Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Sezencim ekledim canım sizin takımı.

Kızlar birisi alıntı yaparken 14. takımın sonuçlarıyla oynamış. Lütfen şu alıntı işini daha dikkatli yapın. En son mesajda ben düzelttim yanlışı.

Ne demek canım benim düzelttim ama bu konu beni sinirlendirdi. Daha dikkatli, daha özenli olacağımız yerde her geçen hafta daha kötüye gidiyoruz.

Ben alıntı yaparken 14.takım ortalaması zaten yoktu,yeniyim diye karışmak istemedim arkadaşlar,hani bi düzeltme falan bi durum mu var diye.

Zaten benden önceki paylaşımda olmadığı görülüyorda ben yinede açıklamamı yapayım,rahatsız hissettim kendimi :)

Sezencim ekledim canım sizin takımı.

Kızlar birisi alıntı yaparken 14. takımın sonuçlarıyla oynamış. Lütfen şu alıntı işini daha dikkatli yapın. En son mesajda ben düzelttim yanlışı.

Çok teşekkür ederim. Valla bende denedim ekliyeyim diye yok bir türlü olmadı. Çok sağol zahmet verdik sana da.

Ben alıntı yaparken 14.takım ortalaması zaten yoktu,yeniyim diye karışmak istemedim arkadaşlar,hani bi düzeltme falan bi durum mu var diye.

Zaten benden önceki paylaşımda olmadığı görülüyorda ben yinede açıklamamı yapayım,rahatsız hissettim kendimi :)

Zaten karışıklığı kimin yaptığı belli canım. Sıkma sen canını. Ama ben genel olarak söyledim. İnsanız hepimiz hata yaparız ama bunlar gözle görülür hatalar sonradan düzeltilebilir. Sadece dikkat etmek lazım.

Çok teşekkür ederim. Valla bende denedim ekliyeyim diye yok bir türlü olmadı. Çok sağol zahmet verdik sana da.

Ne demek canım rica ederim. Ne zahmeti. Ben gördüm ekledim, başkası görse oda ekleyecekti. Önemli olan birbirimize yardımcı olmaz :KK16:

Hata benden kaynaklanmış telefondan giriyorum ve alıntı yaptığımda liste çok uzun olduğu için sanırım tamamını alıntılayamamış zaten kasten neden yapayım ki sinirlenecek bir durum yok ortada insanlık hali olabilır

Hata benden kaynaklanmış telefondan giriyorum ve alıntı yaptığımda liste çok uzun olduğu için sanırım tamamını alıntılayamamış zaten kasten neden yapayım ki sinirlenecek bir durum yok ortada insanlık hali olabilır

Melike'cim zaten kimse sana kasten yaptın demedi canım. Sadece dikkatten bahsettik. Bugün sen yapmışın, yarın ben yaparım önemli olan kimin yaptığıda değil. Dikkat etmemiz gerekiyor. Telefondan girdiğin zaman Sezen in söylediği gibi listeni eklettirebilirsin. Herkes seve seve yardımcı olur. Zaten ben senin yaptığını görünce mutlaka zor durumdadır o yüzden öyle olmuştur diye düşündüm. Çünkü kolay kolay hata yapmayacağını biliyorum. Umarım anlatabilmişimdir düşüncelerimi.

Geçen hafta da listemizi kızlar ekledi bu hafta ben ekleyeyim istedim akrep yine sağolsun yardımcı olmuş 2 üye bildirim yapmamıştı onu düzeltmek isterken böyle olmuş neyse hallolduğuna sevindim

Hata da oluyor insanlık hali... Eeee bu hafta hangi takım hazırlıyor sonuç listelerini, bekliyoruz heyecanla :))

Karar defterinde 3. takımda sıra olduğu yazıyor ama takıma da mesaj yazdım ses çıkmadı. İğneleyici sözden uzak durarak ve geçerli bir açıklamaları olduğunu düşünerek listeyi bu hafta da ben hazırladım. Ama her ne sebeple olursa olsun takımın o hafta sonuç listesini hazırlayacağından haberi olması, her ihtimale karşı sadece takım kaptanının değil kaptan yardımcısının da bu duruma dahil olması ve daha da öte tüm takımın bu konuda üzerine sorumluluk alması gerektiğini düşünüyorum. Karar defteri boşuna yazılmadı, sıralar da boşuna yapılmıyor... Geçerli nedeniniz vardır, en basiti elektrik kesiktir ama bu iş tek 1 kişinin sorumluluğunda olduğu sürece işler ters gidecektir... Beklesek ölür müyüz, ölmeyiz... Ama gitgide düzen bozulur...

