Devamlı birşey olmaz diyen kaynana kayınbaba

Valla okurken sinir oldum nasıl bişey olmaz ne münasebet..Sen tedbire devam et cnm.İnan çocuğa bişey olsa seni en çok suçlayacak olan kp ve kv olucaktir..Sakın pes etme tedbir almaya yavrunun peşinde koşmaya devam et.

al caydanligi gecir kafasina birsey olmaz ölünce unutursun de dengesiz insanlar

Eşimin sessiz pısırık olduğunu onlar biliyorlar o yüzden eşim çok kızıyor desem inanmazlar veya bizde çocuk büyüttük birşey mi oldu diyorlar.Mesela 2 hafta önce gittiğimizde ne oldu bak anlatiyim sana, benim oğlum babannesinin kucağına gitmeyen gitmek istemeyen hemen mızmızlanan bir çocuk.Ikidebir babannem gel diyor oğlum benim kucagımdan onun kucağına gitmek istemiyor bana sımsıkı tutunuyor,Bende bak ne kadar iyi niyetle al babannesi al dedim sevsin diye çocuk istemese de zorla verdim babannesinin kucağına.Kaynanamın evi tek kat yani zemin kat oluyor sanırım ve önünde eski tarz balkon var ve balkonun duvarları kısa ve demirleri yok.Eşim camiye gitti sonra kayınbabamda camiye gidiyordu bu kadın kucağında çocukla o balkondan biraz eğilerek,oğluma diyor ki hadi dedene bay bay de bay bay de,dedesi bak dedesi bak diyo,ya sabır belki yaptığı hareket bir dakka anca sürdü ama benim yüreğim hop hop etti çocuğumu düşürecek diye,Anne dikkat et diyom kadın beni duymazlıktan geliyor.Çocugumu bağırarak çekip alsam kucagindan büyük aile kavgası çıkacak,kayınbabam gelir gelmez kaynanam beni ona şikayet etcek kayınbabam üstüme yürücek beni dövmeye kalkcak,eşim de camiden gelince görse bile babasından beni korumucak .Bu durumda napmam lazım kardeş nolur yardım et bana?.2 gün önce gittiğimizde kaynanamın kucağına çocuğumu asla vermedim yine aynısını yapar diye korktum ve bundan sonra da vermicem kucağına ve hatalarında kararlı bir dille bağırmadan uyarcam

biz 2, katta oturuyoruz ozamanlar balkonda masa var ve üzerinde çocuk masanın üstünde çocugu oynatıyorlar 1,5 -2 yaşında , aşağı düşse beyni patlar , balkona bir çıktım çocuk masanın üstünde hoplayıp zıplıyor
ne yapıyorsunuz çocuk düşer dedim BİRŞEY OLMAZ , nedemek birşey olmaz dedim yaaa aşağı düşse beyni patlar ölsün mü dedi ,
yooggg yogggg birrrrşeyyyy olmaz dediler ağızlarını ezdire ezdire ,

kapattın bu masayı balkonda oynasın dedim

sen emri vaki olacaksın onlara kalırsan seni maymuna çevirirler ,

madem o çaydanlık ortada ve çocuk koşturuyor alacan o çaydanlıgı kaldırıp mutfağa götürecen ve hiç briey demeden ,
gelincede çayın bitince ben sana çay doldurum diyecen ,

al caydanligi gecir kafasina birsey olmaz ölünce unutursun de dengesiz insanlar
Ah ah o çaydanligi kafalarına geçirebilsem keşke.Vicdansız insanlar.Torunlarının sağlığı umurlarında değil,bu kadar da olmaz ya.Daha kararlı bir şekilde uyarcam bundan sonra,eşim pısırık iş bana düşüyor.Kaynanam 63, Kayınbabam 65 yaşında daha çok gençler,daha neler çekcem bunlardan kim bilir

Allah korumuş yavrunu kardeşim son anda yetişmişsin çok şükür.Tamam canım bundan sonra aynen dediğin gibi yapıcam kimseye birşey demeden alcam çaydanliği götürcem hemen,geri geldiğimde sorarlarsa da burda tehlikeli ben size doldururum dicem.Her konuda daha kararlı ve net konuscam bir daha o hataya cesaret edemesinler.Kavga çıkarsa da çıksın napiyim

aynen canım kırmadan ama kesin ve net ol

Canım bu nasıl bir kayınbaba o kim oluyorda seni dövüyor bu nasıl bir cahillik aman bunlarla hiç tartışmaya girme bence çünkü eşinde onlardan korkuyormus bi tartışma yaşasa belli ki arkadasa durmicak esin o yüzden ocak Çaydanlık olayları gibi benzeri şeylerde dediğim gibi yap nazik bi dille mesela al eline Çaydanligi mutfağa götürürken bunu da goturuyim çocuk üzerine düşmesin de ama kendi kendine konuşuyorum gibi sanki onlara açıklama yapıyormuş gibi ama götür o arada yani....pencere olayinda da anne alışmasın balkondan sarkmasına bu sefer evde de sarkar de ve çocuğunun dibinde dur....canım ayda bir gidiyormussun zaten ayda bir gittiğinde idare edersin sakin tartışma olaylarına girme değmez ayda bir gün için eşinle aran açılmasın boşu boşuna. ...ben hafta da 2 ya da 3 gün gidiyorum beni düşün bide ben daha vahim durumdayım her gittiğim de stres yaşıyorum. ...idare et ayda bir bence...

