Derdim çok büyük, içinden çıkamıyorum

Bi de Rosi diye bir şey varmış Rosi tekniği bi de ona bakalım
Acaba Türkiyede var mı Rosi ile hamile kalan
Sperm bulunamayan erkeklerin öncü hücrelerinden oluyormus

Bi de Rosi diye bir şey varmış Rosi tekniği bi de ona bakalım
Acaba Türkiyede var mı Rosi ile hamile kalan
Sperm bulunamayan erkeklerin öncü hücrelerinden oluyormus
Ben ilk kez duydum internetten bir baktım lütfen lütfen bunun üzerinde durun belki bu şekilde olur ya hiç tanımıyorum sizi ama nasıl dua ediyorum nasıl çocuğunuz olsa mutlu olurum şu an anlatamıyorum lütfen bu yöntemi de bir deneyin .
Umarım bilenler vardır da yazarlar 🤲

:KK200::KK200::KK200::KK200::KK200: Ben de internette gezerken gördüm şimdi. Araştırıcam inşallah. Spermi olmayanlar da dener belki bi ümit. İyi temennileriniz için ne kadar teşekkür etsem azdır :KK36:

Herkesin 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun öncelikle.

Bir hafta önce yaklaşık bir yıldır devam etmekte olduğumuz tüp bebek tedavisinin sonuna geldik ve maalesef olumsuz sonuçlandı. Doktorun söylediği ise eşimin maalesef bu denemede de görüldüğü üzere çocuk sahibi olmasının imkansız oluşuydu. Daha önce 3 defa Mikrotese ameliyatı oldu eşim ve hiçbirinde sperm bulunamadı. Geçen hafta yine yıkıldık. Böyle olan birçok çift var biliyorum. Eşim ameliyattan çıktığında ve onu odaya getirdiklerinde tek düşündüğüm acaba bu defa sperm bulundu mu değil, acaba eşimin çok ağrısı var mı, çok canı yanıyor mu Allahım, kısa zamanda ağrılarının dinmesi ve sağlığına kavuşmasıydı. Nitekim bir haftadır dikişleri alınana kadar pansumanını da yaptım banyo da yaptırdım. Bu ameliyatı biraz ağrılı oldu nedense.

Şimdi problem şu. Ben artık durumu kabullendim. Bizim çocuğumuz olmayacak. Eşimi de çok seviyorum asla bırakmam. Ama her şeyin bir çözümü var, bu şekilde üzüntü ile ağlamakla yaşamak yerine yuvamızı şenlendirecek bir bebeği evlat edinmeyi çok istiyorum. Çeşitli hormon takviyeleri vs. ile süt annesi süt babası da olabiliriz. Yani benim böyle bir kaygım yok ama eşimin var o da olur ona da peki.
Ama o asla bu işe yanaşmıyor. Bak diyorum doğurmakla kan bağıyla anne baba olunmaz. Hem 40 yaş altı olduğumuz için daha çok 0-1 yaş aralığı alma hakkımız var. Çocuğumuz olsun. Evladımız olsun, ona oda yapalım, ilgilenelim. Büyütelim, anne baba olmak ne demek belki de o yavruda bu duyguyu fazlasıyla bulucaz. Evimiz şenlenecek. Bundan adım gibi eminim.

Ama asla yanaşmıyor. Ben istemiyorum diyor. Sorun şu ki benim de yaşım ilerliyor ve yumurta rezervim azalıyor. Yani ilerleye ilerleye hepten kaybedicem anne olma şansımı.
Ben eşimi seviyorum ve ondan ayrılmamak için hem de bir evladımız olsun diye bu yolu seçmeye dünden hazırım. Ama o bu konuda çok net.

Benim net olduğum konu ise, evet bazı insanlar evlat edinmeden de çocuksuz hayatlarına devam ederler. Buna saygım sonsuz. Ama ben içimdeki annelik duygusunu asla bastıramıyorum. Bir çocuk sahibi olmayı evlat edinmek de olsa çok ama çok istiyorum. Ona sonsuz şefkat ve sevgimi vereceğime, onu en iyi şekilde yetiştireceğime inanıyorum.

Hayatıma başka birini alıp tekrar evlenip çocuk sahibi olmaktansa bunu tercih ettim ama karşımdaki insandan net cevap : İstemiyorum!

