Değer vermeyen, tembel eş

Defalarca boşanmayı teklif ettim kabul etmiyor

Kendi haline bıraktım zaten, o anca elinde telefon saatlerce oyun oynasın yorum okusun, yada pc den film izlesin. Zaten akşamdan akşama görüyorum onu, bide haftasonu o da kavgayla geçiyo işte

Uyku konusu bizde de var. Ben 8de kalkarım o ne zaman kalkarsa.... ilk başlarda kalkıp bekledim ama midem bulandı başım ağrıdı açlıktan.. baktım olmuyor artık kalkar kalkmaz kahvaltımı yapmaya başladım o uyandı baktı kahvaltı yok hadi hazırlayalım dddi ben yedim dedim .. sinirlendi bencilsin dddi. Ertesi gün yine aynısını yaptım derken 2 yıl geçti..artık uyandığında kahvaltı yapmamışsam sen niye yapmadın diyo şaşırıyor.. birlikte hazırlıyoruz yiyoruz ya da onu markete yolluyorum ben hazırlıyorum . Bazen alttan almamak işe yarıyor

böyle bir adamın yanında çocuk yetiştirmek ne kadar doğru..
çocuğa saldır diye komut vermek nedir ya!!

Calisan anneler ve esi icinden gelerek yardim etmeyenler lutfen kendinize ve cocugunuza bu eziyetleri yapmayin adamlarin icinden gelmiyorsa maalesef boyle zorlamayla yaptiklarida biseye benzemiyor siz daha cok yoruluyorsunuz ne yapabiloroz kendimizi iyi hissetmek icin benimkide hemen hemen boyle sayilir yani haftasonu kalkip benle kahvalti hazirlamaz uyumayi tercih eder biz ne yapariz ya ben hazirlarim ki kendim ve kizim ne ostiyorsa onlari hazirlarim koca kisiside sunu ister diye bisey eklemem yada hep beraber ozellikle pazarsa disarda yeriz ki bunu benimki daha cok teklif eder bilirki ben onune en fazla bi yumurta ya da patates koyarim bu yuzden disari daha cazip gelir hem sonrasindada bir guzel gezeriz neyse kahvalti ve yemek olayi bizde boyledir yemektede ayni taktik kendi canim ve kizimin cani ne istiyorsa o hazirlanir ister yesin ister yemesin. Ev isleride hic ona minnet etmem haftada yarim gun yardimci halleder gerisinide ben.kocanin pesinde surekli sunu yap bunu yap diyecegime calisiyorsam eger yardimciya verilen paraya acimam ve icim boylece rahatlar yoksa eskiden bende boyle dolduruyodum kendimi sunu yapmiyo bunu yapmiyo diye simdi iyiyim camasirlarini mesela o yikansin artik bunlar demeden yikamam o atar makinaya ve o asar hatta kendi utusunude o yapar boyle ailecek daha mutluyuz tavsiye ederim bosansan ne olacak turk erkeklerinin cogu maalesef boyle kizina daha iyi bir baba bulamayacagina gore biraz dediklerime kulak ver lutfen.

Bu miskinle hayat mi gecer Allah askina?

Neden ayrı yatıyorsunuz ?
Ayrıca beni iplemeyeni iplemem sabah kalkar kızımla güzel kahvaltı ederdim. Anne kız günü yapıp alır kızımı gezmeye giderdim. Böyle daha mutlu olacağın kesin.

Eşiniz yoğun mu çalışıyor? Neden aytı yatıyorsunuz? Her akşam yemeklerinizi annenizde mi yiyorsunuz? Temizlik ve ev işleri genelde haftasonu mu yapılıyor? Yap demek yerine yapabilir misin demeyi denediniz mi? Ve son olarak sürekli şikayet eder misiniz?

