Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

517. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

KAYNAK: https://www.kadinlarkulubu.com/foru...sonuc-listeleri.153328/page-139#post-51359123
Kilo veren, vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum. :KK9::nazar:

GENEL

• Takım yönetim kadroları olarak Karar Defterindeki kurallara hakim olunuz.
  • Takım listelerinizde üyelerin nicklerini olduğu gibi yazmaya lütfen özen gösteriniz.
  • Yeni üyelerinizin yarışma geçmişini, gerek sonuç listeleri gerekse diskalifiye topiğinden araştırınız.

ANALİZ DÖNEMİ NOTLARI

1. TAKIM : Karne notu 36 olduğu için sınıfı geçemedi, bir sonraki analiz döneminde başarılar diliyoruz. Analiz raporu:
https://www.kadinlarkulubu.com/foru...analiz-raporlari.267230/page-38#post-51325550

2. TAKIM : Karne notu 30 olduğu için sınıfı geçemedi, bir sonraki analiz döneminde başarılar diliyoruz. Analiz raporu:
https://www.kadinlarkulubu.com/foru...analiz-raporlari.267230/page-38#post-51357157

ETAP NOTLARI

2. TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 2. takıma isabet etti.
Önemli bir fark değil ama benim hesaplarıma göre takım ortalamanız %0,08 çıkıyor. Fark nereden kaynaklanıyor acaba?
Kontrol ederek, gerekli olan düzeltmeleri yapınız.

4. TAKIM
chocolate19 ile ilgili olarak.
Aynı isimde eski bir üyemiz var.
14/6/2016 da yarışmaya katılmış. 480. etapta 7. takımda yarışırken ayrılmış görünüyor. Aynı üye olup olmadığını kontrol eder misiniz lütfen?
Etap raporundaki genel bölümü lütfen okuyunuz.

ETAP MEZUNLARI :KK9: :nazar:

3. Takımdan BtRt mezun oldu, tebrikler.
Karnesi:
https://www.kadinlarkulubu.com/foru...ismasi-mezunlari.126756/page-58#post-51360383

3. Takımdan Furha63 mezun oldu, tebrikler.
Karnesi:
https://www.kadinlarkulubu.com/foru...ismasi-mezunlari.126756/page-58#post-51360886

4. Takımdan hawar mezun oldu, tebrikler.
Mezuniyet sonrası dönüş yaptığından, ikinci kez karne hazırlanmamaktadır, bilginize.

Arzu eden başarı hikayesini linkten paylaşabilir:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...ismasi-mezunlarinin-basari-hikayeleri.767149/

ETAP BİRİNCİSİ :KK9: :nazar:

Yarışmamız 517. Etap birincisi; 10. Takımdan hidden paradise arkadaşımızdır.
Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını, linkini aşağıda vermiş olduğum "Birinciler Sırlarını Paylaşıyor" adlı başlığımızda paylaşmasının kural gereği mecburi olduğunu hatırlatmak istiyorum.
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...i-paylasiyor-cuma-zayiflama-yarismasi.678962/
eline emeğine sağlık püsküütüm:KK200:

Sevgili kaptanlarım, her hafta en az bir kez karşılaştığım bir durum var..
Yeni üye alıyoruz. Ben onları üye listesine / sıralama listesine / analiz listesine ekliyorum. Tahmin edersiniz vık vık.
Sizler yeni üyeyle uğraşıyorsunuz, adaptasyon dönemi vs. vık vık.
Sonra pat bir hafta sonra üye ya ayrılıyor ya diskalifiye ediliyor. Siz sadece etap listenizde gerekli notu düşüyor ve bitiriyorsunuz.. Ben sil baştan. Saydığım 3 listeye tek tek girip üyeyi silip oradan eski üye listesine aktarıp ya da diskalifiyeye alıp, diskalifiye topiğini güncelleyip vık vık vık... yani okurken başınız dönmüş bile olabilir değil mi? Bir üye nelere mal oluyor.

Sonuç olarak; bizim "deneme süresi" kuralımızın sebebi bu tamamen manasız zaman harcamalarını ortadan kaldırmak içindi. Deneme süresine rağmen ne oluyor da bu üyeler gidiyorlar.. Nerede hata yapıyoruz? Ne yapabiliriz?

Ben sordum, siz aranızda konuşursunuz eğer istiyorsanız.

Ben sadece kendi adıma zamanımı hak edenlere harcamak istiyorum. Ama bu nasıl olacak bilemiyorum. Deneme süresi bunu çözer diye düşündüm. Ki mantıken çözmeli.. ama bir ay denenen üye, bir kez listeye giriyor ve sonraki hafta disklafiye ediliyor.. Anlamakta cidden zorlanıyorum.

-Analiz döneminde kimse mezun olmasa ne güzel olurdu di mi bahar?
-Ebet
:63:
Belki mezuniyet işini de birileri yapabilir değil mi böyle sıkışık olduğun zamanlarda :) yada karne hazırlama işi ertelenebilir 1 2 hafta
Yeni üye alıyoruz. Ben onları üye listesine / sıralama listesine / analiz listesine ekliyorum. Tahmin edersiniz vık vık.
Sonra pat bir hafta sonra üye ya ayrılıyor ya diskalifiye ediliyor. Siz sadece etap listenizde gerekli notu düşüyor ve bitiriyorsunuz.. Ben sil baştan. Saydığım 3 listeye tek tek girip üyeyi silip oradan eski üye listesine aktarıp ya da diskalifiyeye alıp, diskalifiye topiğini güncelleyip vık vık vık... yani okurken başınız dönmüş bile olabilir değil mi? Bir üye nelere mal oluyor.

