depremde kaybettigimiz canlar ve kayinvalidenin bana yaptiklari...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konunun tüm detaylarını anlatamadım cok uzuyor dıye. Dİğer yorumlarad bahsetmiştim boşanma konusunu da . Eşim üzüldü hala da annem hatalı diyo . Ama şu da var ki annesinin böyle zalim kötü olmasında eşlimin suçu yok. Kadın durdurulamıyor. yaşayan bilir ancak böyle insanları.

Hayatimda duydugum en kotu kaynana ve kotuluge en hicbir sey yapmayan kari koca bu konuda oldu.

Madem inanclisiniz biraz da kendi kul hakkiniza girmeyin artik. Bakin 8 caniniz gitmis, sizin de 1 caniniz var ve vadeniz ne zaman dolacak bilmiyorsunuz. Dunyaya kaynana kahri cekmeye gelmediniz.

Esiniz de az otede uzulsun ki uzulmeye hakki da yok. Herkes kendi delisine sahip ciksin, ben ugrasamam daha fazla deyip cekilmeniz lazim kenara.

Bu ne vicdansızlık.sırf bu kadınla bağımı koparmak için iyi giden evliliğimden bile vazgeçebilirim.

Yine aşırı iyi bir insan ve onu istismar eden bir vicdansız... kadıncağız hâlâ eşim üzülür görüşmezsek falan diyor.asıl o eş (!) denilecek kişinin bu kadın yerine yüzünün kızarması, özürler dilemesi gerek.çok kıymetli beyefendi ben onun lafına bakıp seni boşamam merak etme diyor tam komedi.asıl konu sahibinin kendini boşayacağından korkması gerek.eş kişisi daha merhametli.en azından kadınla başbaşa kaldığında teselli veriyor.buna da şükür.ama merak etme boşamayacakmış.daha ne yapsın adamcağız.

Ben direk saldırırdım.kaynana maynana dinlemem.yakınımı kaybetmiş olmamama rağmen okurken sinirden kıpır kıpır oldum.hiç öyle allah senin de başına versin diyecek kadar sabredemem.insanlar yine iyi dayanıyor kafayı yemiyor valla.hiçbir bağlantım yok deprem bölgesiyle nasıl stresliyim.bu kişilerle empati bile yapamıyorum.

Siz ezik, pasif vs. diyenlere bakıp üzülmeyin. Buradaki herkes çok sinirlendi. O yarı şeytan kadın çok şey hak ediyor ve siz de hak ettiğini veremediğiniz için size söyleniyorlar. Ben anlıyorum sizi. Yetiştirilme tarzınız ve inancınız gereği kötülüğe kötülükle karşılık veremiyorsunuz. Bakmayın siz saçından sürükleyip kapıya atamadın mı diyenlere, o kadın ne kadar hak etse de yine de yaşlı birine bunu yapamayız çoğumuz. Ama lütfen eşiniz üzülmesin diye bir araya gelmeye yanaşmayın. Ola ki bir gün bir arada olmak zorunda kaldınız, o zaman asla susmayın zulmüne karşı. Hak edene hak ettiğini vermek lazım bir yerde.
Ayrıca eşinize gelen laflara da sinirlenmeyin. Nöbette olduğunu ve geldiği gibi annesini götürdüğünü sonradan söylemişsiniz, görmemiş olabilirler.
Şunu da söyleyeyim. Eğer ileride o taş kalpli varlık elden ayaktan düşerse sakın insanlıktır, vicdandır bilmem nedir diyerek evinize alıp bakmaya çalışmayın. O zaman gerçekten hak ediyor olursunuz ezik laflarını.
Dünyaya bir kere geliyoruz, kimsenin hayatımızı cehenneme çevirmesine müsaade etmemeliyiz. İnşallah bundan sonra hep mutlu olursunuz. Sağlıcakla kalın.

Kayınvalideniz dünyada sayılı olan gerçek kötü kişiliklerden bir tanesi malesef.
Ama sizde dünyada sayılı olan fazla naif düşünceli insanlardan birisiniz.
Dinimizde kendi bedenimize ruhumuza kötü davranmakta doğru değil kendi kendinizin vebaline girmişsiniz.
Hala eşim üzülüyor deyip ne yapmalıyım diye düşünüyorsunuz.
Ne olursa olsun bu yaşanılanlarda eşinizinde hatası var bu kadın bu kadar cesareti bulamazdı yoksa.
Hala senede 2 defa olan bayramları düşünüp dert etmenizde çok tuhaf.
Böyle bir yaratığın ne cenazesine giderim nede bir daha evime adımını atabilir sizde böyle yapmalısınız.
Başınız sağolsun kayıplarınız için çok üzgünüm.