Bu durumda sizce benim halim ne olacak? Boşanmalı mıyım? Elimden başka bir şey gelmiyor artık. Eşiniz zamanla alışır filan demeyin o çok net bu konuda. Bak diyorum seni bırakmıycam seninle devam edicem ama bir çocuğumuz olsun istiyorum diyorum yok diyor. Senin şansın var istersen ayrılırız diyor.

Yorumlarınızı bekliyorum.
Esiniz istemiyorsa yapacak bir sey yok. Araya birilerini sokuo ikna etseniz ileride beni zorla ikna ettiniz demeyecegi ne malum. Cocugu istemedigini belli edecek seyler yapacak.
Soyle bir sey var erkekler kendi cocuklarina bile babalik yapmaya zor alisiyorlar ki demekki esiniz yapamiyor olmuyor. Belkide evlatlik edindigin cocugu hergun gordukce kendinde ki eksiklik aklina gelecek hergun tekrar tekrar yyikilip uzulecek. Benim oglum ya da kizim olsaydi nasil olurdu acaba diye dusunecek. Bosuna kan bagi demiyorlar o sicakligi hissedemiycek demekki.

Merhaba, inşallah bir mucize olur ve evlat sahibi olursunuz. Bu işin bir imtihan olabileceğini de düşünün. Şeytan sizle uğraşıp kolaya kaçmanızı boşanmanızın gerektiğinin hissini verebilir. Ben eşiniz için de üzüldüm gurur yapmış, yetersiz gördüğü için kendini boşan istersen demiş. Sizi istemese o acılı operasyonları da kabul etmezdi diye düşünüyorum. Nikahın bir amacı da neslin devamını getirmek olduğu için nesil devam etmiyorsa eşler isterse ayrılabiliyor diye biliyorum yani Allah katında ayrılamaz kesinlikle, günah vs diye bir hüküm yok diye biliyorum yine araştırırsınız ama ben sabretmenizi ve belki farklı yollar varsa onları araştırmanızı tavsiye ederim. Yaşa takılmayın artık neler neler oluyor. İnşallah mutlu sona ulaşırsınız.

Adam belkide sahiplenip kendi evladı gibi sevemeyeceğini düşünüyordur ve bu sebepten kesinlikle istemiyorum diyordur. Bu bencillik değil doğru olanı yapıyor. Empati yapıyorum,bende yapamazdım evlat edinerek.. Burada karar artık size ait.. ya eşinizle birlikte çocuksuz bir hayatı tercih edeceksiniz yada eşinizden ayrılıp başka bir hayata doğru yürüyeceksiniz.. Ben olsam eşimle devam etmeyi tercih ederdim,çocuk fikrini aklımdan tamamen atarak.. hem kim bilir,belki birgün olmaz denen şeyler olur..
keşke o fikri aklımızdan atmayı başarabilseydik:KK43:

Ya boşanmanın lafı bile geçmemeli bence arkadaşlar .hem çocuk olayı garantimiki olup hayırsız olan yok mu çevremizde çok var.Allah hayırsız evlatla sinamasin çok zor daha bir sürü kötü ihtimalde var ama anladığım kadarıyla eşinizi seviyorsunuz onu bırakmaya değmez ne olursa olsun beraber orta yolu bulmalısınız ki Allah ta olaya güzellik katsın bereket katsın .yumurtalarının dondurun bencede Dünya hali lazım olur eşinizi terapiste götürün you tube da koruyucu anne baba olanların bir sürü videosu var bende çok istiyorum o yüzden izlemiştim onları izletin.sipsak aile diye yine böyle bir film vardı çok guzel onu ve onun gibi filmler izleyin damardan girin birde dua edin rabbim gönlüne düşürsun diye yavaş yavaş olur Allah'ın izniyle

Hiç bir zaman umudunuzu kaybetmeyin :KK200: Allah öyle yerlerde öyle kalıyor acarki ama çocuk olsun diyerek esinizi kırmaya bosamaya değmez tamam güzel örnekler var yaşlanınca cocugu falan bakıyor ama bakmayan da var eşi hastalanıp eşine bakanda var neyin garantisi varki olmAyan birşey için olandan vazgeçilmez.bende ilk evlendigimde inan koruyucu anne babaliga çok onyargiliydim ama eşim ilmek ilmek ördü evliliğimizin 8.yili Rabbim bize bebek işini yeni nasip etti daha. Yeni pozitifi gördük ama kendi çocuğum olsada artık yine koruyucu anne olmak istiyorum.hic bir zaman niye istemiyorsun demedi konuyla ilgili bunu yapanlarin videoları filmleri benim durumumdacevreden verdiği örnekler ben ister hale geldim sizde böyle profesyonelce davranın bence :KK66:

