Dert, dert, dert............

once sakin ol kendine gel bir carpik kaynanadan mi korkuyorsun nereye bosiycak seni sen bosamadigin surece zor hadi bosadi bakicak hemde es... gibi o bakmasi devlet ona baktirir sana gelince aklini kullan esinin yaninda kaynana lafi acma yoklar gibi davran mesafeni koru hanimligini bil cirkefe bulasma birsure iyi gelini oyna biri sana kaynanan senin icin sunu soyledi mi dedi olsun oda benim annem der de ama disariya karsi o cadiya karsi yinede mesafeli ol uzak dur esin elbet zamanla cozer olayi sen iyi oldukca kaynanan konustukca sen hakli gorunucen politik ol esine karsida anasini ov kotu laf etme bakalim o senin hakkinda konustukca esin onun haksizligini gorecek

once sakin ol kendine gel bir carpik kaynanadan mi korkuyorsun nereye bosiycak seni sen bosamadigin surece zor hadi bosadi bakicak hemde es... gibi o bakmasi devlet ona baktirir sana gelince aklini kullan esinin yaninda kaynana lafi acma yoklar gibi davran mesafeni koru hanimligini bil cirkefe bulasma birsure iyi gelini oyna biri sana kaynanan senin icin sunu soyledi mi dedi olsun oda benim annem der de ama disariya karsi o cadiya karsi yinede mesafeli ol uzak dur esin elbet zamanla cozer olayi sen iyi oldukca kaynanan konustukca sen hakli gorunucen politik ol esine karsida anasini ov kotu laf etme bakalim o senin hakkinda konustukca esin onun haksizligini gorecek
çok güzel konuştun nurayy bende her zamn öyle yapıyorum dediğin gibi eşimi onlar yüzünden kaybettmek kendimde soutmak istemiyorum

ama öyle biran geliyorki haksızlıklar beni ters işler yapmam neden oluyor eşime krşı sinirli asabi deli umursamaz davranıyorum bunları yaptıktan sonrada ona sarılıp kucaklamak basitlik ve baal gurursuz geliyor

ama öyle biran geliyorki haksızlıklar beni ters işler yapmam neden oluyor eşime krşı sinirli asabi deli umursamaz davranıyorum bunları yaptıktan sonrada ona sarılıp kucaklamak basitlik ve baal gurursuz geliyor

olsun o pacoz mu kazansin savasi bu savasta her yol mubahtir o esini sisirdikce sen esine bal kaymak ol annesinide cok seviyor ayagina yat hem kizim o ne kilo oyle acil diyete gir dr git sagligina yazik diyetisyene git degistir kendini guclu ol erken yasta hasta mi olmak istiyorsun kalpten gidicen kilo alip o pacavra sevinecek alooo topla kendini ne intahari bilmemne savas bence esin icin cocuklarin kendin icin o yasli elbet gidecek sen gencsin unutmakötükedihüso

çok tatlısın yaaa tşk bebeğinin resimlerinide gördüm allah bağışlasın kilo vermek istiyorum ama sorunlar verdirmiyor eşimde istiyor mad açıdan alamam ilç falan en iyisi ne sence ağzımı kilitlemek sağol önerilerin için allaha emanet ol çoçuğunu sana ve eşine bağışlasın yüce allah

çok tatlısın yaaa tşk bebeğinin resimlerinide gördüm allah bağışlasın kilo vermek istiyorum ama sorunlar verdirmiyor eşimde istiyor mad açıdan alamam ilç falan en iyisi ne sence ağzımı kilitlemek sağol önerilerin için allaha emanet ol çoçuğunu sana ve eşine bağışlasın yüce allah

ne ilaci git bir devlet hastanesine bir diyetisyene muayne ol sadece mayne parasina zaten sana sadece diyet verir onuda yapamazsan internette dr verdigi diyetleri yap ama ne yaparsan yap esinle arana sogukluk sokma unutma sen genc olan tarafsin seni ezmesine izin verme annemin diyetisyeninin bir diyeti var annem 100kiloydu 75 oldu sana onu ozel mesajla yollarim izmirin en iyi diyet doktoruydu opuyorum uzme kendini kimse icin degmez hayat guzel bak evlatlarin var daha gencecik kadinsin amaclarin hayallerin olmali unutma hayatta en onemli sey kendinsin bir bunak icin kendini paralamaya degmez sevgilerimle

yarin sana yollarim takma kafani hergece nin ardindan sabah olur hayat guzel kisa tekrar gelmiycen dunyaya bu tek sansin iyi degerlendir arkadasim hayata saclarindan yapis birakma bence sen fistik gibide olursun esin yalvarir sana beni birakma diye

