Deprem

Bunca yaşanan olaylar kadına, çocuğa, ve hayvanlara yapılan eziyetler zulümler, vahsetlerden sonra başımıza taş yağsa hak ediyoruz ama yinede Rabbım merhamet etsin bizlere.
Yillarca dediniz ayni lafi 11 ilde deprem oldu onca masum insan öldü lütfen dua ederken bile sucsuz insanları içine katmayin onlara bu zulmü yapanlara beddua edin

Kadına cocuga hayvana edilenleri ben etmıyorken nıye benım ve benim canlarımın başına da yagsın o taş
Nıye hakedeyım?
İşte ben de onu anlamıyorum. Kimseye bir gram zararı olmayan kişiler, olamayacak olan el kadar bebekler ölüyor. Bundan ders almam gerekiyorsa almam o dersi, istemem de. Sonra hak ediyoruz. Ben niye hak edeyim abi?

4-5 şiddetindeki depremler o şekilde hissedilir zaten. Richter misiniz, ölçüsünü siz mi belirliyorsunuz ki fazladır diyorsunuz?
Yüzeye yakın uzak gibi kavramlar var malum, çok hissettim az hissettim gibi bir durum. Çok takılmayın

Afad sitesine bakarsanız. Her yer sallanıyor. Geçmiş olsun. Deprem bizim gerçeğimiz.

Yüzeye yakın uzak gibi kavramlar var malum, çok hissettim az hissettim gibi bir durum. Çok takılmayın
Biliyorum, geçen hafta 10. sınıflara anlattım bunları. Ayrıca deprem bölgesinde yaşıyorum zaten, burada sık sık deprem oluyor. Artık kestirebiliyoruz biz şiddetini vs. Biz hiç şiddeti sitede yazandan fazlaydı demiyoruz, muhtemelen derinliği azdı diyoruz.

Cok kötü zamanlar yaşandı ve halen devam eden zorluklar var

Canından malından olan insanlar halen prefabrik evlerde yaşıyor yada eski konforları yok

Bunları geçtim aileler yok oldu genc yaşlı her yastan binlerce insan vefat etti

Yaşıyanlar sakat kaldı psikolojileri yerle bir oldu

Içimizde büyük bir korku var ufacık bir sallantıda da hepimiz çok ağır endişe duyuyoruz

Deprem ülkesiyiz ve hiç güvende değiliz

Bütün bunlar olmuşken ve oluyorken bazı yorumlar dalga geçer gibi

Cidden tuhaf ve garip

Bunca yaşanan olaylar kadına, çocuğa, ve hayvanlara yapılan eziyetler zulümler, vahsetlerden sonra başımıza taş yağsa hak ediyoruz ama yinede Rabbım merhamet etsin bizlere.
Herhalde sen de bu suçlara iştirak edenlerdensin. Aksi halde afeti hak ettiğini düşünmek ilkel kabîlelere özgü dünyayı anlamlandırma çabasının ötesinde değil

İşte ben de onu anlamıyorum. Kimseye bir gram zararı olmayan kişiler, olamayacak olan el kadar bebekler ölüyor. Bundan ders almam gerekiyorsa almam o dersi, istemem de. Sonra hak ediyoruz. Ben niye hak edeyim abi?

Son düzenleme:
İmkanınız varsa evinizin bahçesine tek odalı mini bungalov tarzı birşey yaptırın, depremle yaşamaya önlemlerimizi alarak alışmalıyız.

Yazdım yazdım sildim, yazdım yazdım sildim.
İnanç, adalet nedir haberiniz yok gibi görünüyor.
Anlatmaya çalışsak anlar mısınız acaba? Hiç sanmıyorum.

Konu sahibesi geçmiş olsun, o bölgede hareketlilik var gibi görünüyor.
Bu akşam yine önemli bir sarsıntı olmuş sanırım. Umarım bir sıkıntı yoktur. Tekrar geçmiş olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…