Derdim çok büyük, içinden çıkamıyorum

İnşallah ban yemem. Evlatlıkta kendisine söylenirse büyütülüyor . Kız çocuk olursa adama namahrem, erkek çocuk olursa kadına namahrem oluyor

"İnşallah ban yemem" derken? Anlamadım ne demek istediniz acaba?
Evet evlatlıkta kendisine söylenecek doğru. Gerçek anne babası asla gizlenmeyecek. Bir videoda din adamından dinlemiştim. Namahrem olmaması için de süt vermek gerekiyor demişti. Tabii her annenin sütü de olmaz. Başka bilgim yok bunun dışında.

Üzülürdünüz dimi. Demek benim eşim de blöf yapıyor. Yani ayrılalım derken beni düşünüyor ama üzülüyor bence de. (

Maşallah Allah mutluluğunuzu daim etsin

Ne kadar güzel. Ortak düşünmeniz çok güzel maşallah

Neden olmasın? Eşim de istedikten sonra her şey olur bana uyar.

Çocuk için insan sevdiği adamdan nasıl boşanır hiç anlayamayacağım bir şey herhalde. Ben eşimsiz yaşayamam çocuk için evlenmedim ki. Hayat bu olmayabilir. Haa arada sevgi yoksa ayrı konu.

Evet. Haklısınız. Bulduğum kişinin de iyi bir insan olacağı garanti değil. Çok ama çok zor bir hayat olacak benim için eğer ayrılırsam. Zaten kopamıyorum. Bugün bir işim vardı eşim ameliyatlı evde. Ben çıktım birkaç saat. Vallahi özledim geldim hemen sarıldım. Güldürmeye çalışıyorum, moralini düzeltmeye çalışıyorum.

Çocuk için insan sevdiği adamdan nasıl boşanır hiç anlayamayacağım bir şey herhalde. Ben eşimsiz yaşayamam çocuk için evlenmedim ki. Hayat bu olmayabilir. Haa arada sevgi yoksa ayrı konu.

Ben de boşanmak istemiyorum. Karışık duygular içinde olduğumdan konu açtım dertleşmek için. Eşimi seviyorum. Sadece başka alternatif düşünelim diyorum yanaşmıyor. O da kendince haklı yapacak bir şey yok.

Demek sevgi var. Ay ne boşanması ya benim çocuğun olmuyo diye ayrılmak istese yıkılırdım. Ayrıca tekrar evlendin çocuğun oldu ya adam iyi bi baba olmazsa? Ya seni aldatırsa garantisi mi var?

Eşimi özledim hemen. Biraz da onun bu masumluğu benim boynumu büküyor. Şimdi elinden şekeri alınmış çocuklar gibi üzgün. Ben de öyleyim. Çare bulmaya çalıştıkça balataları yakıyorum. Belki o da mutlu olur ümidiyle evlat edinmeyi düşünüp ortaya atmıştım ama bir daha konusunu açmayacağım eşime. Ne yapalım kısmette ne varsa o olur. Ben de belki bir süre psikolojik destek alırım. Annelik duygusunu içimden çıkarmak için. Ama kuşlarıma ve kedime bakınca bile gözlerim doluyor. Kolay olmayacak. Eşim de kuşları severken babaya bugün öpücük yok mu diye seviyor. Dayan dayanabilirsen

Evet garantisi yok. Belki anne olacaksınız ama eşiniz iyi olmayacak. Bu sefer siz iyi bir eş özlemi çekeceksiniz. Çocuğunuz mutlu bir yuvada büyümeyecek. İkiniz de zarar göreceksiniz.

Demek sevgi var. Ay ne boşanması ya benim çocuğun olmuyo diye ayrılmak istese yıkılırdım. Ayrıca tekrar evlendin çocuğun oldu ya adam iyi bi baba olmazsa? Ya seni aldatırsa garantisi mi var?

Yok canım ne garantisi. Bir arkadaş yukarda yazmıştı şimdi iyi insan bulmak çok ama çok zor diye. Artılarını üstüste koysam burdan Kars'a yol olur eşimin. Sadece onu üzgün görmeye de dayanamıyorum. Dün dedi ki kendime fotoğraf makinesi alıcam hobi olarak Anadolu'yu gezdikçe fotoğraflar çekicem filan. Arabayı değiştirecekmiş üst model alacakmış. Bunlara yöneliyor. Niye? Üzüntüsünden kaçmak için. Bunu görünce ben daha da üzülüyorum.

Baba olamayacak ayrı bir üzüntü sana bunu yaşattığı için ayrı bir üzüntü...üstelik evlat edinmek için gerçekten büyük bir istek ve özveri lazım herkes yapamaz. Sizin yapacağınız şey eşinizin yanında olmak ve birlikte hobiler edinmek olsun. Onu tek başına uğraşlara sürüklemeyin paylaştıkça azalır üzüntünüz. İnş mutlu olursunuz sizin şansınız da eşiniz olsun öyle düşünün:)

O benim bu hayattaki en büyük şansım ve mutluluğum. Tüp bebek yaptırırken hep dua ettim. Bir oğlum olsun kulakları kepçe ve babası gibi sapsarı olsun dedim. Olmadı. Allah hayırlısından ayırmasın.

Merhabalar,
Konunuzu okudum çok ama çok etkiledi beni hatta konuyu eşime de okudum bizde buna benzer şeyler yaşadık. Eşim ameliyat oldu hatta. Üzerine baya konuştuk. Bence eşinizin evlat edinmeyi istememe sebebi şu sizin sağlık olarak kendi evladınızın olmasına engel bir durum olmaması ve onun da sanki bu hakkı sizin elinizden alıyormuş hissine kapılması. Yani çok kolay durumlar değil. Konunuzu okuyanlar eşinizin bencil olduğunu düşünebilir belki de eşiniz çok ince düşünüyordur o yüzden böyle konuşuyordur . Hatta kendi sağlık problemlerin yüzünden çocuğumun olmayacağını söyleyen doktorlar üzerine bende eşime ayrılalım demiştim yani zor bir psikoloji. Ailelere danışmanızı tavsiye etmem. Eşiniz kendini biraz daha iyi hissettiğinde konuşun detaylıca. Umarım istediğiniz gibi olur hersey.

Bence de böyle düşünüyor olabilir. Demek yalnız değiliz. Konuyu okuyan ve benzer şeyler yaşayan çok kardeşlerimiz var. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Din konusundan bahsettiğim için ban yiyebilirim

Yok ya bilmeden ettiniz inşallah yemeyiz ban filan ben de hiç yemedim. Konu oraya geldiğinden söyledim yani ben de yasak olduğun ubilmiyodum ki

Bilemedim canm sakın ümitsizliğe kapılma diyor Rabbim...belki bir mucize olur bebeğiniz olur.. Eşinze de bişey diyemiyorum o da belki kendi penceresinden bakınca haklı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…