ROSİ işlemi çok başarılı bir yöntem değil. türkiyede yeni uygulanmaya başlanmış ama başarı oranı çok düşük, doktorlar yineheveslendiriyor tabi.Çünkü bizler güzel para kaynaklarıyız. bu çaresizliğimizi çok güzel kullanıyorlar. bi tedavi için 25 bin TL istediler. ne biliyim ben çok da zorlamamaktan yanayım.Oluruna bırakınca belki daha iyi olur herşey..

Sadece 1 hayatınız var, herkes kendi kararlarından sorumlu eşiniz evlat edinmemeyi istemiyorum derken bunu herşeye rağmen göz aldiği için söylemiştir ki çok net diyorsunuz. Sizin için de çocuk konusu bu kadar netse ayrilabilirsiniz tabi ki hayata karşi beklentileriniz uymuyorsa niye evli kalasınız ki .. O bu konuda fedakarlik yapmiyorsa siz de yapmak zorunda değilsiniz. Her şeye rağmen bir evlat sahibi mi olmak istiyorsunuz yoksa eşinizi mi hayatınızda istiyorsunuz onun kararını vermeye çalışın.

kısırlık (infertilite) sonucunda yoğun bir suçluluk duygusu,red,öfke kızgınlık yaşandığını sonrasında başka çare vardır başka doktor vardır telaşı yaşandığını sonrasında ise kabulleniş aşaması başladığını uzmanlar söylüyor. eğer eşin daha bu konuyu (infertilite) kabullenme aşamasında değilse öfke ve inkar aşamasında ise senin her evlatlık alalım dediğinde onu yetersiz hissettiren bir konu olduğu için sana şiddetle karşı koyuyordur. zaman geçince kabullenme başlayınca o da isteyecektir. sadece zaman. boşan diyemem asla.çünkü eşini seviyorsun. boşansan karşına hemen biri çıkmayabilir. çıksa sevmeyebilirsin. çıktı sevdin sevildin diyelim onda da aynı problem olabilir. sende de aynı problem 40 yaşından sonra çıkabilir gibi. bu büyük bir risk. yani boşanınca çok seveceğin düzgün biri hemen karşına çıkar, onunla hemen evlenip hemen evlat sahibi olacaksın diye kesin bir garantiyi kimse veremez. eşini sevdiğin için biraz daha sabırlı olmakta fayda var. her şey zamanla hallolacaktır. sevgiler.

Bir hafta önce yaklaşık bir yıldır devam etmekte olduğumuz tüp bebek tedavisinin sonuna geldik ve maalesef olumsuz sonuçlandı. Doktorun söylediği ise eşimin maalesef bu denemede de görüldüğü üzere çocuk sahibi olmasının imkansız oluşuydu. Daha önce 3 defa Mikrotese ameliyatı oldu eşim ve hiçbirinde sperm bulunamadı. Geçen hafta yine yıkıldık. Böyle olan birçok çift var biliyorum. Eşim ameliyattan çıktığında ve onu odaya getirdiklerinde tek düşündüğüm acaba bu defa sperm bulundu mu değil, acaba eşimin çok ağrısı var mı, çok canı yanıyor mu Allahım, kısa zamanda ağrılarının dinmesi ve sağlığına kavuşmasıydı. Nitekim bir haftadır dikişleri alınana kadar pansumanını da yaptım banyo da yaptırdım. Bu ameliyatı biraz ağrılı oldu nedense.

Şimdi problem şu. Ben artık durumu kabullendim. Bizim çocuğumuz olmayacak. Eşimi de çok seviyorum asla bırakmam. Ama her şeyin bir çözümü var, bu şekilde üzüntü ile ağlamakla yaşamak yerine yuvamızı şenlendirecek bir bebeği evlat edinmeyi çok istiyorum. Çeşitli hormon takviyeleri vs. ile süt annesi süt babası da olabiliriz. Yani benim böyle bir kaygım yok ama eşimin var o da olur ona da peki.
Ama o asla bu işe yanaşmıyor. Bak diyorum doğurmakla kan bağıyla anne baba olunmaz. Hem 40 yaş altı olduğumuz için daha çok 0-1 yaş aralığı alma hakkımız var. Çocuğumuz olsun. Evladımız olsun, ona oda yapalım, ilgilenelim. Büyütelim, anne baba olmak ne demek belki de o yavruda bu duyguyu fazlasıyla bulucaz. Evimiz şenlenecek. Bundan adım gibi eminim.

