Derdim çok büyük, içinden çıkamıyorum

Merhabalar benim eşimde azospermi dün Acıbadem Fulya da ameliyat oldu maalesef sperm bulunamadı yuvarlak spermatidler bulundu bunu dondurun belki ileride rosi yaptirirsiniz dediler
Geçmiş olsun kardeşim. Yuvarlak spermatidler yani geri hücreleri veya elongeler bulunduysa çok şanslısınız. Uygun hormon tedavisiyle onlar olgunlaşarak spermatazoaya dönüşebilir. Bizde yuvarlak da yok kare de yok...

Tez zamanda anne baba olur yavrunuzu hayırlısıyla büyütürsünüz inşallah

Allah'ım razı olsun sizden.inanin şuan şu mesajı ağlayarak yazıyorum çok zor çok yıpratıcı bir haftadır burada İstanbul'da yiz eşim ağrılar ile yatıyor tanımadığımız bilmediğimiz bir yerde böyle bir sonuç ile karşı karşıya kalmak ve eşime karşı dinç sağlam durmak çok zor duramıyorum da zaten.maddi manevî çok yorulduk borçlar ile geldik ve elim boş kucağımız boş dönüyoruz daha bugün gördüm haberler de bir kız çocuğu çöpe atılmış minicik diyorum Allah'ım sen de bu kadar bol çok bu insanlara veriyorsun da bana neden vermiyorsun

Ben de aynı şeyleri yaşadım. Bu yazdıklarınızı çok iyi anlıyorum. Çöplere bırakılan çocukları düşündükçe çıldırasım geliyor. Ama yapacak bir şey yok. Elimizden bir şey gelmiyor ki. Her şey takdir. Geçen gün de ayakları çıplak 6-7 yaşlarında kız çocuğu çöp konteynırının içine girdi çöp karıştırıyor. Annesi nerde bu çocuğun? Elinden tutup götürseler kimsenin ruhu bile duymaz. Kafayı yiyecek gibi oluyorum sonra günlük hayatın koşturmacasıyla uzaklaşıyorum bu düşüncelerden... Bizim de yanımızda kimse yoktu ameliyat günü eve gelene kadar kendimi zor tuttum sonra sarılıp ağladık eşimle. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Ümitsizliğe düşmeyelim, gün doğmadan neler doğar

yanlış anlaşılmak istemem ama sizlerin derdini görünce kendi derdime gülüp geçiyorum. inşallah gönlünüzdeki her şey olur.

Allah büyük lütfen üzülmeyin. Allah yar ve yardımcınız olsun. bu mubarek cuma günü dualarımız sizinle. hakkınızda hayırlısı.

Merhabalar benim eşimde azospermi dün Acıbadem Fulya da ameliyat oldu maalesef sperm bulunamadı yuvarlak spermatidler bulundu bunu dondurun belki ileride rosi yaptirirsiniz dediler
Merhabalar bence hiç vakit kaybetmeden rosi yapan bi merkezle konuşun. Benm eşim de azosperm hiç hücre bulunamadı şansınızı denemelisiniz

Merhabalar bence hiç vakit kaybetmeden rosi yapan bi merkezle konuşun. Benm eşim de azosperm hiç hücre bulunamadı şansınızı denemelisiniz
Rosi henüz çok yeni bir yöntem. İnsanlar milyarlarını harcıyorlar ancak normalde mikrotese ile bile yüzde 30 olan şans Rozi ile yüzde 10 larda...

