Direk oraya mı gitmem gerekiyordu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki düğün nikah zamanı direk kvye mi gitmek gerek.Orada duş falanda alamam.Heryer tıklım tıklım. Sanırım hizmet bekledi benden😀
Evet benim kv de aynı kafada eğer nişana misafir gibi gitsem o gün krizler geçirir ayılır bayılır
Benimde bir tane kaynım var sadece Allah yardım etsin yeni gelen geline
Bu kvler hiç değişmiyor
Kendi kızları rahatça yaşasın ne hizmet beklerler ne bir şey
Ama gelin işte adı üstünde el evinden gelen demek boşa gelinlere gelin dememişler 😂

Kaynım yakın zamanda nişanlandı.Kv evi ile bizim evin arası arabayla 15 dakika, otobüsle rahat 1 buçuk saat.Nişan için uzaktan yakından gelen akrabalar kvye gitmiş.Bizede kardeşim ve sevgilisi iş çıkışı gelecekti.Eşimin arkadaşını alıp birlikte nişan salonuna gidecektik.Bu şekilde yaptık.
Kv bana sen niye direk bize gelmedin,bizde hazırlansaydınız,akrabalara ayıp oldu dedi.Nişan günü bisey demedi.Bunu şuan söylüyor.Kvnin annesi 3 ay burada kaldım.1 kez gelmedin dedi.Gitmem mi gerekirdi.Aramizda samimiyet yok.Ve aradan bu kadar zaman geçtikten sonra söylemesi normal mi?
Üç gün sonra eltin geldiğinde bu şeylere dikkat ederse ve daha çok sevilir daha çok önemsendiğinde dert etmeyeceksen aynen devam.
Ama ben olsam evet direk giderdim. Eşimin ananesi 3 ay aynı şehirde olsa muhakkak ziyaret ederdim.

Ay kaynananin tarzı aynı benimki. Hep bi laf sokma,herşeyde bi ayıp bulma. Duymayın,omuz silkin geçin ben öyle yapıyorum. En fazla konuşup duruyolar takmaya değmez. Bişey sizin için doğruysa doğrudur. Oylelerin tek derdi iş yaptirmak oluyor zaten yada eşe dosta gelin üzerinden şov yapmak.
Zaten o gün hizmet etmem için çağırmış.Allah bilir kocasına sikayet etmiştir.Dügün zamanı 1 2saat erken giderim ama sabahın köründe gitmem ya

Peki düğün nikah zamanı direk kvye mi gitmek gerek.Orada duş falanda alamam.Heryer tıklım tıklım. Sanırım hizmet bekledi benden😀
sabahtan orda bulunmanı beklemiştir,açıkçası sizi duş alacağınız hazırlanacağınız kısmı ilgilendirmiyor onu ama eğer çalışmıyorsanız çocuk vs engel bir durum yoksa erken gidilebilir.

Yapmak isteyen , gitmek isteyen , her turlu yapar da gider de . Bir kez nişan oluyor , evet kayinvalide evine misafirler gelir , sizin nisaninizda evinize kimse gelip gitmedi mi ?
Yani eşimin kardeşi nisanlansa ya da kendi kardesim nisanla da kayınvalideme de anneme de giderim yardımimi da yaparım.
Anneanne ile kan baginiz olmayabilir, ben anneannemi gecen ay kaybettim , kardesimin esi de kuzenlerimin esleri de cenaze evinde dört döndüler kan bağı olmamasina rağmen.
Hep derim Allah herkese kendi kumasindan insanlar nasip etsin inşallah.
Şimdi böyle yapıyorlar sonra sıcak kanlı bir ekti gelip el üstünde tutuluncada beni kimse sevmiyor diyorlar 😅

Genelde evin büyüğü geldiğinde ziyaret edilir. Bunun için illa kayınvalide olmasına gerek de yok bu kişinin, annem 70 yaşında, komşusunun annesi geldiğinde el öpmeye, bi konuşmaya yine gider. (Ha bu arada eşimin anneannesi gelmiş bizim yaşadığımız ile, 1-2 ay kalmıştı biz de gidemedik ama ayıp etmiştik o konuda ben kabul ediyorum)

Ama nişana gerek yokmuş bence de, düğün günü belki gerekebilir çünkü kız çıkarma adetiniz vs varsa kardeşinin dolayısıyla sizin de orada olmanız güzel olabilir.
Ama kvnin annesi sürekli gidip geliyorki. Geldiği yerde buranın ilçesi zaten.Nişandada hizmet için beni bekledi zaten

Evet benim kv de aynı kafada eğer nişana misafir gibi gitsem o gün krizler geçirir ayılır bayılır
Benimde bir tane kaynım var sadece Allah yardım etsin yeni gelen geline
Bu kvler hiç değişmiyor
Kendi kızları rahatça yaşasın ne hizmet beklerler ne bir şey
Ama gelin işte adı üstünde el evinden gelen demek boşa gelinlere gelin dememişler 😂
Vala bende el gibi gittim desem yeridir😃 Yeni eltim herseye atliyor.Abartmiyorum haftanın 3 4gunu kvye gidiyorlar.Ama ben bayramdan bayrama gidiyorum.Bu sefer bendende bekliyorlar.
Evlerinde uzak olduğunu biliyor.Nasil geleyim otobüsle oraya.Tabi gelin şovu yapacak.

