Mutfak Püf Noktaları Deepfreeze nasl sebze atabilirim

slm kızlar. Çok güzel bilgiler vermişsiniz. Fakat ben geçen yaz bezelyeleri ayıklayıp yıkayıp poşetledim koydum. Kullanacağım zaman çıkarttım. Yıkadım buzu çözülünce pişirdim. Ama yemeği iğrenç oldu. Bezelyeler tamamen buzdolabı kokuyordu. Hiç bir poşet yiyemeden attık. Emeklerime okadar yazık oldu. Acaba ben mi beceremedim. Bu senede son kez denemek istiyorum. Artık bu senede olmazsa bidaha yapmayacağım. Siz bezelyeyi ve barbunya yı nasıl koyuyorsunuz?

canım bezelye olsun baska sebze olsun dısarda o da sıcaklığında yada mikro dalgada falan çözme hemen salçalı soganlı tencereye suyunu koyduktan sonra biraz karıstır su kaynasın at hmn şoklanır o zaman hiç kokuda olmaz lastik gibide olmaz

Yaz sonuda patlıcanları mangalda yada fırında közleyip 1 yemeklik poşelerde saklıyorum. Karnıyarıklık kızartıyorum onlarıda aynı şekilde saklıyorum.Kırmızı biberleride aynı işlemden geçirip salatısı için birer kerelik poşetlere koyuyorum..Taze fasulyeleride domates rendesi ile güzelce kavurup kısık ateşte domatesler suyunu çekenedek pişiriyorum ve yine bir yemeklik dolapta şokluyorum. Bamyalarıda bol limon suyu ile rengi sarıya dönene dek kısık ateşte kavuruyorum.

Son düzenleme:
Ben buzluğa koyduğum bezelyeleri çıkardıktan sonra bir kaç dakika haşlıyorum. O zaman koku kalmıyor. İlk bende de öyle olmuştu. Resmen bezelyeden soğumuştum.

Valla bende resmen bezelyeden soğudum. Dolapta son bir poşet bezelyem kalmıştı. Onuda atacaktım kalmış dolapta. Diğerlerini pişirip attım hep Çok üzgünüm çoook
O kalan poşetide senin tarif ettiğin şekilde deneyeceğim inşallah olur canım.

derin dondurucuya konan patlıcan meme kanseri yapıyormuş

selam ,
yeni uye oldum,ilk mesajım size denk geldi,patlıcanı karnıyarık yemeği yapıp,doldurulmuş ve pişmiş olarak dondursak da kanser riski teşkil ediyor muymuş ? teşekkürler fisfisfis

canım üyeliğin hayırlı olsun ben patlıcan için değilde kızartmaların kansorejen olduğunu biliyorum,onun için kızartılmış hiç bir şek koymuyorum onun yerine karnıyarık patlıcanının közleyerek karnıyarık yapabilirsin,bu şekilde yağlıda olmadığı için sağlıklı olur,ama sadece patlıcan kanser yapıyor diye duymadım canım,sağlıklı günler dilerim.:kahve:

slm arkadaşlar ben taze fasülye ve bezlyeyi biraz domatesle kavurup soğuduktan sonra buzluğa koyuyorum pişirirkrnde soğanı kavurup sebzelerin buzu çözülmeden pişmeye bırakıyorum ozaman nefis oluyor birde kırmızı biberi fırında közleyip kabuklarını soyup içinin çekirdeklerinide temizliyorum soğuduktan sonra vakumlu poşete veya kaba koyuyorum.Yiyeceğim zamanda buzluktan çıkarıp zeytinyağı sarımsak ve limonla süper bi salata oluyo denemeyen varsa şimdi tam mevsimi kaçırmayın

Son düzenleme:
Bende fasulyeyi domates ile kavurup dolaba koydum. Sonra domatesleri yemeklik doğrayıp koydum. Asma yaprağı, birde karışık dolma yaptım biber, patlıcan, kabak onları koydum biber ve bamya koyacağım birde dolaba o kadar zaten yer kalmadı..

X