Ama asla yanaşmıyor. Ben istemiyorum diyor. Sorun şu ki benim de yaşım ilerliyor ve yumurta rezervim azalıyor. Yani ilerleye ilerleye hepten kaybedicem anne olma şansımı.
Ben eşimi seviyorum ve ondan ayrılmamak için hem de bir evladımız olsun diye bu yolu seçmeye dünden hazırım. Ama o bu konuda çok net.

Benim net olduğum konu ise, evet bazı insanlar evlat edinmeden de çocuksuz hayatlarına devam ederler. Buna saygım sonsuz. Ama ben içimdeki annelik duygusunu asla bastıramıyorum. Bir çocuk sahibi olmayı evlat edinmek de olsa çok ama çok istiyorum. Ona sonsuz şefkat ve sevgimi vereceğime, onu en iyi şekilde yetiştireceğime inanıyorum.

Hayatıma başka birini alıp tekrar evlenip çocuk sahibi olmaktansa bunu tercih ettim ama karşımdaki insandan net cevap : İstemiyorum!

Bu durumda sizce benim halim ne olacak? Boşanmalı mıyım? Elimden başka bir şey gelmiyor artık. Eşiniz zamanla alışır filan demeyin o çok net bu konuda. Bak diyorum seni bırakmıycam seninle devam edicem ama bir çocuğumuz olsun istiyorum diyorum yok diyor. Senin şansın var istersen ayrılırız diyor.

Kök hücre tedavisi çok kısa bir zaman için de yapılmaya başlanacak Bülent tıraş hocaya görünün derim ben evlatlık isterseniz de yine alın tabi bir Can'a umut olmak kadar güzel bir şey yok💞

Fikir ağır ameliyat geçirdikten sonra çıkmadı. Yeni değil. Evet haklısınız. Çocuğu istemiyorsa istemiyordur. Zorlamayla olmaz. Ben kendi adıma çocuk sahibi olmayı çok istiyorum. Küçüklükten beri hayalim. Çok üzülüp çok ağlıyorum. Onu da zorlayamam. Demem o ki, evlilik iki insanın hayatı birlikte sürdürme isteği olabilir ama kişiye göre değişir. Benim için de çok zor eşimden ayrılma düşüncesi. Ama anne olamama düşüncesi de çok zor. Kimse kimseye mecbur da değil. Anne olurum evladım hayırsız olur, eşim kötü olur, vefat eder. Bunlar hep kader... Bilemem. Şuan bu duyguyu kabullenecek mecalim yok. Reddediyorum çocuğumun olmaması düşüncesini yani. İlerleyen yıllarda da ah keşke boşanıp bir evladım olsaydı deyip demeyeceğimin garantisi yok. Evliliğin en doğal getirisi ve evlenmek isteyen eşlerin de isteğidir çocuk. Yani sizin dediğiniz gibi "İki insan birbirini sevdiği, hayatı beraber yaşamak istediği için evlenir. Çocuk için değil." gibi bir düşünce yok. Makina gibi, ben senle evlencem çünkü çocuk istiyorum demez kimse. Tavuk kümesine girer gibi. Ama bu eşlerin doğal isteği ve beklentisidir. Olmuyorsa da çözüm yoluna bakılır. O da olmuyorsa herkes yoluna. Yapacak bir şey yok galiba.
Bende boyle dusunuyorum eşimde sorun var. Kesınlıkle cocuk olmadan olmuyor esimi cok sevebılırım fakat evlılık içinde cocuk olmasıda şart. Hatta bu donemde evlenmeden önce herkes herşeyı yapıyo kadın hamıle kalıyo direk evlilik yapıyolar demekki evlilik dediğin olay cocuk için

Bende boyle dusunuyorum eşimde sorun var. Kesınlıkle cocuk olmadan olmuyor esimi cok sevebılırım fakat evlılık içinde cocuk olmasıda şart. Hatta bu donemde evlenmeden önce herkes herşeyı yapıyo kadın hamıle kalıyo direk evlilik yapıyolar demekki evlilik dediğin olay cocuk için
Onlarda nikah yok zina yapıyorlar ama onların hiç haklı çıkacak yani yok öyle şeyleri örnek göstermek bence yanlış sonra hamilelik oluncada mecburen evlenmek zorunda kaliyorlar henüz çocuğu ortada bırakacak kadar vicdansız değiller cunku...insanın çocuğu olmayınca yada herhangi birşeye ihtiyaci olunca gözü başka birşey görmüyor ama herşey bir sınav unutmamalıyız.illaki olmasi lazım düşüncesinden kurtulmakta fayda var.yoksa kendinizi çok yipratirsiniz.

