Derdim çok büyük, içinden çıkamıyorum

Yani bizim duruma nazaran daha iyisiniz rosi filan da denenmiş. Az da olsa hücre çıkışı var demekki canım buna bile seviniyorum ben

Ben sizi çok iyi anlıyorum bizde yıllarca evlat sahibi olabilmek için uğraştık bende ümidi kesmiştim. Ve eşim evlatlık fikrine kesinlikle yanaşmıyordu sanırım erkekler genelde böyle . Bizede annelik isteği otomatik olarak geliyor, sizin düşündüklerinizi defalarca bende düşündüm ama boşanıp evlat edinseniz herşeyi çok güzel olacağının garantisi var mi? Yani yıllarca bir çocuğa emek verip eliniz boş kalabilir şimdi bir hayat arkadaşınız var . Hele ki iyi geçiniyorsanız mutluluğun yolu 3 kişi olmaktan geçmiyor. Haklısınız çocuk sahibi olmak isteyip sahip olamamak çok üzücü ve bunu sizin gibi durumu olmayandan başkası anlayamaz ama hayat her zaman maalesef her istediğimizi vermiyor. Ama düşüncelerinizde bencede haklısınız, sadece mutluluğun 3 kişiye endeksli olmadığını benimsemek lazım bence

AZOSPERMLİ UMUT ARAYANLAR OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM
AZOSPERMLİ ARKADAŞLAR 2 YILDIR BİR HASTA OLARAK GİTMEDİĞİM DOKTOR KALMADI.
1 Öncelikle forumlarda genellikle C.perunun reklamını yapan hastaları var.(sabırızaim, gökyüzü, umut...)
2 BU SÜREC KULLANARAK İNSANLARIN UMUTLARIYLA VE SAĞLIKLARIYLA OYNANMAKTADIR.Kanaatimce suç işlenmekte.
3 C.peru sizleri anlaşmalı olduğu labaratuvar, aktarlara , eczanelere göndermekte. Gönderdiği labaratuvar spermatid, elonge spermatid gördüğünü rapor ediyor.Ülkede en büyük hastanelerde, en gelişmiş laboratuvarlarda bu analiz niye yapılamıyor? Bu durum patolojik bir durumdur. Bu raporlar bilirkişilerce incelenmelidir. Ben büyük hastanelerin labaratuvarlarıyla görüştüm böyle bir incelemenin kendilerince yapılamadığı söylediler.
4 Türkiyede elong spermatidle( rosi ile) bebek doğduğunu idda eden kliniklere gittim, bana rosi bebeği gösteremediler. Bu teknik sadece japonya da tanaka tarafından yapılmış bir çalışmadan ibaret. İkinci bir çalışma litaratürde yok. Rosi ye umut bağlayanlar iyi araştırsınlar, maddi manevi yıpranmasınlar.
5 Biz Şahsen ateş kadıoğlu, c peru, ahmet h. haliloğlu, e bakırcıoğlu, centrum, gürgan, bülent erol,tansel kaplancan,murat başar, amerikan hastanesi, acıbadem gibi klinik ve doktorlarla görüştük.
5 Özetle bizim durumumuz Allah a kalmış bir durum olduğundan, gerçek hekimlerden bir çare bulmaya çalışanlar var, bir gurup da bu işin çok iyi ticaretini yapıyor, insanların umudu gitmiş, yıllardır çalışıp kazandıkları birikimleri gitmiş, sağlıkları gitmiş umursamıyorlar.
6 Tavsiyem devlet ve araştırma hastanelerinde bu işin ticaretini yapmayan uzmanlardan bilgi alın, tedavi olacağınız hekimle açık konuşun. Bu kadar tedavi ve operasyon sonucu olumsuz olunca onlar niye bedel ödemiyor, hiçbiri süreç başarısız olursa ikinci tedavinizden ücret almayacağım demiyor.

