depremde kaybettigimiz canlar ve kayinvalidenin bana yaptiklari...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Def edin gitsin ya ne bicim bi tip bu büyükmüş kaynanaymış hic dinleyemezdim ya. Ne vicdan var ne merhamet felaket yaşanmış arka odada fitne fücur peşinde. Daha da evine alma ne yemek falan götürüyosun üstüne eşin de üzülüyosa üzülsün onca ailene laf edilmis,sana saygı duyulmamiş sen hic üzülmedin mi sanki nasil bir peygamber sabrı bu? Ben okurken deli oldum

Merhaba arkadaşlar,
Günlerdir mahvoldum ama kimseye bisey söyleyemiyorum cunku yasanan depremde 8 tane canımızı kaybettik..Acimi bile doğru duzgun yasayamadim.
Konu biraz uzun olabilir . Okuyan herkese teşekkür ederim.
Depremden 1 hafta kadsr once eşimle annesini aldik bize getirdik. Depreme kadar idare ettik . Esimin annesi hic bi zaman sevmedi beni ve her zaman belli etti.
Deprem gunu sabah birlikte aynı evde büyüdüğüm halamın ve ailesinin enkaz altında kaldığını öğrendik. Halamin kizi yaşadığım şehirde üniversite öğrencisi ve burda yalnızdı. Direk gittim onu evime getirdim ve ordan kayinvalidem trip atmasına basladi. sonra burda yaşayan halam da geldi destek olalım birbirimize diye. bi yandan haber alamiyoruz. binanın çöktüğünü öğrendik ama haber yok perişanız. o arada kayinvalidem odadan cikmiyo biz salonda çaresiz haber bekliyoruz ama ben herkese bi yandan hizmet ediyorum. bi yandan ona kahvalti yemek cay vs götürüyorum. eşimle kavga etmiş halasi bana bi merhaba demedi diye. insanların kardesi enkaz altında haber alamiyoruz herkes ruh gibi . gercekten cok kotu gunlerdi. gittim yanına yanlış anlamış üzülmüşsünuz ama oyle bi niyetleri yok .kardesi enkaz altında kendi kendinizi üzmeyin falan diye açıkladım ama asla inanmiyor. kendi ne düşünüyorsa bana onu diretti. sonra diğer gün oldu. 17 yaşındaki halamın oğlunun cenazesine ulaşıldı. ve bu aci haberi kuzenime vermek bana düştü. yanina gittim. giderken de sen kaygi etme ben bakarım cocuklara dedi. gittim 5 6 saat orda durdum cunku perisan oldu kuzenim burda. ve ne ilk haberi duyduğumda ne de eve geldiğimde bana bi basin sagolsun bile demedi. onlar 3. derece oluyo sen cocuklarinla ilgilen dedi. halbuki onlar bana en yakın olan insanlardi. sonra ben günlerce yemek yemedim. diğerleri çıkmamıştı enkazdan haber de yoktu. Sabah kahvaltısını hazirladim götürdüm. bana direk benim param mi yok gider alir yerim diye basladi. dedim parayla ne alakası var hersye var evde ben hic bisey yiyecek durumda değilim siz ac kalmayın diye getirdim dedim. bana saymaya basladi. 8 tane cenazem var bugun yapmayın ne okur diye ağlamaya başladım. bi tek senin mi acin var diye saldırmaya başladı. 9 senedir senin yaptığın saygısızlık yetti artık. oğluma disarda daha hayirlisi var . insALLAH onlardan biri olacak dedi bana. ben de zaten beni hic bi zaman sevmediniz olsun hakkinizda hayirlisi dedim ve cocuklari aldim ciktim odadan.

bağırdı bağırdı bağırdı. oğluna kadınlık yapmamışım. oglunu kendime kole etmişim. benim issiz kardeşlerimi beslemek zorunda degilmis oglu.ki ben de çalışıyorum. anneligim mi varmis benim. evim pismis. havlularim kokuyomus. lafta titizmisim. evimde duramıyomus. ki ben temiz olmayi ve temizliği seviyorum ama 4 5 gundur ne yerdeyim ne gökte .ne evi gordum ne baska biseyi.