Biraz kızar sinirlenir sonra o da hak verir merak etmeyin,bazı insanlar bazı şeyleri daha geç idrak ederler,siz tavrınızda kararlı olun ve eşinize üzücü örnekleri hatırlatın.
Eşime dedim ki bak geçenlerde haberlerde çıktı çocuk çaydanlıktan yanmış,yüzünde kalıcı iz kalmış bizim de mi oğlumuz böyle olsun niye anlamıyorsun dedim,anlıyorum haklısın ama napiyim babamı öldüriyim mi diyor. Bende uyarman lazım gördüğün halde niye uyarmıyorsun dedim, çocuğun yanındaydık zaten diyor çocuğa şükür birşey olmadı işte niye uzatıyorsun diyor.Ben birsey oladabilirdi çocuk bu nolur nolmaz tedbir almamız lazım,baban niye çocuğumu tehlikeye atıyor niye uyarmıyorsun babanı, bu kadar mı korkuyorsun babandan diyorum susuyor cevap vermiyor babamı uyarırım demiyor sadece bidaha gitmeyiz olur biter diyor ,ama yine götürür biliyom.Of

ne kadar mizmizsin, konu olmayan konuda ayni seyi bin kez soylemissin, Allah sabir versin esine.

Canım pencere olayımız olmadı şimdiye kadar şükür.Balkon konusunda oğlum zaten kendi sarkmıyor.Kaynanam kucağında oğlum varken balkondan biraz eğilerek hadi deden gidiyor bak dedene bay de bay de diyor,ya sabır aklıma geldikçe sinir oluyom.En son 2 gün önce gittiğimizde bir daha da kaynanamın kucağına vermedim artık oğlumu yine aynısını yapar diye.Ama her konuda net bir dille uyarcam artık,Ayda bir de olsa tahammülüm kalmadı gerekirse boşancam sırf bu yüzden.Eşime dün boşanmayı teklif ettim git başımdan diyor sürekli. Senin çocuğun kaç yaşında? Allah sana da sabır versin

ne kadar mizmizsin, konu olmayan konuda ayni seyi bin kez soylemissin, Allah sabir versin esine.
Konu olmayan konu da öyle mi. Çocuğunuz yok galiba veya evlat acısı nasıl birşey bilmiyonuz galiba.Oğlumun canına zarar gelmesin yeter ki,bir trilyon kez de söylerim aynı şeyi,eşimi çok haklı bulduysan sana veriyim ya sabır.çekmeyen bilemez

koşarken oynarken allah korusun yavrucak biyerini kırsa ne bilim gözüne bişey batsa bi ömür çeker sonucunu rabbim korusun. hesabını nasıl vereceklerozaman siz tepkinizi koyun madem ilgilenmiyolar bişey olmaz diyolar bari sizin yaptığınıza karışmasınlar kimse cocugunuzu sizden fazla düşünemez bi kaç kere tersleyin haddini bildirin sesleri çıkmaz asıl cocuk büyütmesinin zorluğu hareketlenince ortaya çıkıyo zaten yeni yeni ayaklandımı gözünü ayırmamak gerekiyo saniyelik ihmallerin sonucu neler oluyor nelerr sonra ahh vaahh desende ne fayda en başta herşeyden önemmli cocuklarımızz..

Canım bende hiç gitmek istemiyom eşimle aram bozulmasın diye ayda bir kez gidiyom mecbur ama çok bunaldım artık.Evet sormam hata. Kavga çıkmasın ortam gerilmesin diye sordum birkaç kez.Ama bundan sonra sormadan direk yapcam ve onlar sorarsa da çocuk için tehlikeli dicem.Keşke gidince yarım saat oturup kalkabilsek,eşim 4 saatten önce kalkmıyor işte

Söyleme, yapılması gerekeni yap. Çaydanlık mi gitmesi lazım, al götür. Çocuğu düşürmesinden mi korktun bahane bul al.

Mecburiyetler varsa birşey diyemem ama kimse kimseyi hicbirseye mecbur edemez ..gitmek istemiyor ve zorla götürülüyorsan anne aşığı eşinin seni nereye koyduğunu ve sevgisini sorgulamalisin. .

Gittiğinde de başkasının düzenine müdahale hakkın olmadığı için nezaketen izin iste, çocuğunun güvenliğini tehlikeye atacak bir durum olursa da başlarım senin düzenine (içinden söyle ki kayinvaliden saçına yapışmasın) diyip bildiğini oku ..

Allah razı olsun canım sende beni anladin sağol.Bundan sonra daha kararlı ve net bir dille uyarcam güzellikle söylemekten anlamıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…