Öncelikle başınız sağolsun kaynana konusunda da görüşmemek sizin içinde aileniz içinde en sağlıklısı olacaktır bu kadar vicdansız kötü niyetli insan size mutlaka kötülük getirir

Teşekkür ederim sizler sagolun.Eşim üzülecek diye ne yapabilirim diye düşünmüyorum. Ben artık onların ne cenazesıne ne cenazeme diyorum.Eşimin üzülmesini yanlış anlattım ben .yıllardır aılelerı dengede tutmaya çalıştık bir butun olarak kalalım diye. şimdi bi yerden koptu artık. her bayram vs sorun olacak. tatiller sorun olacak. normalde izinlerimizi sırayla ailelerde kullanıyoruz .bayramlarda iki aileye de gitmeye calışıyoduk.yani dısardan bakıldıgı gibi tamam ben artık görüşmeyeyim deyınce bıtmıyor. Çocuklarım var gidecek gelecekelr nasıl olacak . belki de yaşamadıgım için bilmiyorum suan. yaşarken böyle karmaşık gelmeyecek.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. ben tamamen bitirdim artık o insanı ben görüşmeyeceğim.Hakedene hakettiğini verme kısmına da kesinlikle katılıyorum. Normal hayatımızda zaten herkese böyle yapabiliyoruz. Ama o gün çok zor bi gündü ve o kadın benim o anımı yakaladı . Benim duruşumu da bildiği için böyle saldırdı zaten. Hem benim susacagımı biliyodu, hem de susmama deli oluyo . Yani anlatılmaz yaşanır bişey . herkes bana istediğini söyleyebilir. Benim de içimde volkanlar patlıyo şuan ama bişey yapamıyorum. Elden ayaktan düşerse kısmını bilmiyorum inanın. yine vicdan yapar mıyım yoksa öfkem mi galip gelir. linç de edebilirsiniz beni ama ben yine bana muhtac olan birinden yüz çevirebileceğimi düşünemiyorum. bilmiyorum allak bullak oldum .önce cenazelerimizin acısına alışmamız ,geride kalanları toparlamamız lazım. sonrası zaten yazılı.Rabbim bunları atlatmamızı nasip eder inşALLAH:

Öncelikle başınız sağolsun kaynana konusunda da görüşmemek sizin içinde aileniz içinde en sağlıklısı olacaktır bu kadar vicdansız kötü niyetli insan size mutlaka kötülük getirir
Teşekkür ederim sizler sağolun. Herkesin söylediği gibi ben de aynı seyi düşünüyorum. Görüşmeyeceğim artık. Uzak olsunlar benden.

Bu ne vicdansızlık.sırf bu kadınla bağımı koparmak için iyi giden evliliğimden bile vazgeçebilirim.
Bundan önce de bu kadar siddetli olmasa da benzer şeyler yaptı o insan. ve ben eşime dedim ki senin annenden kurtulmak için ben senden de yuvamdan da vazgecerim. inanın hepinizin düşündüklerini söyeldiklerini ben de düşünüyorum ,kafamda yaşıyorum ama uygulamada yapamıyosun .

Kovun gitsin ya. Ayrıca eşiniz niye bir müdahalede bulunmuyor, neden uyarmıyor? Annesini alıp niye evine göndermiyor?
kavga oldugu gün eşim otobüse bindirdi gönderdi.hala giderken koridorda bağırıyo:söyle ona korkup gittiğimi sanmasın diye. şaka gibi değil mi . ama bunlar yaşandı.
Başınız sagolsun Allah sabır versin. Allah kayınvalidenizi ıslah etsin.
Teşekkür ederim Sizler sağolun. Amin.
Annesi sizi bu kadar uzerken eşiniz nerdeydi Allah aşkına bırakın görüşmeyi yemek taşımayı sizin de bı hayatınız var.
Eşim acilde nöbetteydi. Ben evimdeki misafire ne yapmam gerekiyosa onu yaptım. onun bana bunu yapacagını bilemezdim.
Bir de sizin gibi tipler var değil mi?derdi olana benim durumum daha iyi bak ben daha iyiyim ,benim eşim bana bunu yapana bak böyle yaptı. . Tamam siz en ideal çiftsiniz. en dik duruşlu kadınsınız. ben de aciz pasif zavallıyım . iyi günler teşekkürler.

Kayınvalideniz saf kötü bir insanmış. Fazla iyi davranmışsınız. Bir daha asla görüşmeyin.

Başınız sağolsun bu arada. Allah sabır versin.
kesinlikle katılıyorum saf kötü
başınız sağolsun Allah rahmet eylesin Allah sabır versin sizlere inşallah konu sahibi
eşiniz üzülecek diye o iğrenç kadınla görüşeceksiniz öyle mi?
eşiniz üzülürse üzülecek.. net çizginizi çekin ve kesinlikle annen benim için bitti diyin
aslında şu durumda onun bile görüşmemesi lazım

Görüşmeyin. Kalbi çürümüş iğrenç kadın
Dogreu cümle bu galiba kalbi çürümüş...
Eşimi savunmak istemiyorum . ama ama ordaki bi cümleyle derdimi yanlış anlattım. Şuan kim üzülürse üzülsün ötede üzülsün kafasındayım. sadece o sürecin nasıl oldugunu bilemediğimden karışığım . ama bi şekilde yaşanacak.
Ah Ahh. o evi onun basına geçirmek istemedim mi sanıyosunuz. onu gidip omuzlarından tutup sen bana, aileme böyle konusamazsın dıye parcalamak istemedim mi sanıyosunuz. benim gönlüm suan yangın yeri ve ben sadece Allah için ne yapmam gerek onu yaşamaya çalışıyorum .onu da başaramıyorum çunkü cok zor bi anımda yaşandı hersey ve ben atlatamıyorum .

Konuştum eşimle ,biliyo artık benim görüşmeyeceğimi. herkesın kendı evladı ben kımseye gıtme gelme dıyemem .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…