esim nöbetteydi. aradim gel annen benle kavgaya basladi diye. esim geldi.
eşime hala seni soruyorlar birak bunu dedi. gun mü gordun dedi. köpeklerini buraya getirip besleyemedi ya ondan bana bunları yapiyo dedi.annemler de deprem bölgesinde arabada kalıyorlar ondan bahsediyo. Allah da şahit ben kendine bisey yapmadim. ama o benim bakışımdan bile bisry bulup düşmanlık besledi .
daha aklima gelmeyen hakaret içerikli cok şey saydı. en son eşime dur bunu apartmana teshir edip oyle gidecem beklicem herkese bunu anlatacam dedi.
esim de bağırdı anne yeter artık şu deprem de bizi kendimize getirmiyosa ne getirecek dedi.

secdeye kapandım Rabbim bana sabir ver diye ağladım. gercekten bu hakareti hakedecek bisey yapmadim. esim de geldi senin suçsuz olduğunu biliyorum. annemin demesiyle de ben seni boşamam dedi. diger gun halamlarin da cenazesini çıkardılar ve biz memlekete gittik geldik.
halamın enkazdan çıkan esi ,kuzenim ve benim ailem suan bizdeler. gidecek yerleri yok artik cunku.
onlarla koşturmayla günlerimi geçirmeye çalışıyorum ama esimin annesinin bana yaptıklarını söylediklerini atamiyorum içimden. artik asla gorusmek istemiyorum. ama esim cok üzülecek biliyorum.
imla ve noktalamaya dikkat edemedim kusuruma bakmayın. buraya kadsr okuduysaniz tesekkur ederim . ailem zaten cok üzgün onlara hic biseyi anlatamıyorum ama kendim de basedemiyorum. herkese teşekkür ederim.
Başınız sağolsun, Rabbim mekanlarını cennet eylesin inşallah. Kayınvalidenize ise söyleyecek söz bulamıyorum, insanlar hiç tanımadıkları insanlara kapılarını açtılar. Kayınvalidenizin kalbini kötülük kaplamış Allah ıslah etsin

dinimizdeki kisas sadece can almada ve suan hatırlamadığım bi konuda var. yani bize yapılan her kötülüğe kisas yaparsak, kisas degil kotu oluruz. karşındakinden bi farkımız da kalmaz. evet üzülüyorum, üzüyorlar. ama yanlarına kalmayacağını o kadsr iyi biliyorum ki.
Valla kalıyor canım yanlarına. Hiç bir şeyin garantisi yok bu hayatta. Haddini bildireceksin. Ben olsam çocuklarımı da göstermem böylesine. Ne münasebet annesiz çocuk gidecek ayağına hanımın. En güzel cevap bu olur bence. Ayrıca böyle kötü bir kadın o çocukların psikolojisini de etkiler.