cnm.hayatta kimse içiin canına kıymaya değmez..
sen bir annesin hep bunu düşün bunun için yaşa mecbursun buna..
benimde hiç kimsem yok inanki anne-baba- kardeş hiçbiri yok..
ama dünyada herşeyden çok sevdiğim 2 kızım var..
Allah ömür verdiği müddettçe onlar için herşeye göğüs gerip yaşıcam.
annesizlik çok zor bunu unutma .
kimse için üzme kendini..asla dikkat edersen eşinle ilgili bişi demiyorum..
bırak o bigün anlıcaktır elbet kıymetini..
o güne kadar güçlü ol dimdik ayakta kal ki düşman çatlasın..
kilo dedğin neki verilir be arkadaşım yeterki azmet hırs yap inan başarırsın..
ama şeker ve tansiyon hastasıyım demişin dikkat et ve dr. kontrolunde kilo ver..
kendini sev sen önemlisin çünki sen bir ANNESİN..

böyle insanlar için hayattan hatta çocuklarından vazgeçmeye deger mi! bu kadar güçsüz,bu kadar aciz olamazsın..koyuvermişsin kendini,bir silkelen..ne yani sen öleceksin ne olcak,çocukların ziyan olacak,kaynanan hemen yeni bir gelin adayı aramaya başlayacak..bir kere eşinle şu kaynanna konusunu konuşmayın,konuşulsa bile kötü olumsuz konuşma bu eşine itici gelir..sanırım kaynanan rolünü iyi beceriyor oğluna karsı gelinini kötülemeyen ama arkasından ve gelinin yüzüne sarfedenama oğlu bunlardan yeterince haberdar diil belki.. alttan alttan senle ugraşıyor yani.. sen sen ol kaynananı sevmesen de eşine çok belli etme ve kötü konuşma..

şu cuma gecesi intihar lafını ağzına bile alma.sana birşey olsa 1.olan sana olur 2.arkandan çocukların perişan olur 3.onların annesi değil senin annen ağlar 4.çok zaman geçmez kaynanan kocana karı bulur. arkadaşım kimseye meydanı bırakma,biz kadınlar güçlü ve kurnaz olmak zorundayız.

öncelikle şu intihar kelimesini size hiç yakıştıramadım...
yani kayınvalidenizle yada kimle olursa olsun sorunlarınızın çözümü canınıza kıymak mı.....
biraz mantıklı olun lütfen...hepimizin sorunları var elbette,kafanıza fazla takmayın...
depresyona girmiş olabilirsiniz,acaba bir psikoloğa gitseniz iyi olmazmı yani...
belkide bize bile anlatamadıklarınızı doktora anlatıp rahatlarsınız...
ama yinede canınızı sıkan neyse yazın ve bir çözüm yolu bulmaya çalışalım hep beraber...
sevgiler...

arkadaşım intihar etmeyi düşünmek ne demek.kesinlikle aklından çıkar.hayatla mücadeleye kendin ve çocukların için devam edeceksin.pes etmek yok.kayınvalde sorunları yuvayı tehdit eden en büyük etken malaesef.nedeni çok.başta cahillik tabiki.eşinin seni haksız görmesi asıl sorun bence. o haklıyı haksızı ayırt etmeyi bilebilse sen bu kadar bunalmazsın.yok mu bir sözü dinlenen aile büyüğün.eşinle konuşsa.senin ne kadar sıkıntıda olduğunu filan anlatsa.
kayınvaldelerden belli bir mesafede durmak en iyisi galiba.olmuyor masesef.çok nadir iyi geçinen.illaki yüzgöz olunuyor.ama mesafe olunca karşılıklı çekiniyor insanlar birbirinden.siz nasılsınız bilmiyorum ama arayı hafiften açsan.gelip gitmeleri azaltsan.laflarını duymazdan gelsen önemsemesen bu kadar yıpranmaszın belki de.

şu kaynana milletini oğulları evlenmeden altı ay önce terapiye falan başlatmak lazım.gelinleri nasıl kolay kabullenirler,oğullarını nasıl paylaşabilirler ,herşeye maydonoz olmadan nasıl durabilirler vb.gerçekten çok vahim bir durum kadın intiharın eşiğindeyim diyor ve buna sebep yine kaynana vakası.yüce rabbim bildiği gibi yapsın şu mübarek günde o ve onun gibileri.yazık günah.cnm sende o düşünceyi kafandan hemen siliyorsun psikologdan yardım alabilirsin.çok faydasını görenler var.iki tane yavrun var bak onlar için güçlü olmalısın.a.s.