Son düzenleme:
Hata da oluyor insanlık hali... Eeee bu hafta hangi takım hazırlıyor sonuç listelerini, bekliyoruz heyecanla :))

Karar defterinde 3. takımda sıra olduğu yazıyor ama takıma da mesaj yazdım ses çıkmadı. İğneleyici sözden uzak durarak ve geçerli bir açıklamaları olduğunu düşünerek listeyi bu hafta da ben hazırladım. Ama her ne sebeple olursa olsun takımın o hafta sonuç listesini hazırlayacağından haberi olması, her ihtimale karşı sadece takım kaptanının değil kaptan yardımcısının da bu duruma dahil olması ve daha da öte tüm takımın bu konuda üzerine sorumluluk alması gerektiğini düşünüyorum. Karar defteri boşuna yazılmadı, sıralar da boşuna yapılmıyor... Geçerli nedeniniz vardır, en basiti elektrik kesiktir ama bu iş tek 1 kişinin sorumluluğunda olduğu sürece işler ters gidecektir... Beklesek ölür müyüz, ölmeyiz... Ama gitgide düzen bozulur...

Ah canim gercekten hepinizden özür dilerim ya!! Siranin bizde oldugunu görmûstüm ve nit etmistim.

Elektrik kesilmedi canim ben bugün bütün gün yolculuk yaptim tatilden evime isvicreye döndüm. Tatilim boyunca buraya ugradim cuma günleri listeyide hazirladim ama bugün böyke oldu malesef:KK43:(

Aydoğdugül, canım Betül'ün kilosunu yazmamışım, karışıklık olmuş ama kilo bilirimi yapmadığı için geçen haftanın kilosu alıncak zaten, şimdi düzelttim sonuç listesinde. Teşekkürler uyarın için. :KK16:

Sebebi biliyorum zaten ve çok çok doğru buluyorum!...hangi takıma hangi üyenin gün olarak erken mi geldiğini ya da geç mi geldiğini bizler bilemeyiz ki :26: bence bu konuyla ilgili net bir karara varıp,karar defterine eklenmeli.Çünkü şu durumda benim kafamda netleşmiş olsa da,ortada haksızlık yaşanabilecek bir açık var demektir.0.01 ile dereceler değişebiliyor,bunu düşünerek yazıyorum,yoksa çok küçük farklar normalde önemli değildir :KK42:

Geri dönenlerin kilosunu hesaplama konusunda izlediğim yolu paylaşmak istiyorum:

Örneğin 260.etapta ayrıldı 266.etapta döndü:260. etap listesinde verdiği/aldığı kiloyu bildirmeden "izinli" olarak yazdıysam, 266.etap'ın listesini paylaşırken takımda bulunuyorsa---- 265-260=5etap+1(izinli yazılan etap)=6'ya bölüyorum. Çünkü 260.etapta herhangi bir kilo bildirimi yapmadık.

6. Takım 260. Etap
aydogdugul (140 ) izinli

Ancak 260.etapta kilosunu bildirirerek izinli yazdıysam, 260.etapta zaten bildirdiğim için 5'e bölüyorum:

6.Takım 260. Etap
aydogdugul (140 / 139 / 1 / 0,71% ) izinli

seninki de mantıklı bir yöntem aynısı benim de aklıma geldi ama işte bu şekilde kaptanın insiyatifine göre olmamalı.Herkesin uyguladığı tek bir yöntem olmalı.Tabi bu benim fikrim :KK70:

aynen katılıyorum:KK9:
mantıklı olanıda bu olmalı zaten

Canım bende aynen böyle hesaplıyorum olması gerekende böyle diye düşünüyorum. Eğer gün hesabı içine girerse hesaplar dahada karışacak ve kaptan inisiyatifine kalacak. Buda haksızlık olur düşüncesindeyim.