Merhaba arkadaşlar,
Günlerdir mahvoldum ama kimseye bisey söyleyemiyorum cunku yasanan depremde 8 tane canımızı kaybettik..Acimi bile doğru duzgun yasayamadim.
Konu biraz uzun olabilir . Okuyan herkese teşekkür ederim.
Depremden 1 hafta kadsr once eşimle annesini aldik bize getirdik. Depreme kadar idare ettik . Esimin annesi hic bi zaman sevmedi beni ve her zaman belli etti.
Deprem gunu sabah birlikte aynı evde büyüdüğüm halamın ve ailesinin enkaz altında kaldığını öğrendik. Halamin kizi yaşadığım şehirde üniversite öğrencisi ve burda yalnızdı. Direk gittim onu evime getirdim ve ordan kayinvalidem trip atmasına basladi. sonra burda yaşayan halam da geldi destek olalım birbirimize diye. bi yandan haber alamiyoruz. binanın çöktüğünü öğrendik ama haber yok perişanız. o arada kayinvalidem odadan cikmiyo biz salonda çaresiz haber bekliyoruz ama ben herkese bi yandan hizmet ediyorum. bi yandan ona kahvalti yemek cay vs götürüyorum. eşimle kavga etmiş halasi bana bi merhaba demedi diye. insanların kardesi enkaz altında haber alamiyoruz herkes ruh gibi . gercekten cok kotu gunlerdi. gittim yanına yanlış anlamış üzülmüşsünuz ama oyle bi niyetleri yok .kardesi enkaz altında kendi kendinizi üzmeyin falan diye açıkladım ama asla inanmiyor. kendi ne düşünüyorsa bana onu diretti. sonra diğer gün oldu. 17 yaşındaki halamın oğlunun cenazesine ulaşıldı. ve bu aci haberi kuzenime vermek bana düştü. yanina gittim. giderken de sen kaygi etme ben bakarım cocuklara dedi. gittim 5 6 saat orda durdum cunku perisan oldu kuzenim burda. ve ne ilk haberi duyduğumda ne de eve geldiğimde bana bi basin sagolsun bile demedi. onlar 3. derece oluyo sen cocuklarinla ilgilen dedi. halbuki onlar bana en yakın olan insanlardi. sonra ben günlerce yemek yemedim. diğerleri çıkmamıştı enkazdan haber de yoktu. Sabah kahvaltısını hazirladim götürdüm. bana direk benim param mi yok gider alir yerim diye basladi. dedim parayla ne alakası var hersye var evde ben hic bisey yiyecek durumda değilim siz ac kalmayın diye getirdim dedim. bana saymaya basladi. 8 tane cenazem var bugun yapmayın ne okur diye ağlamaya başladım. bi tek senin mi acin var diye saldırmaya başladı. 9 senedir senin yaptığın saygısızlık yetti artık. oğluma disarda daha hayirlisi var . insALLAH onlardan biri olacak dedi bana. ben de zaten beni hic bi zaman sevmediniz olsun hakkinizda hayirlisi dedim ve cocuklari aldim ciktim odadan.

bağırdı bağırdı bağırdı. oğluna kadınlık yapmamışım. oglunu kendime kole etmişim. benim issiz kardeşlerimi beslemek zorunda degilmis oglu.ki ben de çalışıyorum. anneligim mi varmis benim. evim pismis. havlularim kokuyomus. lafta titizmisim. evimde duramıyomus. ki ben temiz olmayi ve temizliği seviyorum ama 4 5 gundur ne yerdeyim ne gökte .ne evi gordum ne baska biseyi.

esim nöbetteydi. aradim gel annen benle kavgaya basladi diye. esim geldi.
eşime hala seni soruyorlar birak bunu dedi. gun mü gordun dedi. köpeklerini buraya getirip besleyemedi ya ondan bana bunları yapiyo dedi.annemler de deprem bölgesinde arabada kalıyorlar ondan bahsediyo. Allah da şahit ben kendine bisey yapmadim. ama o benim bakışımdan bile bisry bulup düşmanlık besledi .
daha aklima gelmeyen hakaret içerikli cok şey saydı. en son eşime dur bunu apartmana teshir edip oyle gidecem beklicem herkese bunu anlatacam dedi.
esim de bağırdı anne yeter artık şu deprem de bizi kendimize getirmiyosa ne getirecek dedi.

secdeye kapandım Rabbim bana sabir ver diye ağladım. gercekten bu hakareti hakedecek bisey yapmadim. esim de geldi senin suçsuz olduğunu biliyorum. annemin demesiyle de ben seni boşamam dedi. diger gun halamlarin da cenazesini çıkardılar ve biz memlekete gittik geldik.
halamın enkazdan çıkan esi ,kuzenim ve benim ailem suan bizdeler. gidecek yerleri yok artik cunku.
onlarla koşturmayla günlerimi geçirmeye çalışıyorum ama esimin annesinin bana yaptıklarını söylediklerini atamiyorum içimden. artik asla gorusmek istemiyorum. ama esim cok üzülecek biliyorum.
imla ve noktalamaya dikkat edemedim kusuruma bakmayın. buraya kadsr okuduysaniz tesekkur ederim . ailem zaten cok üzgün onlara hic biseyi anlatamıyorum ama kendim de basedemiyorum. herkese teşekkür ederim.
Saçından sürüjleyip atsaydiniz kapi dışarı ne kadar pasifsiniz. Esiniz de lutfetmis gibi boşamam seni demiş boşa bir de mangak aile. Pasif olmayın ioleri elinzie alın