Kimsenin umudunu kırmak istemem zira aynı durumdayım. İyi araştırın güvendiğiniz, net olan, soru işareti bırakmayan hekimlere tedavi olun.
Bizim sınavımız bu demek. Allah Hz İsa yı babasız yarattı. yaratırsa O yaratır.
c.perunun beraber çalıştığı hastaları tarafından açılmış Azospemi Hastaları Bilgi Paylaşım Platformu bir adreste aynı yazıyı yazdım hemen benim hesabımı kapadılar, güvenmeyin. Ve farklı yerlerde test yaptırın.

Şoklara girdim. Allah razı olsun canım sağol

10%a umit baglatiyolar ki gerceklesmeyince bunun yikimini kimse kaldiramaz inanin bana tecrubeyle esit. Yasayan bilir. Ve biz bosaniyoruz. En azindan insanlar artik cocugun varmi sorusunu soramicak bana uzerimden cok buyuk yuk kalkti. Ha esim gercekten ruhumu besleseydi yine bosanmazdim tek sıkıntımız çoçukta değil..

ALLAHyardımcınız olsun

Biz kadınlar doğamız gereği her zaman sevmeye kucaklamaya hazırız ancak bana göre erkeklerin doğası bizim gibi değil.Bu tür durumlara daha başka bakıyorlar.Eşinize bu duruma alıştırmak için öncellikle bu tür kurumlara ufak ziyaretler yapmakla başlayabilirsiniz.O kurumlardan bir çocuğun hayatını değiştirme fikri belkide eşinize evet dedirtir.

Tekrar merhabalar arkadaşlar
ayrı konu açmak yerine bu konu başlığından devam etmek istedim. çünkü mesele aynı.
ben bir süredir eşimle evde iki yabancı gibiyim. kpsss çalışıyorum. bir iki hafta önce barıştık. sanki yeni evli gibi birbirimize hediyeler, öpücükler, kibar davranmalar, pişmanlıklar başladı.
gayet iyi aramız.

ama sorun yine aynı. çocuğumuz olmuyor, yine aynı konu açıldı ve ameliyat olmuştu Ağustosta eşim, sperm bulunamamıştı.
dedimki yine ameliyat olman gerekecek, belki bu sefer olur dedim.
yok dedi kaç kere oldum bulunamadı sperm. bu sefer yine olmam. tamam o zaman biz de minik bir yavruyu evlat edinelim, belgelerimizi tamamlayalım başvuralım hayatım dedim.
afedersiniz bu konuyu açtığım zaman geceydi yani siz anlayın hangi sırada kucak kucağa romantik, gayet duygusal bir anda konuyu açtığımı.

ama yine olmaz dedi. evlat edinmek istemiyorum. sonra yine aynı başa döndük.

çocuk sahibi olamayacağım. eşim azospermi çünkü. evlat edinmek dışında bir şansımız da yok. sperm bankasına da karşı.

her gün ağlıyorum. yoğun bir şekilde kpsss çalışıyorum ama hep aklımda bir gün benim de minik bir yavrum olacak mı sorusu var...
evlat edinmeyi çok istiyorum. ama nuh diyor peygamber demiyor. ağladığımı salya sümük krize girdiğimi görünce de sen bilirsin, yolunu çiz. hakkın var çocuk sahibi olmaya ama ben başkasının çocuğuna baba olamam diyor.

şaşırdım kaldım. herkes bu devirde 2. evlilik zor, iyi insan çok az var, filan diyor. yuvamı yıkıp çocuk için bir başka adamla tanışıp aile kurmak haksızlık gibi geliyor.

böyle de yapamıyorum
Allah rızası için bana akıl verin

Hangisi ağır basıyorsa
Hangisi ağır basıyorsa ona göre davranın. Başkasının ne dediği değil sizin ne istediğiniz önemli. Eşiniz net bir duruş sergilemiş.

Ah siz hiç unutamadigim uyelerdensiniz . Zaman zaman da aklıma geliyorsunuz .

