Anket Dedikoduyu sever misiniz ?

Dedikoduyu severmisiniz????

• Severim

OY: 43 33,9%
  • Sevmem

OY: 36 28,3%
  • Çaktırmam

OY: 33 26,0%
  • Ağız ararım

OY: 15 11,8%

• Ankete Katılan
    127

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
Şimdi doğruya doğru...

Kimi bayılır dedikoduya
kimi çekinir
kimi hoşluk olsun diye ağız arar
kimi itiraf eder ben bayılırım diye
kimi hiç sevmez

DOĞRUYU SÖYLEYİN ...PEKİ SİZ???

ben seviyom ama beceremiyorum bi türlü benden kimse dedikodu dinlemeye tahammül etmiyor :))

Hayatımda hiç kimseden "Ben dedikoduyu severim" Diyeni duymadım.Ama herkesin bayıldığını bilirim Nedense en çekinilen cevaptır en çok yapılan da dedikodudur.
İftira ve pislik atılmadıkça neden olmasın... Dedikodu nedir ki:? Duyduklarımızı iletmek veya duyulanı daha da duyurmak ama ölçüyü bilmek lâzım.
En kızdığım, iftira şeklindeki dedikodudur ona yokum.Tatlı ,gerçek lâflamalara varım.

ya sorma aslında dedikodunun neyine karşıyım biliyormusun 1re 1 katmalarına işte o kişiler varya tam sopalık

ben sevmem ve yapmamda
kimsenin ne hayatı ne yaşadığı ilgilendirmez beni

ee bi muhabbette istemesende bi anda bazen dedikodunun içinde buluyosun kendini
ee ne yaparsın
kim sevmezmiş pardon
jeyyar

Bir kişiyi karalama ve iftira boyutundaysa orada kim olursa olsun durdurmasını bilirim süprizzzzz

Valla Ne Yalan Söleyeyim Dedikoduyu çok Seviyorum Arkadaşlarla Bir Araya Gelincede Yapiyoruz Yanliş Olsada Yapmiyan Varmidir Kii?ama Bine Bin Katma Değil,ya Da Iftira Atici Ortayi Kariştirici Boyutta Değil...çok Masumane Ne Almiş Ne Giymiş O çocukta Ne Buluyor Hiç Ama Hiç Yakişmiyorlar Falan çok Mu Dürüst Davrandim Nee

aa ben severim valla dedikodusuz olur mu kıızz
şu gitmiş bu gelmiş falan filan
ama dedikodunun içine yalan karıştımı onu sevmem işte
neyse onu konuşacaksın kendinde dedikoduya 2 yalan sıkıştırıp dedikoduyu yalanlamayacaksın bacıım

Başkasının aleyhinde, arkasından konuşmaksa asla sevmem ve de yapmam..Yakın çevrem bunu iyi bilir..

Ama olmuş bir olay üzerinde, üstüne ekleme vs. yapmadan, aleyhte olmadan yapılan bir sohbetse tabii ki yaparım ..

Zaten hayatın içinde var bu..Olması da gerekiyor..

valla konuşurken laflar ister istemez
başkalarının hayatlarına geliyor yorum
yapıyorsun.ama ben fikrimi söylerim sadece
biraz ölçülü davranmaya çalışıyorum.çünkü
lafın gideceği yer belli olmaz.

En tatlı konu;dedikodu :dance:derler.Hani birde lafın harmanı olmaz ya,iki kişi bir araya gelince ucundan kıyısından arada bir oluyor.Sınırını ,seviyesini ,kaçırmamak,şartıyla yapıyoruz ne yalan söyleyeyimyerimseniben.

yani söyle birsey var.. cok severim diyemeyecegim, ama hic sevmem de diyemem.
yani ister istemez bazi önemli konulari arkadaslar arasinda paylasiyorsunuz
ama birseyleri zaten bildigim zaman, onun hakkinda cok da konusulmasini sevmem.
cünkü her an ayni sey kendi basima da gelebilir.

dedikodudan kasıt olmuş bitmiş seyleri arakadaşlar arasında paylasmaksa yaparım.
ama birin yanına birdaha katıp birilerine anlatmaksa yapmam.yapandanda uzak dururum.

Son düzenleme:
Aslında, sohbete konu olan kişinin, olmadığı bir ortamda yapılan konuşmaların hepsi dedikodudur. O kişi onu söylemiş dahi olsa doğru aktarsan bile . Tabii ki doğruları biliriz ama bazen yapamayabiliriz de. Bende kötü düşüncelerle değil ama bazen uyarmak için bazen kötü düşünüyorsam eğer doğrulamak için bazende yanlış anlamaları ortadan kaldırmak için bu sohbetleri etmiyor değilim. Ama asla yüzüne söyleyemeyeceğim sözü söylemem ve asla lafına laf katmam Allah doğrudan ayırmasın hepimizi.
Birde bi büyüğüm söylemişti eğer bir kişinin olumsuzluğunu görürsen onu başkasına gidip öyleymiş böyleymiş diyiceğine onun için dua et. Hem Allaha sığınmış hemde günah almamış olursun hemde başka biri için edilen dualar kabul olur Allah katında demişti.
Yeşilim severmisin sevmezmisin demişin ama bi araba dolusu kelam ettim.
Galiba sevmemeye çalışanlardanım :)Şeniz

dedikodunun olmasi iicn iki kizin biraraya gelmesi yeterli bence:dance: kim ne giymis o yakismamis bu olmus vs vs...... herkesin yaptigi sey bence ama 1e bin katma olayina bende karsiyim hic sevmem ole insanlardan da korkulmali bnce

İnsan zihni rasyonel değildir..
eğer olsaydı.. kararlarını.. gözleriyle gördükleri kanıtlara göre verirlerdi..
sözlere bakarak değil..

hatta öyle etki altında kalır ki..
dedikoduyu yapan kişinin..
güvenilmez yalancının teki olduğunu yine bir dedikodu ile öğrenseler bile..
inanırlar dedikoduya

alıntı
bir orhan veli şiiri;

Kim söylemiş beni
Süheyla'ya vurulmuşum diye?
Kim görmüş, ama kim,
Eleni'yi öptüğümü,
Yüksek kaldırımda, güpe gündüz?
Melahat'i almışım da sonra
Alemdara gitmişim, öyle mi?
Onu sonra anlatırım, fakat
Kimin bacağını sıkmışım tramvayda?
Güya bir de Galataya dadanmışız;
Kafaları çekip çekip
Orada alıyormuşuz soluğu;
Geç bunları, anam babam, geç;
Geç bunları bir kalem;
Bilirim ben yaptığımı.
Ya o, Mualla'yı sandala atıp,
Ruhumda hicranını söyletme hikayesi?

dedikoduyu biribirini kötu yönde çekiştirecek türde olursa sevmem hiç hoş bir durum değil beni çevrem bilir bana derler ağzın var ama dilin yok bir bakalım diyorlar açta ağızını dilini görelim :roflol: canım ablam yeşillerin kraliçesi Şeniz

kız kıza bulunulan ortamlarda birileri mutlaka bişiyler açar yada birini eleştirir ben yapmam üstüne basa basa yapmam diyorum çünkü benim hakkımdada kkimsenin konuşmasını istemem ama ortamda birisinden bahsediliyorsa öylemi , hımmm, gerçekten, yada bilmiyordum gibi kelimeler kullanırım geçiştiririm daha fazlasını söylemem ama şunu yaparım arkadaşımın davranışını beyenmiyorsam onun yüzüne söylerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…