sürekli geçmişi düşünürseniz işin içinden çıkamazsın önce sakin olun eşinizi kendinizi ve çocuklarınızı düşünün....kimsenin lafıylada gaza gelmeyin eltinizi kastediyorum hemen telefonla arayıp yetştirmek saçma geliyor bana o size söylüyor siz de dinliyorsunuz ve daha fazla sinirleniyorsunuz sonra hırsınızı alamıyorsunuz kimseden ve siz kendi içinizde daha zor bir ruh haline giriyorsunuz
yapmayın bence siz kendinizi düşünmezseniz sizden başka kimse düşünmez ayrıca bu borç sizin borcunuz mu eşiniz sizin kadar düşünüyor mu borcu bırakın onun sorumluluklarını üstlenmeyi borç yüklenipde kapıya geldiği zaman ne olacaksa o düşünsün siz tek başınıza yapmadınız ya borcu siz çocuklarınızla ilgilenin kendinize zaman ayırın siz ona ne kadar gitmeyin derseniz emin olun daha fazla gidecektir

bugün eltim aradı bak kaynana şöyle diyor böyle diyor tabiki geçmişide var bu olayların benim yediremediğim taraf ağalamasıyla eşime duygu sömürüsü yaparak kendi taraflarına çekemlri
eşiminde bu duygu sömürülerine kanarak hep beni haksız görmesi

canım boş ver eltinn dediklerin yanına 3-5 de koyup söyleyebilir. eltinin ettiği laflara kanma başımdan geçti o yzden söylüyorum...

Canım bence psikolojik destek alarak başlamalısın. Şu anda sağlıklı kararlar verebileceğini hatta olumlu düşünebileceğini hiç sanmıyorum. Git bir psikiyatriye 1-2 hafta verdiği ilaçları kullan, emin ol kendini çok daha iyi hissedecek olanları takmayarak onların karşısında dimdik duracaksın. Kendini güçlü hissediyorsan ilaca ihtiyacım yok diyosan o başka.. Ben ilaçlar sayesinde inanılmaz değiştim eskiden hep olumsuz düşünürdüm antidepresanlara karşı. Herşeyi problem eder ağlardım devamlı. Şimdi diyorum ben eskiden ne kadar anormalmişim diye... Benden sana tavsiye sadece... Allah yardımcın olsun...

:emir_bebek:merhaba
sen birkere gülümse arkası gelir inan. olmadı o melek yavrularının yüzüne bak sana tamamen sana muhtaç melekler.sana sorunun ne diyemem herkesin sorunu farklı ama seni çok iyi anlıyorum.yanlız değilsinki.tüm dünya mutluda senmi mutsuzsun..bu kadar kolay değilki vazageçmek. o lükse giriyor çekip gitmekhakkın ne ise söke söke al.zamanınmı yok sevginmi az ..asla yenilme arkadaşım...
hayatın seni ezmesine müsade etme.....çık dışarı bi nefes al. git bir ağacın gövdesine dokun ,en son ne zaman ayağını toprağa bastın ,bas sıcıca bas,bu yaşam elimize bir kere geçiyor.sakın bırakma.bir nefes için ,çırpınan çaresiz insanları düşün.bırakıp kaçmak kolay olan.gidende birdaha geri gelmez unutma..sevenlerini düşün ve gülümse......
:emir_bebek:...

cnm ne dıye uzuyorsun kendını madem sorun onlar sen de onları gormezden gel onlarla ılgılı hıcbır konuda konuşma konu acılırsa da onların tarafındaymış gıbı davran hem daha cok gencsın bu kadar sorunlara bogulup kalma once hayatını gozden gecır kılo vermekle başla dr gıdemezsen bıle bak nuray arkadaşımız bır dıyet vercekmış sana onu elınden gledıgınce uygulamaya başla unlu mamullerını azalt bol bol da su ıc zaten cocukların peşınde koşmak senı yoruyordur yeterınce enerjı harcıyorsundur cocuklarınla vakıt gecır sanırım kızını bıras ıhmal etmıssın onunla daha cok ılgılenebılırsın kayınvalıdenle ılgılı sorunlara o kadar dalmışsın kı herşeyı unutmussun sen onları dusundukce hayatın elınden kayıp gıdıyor tum guzellıklerı kacırıyorsun hem kımsem yok dıyorsun burada o kadar cok sana karşılık beklemeden yardım edecek ınsan varkı hıc cekınmeden ıstedıgını sorabılır tum dertlerını anlatabılırsın herseye ragmen hayat devam edıyor ve cok guzel onlar yuzunden bu guzellıkten bu mutluluktan mahrum bırakma kendını

X