Valla kalıyor canım yanlarına. Hiç bir şeyin garantisi yok bu hayatta. Haddini bildireceksin. Ben olsam çocuklarımı da göstermem böylesine. Ne münasebet annesiz çocuk gidecek ayağına hanımın. En güzel cevap bu olur bence. Ayrıca böyle kötü bir kadın o çocukların psikolojisini de etkiler.
Sonuna kadar katiliyorum yorumunuza boyle bir insanin cocuklarimi gormeyede hakki yoktur bana gore. Cocuklari etkileyeceginede yuzde bir milyon inaniyorum. Konu sahibi esinizi yollayin gitsin cocuklar belli bir yasa gelene kadar anca telefonda goruntulu gostersin esiniz bu kadari yeter. Boyle naif boyle iyi dusunceli insanlara neden hep canavar insanlar denk gelir ya umarim kendinizide cocuklarinizida korursunuz bu insan musvettesinden.

Başınız sağolsun. Çok üzüldüm kayıplarınıza. Zaten günlerdir biz de ruh gibiyiz.. Kayınvalide müsveddesine gelince ben olsam ağzının payını verir kapı dışarı ederdim. Bir daha da evime asla almazdım. Ne demek köpeklerini getiremedi demek. Böyle günde düşmanlık yapma bari. Adi kadın. Ban yemeyecek olsam neler sayardım burada da neyse susuyorum.

kocam altından degil . onun da hatalari var . ama annesinin boyle kotu olmasının sorumlusu da o değil. 9 yıllık evliligimizde annem haklı demedi hic bi zaman. ama annesi atamıyor. benim de canım var tabiki. bu zamana kadar niyetim farkli oldugu için sustum sabrettim idare ettim. ama cenazemiz enkazdan çıktığı gün bitti artık. Rabbim yüzünü bana göstermesin bi daha.
Benim de kaynanam fena. Böyle davransa eşim izin verdiği için davranmış olur. Bu fenalıkla, çeneyle ne işi var sizin evde? Eşiniz neden kovalamıyor?

bu dünyada anne diye verilen kisi atamiyorum diyor.
Anneyse anneliğini bilsin. Benim kayınvalidem bana kötü tek bir söz söyledi. Eşim “önce benim yuvam, huzurum” dedi. Annesini sildi. Aksi takdirde benim evliliğim sürmezdi. Dünyaya ruh hastalarıyla boğuşmaya gelmedim.
Kendi çocuklarınıza böyle mi örnek olacaksınız? Pasif, haksızlığı sineye çeken.

9 yıldır bunu yapıyorum. o bana alttan alta eziyet ediyo. ben kocami alıp cocuklsrimi alıp gidiyorum. esim orda etrafımda pervane oluyo . ailesinin yaptıklarını kapatmak için çaba gosteriyo. ama o bunlari da hazmedemiyo.istedigi sadece evlatları ve torunları. gelin ve damat olmasa da olur.
Akıl sağlığı bozuk demek.Kusura bakmasın seni kabul etmek zorunda hoşuna da gitse zoruna da gitse...

oğluma disarda daha hayirlisi var . insALLAH onlardan biri olacak dedi bana.
Bunlar ne zannediyorlar çıkarttiklari çocukları ya? Sanki bana Brad Pitt.
Kim ne yapsın senin iki çocuklu,cadı analı çirkin oğullarını🤬🤬
Bence bu kadına iyi davrandiginiz her saniye kendinize saygısızlık ediyorsunuz. Evinize bile almayın. Ne demek 'esim üzülür' .
Eşin 'annem cadı, karımı üzüyor' diye annesini getirmemezlik yapmıyor sen niye önce kendini düşünmeyesin?

