Direk oraya mı gitmem gerekiyordu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten biri olup diğeri umursamaz olursa noooo problem.
Ama biri öyleyken diğeri beni niye sevmiyor derse o zaman bdv ye yeni konular

Genelde umursamaz olamiyorlar ama haklisin.
Kv benim huyumu bilmiyorken aklinca bizi yarişa sokmak icin gaz vermeye calişti bakti bende yaprak kimildamiyor. Zaman geçe geçe beklenleri sifirlandi.
Oturup kahvemi, yemegimi yiyip misafir gibi kalkip giidyorum.

Evet dimi.2 3 yıldır zaten sadece bayramlarda gidiyorum.Bu aralar elti yüzünden çok gittim.Kaynana derdi akrabaya çay dağıtan yoktu.Hizmet için bekledi.Eşimi tek yakalasin sikayet eder beni
Peki gidip yardım etseniz, bir çay ikram etseniz ne olur..

Kim ne yaparsa yapsın İyilik yapmak, düşünceli olmak her zaman iyidir bunu unutmayın..

Demek ki sizin içiniz de pek rahat etmemiş ki konu açmışsınız.

Bizimkinden de böyle şey bekliyorum.Eltinin adı Esra olsun.Ona esram diye ortada dolaşıyor.Banada geçen öyle seslendi.Ama umursamadim
Kv bizi iftara cagirdi.Sanki eltimin evine gitmişiz gibi.Eltim kv ye kp ye orda rahat mısınız,şunu da yer misiniz,aşırı ilgiliydi.Bende çok rahatım.Yemek falan dağıtırım ama insanları darlamamam.Kız haftada 3 kez gittiği için onlara yetismemiz imkansız zaten.Bu arada kızın annesine de çok gidiyorlar.Ben düzenim bozulsun istemiyorum

Yaa ben dersimi aldım.Hatta ağlarken büyük konuştum.İlk yıllarımı mahvetti.Eski konularıma bakın.Kaç kv konusu açtım.Kadin rahat vermezdi
Eşin hatrı bile bir yere kadar.
Kocamı seviyorsam ama annesini sevmiyor ve anlaşamıyorsam ne yapacağım? Boşanayım mı bunun yüzünden?
Bence insanların ipleri koparma hakları da olmalı. O raddeye zaten kolay kolay gelinmiyor.
Geliniyle arası iyi olsun isteyen 2 yıl uğraşmaz. Boş versenize herkes ektiğini biçiyor.
Siz geline sarıp her şeyine karışır, fitne salıp kavga çıkarırsanız; gelin de sizle görüşmek istemez. Eviniz tekke mi de herkes ziyaret edecek? Hayret bir şey ya.

Ben uzaktan akraba geleceğini bilsem giderdim.Haberim yoktu.Aramizda iletişim yok.

Zaten başta her hafta giderdik.Laf sokma,karışma olunca 2 haftaya çıktı.Sonra ayda bir gider olduk.Ama her hafta gitsemde 1 hafta gitmeyeyim benden kötüsü yoktu.Eşime beni şikayet ediyordu.Herşeyimizi bilmek istiyordu.Birde istekleri bitmezdi.Şu akrabaya şu alinacak buna bu alinacak.Eşimi kullanırdı.Ben başa dönmekten korkuyorum.

O zaman hak etmiş diyorum.
Zaten gelinlerden niye hizmet beklenir hep onu da anlamış değilim. Niye bu insanlar bedava iş gücü olarak görülüyor?

Boşver daha iyi onlar yakin olsunlar, 9 senelik evliyim gün gelecek onlarin da aralari bozulacak zaten. Benim eltim kvnin evinde dört dönüyor da noluyor yeri geliyor kv bana diyemedigi laflari ona sayiyor. Fazla yüz göz olmak eninde sonunda patlar hayat hep canim cicim gitmiyor.
Kimse her işimize koştu diye ömür boyu el üstüne tutmaz, bi işlerine gelmeyen bisey yaparsin yuzlerini gorursun.

yakin tarihte ablamın düğünü oldu. sabahtan kuaförde birlikteydik sonra evlere geçtik biz hazırlandık ve annemlerin evine gittik. yani hazirlandiktan sonra düğün/nişan evine gidilebilir ama gidip orda hazırlanmak çok mantıklı gelmiyor bana. ev zaten curcuna oluyir herkes bir yerde giyiniyor millet wc de banyo da yer bulamıyor ne gerek var hazırlanır giderim o konuda haklısınız. eşimin anneannesini gidip görürdüm ona bisey diyemiyorum.

Kvnin annesi eşin anneannesi oluyor yav nasıl epey uzak
Bak öyle yazınca biraz yakınlaştı.

Ben kendi akrabalarımla sıkı fıkı olmadığım için ve bekar olduğum için başkasının nenesi, dayısı, bilmem nesi bana hep uzak geliyor.

Yazdığım şeyden emin olmadığım için " evliler daha iyi bilir" yazdım o yüzden. :)

E siz pişman değilsiniz kararınızı doğru buluyorsunuz o zaman niye konu açtınız...sonuçta fikriniz sabit burda haklısınız ya da haksızsınız denmesi bi şey ifade etmez ki...
Ay evet aynı anda yazmışız bende ona takıldım. Saf saf yorum yapmışım bir de konuyu okuyunca

Herkesin aile dinamiği farklıdır.Ben bu şekilde uygun görüyorum
Tamam sizin zaten duruşunuz belli, tavırlarınızın arkadındasınız da. Her şey ok, bu durumda konuyu neden açtınız anlamadım.

Böyle uygun gördüm, pişman değilim, böyle devamke diyorsanız neden bize soruyorsunuz? Siz zaten ne yapacağınızı biliyorsunuz.

Kararsız kaldığınız bir konuda fikir almak için konu açmış gibi giriş yapıp sonra gayet kararlıyım diyorsanız, ne konuda fikre ihtiyacınız olduğunu anlayamadım cidden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…