Anket Dedikoduyu sever misiniz ?

Dedikoduyu severmisiniz????

• Severim

OY: 43 33,9%
  • Sevmem

OY: 36 28,3%
  • Çaktırmam

OY: 33 26,0%
  • Ağız ararım

OY: 15 11,8%

• Ankete Katılan
    127
şunu da ekliyim çok terbiyesizce kendini bilmez şekilde insanları eleştirenler var öyle insanlardan nefret ediyorum zaten karşılaşayım öyle bişile direkt yapıştırıyorum lafı gördünüzmü diye mesela böyle çirkin insanlardan korkulur

yüzüne söyleyemeyeceğim şeyi kimsenin arkasından konuşmam. dedikodu yapıyorum denemez o yüzden.
bir sıkıntıyı paylaşıyorlarsa dinlerim ama başkasının olumsuzluklarını durduk yere anlatanı dinlemem ve bozarım.

annem bir ortamda dedikoduya başlanırsa hemen kaklkıp başka seylerle mesgul olur yada ortamdan ayrılır bırak yapmayı duymak bile istemez ben de ona gram cekmemişim bu konuda tatlicadiarzu

dedikoduyu severim ama içine yalan iftira girerse ben onda yokum
mesela bunu giymiş bunu almış falan konuşurum.

İnsanları rencide etmeyecek şekilde olursa o dedikodu daha tatlı olur

Hangimiz yapmıyoruz sanki yeterki seviyeli olsun acı olmasın a.s.

sevmiyorum diyen çıkmaz zaten..
Ama yine de Allah sakındırsın dillerimizi dedikodudan..
Berbat bir şeydir ya..

keşke yapmasak ama hiç kimseyi konuşmasak bile eşlerimizi çekiştiriyoruz sanki o dedikodu deyilmiş gibi

En nefret ettigim seydir dedikodu. Tabi cogu zaman arkadas ortaminda oluyo ister istemez ama oyle abartili deyil. Dedikodu yapiyosan dogruya dogru olucaksin. Gerektiginde o kisi duydugunda yuzunede soyleyebileceksin.

asla sevmem dedikoduyuyasakkelime
kimseyede dedikodu yaptırmam bulunduğum ortamda
yapanlada muhatap olmam:dilcikar:
benim yanımda başkasından atıp tutan başkasının yanındada benden atar çünkü :1closedeyes:

Dedikodu yapmanın faydaları
Uzmanlar, çok iyi bir şöhrete sahip olmayan dedikodu faaliyetinin aslında insan sağlığı için gayet faydalı olduğu görüşünde.

LONDRA - New York Eyalet Üniversitesi’nden bir ekip dedikoduyu sosyal etkileşimin önemli bir parçası olarak yorumluyor.

Uzmanlara göre bireyin içini döküp rahatlamasını sağlamasının yanı sıra dedikodu aynı zamanda düzenleyici bir sosyal işlev de görüyor. Profesör Sloan “Dedikodu bilgiyi paylaşmanın bir yolu, üstelik başkalarını kontrol etmeye imkan veriyor” diyor. Yanlış davrandığı düşünülen bir kişi hakkında dedikoduya başlanıp o kişinin adının kötüye çıkarılması -Profesör Solan’a göre- yanlış davranışı engellemenin bir yolu olabilir.

Peki, ya haksız ve mesnetsiz dedikodu?
Profesör Sloan “Biri kalkıp kendi çıkarları doğrultusunda dedikodu yaparsa, dedikoduya hedef olan kişiyle birlikte kendi adı da kötüye çıkar. Ama bir grubun çıkarları doğrultusunda ise dedikodu, o zaman diğerleri de bundan karlı çıkar ve kimsenin itibarına zarar gelmez” diye yanıtlıyor bu soruyu.
Alıntı
a.s.a.s.a.s.

Dedikodu yapmayan insan var mı?Eee ,bu durumda herkes gibi ben de severim.Önemli olan karşıdakine zarar vermeden yapılan dedikodu.Var olanı konuşmak,senaryolar üretmek değil...

özel hayata müdahele olmassa isin icine yalan girmesse ve birazda gır gır varsa severim ama is kötü boyuta gidecekse uzak dururum

özel hayata dair iftira konuşmalar gerçekten çok kötü hatta günahtır
ama öyle durumlar vardır ki ordan burdan konuşuluyor işte ,iki üç arkadaş beraberken
onada ne kadar dedikodu denir bilemem

sevmiyorum ama yapıyorum=)
farkında olmadan konuşuyor insan ya, şeytan ağzına konuş diye bal çalar derler hakikaten öyle, artık söylemeden düşünüyorum bugün yine bir ortamda birinden bahsedicektim tam da yeri geldi sustum kendimi frenledim sonra da kendimi tebrik ettim=)

ben dedikoyu sevmem ama yinede konusuluyor ister istemez, agiz aramam ( yapamam yani ...::))

Haliyle bende severim dedikodu yapmayi..:roflol:
Is dedikoduyu sevip sevmemeye geldigi zaman sevmiyor olurum :eek:
Ayrica dedikodumun yapilmasindan nefret ederim:eek:klava:

X