Direk oraya mı gitmem gerekiyordu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Böyleleri kv ye kp ye hizmette kusur etmiyor vs ama gün geliyor en kötüsü onlar oluyor. Bu tarz örnekleri çevremden çok duydum.

Şuan zaten aileye girmek için böyle yapıyor bence.Ama düğün olsun,kv herseye bir karışacak.O zaman onu göreceğim.Şimdi nişan sabahı direk kvye gidiyor,bayram kahvaltısına gidiyor.Ama 1 kez gitmesin laf sokma başlayacak.

Ben de ilk okuyunca bi kayınvalidenin annesi ne alaka ya oldum da düşününce daha yakın bi adı var evet

Ben bu kadar mesafe varken neden beklediğini merak ediyorum

Onu biz nereden bileceğiz, tarot mu açalım.

Çok merak ettiyseniz sorsaydınız. Ama sizin tavrınızda biri için sormak çok yersiz bence.
Sonuçta nasılıyla ilgilenmeyeceksiniz, o yüzden nedenini de boşverin.

hepimizin kültürünün içerisinde maalesef biat kültüründen de dokunuşlar var. kadınlar arasında dahi hiyeraşik bir yapı var ve bu aile ve akraba ilişkileri içindeki hiyeraşide kendinden bir basamak altta kalan kadına kendi iktitarının selameti için yerini bildirmenin en iyi yolu, onun diğer insanların önünde biat etmesini sağlamaktır. bunun da en temiz yolu, hizmet ettirmektir.
"ne olacak biraz hizmet etsen?" diyenlere selam olsun.

Yani elbette kimse kimseye hizmet etmek zorunda değil.
Ancak düğün dernek ya da ceaze gibi şeyler insanla oluyor.
Orada kayınvalidenizin gözünün sizi aramasını anlayabiliyorum ben.
Eğer arada bir sorun yoksa orada olmak gerektiğini düşünüyorum.
Gün içerisinde gitmek zor olacaksa bir gece öncesinde orada kalınabilirdi.
Sonuçta nişan düğün vs her gün olan şeyler değil.
Eşinizin kardeşi nişanlanmış ve yakında düğün olacak.
Sonuçta siz de düğün sahibi ya da evsahibi sayılırsınız böyle bir durumda bana kalırsa.
Yani kendi kardeşiniz olduğunu düşünün.
Ben mesela kendi kardeşimin nişanına veya düğününe öyle doğrudan salona gidemem.
Organizasyonda ya da evde yapılacak işlerde koştururum, koşturdum.
Kayınvalidenizin annesi yani eşinizin annanesi gelip 3 ay kalmış.
Yani o 3 ay içerisinde en azından bir akşam çaya gidilip kadın ziyaret edilebilirdi diye düşünüyorum.
Bazı şeyler zorunluluk olmasa da gönül almak, sosyal ilişkileri iyi tutmak o kadar da zor olmasa gerek.

Ama ben o saç,o makyaj elbise ile bu sıcakta nasıl 2 saat yol çekeceğim.O zaman evden aldırsaydi beni

Gidip orda hazirlanmak gereksiz ama 3 ay kalan annesini bir kere gormeye gitmedinizmi anlamadim gitmeniz gerekirdi

Açıkçası instagramda emojiler,selamlar,sevgiler uçuşturan,yüzyüze gelince yüzüme bakmayan yengeye hizmet etmedim diye pişman değilim.Kv de o kadar mesafeye rağmen bekliyor halaa pes diyorum.
Kv nin annesi bile beklemiş.Kv nin annesi bana göre yakın akraba değil

Ay ben senin yeni nicke alışamadım.
Zaten gitmiyorsun, aileyi bayramdan bayrama görüyorsun, yaptığında da haklı buluyorsan kendini daha ne?

Eltiye de sürekli ailenin evinde diye laf ediyorsun ama sende öyleydim, kınanı bile eşinin ailesinin evinde yaptın. Çok tanıdık değil mi bu tavırlar? Elti olmayan ayarlarını yine bozmuş senin.

Son düzenleme:
Neden sonuçta benim anneannem değil. Kendi torunu bile yani kaynim anneannesi gelince eve gelmiyor.Ben niye gidiyorum?
Biz normal aileler gidiyoruzda o acidan soyledim belli bir samimiyet yoksa size bunu soylemezlerdi zaten hakliymis ve dogrusu buymus gibi kendinizi baskalariyla kiyaslayip ben neden gideyim demeniz cok sacma ozaman konu acipta sormayin yani madem en dogrusu bu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…