Dırdırcı, eleştiri yapan koca

minikkelebekcik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2022
128
109
Eşim çokkk fazla eleştiren aşırı dırdırcı biri, bu tutumuna karşı güzel konuştum olmadı… aynısını ben ona yaptım olmadı.. cinnet geçirdim olmadı..
Kızlar bana akıl verin lütfen? Sürekli eleştiren dırdırcı bi eşle nasıl başa çıkılır? Ona nasıl davranmalıyım?
Eleştirdiğinde ne yapmalıyım?
Örnej verecek olursam, bugün bir şey almak için eve ayakkabıyla girdim diye tam 2 saat konuştu. En sonunda cinnet geçirdim.

Çamaşır yıkama şeklimden, gülmeme konuşmama ses tonuma her şeyime karışıyor.

Adam bunun dısında aşırı iyi biri baska hiç bir kusuru yok.
Ama bu özelliği bizim evliliğimizde çok büyük sorun yaratıyor..
Lütfen akıl verin nasış davranmalıyım ki bu huyu törpülensin?

ev işlerini ona bırak yapsın. Gülmen konuşman her şeyin batıyorsa niye evlendiniz orasını anlamadım kaç sene oldu? Sonradan mı böyle oldu? Her halinden şikayet ediyorsa nasıl iyi biri olabilir ki temel prensiplerde anlaşamamışsınız.
Eve ayakkabıyla girmek dırdır hakediş ama haklı 😄

Eşim çokkk fazla eleştiren aşırı dırdırcı biri, bu tutumuna karşı güzel konuştum olmadı… aynısını ben ona yaptım olmadı.. cinnet geçirdim olmadı..
Kızlar bana akıl verin lütfen? Sürekli eleştiren dırdırcı bi eşle nasıl başa çıkılır? Ona nasıl davranmalıyım?
Örnej verecek olursam, bugün bir şey almak için eve ayakkabıyla girdim diye tam 2 saat konuştu. En sonunda cinnet geçirdim.

Hayatı size zehir eden insan nasıl aşırı iyi bir insan olabilir ki? Bence eşinizin size sevgisi ve saygısı yok, sizden nefret ettiği için hayatını sizi mutsuz etmeye adamış.
Söyleniyorsa bırakın söylensin , siz neden ciddiye alıyorsunuz, böyle saygısız bir adamın laflarını dinliyorsunuz ki? Kendi kendine konuşsun . Sizi bu kadar değersiz gören bir insanın lafızları sizin için neden bu kadar önemli. Beğenmiyorsan kapı orda değin, ister gider, ister surar

ev işlerini ona bırak yapsın. Gülmen konuşman her şeyin batıyorsa niye evlendiniz orasını anlamadım kaç sene oldu? Sonradan mı böyle oldu? Her halinden şikayet ediyorsa nasıl iyi biri olabilir ki temel prensiplerde anlaşamamışsınız.
Eve ayakkabıyla girmek dırdır hakediş ama haklı 😄
Evleneli 9 sene oldu. Gulmem ve konuşmam hakkındq eskıden bu kadar eleştırı yapmazdı. Şimdi sanki her seyım ona batıyor gıbı…

Bu kadar beni eleştiriyorsa, beni beğenmiyor sevmiyor gibi düşünüyorum
Bunu onada sordum, beni artık beğenmiyorsan istemiyorsan boşanalım dedim. Yani bi insan bu kadar birisni eleştiriyorsa sevmiyor diye düşünürüm…
Seni seviyorum boşanmak istemiyorum dedi.

Evleneli 9 sene oldu. Gulmem ve konuşmam hakkındq eskıden bu kadar eleştırı yapmazdı. Şimdi sanki her seyım ona batıyor gıbı…

Bu kadar beni eleştiriyorsa, beni beğenmiyor sevmiyor gibi düşünüyorum
Bunu onada sordum, beni artık beğenmiyorsan istemiyorsan boşanalım dedim. Yani bi insan bu kadar birisni eleştiriyorsa sevmiyor diye düşünürüm…
Seni seviyorum boşanmak istemiyorum dedi.
sepetle evden, ayrı kalsın bir süre. İyi artık gülme konuşma nefes alma kafayı yemiş

Benim eşimde böyle biraz eleştirir her şeye karışır dedikoduyu sever. Ben de kızıyorum tepkimi koyuyorum ama en etkili yapabileceğiniz şey umursamamak. Umursanmadıklarını görünce azaltıyolar davranışlarını. Her fırsatta da rahatsız olduğunuzu dile getirin. Ama sinirlendikçe inadına yapmaya devam ediyolar söylüyüm. Sinirlenmemekte elde değil. Benim de öldüresim geliyo bazen ama seviyorum işte🙃

Net bir sınır cizmeniz lazım.
Söyledikleriniz ona yeterli gelmemiş ki çekinmeden konuşuyor.
Eve ayakkabıyla girmenize kizabilir ama iki saat laf etmesi tuhaf insan yorulur.
Böyle bir insan çok yorar insanı.
Daha net konuşun ve yaptırım uygulayın eşinizi en iyi siz tanırsınız.

Vallaha diğer huyları iyi demişsiniz. Her şey için iki saat konuşan herif çok iyi olsa bile bu huyu gerisini siler götürür. Ben çok konuşan insan sevmem ama erkek olsa hiç sevmem yani. Benim erkek düşünceme ters bir kere. Tahammül sınırı da biter bir yerde. Bunlar böyle konuşa dursun sizi hasta eder sonunda ben diyeyim size.

Benim eşimde böyle biraz eleştirir her şeye karışır dedikoduyu sever. Ben de kızıyorum tepkimi koyuyorum ama en etkili yapabileceğiniz şey umursamamak. Umursanmadıklarını görünce azaltıyolar davranışlarını. Her fırsatta da rahatsız olduğunuzu dile getirin. Ama sinirlendikçe inadına yapmaya devam ediyolar söylüyüm. Sinirlenmemekte elde değil. Benim de öldüresim geliyo bazen ama seviyorum işte🙃
Sakin bir şekilde mi rahatsız olduğumu söyleyeyim?

Her şeye takan, sürekli şikayet eden, eleştiren erkek hiç çekilmez. Bal olsa çekilmez, evli olsam boşarım herhalde böyle birini.
Başak yada oglak deliligi bu.
Başaktır bence :KK53: Oğlak dümdüz, soğuk ve sakin oluyor. 2 senelik tecrübem bu yönde.
Ama başak erkeğine 1 ay dayanamadım. Her şeyden anlam çıkaran, kavgaya yer arayan takıntı delisi biriydi. Ömrümü yedi bir ayda. Tutup tutup bir haftalık mevzuyu ortaya getirirdi, kavga çıkarırdı.
Erkek dediğin biraz unutkan olacak, salmış olacak ya bence. Mesela bir şey oluyor kavga ediyoruz, sabah benimki günaydın mesajı atıyor. Ben de bozuntuya vermiyorum, oh mis. :) Hiçbir şeyi 3 dakikadan fazla düşünmez, en iyisi bu.

X