Cilt Bakımı Ürünleri Derdim cildim

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
ben kendi memnun olduğum rutinimden bahsedeyim size. temizlik, nemlendirme ve içten bakımla sorununuzla başa çıkabilirsiniz bence. ben son yıllarda kore cilt bakımına ve içeriği temiz ürünlere merak saldım. önce çift aşamalı yıkamayla yüzümü yıkıyorum: önce yağ bazlı temizleyici, ardından su bazlı temizleyici. ardından tonik ve nemlendirici. bir de su içmek çoook fark ediyor. çok yağlı ve ağır yemeklerde etkiliyor maalesef. düzenli ve etkili uyku da şart.

marka ismi veremiyoruz galiba burada ama, r..man mağazalarının kendi markası var, is..na diye. içeriği temiz ve fiyatları normalde de uygun, indirim dönemine denk gelirsen daha da düşüyor fiyatlar.

ayrıca yüzünü yıkamak için kullandığın jel ya da köpük ürünü 60 saniye boyunca uygulamaya çalışıyorum. peeling pek kullanmamaya çalışıyorum; yüzümü çizdiğini düşündüğüm için.

maddi olarak mümkünse senin için kimyasal peelingler var: asitli ürünler. taneli olanlardansa onları tercih edebilirsin ilerleyen zamanlarda kış ayları için.

güneş koruyucular çoook önemli. kışları bile kullanmak gerekiyor. tabi akşamları da iyi temizlemek gerekiyor cildi güneş kreminden.

Haftada 1 kil maskesi yapıyorum duştan çıktıktan sonra.

Sorularınız olursa yardımcı olurum seve seve :)

Bahsettiğiniz krem hangi marka? Çok bütçeniz yoksa aloevera bitkisinin kendisinden maske yapabilirsiniz. Görümcem bir ara hergun sürüyodu yüzüne, memnundu baya.
Bende evde yetiştiriyorum direk sürüyorum valla doğal netten alınan ya da mağazadan mutlaka içinde farklı şeyler var doğal olduklarına hiç inanmıyorum

100 lira civarı olan the diye başlıyor kafeinli derseniz size yardımcı olur orda çalışanlar. Ve eğer dediğim gibi bütçeniz fazlaysa hanımefendi markanın ismini biraz yazmış o marka da çok iyi

Öncelikle sağliklı beslenmek kaliteli uyku kaliteli kremler ve tabiki su
Haftada 2 kez peeling yüzünüz icin haftada iki kere serum gozalti icin serum
Serumlar gerçekten ise yariyorlar kullandigım için söylüyorum
Her dustan sonra peeling daha iyi olur gozenekleriniz acık olucaktir çünkü
Ve tabiki tek kullanimlik kağıt maskeler haftada bir kere mutlaka cildinize uygun kullanmaniz gerek
Nerdeyse hic fondoten kullanmıyorum senede 1-2 defa kullanirim oda 2.3 saati geçmez

Son düzenleme:
6 yıldır fondoten kullanmiyorum neden çünkü kırışıklık olusumunu hızlandiriyor ve sen artik kendini bunu kullanmadan begenmiyorsun bagimlilik gibi bisi haline geliyor bence cokta yapay duran bisi zaten.
benim de goz cevrem mor ama disari cikinca bb krem kullaniyorum hem gunes isinlarindan da koruyor ama yaz aylarinda ekstra gunes kremi de altina sür.

o kremi ipal edin bence
zaman zaman populer olan ürünleri lütfen kullanmayın iyi marka olmadan çoğu yalan dolan.
para biriktirip botoks ve dolgu en mantıklısı onu destekleyen çok pahalı olmayan nemlendirici kullanın mutlaka.

Bir kremin başlı başına sorun çözeceğine inanmıyorum. Kırışıklıklar için oluşmadan çare bulmak lazım. Ben dermaroller kullanıyorum düzenli. 30uma geldim sayılır hiç bir yerimde çizgi yok. Cildi tazelemek için peeling önemli. Ben bir ilaç kullanıyorum isim vermem yasak. 2 haftada bir üç gün sürer tüm cildi soyarım.
Temizleme işlemi önemli. Geçen ay o sonic temizleyiciden aldım, konjak sünger falan yalan dolanmış. Yüzümü daha önce temizlemiyormuşum meğer.
Göz altı morlukları için dolgu lazım ya da mükemmel bir düzen

Bir de spor yapmak cilde iyi geliyor. iki günde bir 20 dakika spor yapıp, ter atıp, duşa giriyordum hemen. bebek gibiydi o dönem yüzüm. üşenmesem başlıcam tekrar. kilo probleminiz yoksa bile ağırlık çalışmadan yapabilirsiniz.