Haksızlık olmasın diye bazen fazla dibe dalıyorum ben kızlar.. :KK51:
Ben kaptan olsam ne yapardım diye düşünüp cevap veriyorum. Çünkü sizin de fark ettiğiniz gibi Karar Defterimizde bu konuyla ilgili ayrıntı yok.
Bu da doğal olarak takımdan takıma farklılık gösterebilme olasılığı yaratıyor.

Hep dediğim gibi, yarışmanın sahibi sizsiniz. Kurallar, düzeltmeler tamamen sizlere bağlı gelişiyor.
Hazır konuyu tartışmış ve aydogdugul'ün fikrine katıldığınızı belirtmişken, ilgili mesajın içeriğini, Karar Defteri'mize ekliyorum.
Bilginize... :KK34:

Ben kaptan olsam ne yapardım diye düşünüp cevap veriyorum. Çünkü sizin de fark ettiğiniz gibi Karar Defterimizde bu konuyla ilgili ayrıntı yok.

Hep dediğim gibi, yarışmanın sahibi sizsiniz. Kurallar, düzeltmeler tamamen sizlere bağlı gelişiyor.
Hazır konuyu tartışmış ve aydogdugul'ün fikrine katıldığınızı belirtmişken, ilgili mesajın içeriğini, Karar Defteri'mize ekliyorum.

Ne güzel eksiklikler gerekli oldukça tamamlanıyor. Hayırlı olsun yeni karar hepimize. :KK9:

İki haftadır ortalığı toparlıyorsun, ellerine sağlık tatlım.. :KK71:

Yeri gelmişken, içimi dökeyim biraz..
Yarışmayı ilk başlattığımızda yaklaşık olarak bir sene boyunca, bütün takımların hesaplarını, listelerini, sonuç listelerini tek başıma hazırlamıştım.
Yarışmacıların tek yaptığı şey, Cuma günleri bu paylaşım alanına girip, "x kiloyum" şeklinde mesaj yazmaktı.
Şimdi düşünüyorum da şaka gibi geliyor. Naısl altından kalktım hiç ama hiç bilemiyorum.:KK52:

Zamanla baktım balatalar gidiyor, takımları olaya dahil etmeye başladım.. Yavaş yavaş oturdu her şey.. Yüzde hesabının oturması bile 2-3 ayı almıştı.

Bu geçiş döneminde yapılan her şeyi kontrol etmek daha da zor olduğundan kaç kere "Acaba ben tek başıma yapmaya devam mı etsem?" diye düşünmüşümdür. :emir_bebek:

Sonuç olarak;
TEK ADAM yönetiminin taşıdığı büyük risk nedeniyle herkesin bir rolü olması gerektiği inancıyla bugünkü sistem kuruldu.

Dolayısı il; takım listesini hazırlamak hiçbir zaman sadece kaptanın sorumluluğu değil ve OLMAMALI.

Kaptan
olmadı
Kaptan yardımcısı
olmadı
Kardeş Takım kaptanı
olmadı
Kardeş Takım kaptan yardımcısı
olmadı
takımın kendi yarışmacılarından her-han-gi biri

Bunca aşamaya hala aksilik çıkabiliyorsa... bilemiyorum ne yapmalıyız? :KK37:

265. ETAPLA İLGİLİ OLARAK:

Kilo veren herkesi tebrik ediyorum. :KK71::nazar:

8.TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 8.takıma isabet etti.
Tebrik ediyorum. Hata yok. :KK9: :nazar:

Yarışmayı ilk başlattığımızda yaklaşık olarak bir sene boyunca, bütün takımların hesaplarını, listelerini, sonuç listelerini tek başıma hazırlamıştım.
Yarışmacıların tek yaptığı şey, Cuma günleri bu paylaşım alanına girip, "x kiloyum" şeklinde mesaj yazmaktı.
Şimdi düşünüyorum da şaka gibi geliyor. Naısl altından kalktım hiç ama hiç bilemiyorum.:KK52:

Zamanla baktım balatalar gidiyor, takımları olaya dahil etmeye başladım.. Yavaş yavaş oturdu her şey.. Yüzde hesabının oturması bile 2-3 ayı almıştı.

