Derdim çok büyük, içinden çıkamıyorum

icimden sey gecti sanki eşiniz sizin şansınız oldugu icin evlat edinmekten ziyade boşanma konusunda kararliymis gibi hissettim

icimden sey gecti sanki eşiniz sizin şansınız oldugu icin evlat edinmekten ziyade boşanma konusunda kararliymis gibi hissettim
Her zaman öyle diyor zaten senin şansın var normal yolla diyor. Galiba benim yüzümden olmasaydı ben de ona derdim senin normal yoldan şansın var diye ve serbest bırakırdım. Ama tabii evlat edinmeyi de kabul etmeseydim, onun adına düşünür üzülürdüm, bu adam benim yüzümden hiç çocuk sevgisi nedir bilmeyecek buna hakkım var mı diye düşünürdüm. Belki o da böyle düşünüyordur.

Biz tekrar karar verdik tedaviye. Yani son kez deneyeceğiz. Bir bir buçuk seneye yine ameliyat olacak eşim. Bakıcaz artık. Doktorum benim için de ümitsiz konuştu. Yumurtaların azalıyor haberin olsun dedi. Hayırlısı artık.

Eğer hiç olmazsa ve yollarımız ayrılırsa, belki de koruyucu anne olurum. Kısmet...

Allah'ım size hayırlısıyla bı evlat versin kendimden çok dua ediyorum .Niyeyse de olucakmis gibi geliyor . Bana ozelden yazar mısınız tedaviyi olurken falan . Hiç aklımdan cikmiyorsunuz .

Ve lütfen olumlu olsun olumsuz olsun yollarımız ayrılırsa falan demeyin lütfen yollarıniz ayrılmayacak Allah'ın izniyle . Rabbim en hayırlısı neyse onu versin inşallah .

Cok zor onun icinde malesef birakin simdilik kapatin konuyu hergun konusulursa saglikli olmaz önce iyileşsin sonra bir psikologa gidin ...dogurmakla anne baba olunmuyor bir yavrucagin gelecegini kurtarsaniz anne baba olsaniz cennet ayaklariniza serilir ben cocuklarim oldg halde istedim ama olmadi almanyada evlatlik almak kolay degil ..cok isterdim ozellikle 1 ve 5 yas arasi kuzular yetimhanede buyucene bir aile ortaminda buyurdu

Allah yardımcınız olsun, şunu diyebilirim çok şükür evladım var ama bende çok istiyorum evlatlık edinmeyi ama eşim istemiyor, düşüncesinde başka birinin çoçuğuna sevebilirmiyim, kend evladıma verdiğim sevgi ona verebilirim. İlerde ya akrabaları çıkarda almak isterlerse VS,... O yüzden erkekler evlat edinme konusuna bizim annelik içgüdümüzden farklı bakıyorlar sanırım.
Eskiden bearke bu konuları sevgili iken konuştuğumuzda yorum yapmazdı belkide çoçuğum olmıcağını düşünüyordu o yüzden şimdi tamamen fkri değişti, baba olmak kendi evladına çok farklı başka bir çoçuğa çok farklı nacizane tavsiyem eşinizi bu konuda zorlamamnız, çoçuk esirgeme yurduna bir ziyarette bulabilirsiniz belkide bebekleri görünce fikri değişebilir i acaba bilemiyorum

Allah hepimize hayırlı evlatlar versin. Çok teşekkür ederim ben çok dua ediyorum, sizin de gönlünüze göre versin Rabbim. Çok sağolun

Canim ayni durumu teyzem yasadi yillarca cocuk sahibi olamadi, enistem tedaviden de kacti ,en son diger teyzemin 4. Kiza hamile oldugunu duyunca ondan istedi o da tamam dedi ,teyzem esini dinlemedi aldilar gitti sonra enistem dediki evlat sevgisinin boyle guzel oldugunu bilseydim cok onceden yapardim

Okurken gözlerim doldu (( Maşallah işte ben de tam böyle düşünüyorum
Bazen düşünüyorum da oğlum öz değil de evlatlık olsaydı ne değişirdi diye. Hiç ama hiç birşey değişmezdi. Çünkü sevgi emekle büyüyor. O gözünün içine baktıkça aşık oluyorsun ona. Doğurdugun zaman değil onu doyurdugun zaman kuruyorsun o güçlü bağı. Asla ama asla inanmıyorum öz, üvey kavramına. İnsan emek verdiği herşeyi çok sever insansa şayet. Eşinizin kalbinden gelerek ikna olmasını yürekten diliyorum. İnşallah bu muhteşem sevabı işlemek nasip olur ve çok mutlu olursunuz

Nasıl emziriyor bu durumda, bilmediğim için soruyorum

Çok şaşırdım, hiç böyle birşey duymamıştım.Allah'in hikmeti

Sizde psikolojik olarak pek iyi değilsiniz doğal olarak çok üzgünsünuz. Önce bir sakinliğinizi koruyun ve eşinize en azından bir süre bu konuyu açmayın. O da üzgündür, hassastir ve gururuna yediremiyordur. Bir önce sakın kalın ki iyi bir terapist ikinize de iyi gelecektir. Bir zaman geçince de koruyucu aile konusunu baslatirsiniz ufaktan. Belki devamı gelir

Konunun kendinizi çıkmazda, çözümsüz hissettiğiniz bi noktadan iyi-kötü bir çözüm bulduğunuz, ortak bir karar verdiğiniz bir noktaya evrilmesine çok sevindim.

