Devamlı birşey olmaz diyen kaynana kayınbaba

Yok bu lafı derim canım eşimle aram bozulmuş bozulcagi kadar, sizin büyüttüğünüzün üzerinden 30 sene geçmiş zaman değişti şimdiki çocuklar daha yaramaz daha çok dikkat etmek lazım derim onlara korkum yok.Ama yine değişen bir fark olmaz, birşey olmaz birşey olmaz derler yine.Gözüm zaten devamlı oğlumda devamlı koruyorum çocuğumu ama kayınbabamın hırlamasından bıktım

Yani di mi arkadaşım evlat bu ya 14 buçuk saatte bağıra bağıra doğurdum ne zorluklarla büyüttüm tek başıma 21 aylık yaptım oğlumu.Ama kaynanam kayınbabam senin köpeğine dikkat ettiğin kadar bile dikkat etmiyorlar oğluma birşey olmaz havasindalar,kendileri dikkat etmedikleri gibi benim dikkat etmeme de karışıyorlar elleme çocuğu rahat bırak birşey olmaz diyorlar hayattan bezdim üstelik daha 65 yaşında genç kayınbabam,kaç sene daha çekcem kimbilir of

Ben pimpirikli oldugumu düşünmüyorum siz böyle düşündünüz galiba beni yanlış tanıdınız.Çocuğa çaydanliğin sıcak olduğunu hafif dondurarak anlatsam bile çocuk bu koşarken yanlislikla ayağı orta yerde duran çaydanlığa takılıp düşebilir yanabilir çaydanlık yerde olmaz,ocağın ön gözünde çaydanlık olmaz çocuğun üstüne devrilebilir çocuk yanabilir.Merdivenlerden yuvarlanabilir çocuk Allah korusun bunlara her anne dikkat eder bence.Eşim beni haklı buluyor ama babasına da birşey demeye uyarmaya korkuyor çok pısırık

Herseyden önce bir anne olarak oğlumun sağlığına zaten dikkat etmek zorundayım ve dikkat ediyorumda zaten,oğlum benim canım herşeyim kendi canımı hiçe sayar oğlumun canını korurum her zaman.Ben zaten tedbirimi alıyorum ama onlara saygısızlık yapmadan tedbirimi almaya çalıştım hep olay büyümesin diye ama laftan anlamiyorlar, artık daha da sert ve ciddi konuşcam.Sormucam bile çocuk yanmasın deyip çaydanligi alıp direk götürcem

Canım çok sağol seni çok iyi anladım aynen dediklerini yapıcam isterse kavga çıksın umrumda değil artık oğlumun sağlığı herşeyden önemli.Merdiven konusunda eşim merdivenin ucunda çocuğun yanında duruyordu o yüzden eşim var diye ben tekrar merdivenin ucuna gitmedim.Ama çokta uzakta değildim yakındım yine oğluma,Baktım çocuk merdivene yaklaşıyor kayınbabam arkadan birşey olmaz birşey olmaz bırakın gitsin diyor bende eşime dedim ki tut sen çocuğu tut nolur nolmaz düşmesin dedim eşim hemen tuttu çocuğu.Eşim olmasa çocuğu ben tutardım zaten.Ama inan canım bıktım ya gerçekten patlamamak için kendimi zor tutuyom.Ama bundan sonra daha kararlı ve net konuşcam bir daha yumuşak davranmıcam.Kardeş bunlar neden rahat biliyor musun çünkü çocuğa birşey olursa onlar benim kadar üzülmücek,en çok ben ağlıcam ben üzülcem ondan onlar birşey olmaz diyorlar çünkü canı yancak olan benim.Vicdan yok bu insanlarda.Birde kayınbabam utanmadan ikinci çocuğu düşünün diyor doğana kadar araları 3 yaş olur diyor sipariş veriyor bize ya sabir.Ben daha oğlumu sizin şerrinizden zararlarınızdan korucam diye canım çıkıyor birde ikinci çocuğumu nasıl korucam sizlerden di mi ama canım.Seninde mi ilk çocuğun

Aynen öyle canım kaynanam inat ediyor resmen hakimiyet bende diyor aklınca ya sabır daha neler çekcem kimbilir

oncelikle allah sabir versin. cahille ugrasmak zordur. Konunu okurken ay ne soyluyon ya kalk al iste dedigim cok oldu. gercekten neden surekli soyluyorsun ? kalk kimseye bir sey demeden caydanligi ordan al. Kimseye aciklama yapmadan cocugunu merdivenlerden cek. Cocugun kotu bir sey yapyorsa al kucagina uzaklastir. Onlar sana surekli bir sey olmaz dedikce sende surekli ya olursa de .

Bir zamanlar eşimin ailesi de aynen böyle yapardı,bunların yanında birde hep öbür torunlarıyla kıyaslarlardı gelişimini vs. Asla saygısızlık etmezdim,hatta uyarmazdım bile darılmasınlar diye ama bir gün kayınvalidem kızım kucağındayken balkon korkuluklarının dibine (biraz eğilse kızım aşağıya düşecekti ki 2 yaşında bile değildi yani anlayamıyordu) götürene kadar. O günden sonra açık açık dile getirdim,eşimin bozulması vs umurumda bile değildi çünkü bir anlık hata çocuğumun hayatına bile mal olabilirdi. Birşey olmaz dedikleri için özellikle eski köy zamanlarında çocuk yaralanmaları ve ölümleri daha fazlaydı. Eşinizle açık açık konuşun,bu konuda kesin tavrınızı koyun. Çocuğunuzu düşünmeyeni siz de düşünmeyin.