Bu geçiş döneminde yapılan her şeyi kontrol etmek daha da zor olduğundan kaç kere "Acaba ben tek başıma yapmaya devam mı etsem?" diye düşünmüşümdür. :emir_bebek:

Sonuç olarak;
TEK ADAM yönetiminin taşıdığı büyük risk nedeniyle herkesin bir rolü olması gerektiği inancıyla bugünkü sistem kuruldu.

Dolayısı il; takım listesini hazırlamak hiçbir zaman sadece kaptanın sorumluluğu değil ve OLMAMALI.

Kaptan
olmadı
Kaptan yardımcısı
olmadı
Kardeş Takım kaptanı
olmadı
olmadı

Bence sorunu çözmenin bazı yöntemleri var ama uygulama problem tabii. Aydoğdugül'ün nasıl kaptan olduğunu hepimiz biliyoruz. Takım tam dibe vurmak üzereyken dipten çıktı geldi ve bütün yükü omuzladı. 13. takımın eski kaptanı Hilal eğer ben kaptan olmasaydım eminim ki mezun olmazdu çünki beni yetiştirdi ve takımı bana bırakıp gitti. Şimdi benim hedef kiloma ulaşmama 500 gr mım kaldı ama ben kaptan yardımcım tatilden dönmediği için mezuniyetimi erteliyorum ve bunun tek nedeni takımımı ortalık yerde bırakıp gitmemek için. Ben takımım sayesinde verdim bunca kiloyu ve ne olursa olsun iki elim kanda da olsa bir şekilde burdaki görevimi yerine getiririm. Kaptanlardan tek ricam bu işi ciddiye alıp, kendileri gittikten sonra bile yerlerine bu işi ciddiye alacak insanları bırakmaları olacak. Umarım bundan sonra herşey daha güzel olur. Verdiğin emekler için tekrardan sonsuz teşekkürler Püsküüt'çüm. Senin sayende herşey.:KK16::KK19:

Keşke herkes anlayabilse burasının kıymetini ve önemini...

Teşekkürler..hayırlı olsun :KK71:

Ah canim gercekten hepinizden özür dilerim ya!! Siranin bizde oldugunu görmûstüm ve nit etmistim.

Elektrik kesilmedi canim ben bugün bütün gün yolculuk yaptim tatilden evime isvicreye döndüm. Tatilim boyunca buraya ugradim cuma günleri listeyide hazirladim ama bugün böyke oldu malesef:KK43:(

Özür dilemeye lüzum yok, herkes yeterince yardımcı olur zaten olmalı da... Ki bu noktada herkes kelimesi başta kaptan yardımcısı, takımın kendi üyeleri, kardeş takım kaptanı, kardeş takım kaptan yardımcısı, kardeş takımın diğer üyelerini kapsıyor. İnsan kolaya çabuk alışır derler... "Takımda nasılsa listeleri yapan kaptan var o olmasa yardımcı halleder, ben kilomu yazayım yeter... Hatta yazmasam da olur nasılsa izinli yazarlar geçer gider... Aman ne hesaplayacaksın öyle kalem kalem..."

Bence her takım başta % hesaplaması nasıl yapılır, her cuma kaptan listeleri nerede paylaşıyor, sonuç listeleri nasıl hazırlanır, kaptan olmazsa kim ne yapacak / kime danışılacak, takım sayfası dışında hangi sayfalara bakmak da lazım (karar defteri, sonuç listesi, paylaşım alanı...) sorularını tüm üyelerle birlikte cevaplamalı. Görünen köy klavuz istemez, üyelerin paylaşım alanı "takım kaptanlarının paylaşım alanı"na dönmüş durumda. Sorumluluk almak güzeldir ama sorunludur da. Paylaşmak şart. Yoksa her hafta başka bir sorunla uğraşmak zorunda kalacağız...

