Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Arkadaşlar önümüz ramazan ve cuma sabahı büyük bir ihtimal büyük çoğunluğumuz oruç olacağız. Tartı işini hiç düşündünüz mü? Çünkü perşembe sahura kalktığımız için cuma sabahı tartı normal çıkmayacak. Biz 13. takım olarak ortak bir karar aldık. İlk tartımızı perşembe sabah olarak düşündük, diğer haftalarda ise perşembe iftardan önce tartılmayı kararlaştırdık. Sizlerede fikirlerinizi sormak istedim. Konu hakkında düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.

Arkadaşlar önümüz ramazan ve cuma sabahı büyük bir ihtimal büyük çoğunluğumuz oruç olacağız. Tartı işini hiç düşündünüz mü? Çünkü perşembe sahura kalktığımız için cuma sabahı tartı normal çıkmayacak. Biz 13. takım olarak ortak bir karar aldık. İlk tartımızı perşembe sabah olarak düşündük, diğer haftalarda ise perşembe iftardan önce tartılmayı kararlaştırdık. Sizlerede fikirlerinizi sormak istedim. Konu hakkında düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.

gayet mantıklı canım.
çünkü uzun bir uyku(açlık) sonrası tartılıyoruz cuma sabahları ama oruçta öyle değil..sahurla sabah arası çok kısa..uzun yememe dönemini karşılaştırınca iftar öncesi tartılma daha mantıklı..ehh günlerde uzun o yüzden sahuru da sağlam yapmak lazım..
özetle 2. takım bu kararı memnuniyetle onaylar canım:KK31:

tabii oruç tutucak arkadaşlar için geçerli bu durum..tutamayan arkadaşlar da cuma sabahı bildirirler kilolarını
listeleri yine aynı cuma günü yaparız:103:

Son düzenleme:
gayet mantıklı canım.
çünkü uzun bir uyku(açlık) sonrası tartılıyoruz cuma sabahları ama oruçta öyle değil..sahurla sabah arası çok kısa..uzun yememe dönemini karşılaştırınca iftar öncesi tartılma daha mantıklı..ehh günlerde uzun o yüzden sahuru da sağlam yapmak lazım..
özetle 2. takım bu kararı memnuniyetle onaylar canım:KK31:

tabii oruç tutucak arkadaşlar için geçerli bu durum..tutamayan arkadaşlar da cuma sabahı bildirirler kilolarını
listeleri yine aynı cuma günü yaparız:103:

Tutmayacaklar için bende aynını düşündüm ama unutmuşum yazmayı. Tamamladığın için teşekkürler:KK16:

Bence sahur öncesi tartılınabilir.Kahvaltı öncesi tartılmak gibi yani :KK34:

aynı şey olmazki canım.bir de akşam yemek sonrası yatana kadar yenilip içildiği düşünülürse üstelik sahur ve yatma saati arası kaç saatki??
şu anki akşam yemeği ve kahvalti saati arasını hesaplarsan sen de bizimle aynı sonuca gelirsin zaten şekercik:KK34:

perşembe sabahı tartılmak da iyi fikir sadece diyeti 1 gün eksik yapmış olacağız
sahurda da tartılınabilir ben ikisini de kabul ederim
diğer haftalarda da perşembe günleri iftardan önce tartılırız
8. takım olarak bize uyar:KK34:

kızlar fikrim geldi:KK1:
oruç tutacak arkadaşlar perşembe sabahı tartılsın kilo bildirimi yapsın
cuma sabahı tekrar tartılsın hani olaki daha az çıkarsa o kilosu baz alınsın..bir gün öncesi olunca haksızlık olmaz en azından..
metobolizma bu herkesde aynı işlemez belki bazılarımızın sahur yiyince daha hızlı yanar yağları kimbilir:KK31:

kızlar fikrim geldi:KK1:
oruç tutacak arkadaşlar perşembe sabahı tartılsın kilo bildirimi yapsın
cuma sabahı tekrar tartılsın hani olaki daha az çıkarsa o kilosu baz alınsın..bir gün öncesi olunca haksızlık olmaz en azından..
metobolizma bu herkesde aynı işlemez belki bazılarımızın sahur yiyince daha hızlı yanar yağları kimbilir:KK31:

kızlar bu durumu takımlar kendi içinde halletsin o zaman oruç tutan var tutmayan var, bünyeden bünyeye değişiklik gösteriyor ortak karar almak zor olacak bütün takımlar için

kızlar bu durumu takımlar kendi içinde halletsin o zaman oruç tutan var tutmayan var, bünyeden bünyeye değişiklik gösteriyor ortak karar almak zor olacak bütün takımlar için

Geneli zaten aynı fikirde canım. Tutmayanlar yine aynı düzen gidecek ama tutanlar arasında da haksızlık olmasın diye iki çözüm yolu önerdik. Akrep en son yorumunda zaten çok mantıklı bir fikir öne sürmüş. Ben takımım için onu uygun gördüm. Bizimkisi sadece bir fikirdi. Herkes katılmak zorunda değil zaten. Paylaşmak istedik o kadar.

aynı şey olmazki canım.bir de akşam yemek sonrası yatana kadar yenilip içildiği düşünülürse üstelik sahur ve yatma saati arası kaç saatki??
şu anki akşam yemeği ve kahvalti saati arasını hesaplarsan sen de bizimle aynı sonuca gelirsin zaten şekercik:KK34:

ben karatay diyeti yapıyorum ya canım,tabi 20.00 den sonra yememe ve 4-6 saat yememe kuralı var biliyorsun,o yüzden olaya ona göre baktım.İftarımı yapıp,yeme faslını kapatırım ben,sahura kadar yemem yani :KK1: ama yiyenler olabilir..

Takım arkadaşlarım da perşembe iftar öncesi tartılırız diyorlar takım içinde yani,ben de herkes ne karara varıyor bakayım dedim.Sonuç olarak çoğunluğa uyarız arkadaşlar :KK16:

tatlışım bu konuyla ilgili diğer mesajlarımıda okursan genel düşündüm.tabiki tutan var tutamayan var..sınırlandırmak olmaz zaten..
ve bu konunun takım içini ilgilendirdiğini düşünmüyorum zira takımın biri iftar öncesi biri de sabah sahur tokluğuyla tartılırsa(oruçlu arkadaşlar için geçerli) iki takım arasında haksızlık olmazmı şekercik...
biz takım kaptanları kişisel değil genel anlamda düşünerek kararlar almalıyız..bana uyarsa tamam uymazsa olmaz olmamalı..
tamam ben tutuyorum ve akşam menü sonrası sahura kadar yemiyorum ama bunun tutanı var tutmayanı/tutamayanı var,akşam menü sonrası sahura kadar oturup yiyeni var..
bana göre bu durum sonuçları etkileyeceği için tüm takımları ilgilendiriyor canım.
şimdiye kadar ramazan ayında kilo almış görünmemizin nedeni de sabahları tok karnına tartılmamızdı zaten.
örneğin ben iftarı hafif yapıp sahuru sağlam yapmayı düşünüyorum zira 16 saat açlık süresinde fenalık geçiririm maazAllah..
oruçlu arkadaşlar perşembe iftar öncesi tartılır,olmayanlarda cuma sabahı:KK34:

Oruç tutanlar ve tutmayanların kilo bildirimi konusunda herkes kendince haklı ama ben de şöyle bir duruma dikkat çekmek istiyorum. Oruç dışında da gelemeyecek arkadaş perşembeden kilosunu bildirirse listeye dahil ediyoruz, kimimiz sabah aç karnına tartılıyor, kimimiz öğlen yemekten önce, kimi sonra... Normalde de kilo bildiriminin bir sınırı yok, illa sabah aç karnına tartılacaksınız ya da akşam yemekten önce vb demiyoruz. Perşembe akşamı yemekten önce tartılıp "ben yarın nete giremeyeceğim kilom şudur" dese de alıyoruz listeye. Sonuçta bu hafta en hafif olduğu zamanda tartılsa da haftaya yine en hafif olduğu zamanda tartılacağı için arada ki fark yine aynı olacak. Bence kim ne zaman isterse bildirsin farketmez. En azından ben takımımda bu şekilde bir uygulama yapacağım bilginize :KK34:

Oruç tutanlar ve tutmayanların kilo bildirimi konusunda herkes kendince haklı ama ben de şöyle bir duruma dikkat çekmek istiyorum. Oruç dışında da gelemeyecek arkadaş perşembeden kilosunu bildirirse listeye dahil ediyoruz, kimimiz sabah aç karnına tartılıyor, kimimiz öğlen yemekten önce, kimi sonra... Normalde de kilo bildiriminin bir sınırı yok, illa sabah aç karnına tartılacaksınız ya da akşam yemekten önce vb demiyoruz. Perşembe akşamı yemekten önce tartılıp "ben yarın nete giremeyeceğim kilom şudur" dese de alıyoruz listeye. Sonuçta bu hafta en hafif olduğu zamanda tartılsa da haftaya yine en hafif olduğu zamanda tartılacağı için arada ki fark yine aynı olacak. Bence kim ne zaman isterse bildirsin farketmez. En azından ben takımımda bu şekilde bir uygulama yapacağım bilginize :KK34:

canım seninkisi gibi durumlar nadiren de olsa oluyor zaten ve normal zamanlarda herkes sabah aç karnına tartılıyor dediğin gibi öğle yemek öncesi felan diye değil..
şu anki durumumuzsa çok daha farklı..
dikkat çektiğin durumu parantes arası yapalım yoksa çok kafa karıştırıcak:KK34:

Oruç konusuna izniniz olursa burnumu sokmak istedim :)

Şimdi ister oruç tutulsun ister tutulmasın herkes perşembe akşamı yemek yicek nasıl olsa.
E normal şartlarda cuma sabahı kalkıp kahvaltı yapmadan tartılmıyor muyuz,evet. Atıyorum sabah 7-8 gibi bakıyorum ben. Oruç tutunca ne fark etti,sahurda bişeyler yemeden tartı oldu,yani 2-3 sat önce tartılmış oluyoruz.

Ama akşama kadar 16-17 saat aç kalıp ondan sonra tartılırsam ve oruç tutmayan arkadaşlar normal düzen sabah tartılırsa bi haksızlık olacağı görüşündeyim.

Nasıl olsa tutsakta tutmasakta akşam yemek yiyor herkes,tek fark sabah değilde sabaha karşı tartılmak,en fazla 2-3 saat erken tartı yapmış oluyoruz.
Ve sonuçta kilo vermeye çalışıyoruz,iftardan sahura kadar yediğimizi düşünerek bi uygulama yapmak amacımıza ters gibi geliyor bana.
Eğer sonuçları düşünüyorsak zaten iftardan sahura kadar tıkınmamalıyız değil mi :)
Neyse ben sadece fikrimi söylemek istedim,aslında çok çetrefilli bir olay yok gibi ortada.

sorun aç olmak değil ben kendimden bahsediyim tüm gün yemesemde akşam tartıldığımda fazla çıkıyorum perşembe akşamı iftardan önce tartılmak bana yarar değil zarar verecek daha önce ki mesajımda bahsettiğim bünyeden bünyeye fark var dediğimde bu durumdu. hiç belli olmuyor. çoğu zaman sahur yapıp yatıp uayandığımda daha az çıkıyorum. bu yüzden dedim ben her takım kendi içinde halletsin diye
herkes hem sahur sonrası hem de perşembe iftardan önce tartılır en düşük kilo hangisiyse onu söyler
bu durum bir takıma uygulanmayacak herkes bunu yapacak o zamanda haksızlık olmayacak diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Bu sene bu yarışmanın 6. senesi sanırım..
6 yıldır, oruç tutan yarışmacılarımız var doğal olarak. :KK9:
Neden bu sene böyle bir konu oldu anlayamadım ben.. :KK37:

:KK55:

Bu sene bu yarışmanın 6. senesi sanırım..
6 yıldır, oruç tutan yarışmacılarımız var doğal olarak. :KK9:
Neden bu sene böyle bir konu oldu anlayamadım ben.. :KK37:

:KK55:

bir arkadaşımız fikrini belirti bizlerde yorum yazdık canım :KK53:
daha önceki senelerde dediğin gibi bu konu hiç dile gelmemişti
herkes istediği zaman kilosunu bildiriyordu

CUMA zayiflama YARIŞMASI 266. ETAP SONUÇ LİSTESİ
13 TEMMUZ- 20 TEMMUZ

***1. TAKIM 266. ETAP

saphire (62.5/61.5/1/%1.6)
hepbera_ ( 64,6 /63.5/1.1/%1.55)
rebirth_ (70.5/70 / 0.5/ %0.71)
sebnemguducu (65.6/64.5/1.1/%1.68)
darlingim ( 84.1/84.1/0%0) Kilo bildirmedi
askarpay ( 65.2/65/0.2/%0.31)
sea44 ( 71.6/71.6/0/%0)
amancia(76.9/76.7/0.2/0.27)
MuMu85(77.1/77.1/0/%0)

1. TAKIM ORTALAMASI :0.68[/B]

Son düzenleme:
13 TEMMUZ- 20 TEMMUZ

***1. TAKIM 266. ETAP

sea44 ( 71.6/71.6/0/%0)
MuMu85(77.1/77.1/0/%0)

2. TAKIM 266, ETAP

akrep33 ( 67,7 / 68,5 / -0,8 / -1,18%)
aybüke07( 67.5 / 68 / -0,5/-0,74 %)
genic( 58 / 58,8 / -0,8 / -1,38%)
bahiresemanur( 72.9 / 70/ 2,9/ 3,98%)
rukgus( 86.3 / 86/ 0,3 / 0,35%)
bulbul( 64,7 /64,7 / 0/ 0,0%)
kelebekcearzum( 81 / 81 /0 / 0,00%)

2. TAKIM ORTALAMASI: 0,15%

Son düzenleme:
13 TEMMUZ- 20 TEMMUZ

***1. TAKIM 266. ETAP

sea44 ( 71.6/71.6/0/%0)
MuMu85(77.1/77.1/0/%0)

2. TAKIM 266, ETAP

akrep33 ( 67,7 / 68,5 / -0,8 / -1,18%)
aybüke07( 67.5 / 68 / -0,5/-0,74 %)
genic( 58 / 58,8 / -0,8 / -1,38%)
bahiresemanur( 72.9 / 70/ 2,9/ 3,98%)
rukgus( 86.3 / 86/ 0,3 / 0,35%)
bulbul( 64,7 /64,7 / 0/ 0,0%)
kelebekcearzum( 81 / 81 /0 / 0,00%)

2. TAKIM ORTALAMASI: 0,15%

*** 9. Takım 261. Etap Sonuçları ***

Fadime02:KK43:95/95/0,0/%0,00)
Mursh: (84,7/84/ 0,7/%0,83)
Nagieymen(66/66,1/-0,1/%-0,15)
Doksanaltmısdoksan(62,8/63,9/-1,1/%-0,88)
graphicdesigner (63,3/63,3/0,0/%0,00)
Nora (67,4/69,4/-2,0/%-2,97)
Yirmi (87/87/0,0/%0,00)
antsibel (67,1/65,9/1,2/1,79)
nurgulguney(59,3/ 58/1,3/2,19) yeni üye hedefi 53

9.Takım Toplam % 0,09

X