Mutfak Püf Noktaları Deepfreeze nasl sebze atabilirim

kuru fasülye ve nohutu ben haslayıp atıyorum nohutu aksamdan ıslatıyorum biraz fazla saklama kaplarına yerleştirip koyuyorum yanlız bazıları tuz atıp haslıyormus nasıl oluyorsa ben atmıyorum posete koymuyorum çünkü biraz su da koyuyorum kaplara ki fasülyeler nohutlar kırılmasın die kolay gelsin

eğer direk (hiç suda ıslatmadan bekletmeden) haşlayıp buzluğa koyarsam nolur..? acaba besleyicilik açısından hangisi doğru. besin değeri açısından yani

Kızlar sebzeyle alakası yok ama birşey sorucam. Arkadaşlar misafirler için poğaça, kurabiye hamuru yapıp onları da koyuyorlarmış, misafir gelince de çıkarıp çözününce şekil verip fırınlıyorlarmış. Deneyen oldu mu? Nasıl oluyor? Bir kısmı da hazır pşmiş koyduğunu sonra ısıtıp servis yaptığını söyledi.. Hangisi daha iyi olur sizce? Deneyenler söyleyebilir mi? Özellikle bizim gibi çalışan bayanların misafir ağırlaması bazen tam bir işkenceye dönüşüyor, bu şekilde hazırlanırsa daha kolay olabilir mi acaba?

canım bend pısmıs olarakda cıg olarak da koyuyorum gayet de guzel oluyo ama pısmıs daha da ıyı oluyo bes dakıkaya cozduruyosun aynı taze gıbı hıc bır fark yok

Süpersin İremcim çok saol, hemen bugünden yapıp koyayım o zaman ben de. Poşetleyip mi koyuyorsun, kaplara mı, nasıl kaplara?

bu topikte bi arkadaşa da yazmıştım sanada yazayım dedim.ben taze fasulyeyi iki üçe kırıyorum bi tencereye alıyorum içine su koyup pişiriyorum,haşlandıktan sonra süzgece alıyorum soğuduktan sonra poşetleyip buzluga atıyorum.kışında onu bol kuru soğanla kavururuz,çok harika olur dene bence pişman olmazsın...

taze fasülyeyi domatesle karıştırıp öyle koyuyorum bamyayıda domatesle karıştırıyorum börülceyi yağda rengi değişene kadar kavuruyorum domatesle karıştırıyorum semizotu çiğ olarak kuru fasülye nohut barbunyayı haşlayıp poşetliyorum her poşeti yiyebileceğimiz kadar koyuyorum eti tavuğu yıkayıp onuda yiyeceğimiz kadar poşetliyorum patlıcan biberi denicem poğaçayı kayınvalideme yaptırayım ben bi tutturamıyorum kek olurmu kızlar ya defrizde yer kalmadı sıra konservede var ya iyiki varsınız ne olsa arıyorum eşim bile artık sorsana kk ya nasıl diye o bile alıştı sizi seviyorumcokacimcoook:teytey::1hug:

ben de o hafta yemek yapamadıgım kabakları yıkayıp dograyıp posete koyuyorum ıcıne dereotunu da dograyıp koyuyorum yemek yapacagım zaman dırek buzu cozulmeden duduklude yemegını yapıyorum cok lezzetlı oluyor ayrıca ben patlıcan ve bazen taze fasulye harıc butun yemeklerımı duduklude yaparım

vısneler gecen senelerde deepfreze'de cok yer kaplıyor dıye bu yaz kavanozlara yıkayıp suyunu suzup koydum uzerlerıne 3-4 yemek kasıgı seker ekleyıp agzını kapattım kaynatma fılan yok kendı kendını vakumlayıp suyunu bırakıyor kavanoz suyuyla doldugunda hazır demektır duruma gore seker ve su ekleyıp tuketıyorsunuz yıne kaynatma yok daha saglıklı bence ayrıca kısın recelı de yapılabılır kaynatılmadıgı ıcın vısneler rengını hıc kaynetmıyor kısın ortasında taze vısne de yemıs oluyorsunuz!

karnıbahar kabak ve bamyayı nasıl koyuyorsunuz acaba? birde karnıyarık için kızartıpkoyduğunuz patlıcanın şekli şemali değişmiyormu. birde karnıyarığı yaparken buzu çözününce nasılduruyor merak ettim. :uhm:

karnıbahar, kabak ve bamya koymadım ama karnıyarık ve imambayıldı yapıp koyuyorum dondurucuya.
patlıcanları kızartıyorum. içini karnıyarık veya imambayıldı ne yapacaksam ona göre dolduruyorum. sonra yayvan bi saklama kabına yerleştiriyorum sırayla. üstüste kesinlikle koymuyorum. yanyana koyuyorum hepsini. iyice soğuduktan sonra saklama kabının kapağını kapatıp dondurucuya koyuyorum. kaç tane yiyeceksek o kadar çıkartıp pişiriyorum.
kaydirigubbakcemile5

ben kekte koydum kızlar çıkarınca aynı taze gibiydi.. birde büyük boy tereyağ alıyorum onu haftalık yetecek kadar poşetleyip atıyorum dolaba hiç bozulmuyor..fazla gelen sucuklarıda öyle yapıyorum iki kişi olunca tükenmiyor hemen...suböreginide aynı şekilde yapıyorum çıkarıp ısıtıyorum ...

hiç birşey olmuyor canım bizzat denedim kurabiye börek ve keki ama börek peynirli olsun patatesli hoş olmamıştı dondurucuda...

ben patlıcanı kızartıp koydum 1 sene hepsini atmak zorunda kaldım...ya ben beceremedim yada patlıcanlar iyi değildi..

yağda kızaran patlıcanları karnı yarık yapınca dağıldı ve tadıda çok kötü oldu...
gene o sene taze fasulyeyi direk buzluğa attım tüm buzluktakileri kokuttu...o seneden sonra haşlamadan atmıyorum...

bamyayı atmayı düşünüyorum bu gün ama cesaret edemedim nasıl koyacağımıda bilmiyorum..kimi diyor haşla kimi direk koy diyor kafam karıştı.. acaba nasıl atsam buzluğa.. yardım ederseniz sevinirim..

sevgiler..

canım bamyayı haşlayıp koyman gerekli,diğer türlüsü pişmez sonra....

KABAKLARI ÇİĞ KOYUNCA DONDURUCUDAN ÇIKINCA SU GİBİ OLMUYOMU
CADIARZU :uhm:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…