Yapmak isteyen , gitmek isteyen , her turlu yapar da gider de . Bir kez nişan oluyor , evet kayinvalide evine misafirler gelir , sizin nisaninizda evinize kimse gelip gitmedi mi ?
Yani eşimin kardeşi nisanlansa ya da kendi kardesim nisanla da kayınvalideme de anneme de giderim yardımimi da yaparım.
Anneanne ile kan baginiz olmayabilir, ben anneannemi gecen ay kaybettim , kardesimin esi de kuzenlerimin esleri de cenaze evinde dört döndüler kan bağı olmamasina rağmen.
Hep derim Allah herkese kendi kumasindan insanlar nasip etsin inşallah.
Nişan zaten mekanda olacak.Kvnin beklediği yemek çay dağıt falandi

Vallahi de billahi de aynı benim eltinin lafı:)
Kayınvalideme benden için tabi o senin öz gelinin diyor , tel de konusurlarken duydum :)
Kendisi 25 yıllık ben 8 yıllığım bu arada.
Eh sen aile içinde ki nişana el gibi misafir gibi gidersen onlar da seni öyle görür. Öyle değil mi ? Eşinin ananesine kan bağım yok dersen sen aile olamamışsındır

Vala bende el gibi gittim desem yeridir😃 Yeni eltim herseye atliyor.Abartmiyorum haftanın 3 4gunu kvye gidiyorlar.Ama ben bayramdan bayrama gidiyorum.Bu sefer bendende bekliyorlar.
Evlerinde uzak olduğunu biliyor.Nasil geleyim otobüsle oraya.Tabi gelin şovu yapacak.
Benimde bi elti adayım vardı ayrıldı kaynım tam söz arifesinden döndüler
Hayat tecrübem eltiden uzak dur
Görümceden uzak dur
Mesafe çok iyidir
Elti değil kardeş gibi davrandım yakın davrandım her şeylerine koştum kaynanama kızı yok diye kızı gibi oldum
Ama değmezmiş
O yüzden sizin tavrınızı ayakta alkışlıyorum
Bravo bravo
Böyle devam
Eltiye ayıracağınız süreyi kitap okuyarak geçirseniz çok daha iyi olur

Üç gün sonra eltin geldiğinde bu şeylere dikkat ederse ve daha çok sevilir daha çok önemsendiğinde dert etmeyeceksen aynen devam.
Ama ben olsam evet direk giderdim. Eşimin ananesi 3 ay aynı şehirde olsa muhakkak ziyaret ederdim.
Zaten elti haftanın 3 4günü gidiyor.Kendini sevdirmek için herseyi yapıyor.Ama bende bu yollardan geçtim.Kvnin beklentilerini asla karşilayamayacak.Komşusunun pekmezini bile kıza aldırıyor şimdi.Daha bunlar başlangıç

böyle bi mesafeniz varsa aynı şehirde bayramdan bayrama gidiliyorsa bence diğer konularda önemsiz ilişki dinamiğiniz buysa hiç gerek yok aynen devam edilebilir.bende biraz mesafeliydim mesela aileye bi tane yeni gelin geldi evinde kocasının yanında durmuyor ,kaynanasının evinde kalmaya gidiyor her hafta çok sevildi kıymetli oldu mesela birden bire çok iyi biri ilan edildi :)) sorun olmayacaksa aynen devam

Zaten elti haftanın 3 4günü gidiyor.Kendini sevdirmek için herseyi yapıyor.Ama bende bu yollardan geçtim.Kvnin beklentilerini asla karşilayamayacak.Komşusunun pekmezini bile kıza aldırıyor şimdi.Daha bunlar başlangıç
E görelim bakalım. Belki de kendini sevdirmek için değil de içinden geldiği için yapıyordur. Herkes eşinin ailesini el olarak görmez.

Eh sen aile içinde ki nişana el gibi misafir gibi gidersen onlar da seni öyle görür. Öyle değil mi ? Eşinin ananesine kan bağım yok dersen sen aile olamamışsındır
Sizinle bu konuda aynı pencereden bakıyoruz.
Benim de düğün ve nikah tarihlerim 3 gün ara ile oldu , kaynim nikaha geldi ama eltim gelmedi. Bir de nikah sonrası beni arayıp hesap sormaya kalktı, kendisini niye davet etmemisiz diye merasimli degildi nikahim yani düğün olacağı için, dedim ki biz de davet yoktur nikah tarih ve saatini bilen katilmak isteyen gelir , kaynimdam icin x abiyi de davet etmedik ama çıktı geldi sen de esi olarak gelebilirdin , gelmedin ve benden mi hesap soruyorsun dedim . Sustu

Benimde bi elti adayım vardı ayrıldı kaynım tam söz arifesinden döndüler
Hayat tecrübem eltiden uzak dur
Görümceden uzak dur
Mesafe çok iyidir
Elti değil kardeş gibi davrandım yakın davrandım her şeylerine koştum kaynanama kızı yok diye kızı gibi oldum
Ama değmezmiş
O yüzden sizin tavrınızı ayakta alkışlıyorum
Bravo bravo
Böyle devam
Eltiye ayıracağınız süreyi kitap okuyarak geçirseniz çok daha iyi olur
Kaynim nişanlandığından beri eltim can ciğer olmak istiyor.Sürekli gidelim gelelim istiyor.Kızın ben birşeyini görmedim.Ama samimi olmamak gerek buna eminim.Kuma gemisi yürürmüş ,elti gelmisi yürümezmis. Böyle bir laf vardı sanki
Kv işine gelmeyince eşime sikayet çok etti.Yeni evliyken çok ağlattı, bunalttı.Ilk 2 yılım berbattı.O yüzden asla samimi olmam artık.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X