Neden seninle plan yapmayan adamla surekli muhattapsin.Kalk kahvaltini et al kizini istedigin yerde gez alisveris yapin kendi ne yaparsa yapsin.O hayati kacirsin sen kendi hayatini yasa.
öyle olmuyor iste insan evliyse esiyle aile olarak bir seyler yapmak istiyor. bu kadin kendinden ödün veriyorsa o odun da vercek kendinden bir sey. yoksa neden evli kasin ki

öyle olmuyor iste insan evliyse esiyle aile olarak bir seyler yapmak istiyor. bu kadin kendinden ödün veriyorsa o odun da vercek kendinden bir sey. yoksa neden evli kasin ki
Evli kalmasin bosansin ama bosanmiyorsa ve adam degismiyorsa kendi hayatina baksin kocasini dert edecegine keyif yapsin kiziyla belki kocasi neler kacirdiginin farkina varir.

Adam degismez. Bu adam odun. Yapacak bir sey beklentti sifirlayacksin. Tutacaksin bir yardımcı evin islerine yardim edecek. Sabah sen kzinla plan yap. Degiseni gormedim sen degiseceksin. Yoksa bu evlilik uzun soluklu olmaz.

Siz de yapmayın sadece kızınızın yiceklerini filan yapın onun ve kendinizin üstünü başını temizleyin ne biliyim.Sizi resmen köle olarak görüyor gibi geldi kusura bakmayın ama.

O yemeği lavaboya dökmek falan tam ergence hareketler , işi kötü yapıyor ki siz tamam yapma diyip pes edesiniz diye.Bi' silkelemek gerek eşinizi yöntemini bilmiyorum ama.Bu arada ailesine de şikayet etseniz de sonuç alıcağınızı düşünmüyorum.Çoğu anne baba kendi oğlunu karşısına alıp "el kızını" tutmuyor pek.

Bir erkekler ne zaman eşinin kıymetini bilecekler niye hep pohpohlanmayı onlar bekliyor madem çektireceksiniz böyle kızlara evlenmeyin kardeşim sana da yazık kadına da böyle hayat mı sürer ne bok istiyor eşin acaba daha ne istiyor

Bence karar alın evliliği bitirmeyin. Bir hafta sadece kendi işinizi yapın elbise çamaşır sadece kendiniz ve kızınınkini yıkayın. Yemek sadece siz ve kızınıza göre olsun. Onun dağınıklığını toplamayın. Bir hafta temizlik bulaşık sizi ilgilendiren kadar yapın. Haftasonu kahvaltı çıkın kızınızla güzel bir yerde açık büfe yapın gelin. Yemeğinizi kendinize yetecek kadar yapın anlasın sizin ne kadar emek sarfettiğinizi. Temiz ütülü kıyafeti düzenli dolabı hazır önüne konan yemek olmadığında anlar bence. Üstünüze yürüsün sakın korkmayın. Herhangi bir darp olayında hemen bir hastanenin aciline gidip darp raporu alın. Elinizde kanıt olur. Ailesine söyleyin bilsinler. Bence düzelir diyorum ama biraz dirayetli olun.

Bu adam kesinlikle sizi sevmiyor. Her kadının kocasından sevgi ilgi görmeye her çocuğun da mutlu huzurlu bi ortamda büyümeye hakkı var. Kendinize ve kızınıza yazık etmeyin

Kuzum bu kadar değersiz hissettiren bir insanla neden hala birliktesin?
Bu adam sana 30 liranın lafını yapan (ki kendim kazanıyorsun!) çocuğuna sana önem vermeyen biri
Bir kere geldin bu hayata..
Annen seni bi daha doguracakmi?
Bu hayatta senden değerli hiç birşey yok..Once sen ıyi ol ki kızınla da saglikli vakit geçir..
Çok zor bir süreç,kararı almak , uygulamak belki o cesareti bulamayabilirsin kendinde..Ben ayrılık aşamasındayim tamamen farklı sebeplerden ama insan alışıyor hem kafanda rahat..ohh mis karışan görüşen yok..
Hayat senin ama kimseye yaranmaya çalışacak kadar kısa değil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…