Sonuç olarak;

Kaptan
olmadı
Kaptan yardımcısı
olmadı
Kardeş Takım kaptanı
olmadı
olmadı

Teşekkür ederim, önemli değil :KK34:

Ne yapmalıyız konusuna gelirsek,

ilk iş takım kaptanları takım sayfalarında "karar defteri", "paylaşım alanı" ve "sonuç listeleri" sayfalarının linklerini paylaşmalı ve herkesin bu sayfalara katılımını sağlamalı (herkes elbette katılmayacaktır ama bir kaç kişi de olsa takımda bu konuları öğrenen çıkacaktır). Ayrıca kaptan/yardımcı olmadığı taktirde takımdaki üyelerin kardeş takıma ulaşması gerektiği hatırlatılmalı. Onun dışında her takım sadece kendi sorumluluklarını değil kardeş takımın sorumluluklarını da takip etmeli. Bundan öte "nöbetçi kardeş takım" nöbetçiliğini yapmalı. Ayrıca takım kaptanları en azından her perşembe "cuma listelerinin paylaşılacağını", "kendisinin olamaması halinde kimin yapacağını", eğer sonuç listesi hazırlama sırası kendindeyse gelmediği taktirde kimin hazırlayacağını...vb önceden takıma paylaşmalı.

Ben 2 hafta üst üste yoktum kimse hissetmedi bile, ilk işim kaptan yardımcısı Buseryem'e gelememe ihtimalimi söyledim, sonra kardeş takıma "Buse olmazsa listemizi hazırlamalarını" hatırlattım. Gözüm kapalı gittim geldim. Herhangi bir sorun çıkmadı. Her neyse ben ben ben... diyerek böbürlenmenin alemi de yok. Herkes ortak olmalı, sorumluluk paylaşmalı. Dönemin yükü senin üzerindeymiş ve nasıl yapmışsın ben de hayret ediyorum doğrusu :44: Ama farkındaysan takım kaptanlarında da aynı mantık var. Eksik olur yanlış olur...vb düşünce altında sorumluluğu üzerlerine alıyorlar, alıyoruz... Eksik olsun, yanış olsun ne olursa olsun ama yeter ki insanlar taşın altına elini koymaya niyetli olsun :KK34: Nakaratlı şiirsel bir dil oldu, şiir mi yazmaya başlasam :KK1:

Aydoğdugül, canım Betül'ün kilosunu yazmamışım, karışıklık olmuş ama kilo bilirimi yapmadığı için geçen haftanın kilosu alıncak zaten, şimdi düzelttim sonuç listesinde. Teşekkürler uyarın için. :KK16:

Ben de farkettim, hatta geçen haftanın listesinden bakıp ekleyecektim ama o kadarına da karışırsam ayıp olur artık dedim :78: Ellerine sağlık :KK34:

........................
Ne yapmalıyız konusuna gelirsek,

ilk iş takım kaptanları takım sayfalarında "karar defteri", "paylaşım alanı" ve "sonuç listeleri" sayfalarının linklerini paylaşmalı ve herkesin bu sayfalara katılımını sağlamalı (herkes elbette katılmayacaktır ama bir kaç kişi de olsa takımda bu konuları öğrenen çıkacaktır). Ayrıca kaptan/yardımcı olmadığı taktirde takımdaki üyelerin kardeş takıma ulaşması gerektiği hatırlatılmalı. Onun dışında her takım sadece kendi sorumluluklarını değil kardeş takımın sorumluluklarını da takip etmeli. Bundan öte "nöbetçi kardeş takım" nöbetçiliğini yapmalı. Ayrıca takım kaptanları en azından her perşembe "cuma listelerinin paylaşılacağını", "kendisinin olamaması halinde kimin yapacağını", eğer sonuç listesi hazırlama sırası kendindeyse gelmediği taktirde kimin hazırlayacağını...vb önceden takıma paylaşmalı.
...........................

Mesajının sadece bir bölümünü alıntıladım.
Özellikle bu bölüm gözden kaçmasın, ne kadar çok kişi okursa o kadar iyi, diye düşündüm çünkü.. :KK54:

X