Kararınızı asla doğru-yanlış diye tartışmıyorum ki haddime de değil zaten. Sadece eşinizin tekrar ameliyat olabilmesi için bir buçuk yıl gerektiğinden bahsetmişsiniz.

Elbette tıbbın sağladığı her imkandan yararlanmak için sonuna kadar savaşmak, denemek, pes etmemek herkesin en doğal hakkı. Ama bazen bu savaşlar o kadar uzun sürüyo, insanlar o savaşların içinde o kadar kayboluyo ki zamanı unutuyolar. Ama zaman geçiyor ve çoğunlukla da bizden bi şeyler alıp götürerek geçiyor. Ki zamanın götürdüğü şeylere malesef yumurtalarımız da dahil. O nedenle doktorunuzun açıklaması da düşünülünce pek çok yorum sahibinin de dediği gibi mutlaka yumurtalarınızı dondurun.

Neyse konuyu dağıtmayayım, demek istediğim eşiniz de dahil hiçkimse sizden aldığı zamanı size geri veremez. Kendinden aldığı zamanı bile kendine geri veremez. Önemli olan çiftlerin aynı anda aynı duygu ve düşüncede buluşabilmek için karşılıklı empati ve fedakarlık yapması bence.

Eşiniz bugün büyük bi arzuyla istediğiniz anneliği seneye de isteyeceğinizi garanti edemez mesela. Ki istemek her şey değil, arzuladığınız şeye sahip olduğunuzda onu taşıyacak gücünüz de olması lazım ama zaman sizi daha güçlü mü yoksa daha zayıf mı kılacak bilemezsiniz. Bir buçuk sene sonra yaşanması muhtemel bi hayalkırıklığının ikinizi nasıl insanlara dönüştüreceğini, o hayalkırıklığından sonra ayrılacak yolların nereye cıkacağını zaten kimse bilemez.

Özetle toparlıyorum, bu bir boşanın ya da tedaviyi bırakın yorumu değil. Bu hayat tek bi andır, o da şuandır yorumu. Ve madem evlilik iki kişinin tek hayatta buluşması demek, o zaman iki kişi için bir tane şimdi var ve o şimdiye her ikiniz de hükmetmelisiniz.

O yüzden bi yandan yine tıbbi yollardan verin savaşınızı. Yapılması gereken neyse yapın. Ama bi yandan da anne-baba olma hayalinizi bir bucuk yıl sonraki bi olasılığa sıkıştırmayın. Sizin bu hayal icin bi b planınız (evlat edinme) var. Eşiniz kendiyle verdiği savaştan dolayı ilk etapta bu plana sıcak bakamayabilir, normaldir. Neticede ameliyat olan o, acı ceken o, travma ve üzüntü sonrası yanılgıyla kendini başarısız, güçsüz, yetersiz hisseden o. Ama bu bu şok dalgasını atlattıktan sonra esiniz hala sizin b planınıza bir nebze olsun sıcak bakmıyorsa bi düsünün derim zamanın sizden aldıklarına degiyor mu bu evlilik, bugün aynı noktada buluşamayan siz bir bucuk yıl sonra bulusabilecek misiniz?

Not: Annelikten çok anlarmışım gibi yazdım da yazdım, nolur kusuruma bakmayın. Sadece öncelikler, seçimler, vazgeçişler, zaman ve fedakarlıklar üzerine çok düşünür oldum bu ara. O nedenle içimden geldi yazmak istedim.

Son düzenleme:
Yaa bu yazdıklarınız kafamdakilerin inci tanesi gibi yazıya dökülmüş hali... Üşenmemiş yazmışsınız ve tam on ikiden vurdunuz... Ben de böyle düşünüyor ve böyle düşündüğüm için kendime eziyet ediyordum ne insafsız bir kadınım diye...

Demekki o kadar da haksız değilim

Çok teşekkür ederim, sağlıcakla kalın

Ben de eşimle bunun tartismasini yaşamıştım eğer çocuğum olmasaydı evlat edinirdim dedim başkasının çocuğunu asla.istemezmis. ben öyle düşünmüyorum.

Facebook da evlat edinen aileler grubu var ona birlikte üye olup inceleyin

Hemen facebook hesabı açmam lazım

ortak görüşe varamıyorsanız bosanmalisiniz. nasıl siz ona saygı duyup her türlü tedaviyi deneyip alternatif sunduysaniz o da sizin annelik hakkınıza saygı uyuyup evlat edinmeye sıcak bakmalı. bakmıyorsa da anne olmak en büyük hakkınız. ben olsam bosanirdim. kimse için kendinden ödün vermeye değmez emin olun, bu eşiniz bile olsa.

Bi de Rosi diye bir şey varmış Rosi tekniği bi de ona bakalım
Acaba Türkiyede var mı Rosi ile hamile kalan
Sperm bulunamayan erkeklerin öncü hücrelerinden oluyormus
Merhabalar benim eşimde azospermi dün Acıbadem Fulya da ameliyat oldu maalesef sperm bulunamadı yuvarlak spermatidler bulundu bunu dondurun belki ileride rosi yaptirirsiniz dediler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…