kadın kötülükte Nirvana’ya varmış. Çok kötü kayınvalide gördüm ama bu kadarını ne duydum ne gördüm,insan değil . Gideyim sinir olduğum kayınvalidemin elini öpeyim sarılayım.. yerinizde olsam ne giderim ne kabul ederim ne konuşurum bir daha.. hiç kusura bakmayın ama anasının ağzını kapatamadığı için susturamadığı için eşiniz de suçlu..

Yaşadıklarınıza çok üzüldüm, 8 kişiyi kaybetmişsiniz, Allah rahmet eylesin, başınız sağolsun.

Kayınvalidenizin yaptıkları, bunca acı olay yaşamışken siz de 8 kayıp vermişken, hiç bir vicdana sığmaz. Kesinlikle görüşmeyin, o size gelmek isterse sakın kabul etmeyin. Eşiniz, çocuklarınız gitsin. Üzülmeyin aileniz parçalanmaz. Sizin neden gelmediğinizi soranlara, bırakın eşiniz ve kayınvalideniz cevap versin.

Burada neden öyle yapmadın, neden şunu demedin, diyorlar, doğru ne söylesen haketmiş aslında o kadın. Ama herkes bir değil. Gerek inancı, gerek yetiştirilme tarzı, gerek karakteri müsaade etmez o sözleri söylemeye.

Bende sizin kadar olmasada eşimin ailesiyle sorunlar yaşadım. Aslında sizin kadar naif biri değilim. Sert kendi kuralları olan düşündüğünü direk söyleyen biriyim. Ama ben evlenene kadar kötü insan görmemişim onu sonradan fark ettim. Bunları görünce tecrübesizliğimden nasıl davranacağımı bilemediğimden, kötü davranmayı kendime yakıştıramadığımdan, eşimin hatrına, ben iyi davranırsam onlar da hatalarını anlarlar, düzelirler diye diye yıllarımı geçirdim.

Boşa zaman harcamışım.

En sonunda öyle bir şey yaptılar ki, tamam artık buraya kadar, dedim. Hiç bir kötü söz söylemedim, asla yüz göz olmadım ama keskin bir bıçak gibi tüm iletişimi kestim. 1 yıl boyunca hiç görüşmedim. Sonunda benden özür diledi. Şimdi görüşüyoruz ama eskisi gibi değilim. Misafir gibi gider, gelirim. Kafamda rahat vicdanımda.

Siz de rahat olun, çünkü haklısınız sonuna kadar. Bazı insanlara ne kadar iyi davransanda kar etmez, onlara anladığı dilden konuşmak gerekir.
Tekrar başınız sağolsun, Allah tüm yakınlarını kaybedenlere sabır versin.

Sizin eşinize değil eşinizin size üzülmesi gerekiyor.
Kadının 8 cenazesi vardı annem çirkef gibi oraya buraya saldırdı insanlıktan çıktı karımı daha çok üzdü diye
Birde onun lafıyla sizi boşamazmış beyefendi sanki sizden boşanıp cadı anasıyla yaşamak istiyorda lütuf gibi sunuyor.

Boyle bir insan neden sizin evinizde direk kovmaniz gerekirdi hala esim uzulur diyosunuz kesinlikle gorusmeyin evede almayin esiniz adamsa zaten sizi zorlamaz ruh hastasi sizde cok eziksiniz kahvalti hazirlama ayagina goturme vs evine kabul etmen bile hata
Kavga oldugu gun eşim geldi otobuse bindirdi .Eşimin üzülme konusunu daha onceki sayfalarda acıklamıştım. Bir de bana böyle kötülük yapan bi insandan maruz kalbıdım muamele sonrası sızler de ezik diyerek bana iyilik mi yapmış oluyosunuz.İnsan olmak,evime misfir gelene hiizmet hürmet etmek eziklikse evet eziğim. Teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X