Eşiniz çok bencil bir adammış... seviyorum diyorsunuz ama ilerde anne olma ihtimaliniz tamamen ortadan kalktığında ne sevgi kalır ne saygı hatta icinizde nefret oluşur
Geleceğiniz nokta nın bu olması yüksek ihtimal... Hiç pembe gözlükle polyanna yutup konuşamayacağım.... Sizin kadar anne olmak isteyen ve olmayınca ne hale geldiğini gördüğüm çok kadın tanıdım.... Demir gibi dediğiniz kadınlardan olup ya Bi gayret demir alın yada içinizde bu ukde ile yaşayacağınız gerçeğine sırt dönmeyin.... Hayatın ipini elinize alamaz kontrol edemez böyle böyle olacak diyemezsiniz hadi yumurta domdurdunuz yada eşiniz tedavi oldu pat vadesi bitti.... Gitti sizin hayaller.... İster kızın ister sarılın ister beni topa tutun...... Zaman size aldırmayacak ben mutluluk dilerim diye yazmakla siz mutlu olmayacaksınız.... Ya gerekeni yapar ya kabullenirsiniz..... Ben doğruyu yazayım benden gitsin cidden iyi olmanızı cidden kalben anne olmanızı isterim.... Tek başınıza bile şahane olursunuz.... Hayat sizin malesef bazen istediğimiz istediğimiz şekilde olmaz.... Hayat bize dönüp şunu sorar ne kadar istiyorsun herşeye rağmen mi istiyorsun yada olmasada olurmu diyorsun..... Buna dikkat edin son pişmanlık fayda etmez sözüne herkes katılır lakin bundan kaçınmak için gereken cesareti çok az insan gösterebilir

Kesinlikle öyle inançlı insanlarız Allah'ım verir inşallah

İnşallah hocam siz de ben de burada hasret çeken tüm arkadaşlar da inşallah

Yani ya kabullenip demir gibi olun, kabul edemiyorsanız da ayrılın diyorsunuz. Evet ben ikinciyi seçtim. Ama yine çıkmaza girdim. Eşimi de seviyorum. Adamcağızın da elinde değil ki... Sonra dönüp düşünüyorum, benden dolayı olmasaydı ve eşim beni çocuk için bırakıp gitseydi nasıl hissederdim diye... Bu da çok acı ve insafsızca bir durum.

Tek sığınağım evlat edinmek. Ona da sırtını dönüyor eşim. Eğer seneye kabul ederse belki bir umut... Ama o umudum da sönerse dayanacak gücüm kalır mı bilmem. Yazdıklarınızda çok haklısınız. Teşekkür ederim

Ben ilahiye de sizin haya Ben ilahiye de sizin seçimlerinize de karışamam karışmam.... Sadece diyorumki ben bir çok insan gibi umudu kesme Allah verir demem. Bende ilahiye inanırım o ayrı lakin kader dediğiniz şey için Bi gayret sarfedilir Bi çok çaba verilir het yol denenir.... Olmuyorsa amennaşöyleki gökte uçan kuş bile gidip nasibi olan ekmek parçasını arıyor oturup umutla beklemiyor kafama düşsün diye...... Kendinizi umut etmekten alıkoymayın fakat bu umudu beslerken elinizden geleni hızlı Bi şekilde hayata geçirin diyorum bunlar sizin hayalleriniz.... Hayal olarakmı kalacak gerçekleşmesi için her kapıyı deneyecek misiniz..... Ben eşinizi bırakın gidin demedim.... Yazdıklarımı okursanız.... Siz ne istiyorsunuz son pişmanlık fayda etmez dedim.... Sonrasında bu seçimin sonuçları ile yaşayacak olan sizsiniz. Buraya bu konuyu açtığınıza göre sorun sizin için önemli demekki.... Sağlık olsun der unutabilirsinizde.... Eşinizi tanımıyorum yazdıklarınızdan çıkardığım o bu konuyu kapatmış.... Size güzel günler dilerim Hoşçakalın