Dermarolleri ne kadar siklikla ve nasil kullandiginizi yazabilirmisiniz? Bende aldim daha kullanmadim korkudan.

Dermarolleri ne kadar siklikla ve nasil kullandiginizi yazabilirmisiniz? Bende aldim daha kullanmadim korkudan.
Haftada 1 ile başlamıştım, sonra 15 güne çıktım. Şu an ayda 1 kez yapıyorum çoğunlukla. Bazen 20 gün sonra yaptığımda oluyor. Zaten serumlardan önce yapmaya dikkat ediyorum. Döngüm şu şekilde peeling yapıyorum. 3-4 gün sonra derinin çoğu dökülmüş oluyor, buhar banyosu yüz temizleme, dermaroller, nemlendirici ve serumlar. Cildim uygulamadan sonra hassaslaşıyor sonraki günde maske uyguluyorum.

Peki göz cevresine uyguluyormusunuz? Ve bir bölgenin üzerinden kac kere geciyorsunuz?

Dermarollerı nasıl kullandığımı yazmamışım
şimdi çok sene oldu alalı 0.5 lik iğnelerden galiba benimki. İlk olarak %70lik alkolle temizleyip kurumasını bekliyorum. O sırada yüzümü temizliyorum. Kağıt havluyla kurutuyorum ya da yeni havlu olabilir. Çünkü iğne dolaşırken cildin içine mikroorganizmaları taşıyabilir. Akneli bir yer varsa oradan en son geçerim ki irini yaymayayım. Bölge belirleyip ilk önce artı şeklinde sonra aynı bölgeden çarpı şeklinde geçiyorum (+, x). 4 kere yapıyorum bunu. Git gel 1 kabulüyle.
Gergin kısımlar alın bölgesi gibi, hassas yerler göz altına yakın yerler ya da kaz ayaklarının oluştuğu yerler acıyor. Kaz ayaklarımın olmama sebebi hep gözyaşı dökmem olabilir çünkü gözümden yaş geliyor her seferinde.
Herkesin cildi farklı olduğundan kendine göre zaman ayarlaması gerekiyor, çünkü deriyi deliyoruz sonra da toparlanmasını bekliyoruz uygulamanın mantığı o. Toparlanma süresini beklemeden tekrar tekrar yapınca ciltte hasar oluşabilir.

.
Kaz ayaklarımın olmama sebebi hep gözyaşı dökmem olabilir çünkü gözümden yaş geliyor her seferinde. Bu kismi anlamadim, yani kaz ayaklarinda ise yaramiyor mu demek istediniz? Ben de tam olarak o bölge icin kullanmak istiyodum. Detayli aciklamaniz icin tesekkür ederim

Çok emeğim var, hep acıdan gözyaşı döktüm demek istedim no pain, no gain hesabı. Yani ben kaz ayağı olsam utanırım bunca emeğe orada oluşmaya
Kaz ayaklarım yoktu yapmaya başladığımda hala yok. Olanı geçirir mi geçirirse kaç numaralı iğne ne kadar süreyle uygulanmalı o kısmı bilmiyorum. Tek bildiğim çok acıyor. Yüzünde gezerken aa hiç de iğne batmıyor ya bişey yokmuş diyorsun, oraya geldi mi her iğne tek tek hissediliyor. Bunları dedim diye sakın yılma. Acı yok rocky!

Cocuklarinizi yatirinca kendinize bakim yapmak en fazla 10dk alir.
Sabah ayni sekilde.
Bolca su icmek cildi guzellestirir.
Saglikli beslenmek

Daha guzel ve canli bir cilde sahip olmak icin benim kullandigim seyler belki sizin icin fikir olabilir:
Vichy Mineral su 89/ aksam makyajimi sildikten sonra bu suyla yuzumu temizliyorum, derinlemesine temizliyor ve gercekten cildimi inanilmaz derecede besliyor ve canli gosteriyor, ayni sekilde sabahlarida uyguluyorum

Vichy Gündüz bakim kremi / makyajdan once uyguluyorum
Vichy Gece bakim detoks kremi / yagli cilt icin yatmadan once suruyorum
Vichy Fondöten / makyaj kullaniyorsaniz kaliteli olmasina dikkat edin

Ben Vichy urunlerini kullanmayi tercih ediyorum, icinde vitamin ve mineraller oldugu icin cildi besliyor

Cok tatlisiniz hic yilarmiyim:)) denicem yarin.

Peki dolgu yaptirmis insanlar dermarolleri kullanabilir mi acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…