Davutoğlu’nun ‘Kalemini cesurca kullandı’ dediği Karakaya: ‘Tekmelerine sağlık Yusuf’

İnandığı din uyarınca bu satırların hesabı bir bir sorulur umarım her nereye gittiyse.

Hani kul hakkı falan var ya, o bakımdan yani.

Daha da bir şey söylemeye gerek yok.

Mist zorlama beni :)
Bak tane tane yazıyorum...
0 -18 yaş arası her birey hukuken çocuktur...ama lakin bana göre akıl balig olduysa yaptıklarından sorumludur....akıl balig olayı kızlara ve erkeklere göre değişir...14 yaşında kimi çocuk vardır arabasıyla bisikletiyle oynar...çocuktur...
Bu berkin elvan yaşı 14 olmasına rağmen,hukuken çocuk sayılmasına rağmen BENCE çocuk falan değil...bal gibi de ne yaptığının farkında...insanların acıması da bu yüzden zaten...14 yaşındaydı...çocuktu....fiziken hukuken çocuk olabilir ama asla ama asla bi çocuk saflığında değil.... benim gözümde çocuk da değil....
O alıntıladığın nesajda insan çocuğuna neden alkol içirir ki diyorum...ben 37 yaşındayım ama annemin babamın hala çocuğuyum....18 i geçince bu benim çocuğumdu ama artık reşit o yüzden emmi oğlum mu diyecek....ikisi arasında çok fark var bilmem anlatabildim mi :)

Bir çocukların çocukluklarını ellerinden almadıklerı kalmıştı, onu da yaptılar. 14 yaşında hayatını elinden aldılar, şimdi de elinde sapan vardı deyip (çocukluktan çıkma sapanla ölçülen birşeyse demek) çocukluğunu almaya çalışıyorlar.

Boşuna ellerinizi yormayın. Berkin çocuktu ve artık hiç büyümeyecek bir çocuk, ne yazık ki.

14 yaşında evlendirilen kız da çocuktur. Sizin çevreniz bunu onaylıyor olabilir. Dinin bunu emrediyor olabilir. Bu onun çocuk olduğu gerçeğini değiştirmez. Çevre, kültür deyip normalleştirmeye çalışmayın. Kültürünü sevdiğimin ülkesi zaten ne kadar boktan şey varsa bizim kültürümüzde.

Ben hukuktan bahsetmiyorum zaten senin söylemlerine göre konuşuyoruz burada.
Bak hala alkol konusundaki çocuk için "ailesi içirmiş" diyorsun.E senin fikrine göre 14 yaşında akıl balig olduysa o da ne yaptığının farkındaydı o zaman ona neden "vah vah" diye soruyorum,anlatabildim mi?

He tamam tamam

senmi karar veriyorsun kimin çocuk olup olmadığına. bu konuda otaritemisin.
kemik yaşınımı ölçtün.
dünya bu konuda standartlar koymuş.
bence diye bir görüş olurmu , verilere dayanmayan bir görüş olabilirmi. ne kadar subjektif bir yaklaşım bu

Ya bir taraf Hasan Karakaya için ağzına geleni yazarken ; diğer taraf Berkine sayıyor . Sonra ölenin arkasından konuşulmaz diye birbirinize sayıyorsunuz .
Sonuçta herhangi bir sebepten dolayı sevmiyor ve ölümüne üzülmüyorsunuz değil mi ? O haksa diğeri de hak , değilse ikisi de değil .
Bence sayıp sövenler olarak kimse kimsenin sövmesine daha fazla sövmesin .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…