Oncelikle gecmis olsun, Allah sabrinizida arttirsin. Benim gorumceminde 3 negatif tup bebek denemesi oldu. 10 yillik evli. Kendisinde cikolata kisti olmasi sebebiyle son ameliyatinda tupleri baglandi. Tek sansi tup bebek. Yasida 30 henuz. Fakat yumurta rezervi cok azalmış ve sanirim kaliteli yumurta uremiyor. Kendisi de artik yorulmuş bıkmış durumda. 1 kez daha deneyip olmazsa evlatlik alalim. Ben anne olmak istiyorum diyor. Ama eşi ayni sizin eşiniz gibi kesinlikle kabul etmiyor. Üstelik başkasının cocugunumu alip besleyip buyutucem gibi bie zihniyete sahip. Bu durumda bir taraf isterken diger taraf istemiyorsa mutlaka ileride ikna olmuş olsa bile sorun cikar. Bu sefer evlilik zedelenir. Bizim enişte de aileside evlatlik edinseler benimsemezler. Bu durumda uzulen görümcem olur ve olan o masum çocuğa olur

Onlarda nikah yok zina yapıyorlar ama onların hiç haklı çıkacak yani yok öyle şeyleri örnek göstermek bence yanlış sonra hamilelik oluncada mecburen evlenmek zorunda kaliyorlar henüz çocuğu ortada bırakacak kadar vicdansız değiller cunku...insanın çocuğu olmayınca yada herhangi birşeye ihtiyaci olunca gözü başka birşey görmüyor ama herşey bir sınav unutmamalıyız.illaki olmasi lazım düşüncesinden kurtulmakta fayda var.yoksa kendinizi çok yipratirsiniz.
Ben zinaya takılmıyorum hoca nikahı yapar yıne cocuk yapar sonra resmi nikah yapar. Hoca nikahını genel olarak insanlar seks için yapıyolar gunah olmasın dıye ama hamıle kalınca resmi nikah yapıyolar yanı evlenınce insanın doğal olarak cocuk beklentısı oluyor bana gore. Yok yıpratmam cunku cokta olmıcak bişey yok Allahın izniyle olur bebekte

Tam olarak aynısını yaşıyoruz tek farkımız bizim 2 tese oluşumuz. Bu konuda yalnz değilsin. Geçen ay 2. Tesede de hiç sperm bulunamayınca yıkıldık. Bize de maalesef doktor dediki: başka yerlerde boşuna para harcamayın elimizden geleni yaptk ama tedaviye hiçbirşeklde cevap vermemiş bünyeniz. Ne yapıcaz bilmyrm şaşkınız şoktayız😞 rosiyi araştrmaya başladım. Hatta celallettin peruyu gördüm bu forumda. Tedavileri uzun sürüyomş ama sonunda öncül hücresi çıkanlar olmuş

Tam olarak aynısını yaşıyoruz tek farkımız bizim 2 tese oluşumuz. Bu konuda yalnz değilsin. Geçen ay 2. Tesede de hiç sperm bulunamayınca yıkıldık. Bize de maalesef doktor dediki: başka yerlerde boşuna para harcamayın elimizden geleni yaptk ama tedaviye hiçbirşeklde cevap vermemiş bünyeniz. Ne yapıcaz bilmyrm şaşkınız şoktayız😞 rosiyi araştrmaya başladım. Hatta celallettin peruyu gördüm bu forumda. Tedavileri uzun sürüyomş ama sonunda öncül hücresi çıkanlar olmuş
Çok çok geçmiş olsun kardeşim. Allahtan ümit kesilmez ne yapalım elden gelen yok. Nasıl bir tedavi uyguladı doktorunuz ve kaç ay tedaviye devam ettiniz? FSH yüksek miydi? Bunları yazar mısınız bana da fikir olur

X