N napoleon28 merhaba arkadaşım,
Bizde eşimle 3yıldır azospermi ile mücadele ediyoruz. Ama bndede rezerv azlığı var ve bu 3 yılda yarıya indi. İlk öğrendiğimizde hiç tedavi yoktu bizede evlat edinin vs dediler mikroteseyle sperm bulunursa tüp bebek yapılabiliyordu. Denedik sperm
çıkmadı olmadı.hem hormon hem fitoterapi karışımı bi tedavi gördü eşim bi umut sonra rosiyle gebelik elde edilmeye başlandı.eşiminde durumu en vahimlerden hormonlar filan çok yüksekti. Ve sertolicell only teşhisi konmuştu ilk tesede. Rosi için gidelim dedik centruma gittik yapılan testte rosi için uygun tedaviye yanıt verebilicek seviye çıktı ve 3ayda gelişme oldu. Eşim 2. Defa mikrotese oldu ve rosi için uygun doku donduruldu.biz bu şekilde 2defa tüp bebek denedik. İlkinde 2 ,ikincisinde 1embriyo elde edildi. Daha fazla elde edende var bnm yumurtalarım az olduğu için bukdr oldu. Sonuç negatif. embriyoların kalitelisini güzel olduğunu söylediler.Bizede sizde rosi işliyor vazgeçmeyin dediler.
2.negatifimi cuma günü öğrendik. Hala toparlayabilmiş değilim. Çok ama çok zor.
Sizide çok iyi anlıyorum. Anne olmak için herşeyimi veririm şuan. Çöpe atılan bebekleri çöp toplayan çocukları dilencilerin kucağındaki yeni doğmuş bebekleri gördükçe delirecek gibi oluyorum. Ama evlat edinme kısmı bana çoook uzak geliyor. Bilmiyorum konuya yazılanlara kabaca göz gezdirdim sanırım benim gibi düşünen yok. Başkasının doğurduğu bnm içimde büyümeyen bir çocuğa annelik yapamam büyük ihtimalle. Ne olursa olsun bana anne de dese o bnm değil. Ve bunu illaki öğrenicek. Annem kim babam kim diyecek vs. Tmm önemli olan senin büyütmen ama annesi değilsin. Ve çevremde evlat edilinilen çocuklarda çoğunlukla problem oluyor. Çünkü anne karnındayken yaşadığı ve bilinçaltındaki travmalar onu hiç bırakmıyor. E iyi bir ortama doğmuş bebeği kimse evlat edinme merkezine vermez değilmi sonuçta.
O yüzden bu fikre çok uzağım ben. Senin yumurtaların varken en azından rosiyi bir deneyin derim ben. Eşinin durumu rosiye uygun çıkabilir diğer merkezlerde yapılan testlerle anlaşılmıyor oraya gidip yaptırmanız gerek. Bu teknoloji bizim zamanımıza denk geldiyse mutlaka olucaktır birşekilde diye düşünüyorum ben.

Hormon ve fitoterapi yani C. Peru da tedavi gördünüz sanırım. Rosi henüz çok yeni bir yöntem ve başarı şansı yüzde 10 gibi çok düşük. Bizim için umut yok... İleriye yönelik yalnız başıma ne yapabilirim diye düşünmekteyim şuan. Her konuda tamamen kararsızlık ve karamsarlık içinde hayatıma devam ediyorum. Ölü gibiyim. Cinsel sorunları da var eşimin. İlaç sprey filan kullanıyor birkaç yıldır cinsel hayatım yok gibi bir şey... Akşam oldu mu ilacı getir filan diyor. Benim artık kaldıracak durumum da kalmadı . Nolucak bilmiyorum.

Yok o değil buğra adil buyrukçu diye ankarada bir doktordu. Fitoterapi yanlış oldu akupunktur ve ozon tedavisi yapılmıştı.yanında destek takviyeler hormonlarla birlikte.
Bnde 3gündür ölü gibiyim napıcam bilmiyorum. 3yıldır yaşamıyodum ztn.bu sefer çok umutluydum hazırdım..
Sanırım ayrılma yolunda karar veriyosunuz gibi. Hakkınızda hayırlısı olsun..özelden yazabilirsin dertleşmek için herzmn

Eşiniz ona yok buna yok diyorsa sizi daha fazla oyalamasın... evlat edinmek istemiyor olabilir onu anlıyorum. Ama o zaman sizi yanında tutmayacak çünkü siz çocuk istiyorsunuz

Sperm bankası gibi birşeyi de mi kabul etmez?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…