Canım seni o kadar iyi anlıyorum ki resmen depresyona girmiştim onlar yüzünden çocuğumun başına bişey gelicek diye...hiç tartışma ağız dalaşına girme ne de olsa esin var arada... Bak mesela önceden çocuğa şeker verirlerdi anne yemesin zararlı şeker falan derdim kv dinlemeyip bişey olmaz derdi verirdi ama şimdi olsa o şekeri elinden alıp yok anne yemesin şeker zararlı diyip alırım elinden çocuğun anlatabildim mi tatlım yani direk eyleme geç kırmadan. ..bişey derlerse de anne ben okuyorum araştırıyorum ne neyin zararlı olup olmadığı hakkında bilgi sahibiyim de eğer bişey söylerlerse bu benim ilk çocuğum ve benim için çok değerli o yüzden rahat davranamam de...

Bi tiyo daha veriyim sana :) eğer bişeyi zararlı olduğunu düşünüyorsan ve onlarda ısrarla yapıyorlarsa bi arkadaşımın tanıdığını çocuğuna söyle olmuş böyle olmuş aman sakin biz yapmayalım ya da gazete de gordum söyle olmuş böyle olmuş diyerek zararlı olduğunu onlara anlatabilirsın ben çooook kafadan attım böyle seyler:) ....benim de ilk çocuğum ama eşim 2.yi istiyor inan bana ben de aynı sebeplerden sırf onlar yüzünden istemiyorum o kadar psikolojim bozdular ki çocuğun herseyine karışıyorlar. ...onlara gittiğimizde inan bana nefes alamıyorum sanki, biranonce eve gitmek için can atıyorum...ama artık asla zararlı şeylerde taviz yok...tavrımi koymadan önce benim istemediğim herseyi bişey olmaz diye yapıyorlardı ama şimdi yapamiyorlar bana sormadan yemin ediyorum bak sana öyleyken böyle oldular...yapacağın tek şey kararlı olmak kırmadan saygıyı bozmadan hayır demesini bil o senin çocuğun kimse senin çocuğuna istemediğin bişeyi yapamaz onlar rahat insanlar torunlarını sevmediklerinden değil sadece rahat olmalarından kaynaklanıyor ama ne yazıkki biz rahat değiliz çocuklarımıza düşkün anneleri o yüzden onlar bizi böyle kabul etmek zorundalar....en önemli şeyi unuttum eğer yapmak istemediğin bişey olursa direk eşinin üzerine at çok kızıyor istemiyor vs de bu da çok etkili:) Allah yardımcımız olsun tatlim....

Zaten çaydanlığı arkaya koyuyorum.Ama kadın inat edince ocağın ön gözüne koymak için tehlikeli diye söylemek zorunda kalıyom.Bazı konularda da saygısızlık yapmıyim bir anda çekip almiyim diye söyleyerek alıyorum.Ama bu insanlar saygıyı haketmiyorlar.Bundan sonra direk söylemeden alcam bıktım valla

Eşimle konuştum hatta baya bir kavga ettim dünden beri küsüz.Boşanmayı teklif ettim eşime.Gerekirse boşanırım oğlumun can sağlığı herşeyden önemli benim için.

Eşimle konuştum hatta baya bir kavga ettim dünden beri küsüz.Boşanmayı teklif ettim eşime.Gerekirse boşanırım oğlumun can sağlığı herşeyden önemli benim için.
Biraz kızar sinirlenir sonra o da hak verir merak etmeyin,bazı insanlar bazı şeyleri daha geç idrak ederler,siz tavrınızda kararlı olun ve eşinize üzücü örnekleri hatırlatın.

Bu yüzden boşanilir mi hıc tatlım yapma Allahaşkına ben de esime çok söyleniyordum ama sonra onlar yüzünden biz kavga ediyorduk....eşlerimizi çok sikbogaz ediyoruz arada bırakıyoruz eşinin üstüne çok gitme lutfen

Kv ve kp çok rahatlar ama bence sizde de bir kaygı problemi var.
Arada gördüğünüz insanları bu kadar kafaya takmak saçma geldi, ayrıca bu dert değil bildiğinizi okuyabilirsiniz.
Ama tam görmedim ama tavırlarınıza bakarsak onlar ne kadar savsaksa siz de o kadar çocuğunu bıraksak fanusta yetiştirecek tiplerdensiniz.
Büyük tehlikelerden elbette korumalı ama çocuklar gerçekten de herşeyden sakınılarak büyütülmez, bu şekilde bir birey olabilmesini engellersiniz.

Niye her seferinde birilerini ikna etmeye çalışıyorsun ? Bir kere nezaket gösterip sormuşsun ,dikkate almadıkları halde 2. 3. Niye ? Çocuğumun güvenliği için çaydanlık ocağın arka kısmında duracak , diyeceksin. .bir iki baktın sallamıyorlar, çocuğunu alıp evi terkedeceksin ..yanık hicbirseye benzemez ..telafisi olmayan durumların pişmanlığını yaşamaktansa yarım saatLik bir ziyaretin ardından evinin yolunu tutacaksın .ben olsam hiç gitmem de sen git yine :)

Diğer şikayetlerinde de durum aynı .çocuğunla ilgili en iyi kararı sen verirsin. Kimsenin insafına bırakma !

Onlardan izin almana gerek yokki caydanligi geriye cekmek icin 1 kez söylersin sonra kendin cekersin. Sen onlarada ögretmeye calisiyosun ve ayni senin gibi cocugu önemsemelerini bekliyosun sanirim. Onu yapmazlar iste.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…