Size yazdığımda çocuğum olmuyordu . Ve benden ötürü . ( Şu an hamileyim ama çok sıkıntılı bir hamilelik bakalım Rabbimden ümit kesilmez yine de o yüzden siz de ümidinizi kesmeyin ). Benden ötürü çocuğum olmadigi için eşinizin yerine kendimi koymuştum . Eşinize oyle çok üzülmüştüm ki . Tabi ki size de üzüldüm. Ama eşinizin durumu çok çok farklı . Onun üzüntüsünü derinden hissettim .

Evlat edinmek istememesine de hak verdim . Ben de istemezdim . Herkes başkasınin çocuğuna anne baba olamaz . Zorla olabilecek bişey değil bu . Bence artık lütfen zorlamayın. Bosanmanizi hiç hiç istemiyordum çocuk olmuyor diye bosanilcak mi esim beni bosasa çok üzülürdüm demiştim ama siz belli ki bu konuyu ömür boyu unutamayacaksiniz .

Eşiniz de çaresiz artık size hangi yola istiyorsanız o yola gidin demiş . Bence de siz yapamayacaksınız . Malesef boşanmaktan başka careniz yok .

Eşiniz zorla evlat edinse bu sefer bence hayat boyu hep o üzgün olacak ve çocuğa da yazık olacak baba sevgisini goremicek doğru düzgün . Yani malesef artık boşanmaktan başka çare yok gibi .

Hakkınızda en hayırlisi olsun inşallah bı mucize olur

Evlât edinmek çok büyük bir karar. Eşiniz yapamayacağını düşünüyor demek ki. Sizin zorunuzla evlat edinseniz bile pişmanlık yaşayabilir bence ısrar etmeyin artık. Siz de aynu şekilde evli kalmaya devam edip sonra çocuğum olmadi diye pişman olabilirsiniz siz de iyi düşünün. Boşanırsanız da iyi birini bulabileceginizin garantisi yok. Onu da düşünün. Bekar bir anne olabilirsiniz tabii ki tek ebeveyn ile evlat edinilebiliyorsa.

Mesela ben suna bakardim
Eğer sizin çocuğunuz olmasa idi ayni sebebten eşiniz size saygı duyar miydi
Evliliği devam ettirir miydi
Yada evliliginiz çok da iyi degilde cocuk mu bahaneniz acaba
Çünkü genelde Türkiye'de kadinlar evlilikleri on numaraysa bu çocuksuzluk durumunu kabul ediyorlar genelde
Bence sizi evlilikte huzursuz eden başka seyler var

Başka sıkıntılar da var. Cinsel hayat kötü. İlaçlarla filan oluyor. Artık isteksizlik var. Bir de bu konuların üstüne gelince iyice soğuyor insan. Onun dışında ben dayanamıyorum etrafımda çocuk sahibi olanları görünce. Sanırım yapamayacağım. Belki evlenmem ama tek yaşar bir kız çocuğu evlat edinebilirim. Hayırlısı. Çok zor çok. Depresyonda olduğumu biliyorum. Hiçbir şey gelmiyor içimden.

Benim çocuğum olmasaydı bir yere kadar durup sonra yaşım ilerliyor deyip sanırım başka yollara bakardı eşim.
Galiba biraz duygusal baktığım için ona da üzülüyorum bir yandan ama benim de yaşım geçiyor, kendime de üzülüyorum.
Herhalde önümdeki tek seçenek ayrılmak.
Matematik problemi çözmeye benzemiyor bu işler..

Var canım sıkıntı ne ararsan var.

Peki son bir soru sorabilir miyim? Herkes mi kötü? Yani her gün buraya aldatma ilgisizlik vs. geçimsizlik konuları açılıyor. Bazı arkadaşlar da bana haklı olarak daha iyisini mi bulacan filan diyorlar. Onların dediklerine de inanıyorum bu sefer.

Sizce bu devirde iyi kalbi temiz iyi aile babası evine düşkün biri bulmak zor mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…