sikayet eder beni

Benim eltim aşiiirrriii sicak kanlidir. Kvnin evinde hic oturmaz hemen mutfaga dalar oradan oraya uçuşur işleri yapar. 😄
Cok memnunum kendisinden, umarim ki daha daha çok sevsinler elticigimi🥰
En sevdigim elti turudur en cok ben sevileyim diye kimseye iş birakmayan. 😀
Zaten biri olup diğeri umursamaz olursa noooo problem.
Ama biri öyleyken diğeri beni niye sevmiyor derse o zaman bdv ye yeni konular 😃

Toplanan kalabalığa kim yemek çay ikram edecek😀 Bu yüzden beni çağırıyor. Sonradan anladım.
Siz neden hizmet edemezsiniz?
Sonuçta düğün bayram arada bir olan şeyler, ailelerimize o kadar faydamız dokunmasın mı?
Bizde düğün/nişan evine gidilir.
Evet hizmet de edilir.

Nereye geliyor. Evinize mi davet ediyorsunuz? 3 ay dile kolay eşiniz de zamanla sizin ailenize aynen davranacak. Sakın alınıp adamı zorlamayın.

3 ay gitme. Nişanda yabancı gibi davran valla tebrikler.
Nişanda tüm akrabalara sıcaktım. Kızına ve oğluna geliyor.Evime 1 kez davet ettim.Bende eşimi bişeye zorlamiyorum

4 yıl olacak.İlk 2 yıl kv yüzünden aşırı kavga ettik.Beni çok bunalttı,ağlattı darladı.Sürekli emrivaki yapardı.Evin elektrik su faturasını,kira zammını bile kontrol ederdi.Aşiri meraklı biri.Sık gidince biz eşimle hep kavga ederdik.Çünkü annesi laf sokardı.Şimdi gitmiyorum, aramız iyi😀
Bu arada kızın evine tanışmaya gidince,kızın tüm evi gezdi,perde falan aklınıza ne gelirse baktı,inceledi.Yani çok meraklı.
Sizde ya hep ya hiç yapmışsınız
Tani ne yaşadıgını insan kendi bilir
Biz burdan bır ıkı yorumunuza ıstınaden konusuyoruz
Bu konularla ılgılı eşinizle problem yaşamıyosanız
Ozaman bosverın böyle devam edin
Onemlı olan esınızle aranızdakı dıyalog

Oooo kvnin annesi her geldiğinde gitsem.Ya biz aile yüzünden çok kavga ettik.Bu yüzden bayram harici gidip gelmeyi kaldırdık
Neyse, sizin bebeler de büyüdü mü ? Kavga ederler bayramdan bayrama 3 aydan 3 aya size gelip giderler.

Sakın alınıp, geline, damata ayar olup kavga etmeyin.

Valla her kaynana öyle yardımı hizmeti hak etmiyor.
Kadın diyor ki ilk 2 yıl evliliğimi mahvetti, sürekli ağladım. Ben kinci bir deve olarak ömür boyu yakınlık kurmazdım. :KK53:
Yaa ben dersimi aldım.Hatta ağlarken büyük konuştum.İlk yıllarımı mahvetti.Eski konularıma bakın.Kaç kv konusu açtım.Kadin rahat vermezdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X