Direk oraya mı gitmem gerekiyordu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kv annesi gelmiş. 3 ay gitmemişsiniz. Kayınvalidenize 3 ay gitmediniz mı anlamadım. Gitmeniz lazımdı bence de.
Nisan konusunda direkt salona geçilebilir gibi geldi bana

Böyle önemli günlerde gidilir bence erken hazırlanıp gidebilirsiniz,yada orda hazırlanabilirdin kimse duşunu bile burda al demiyor bence ama orda bir sürü insanin iicnde tek birakmamaliydin ve eminim herkes sormuştur gelinin nerde diye kadının canı sikilmistir,ayrıca tabiki bir buyuk gelmiş hemde kayınvalidenin annesi insan bir ugramazmi ne kadar ayıp yahu,şimdi burdakiler atar tutar gitmediysem gitmem diye bakma onlara gidilmesi gerekli

Evle okul arası arabayla 10 dakika. Dün toplu taşıma kullanmak zorunda kaldım 65 dakika sürdü. İzmirdeymiş zaten, mümkün diyorum
Konu sahibi de aynısını söyledi.
Yahu bu millet arabaya lüks diyor ancak her aileye bir tane şart oldu şu zamanda.
Gerçi o kadar çok vergi bindiriyorlar ki araçlara nerdeyse bir tane kendiniz için alıyorsanız bir tane de vergi dairesine armağan ediyorsunuz

Kimse kimsede hazırlanmak zorunda değil.
Ben olsam canım öyle istedi derim.
Okadar iyi niyetli istiyorsa o gün arasaydı

2 tane. Bir olsa yine iyi
Cidden izmirin toplu taşıma sistemini bir acayip yaptılar bir yerden bir yere aktarmasız gidemiyoruz artık.

3 ay kayinvalidenize hiç gitmediniz mi? Aranızda problem mi var 3 ayda da bir kere annesi geldiği için ziyarete gidilir yani.
Ama nişan için evde hazırlanmak varken sahsen bende gitmezdim. Belki bi kac saat erken hazirlanip gidebilirdim o anki ruh halime bagli. O muhtemelen hizmet bekledi

O değilde ; arabayla 15 dakika olan yol,otobüsle nasıl 90 dakika oluyor
KV ile sizin evinizin arasindaki yolu bir türlü canlandiramadim.

Otobandan arabayla maksimum 15 dakika. İzmir ulaşımını biliyor musunuz bilmiyorum.Aktarma merkezine gidip oradan bir otobüse daha binmek lazim.O otobüste çok az kalkıyor.Ve Bayaa dolaşıyor.
aynen
bende izmirde yaşıyorum. mesela buca bozyaka arası araçla 10 dk trafik varsa 15 dk falan maksimum. otobandan gitmeye de gerek yok üstelik
ama otobüs kullanırsanız 2 otobüs yapmak lazım, bu iki otobüsün de seferleri sık olmasına rağmen yol otobüs beklemesi, bindisi indisiyle 1-1.5 saat arası net zamanı alıyor

Evle okul arası arabayla 10 dakika. Dün toplu taşıma kullanmak zorunda kaldım 65 dakika sürdü. İzmirdeymiş zaten, mümkün diyorum
eski sevgilimin evi araçla eğer trafik yoksa 15 dk falandı. taş çatlasa 20 dk de hadi
toplu taşıma kullanınca 1 otobüs, 1 izban bi de biraz yürüme mesafesi, eğer yürürsem 15 dk, araç kullanırsam 5 dk falandı
her şey dahil toplamda 1.5 saat süredi gitmem.
o yüzden toplu taşımayla gitmişsem mutlaka 2 gün falan kalırdım onda .
şimdi düşününce yine kinlendim

Ben o kadar akrabanın geleceğini bilmiyordum.

Yani şöyle ki kahvaltıdan sonra otobüsle giderdin düğün evinde illa bir kaos olur yakın akrabalar gelir kalacak olan olur bir merhaba denir. Sonra öğleden sonra taksiye atlayıp eve gelirdin eşinle hazırlanır oradan da düğün salonuna geçerdiniz ya da nişan nerede olacaksa işte.

O değilde ; arabayla 15 dakika olan yol,otobüsle nasıl 90 dakika oluyor
KV ile sizin evinizin arasindaki yolu bir türlü canlandiramadim.
Ben Ankarada oturuyorum kuzenimin evi hiç ama hiç abartmıyorum arabayla taş çatlasın 15 dakika
Ama otobüs veya dolmuş ile 1.5 saat isterseniz detaylı yol da anlatırım ama böyle maalesef

Kayınbiraderiniz hayatında bir kere nişanlanacak ve evlenecek. Siz elti alıyorsunuz. Sizden hizmet beklenmesi anormal mi… Kv ile aynı şehirde yaşamıyorum, ayda bir belki ararım ama cemiyet içinde hizmetimi yaparım. Sonuçta kv ile samimi olmadığımı elaleme ispatlamam gerekmiyor, aldığım terbiyenin gereğini yaparım büyüklere ve çevreye karşı. Çok abiye rahatsız bir kıyafet giymediyseniz eve erken gidebilirdiniz. Her gün olmuyor böyle şeyler taksiye binebilirdiniz. Eşimin anneannesi üç aylığına geldiyse iki kere giderdim, bir hoşgeldin bir güle güle bitti gitti

Ben böyle önemli hazırlanmalarda eşimin ailesinin evine gidiyorum. Değil kardeş evlenmesi kuzenler evlendiğinde de ailece dostumuz evlendiğinde de. Haftasonu olduğu için sabahtan eşyalarımızı hazırlayıp duşumuzu alıp gidiyorduk, yapılacak iş varsa yapıp iki güleryüzle insanların gönlünü alıp hazırlanıyordum orada.

bunun sebeplerinden biri benim görümcem var ve 3 yaş küçük benden sadece o yüzden birlikte hazırlanınca daha keyif alıyoruz.
Diğeri kayınvalideminde makyaj saç konusunda desteğe ihtiyacı oluyor görümcemle ben yapıyoruz. Evlerimiz yakındı Ankara’da aramız 10dk idi ama biz hep böyle ilerledik. Onlarda çok mutlu oldu biliyorum. Bende açıkçası zorlanmadım rahatsız olmadım keyif aldım hep, annemin evi böyle olsa annem tarafından biri evleniyor olsa annemin evinde hazırlanırdım çünkü onu da hazırlamak için

Aynı şehirdeyiz.Ama bayramdan bayrama gidip geliyoruz.Diger türlü eşimle sürekli kavga ediyoruz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…