Devamlı birşey olmaz diyen kaynana kayınbaba

bence siz takıntılısınız. yani brn bir evde çayı koyuyorsam istediğim göze koyarım . illa kaynananın onayını beklemem. yerini o değiştirirse ki yapmaz bende değiştiririm. anne çaydanlığı mutfağa götüreyim mi demem kalkar götürürüm. ben sana getiriirm mutfaktan derim. çocuğu merdivenden alırken bağıra çağıra almam kalkar alır gelirim.

Tamam canım. Eşim kolumdan tutup zorla götürmüyor ama ayda bir kez gitmeyince tavır yapıyor evimizde kavga eksik olmuyor.O yüzden huzurumuz bozulmasın diye mecbur kalıyom gitmeye

iki jenerasyonun çocuk büyütme yöntemleri arasdında hayli fark olduğu gerçek. onlar doğurup salıyorlardı tabi ama aynı rahatlığı bizden beklemeleri saçma.. sen bildiğinden şaşma canım, sinir olma boşver. çocuk senin dolayısıyla da en iyiyi sen bilirsin. bu yaştaki çocuğa evhamlı yaklaşman kadar doğal bişey yok. kimse kınayamaz seni

Allah razı olsun canım sende beni anladin sağol.Bundan sonra daha kararlı ve net bir dille uyarcam güzellikle söylemekten anlamıyorlar
tabikide cnm haklısınn....ben olsam varyaa kafalarının etini yemiştim azcık çirkefim galiba o yuzden cesaret edemezlerdi alıştılar artık muhtemelen her b*okada bişey olmaz diyosunuz ne genişsiniz yahu karışmayın derdim kesin gerçi bu konularda eşimde bende evhamlıyız yani eşinde de iş bitiyor sustursun azcık cocuk doğurup ortaya salmakla olmuyor tabiki gözümüzden ayırmayıp dikkat etmemiz lazım dediğim gibi sonradan keşkeler aaah vaahlar cozum değil

Siz tamamiyle konuyu yanlış anlamıssiniz bagirdigimi nerden çıkardınız ben bir kez bile bagirmadim.Merdiven konusunda eşim çocuğa daha yakın diye eşime çocuğu tut düşmesin dedim tuttu.Çaydanlık konusunda ben zaten sormadan birşey demeden caydanligi arkaya koydum ama kaynanam illa on göze almaya kalkıyor.Bende nezaketen kavga çıkmasın diye anne ön taraf tehlikeli arkada dursa olmaz mi dedim.Hatam bu gerekirse kavga çıksın nazik olmucam artık.Orta yerdeki çaydanlık konusunda kadın yine inat ediyor çocuğumu tuttum sürekli,kenara çektim,En sonunda anne içtiysen çocuk yanmasın götürüyim caydanligi dedim aldım götürdüm.Burda da hatam direk götürmek lazımdı.Bundan sonra direk yapcam. Benim arkamda beni savunan bir kocam olmadığı için bende kavga çıkmasın tek kalcam diye hep nazik davrandım suçum bu.

Ailesinin yanında uyarın veya tehlikeli bir faaliyet olduğunu görürseniz çocuğu çekip alın, eşiniz istediği kadar sesini çıkarmasın siz annesiniz ve elbette çocuğunuzu koruyacaksınız. Artık bunu dert haline getirmeyin,çocuğum zarar görebilir deyip noktayı koyacaksınız. Ailesi veya eşiniz istediği kadar küsüp surat yapsın,1-2 defadan sonra onlar da ayak uydurmaya başlarlar.

hahaha sana veriim dedi! gercekten dedi yani!
densiz densiz konusuyosun ama Allah seni gercek bir dertle sinamasin insallah yinede. Imam Gazali'nin sozu geldi aklima; 'cahillerle tartismayin. ben hic galip gelemedim'.

Çok isterdim beni savunan bir eşim olsun ama olmadı ışte. Eşim çok pısırık çok

hahaha sana veriim dedi! gercekten dedi yani!
densiz densiz konusuyosun ama Allah seni gercek bir dertle sinamasin insallah yinede. Imam Gazali'nin sozu geldi aklima; 'cahillerle tartismayin. ben hic galip gelemedim'.
Ama halimden anlamıyorsun ben sana naptim da bana yükleniyorsun cocugun yok belli yoksa beni anlardın bence konuşmayalım iyi günler

Haklısın canım eşimden ümidim yok zaten, kendi tedbirimi kendim almaya devam etcem ve kesin bir dille uyarcam herkesi çok teşekkür ederim

Kınasalarda umrumda degil canım,yeter ki süt kuzusu oğluma bir zarar gelmesin devamlı kendi canım pahasina oglumu korucam ve herkesi net bir dille uyarcam sağol mesajın için canım

Duymayın onların dediklerini, kendi bildiğinizi yapın. Çocuğunuza Allah korusun bi şey olsa sizin içiniz yanar keşke keşke diye... Kendiniz koruyun kollayın, çaydanlığı bi şey demeden alın götürün, ben sana getiririm anne diyin, ocağın istediğiniz gözünü, SORMADAN kullanın... pısırık gibi hareket etmeyin biraz baskın olun, bi şey olmaz demelerine fırsat vermeyin yani...

Kocanin hala hayatta olmasi meleklerin cocuklari korudugunun kaniti sanirim. Birak cocugu bir sey olmaz. Saka saka.
Gitme evlerine sinir hastasi eder seni bu manyaklar. Etrafta cok bu cins insanlardan. Oyle yapma cocugu boyle yapma derler ama hasta olsa bir yerine bir sey olsa anne sorumsuz iyi bakmadi diye yapistirirlar etiketi.

Ama asla babasını uyarmiyor eşim canım çok pısırık canıma tak etti artık

Haklısın canım hep kavga çıkmasın diye alttan aldım ama artık kendi bildiğimi sormadan yapcam

Eşim az kalsın ölüyormuş ölümden dönmüş az kalsın uçurumdan yuvarlancakmis düşün bunu eşim anlattı bana dayisi tutmasa gidiyormuş eşim.Sırf eşimle aram bozulmasın diye ayda bir kez gidiyom onda da böyle oluyor

Aynen canım ömrümün sonuna kadar tedbir almaya oğlumu korumaya devam etcem kim ne derse desin

Haklısın ama şunu bunu yapayım mı diye çok soruyorsun sorma direk yap sorarsa da çocuk geziyor çaydanlığı içeri götürdüm dersin birşey olmaz derse olduktan sonra ben ne yapayım birşey olmaz lafını de kestirip at biz gidince istediğinizi yapın de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…