Sonuç olarak; bizim "deneme süresi" kuralımızın sebebi bu tamamen manasız zaman harcamalarını ortadan kaldırmak içindi. Deneme süresine rağmen ne oluyor da bu üyeler gidiyorlar.. Nerede hata yapıyoruz? Ne yapabiliriz?

Ben sadece kendi adıma zamanımı hak edenlere harcamak istiyorum. Ama bu nasıl olacak bilemiyorum. Deneme süresi bunu çözer diye düşündüm. Ki mantıken çözmeli.. ama bir ay denenen üye, bir kez listeye giriyor ve sonraki hafta disklafiye ediliyor.. Anlamakta cidden zorlanıyorum.
Kesinlikle katılıyorum takımlar için de zor oluyo ortalamalar düşünüyo kapora falan mı alsak acaba gitmesin kimse diye :KK33:
Deneme süresi mi uzasa acaba buraya Alisinca bırakmak zor oluyo zaten ama alışmak görev haline getirmek zaman alabiliyo 2 hafta değil de 3 yada 4 hafta olsa ?

Belki mezuniyet işini de birileri yapabilir değil mi böyle sıkışık olduğun zamanlarda :) yada karne hazırlama işi ertelenebilir 1 2 hafta

Kesinlikle katılıyorum takımlar için de zor oluyo ortalamalar düşünüyo kapora falan mı alsak acaba gitmesin kimse diye :KK33:
Deneme süresi mi uzasa acaba buraya Alisinca bırakmak zor oluyo zaten ama alışmak görev haline getirmek zaman alabiliyo 2 hafta değil de 3 yada 4 hafta olsa ?
Mezuniyet işini kimse yapamaz ki.. Çünkü 10 yıllık döküman bende. Kim ne zaman girdi, çıktı, tartı mı değişti.. O listeler olmadan sadece sitedeki bilgilere bakarak yapılırsa süre çok uzar ve yapan için de yorucu olur..
Bendeki listeleri birileriyle paylaşmam da zor.. Listelerin genel mantığını anlatmaya kalksam o sürede 15 karne çıkartırım. :bicak:

Diğer konuya gelince, süreyi uzatmak mantıklı olabilir.. Yine de dediğim gibi ben sorunun altını çizdim. Sizler tartışmayı aranızda yaparsınız. Üyelerle birebir ilişki halinde olan sizler olduğu için benim bakış açımdan çok daha akılcı yaklaşıma ve pratiğe sahipsiniz.
Bir karara varırsanız benim adımı etiketleyerek sonucu bildirirsiniz.

Sevgili bahar oncelijle eline saglik diskalifiye benim hic hoslanmadigim bi sey maalesef bu hafta bir uyeyi etmek zorunda kaldik 21 nisandan sonra 1 kere msj yazmis o zamana kadar katilimi iyi idi ama daha sonra 1 hafta ugramayip 28 ibde sanirim kg bildirip gitmis ve kk ya hic girmemis kk harici cogu uyemin numarasi yok bu hafta 7. Haftasi idi 8 haftayi doldurmus olsaydi insiyatifi alip izne ayiracaktim ama 2 haftadir bildirim yapmadigi icin zor durumdayiz o yuzden diskalifiye ettim eger uye katilimi azsa guzel kg vermisse bile bazen listeye almiyorum yeterli katilimi yok diye baska ne yapabilirim bilmiyorum acikcasi

517. ETAP DEĞERLENDİRME RAPORU

KAYNAK: https://www.kadinlarkulubu.com/foru...sonuc-listeleri.153328/page-139#post-51359123
Kilo veren, vermek için gayret eden herkesi tebrik ediyorum. :KK9::nazar:

GENEL

• Takım yönetim kadroları olarak Karar Defterindeki kurallara hakim olunuz.
  • Takım listelerinizde üyelerin nicklerini olduğu gibi yazmaya lütfen özen gösteriniz.
  • Yeni üyelerinizin yarışma geçmişini, gerek sonuç listeleri gerekse diskalifiye topiğinden araştırınız.

ANALİZ DÖNEMİ NOTLARI

1. TAKIM : Karne notu 36 olduğu için sınıfı geçemedi, bir sonraki analiz döneminde başarılar diliyoruz. Analiz raporu:
https://www.kadinlarkulubu.com/foru...analiz-raporlari.267230/page-38#post-51325550

2. TAKIM : Karne notu 30 olduğu için sınıfı geçemedi, bir sonraki analiz döneminde başarılar diliyoruz. Analiz raporu:
https://www.kadinlarkulubu.com/foru...analiz-raporlari.267230/page-38#post-51357157

ETAP NOTLARI

2. TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta kura 2. takıma isabet etti.
Önemli bir fark değil ama benim hesaplarıma göre takım ortalamanız %0,08 çıkıyor. Fark nereden kaynaklanıyor acaba?
Kontrol ederek, gerekli olan düzeltmeleri yapınız.

4. TAKIM
chocolate19 ile ilgili olarak.
Aynı isimde eski bir üyemiz var.
14/6/2016 da yarışmaya katılmış. 480. etapta 7. takımda yarışırken ayrılmış görünüyor. Aynı üye olup olmadığını kontrol eder misiniz lütfen?
Etap raporundaki genel bölümü lütfen okuyunuz.

ETAP MEZUNLARI :KK9: :nazar:

3. Takımdan BtRt mezun oldu, tebrikler.
Karnesi:
https://www.kadinlarkulubu.com/foru...ismasi-mezunlari.126756/page-58#post-51360383

3. Takımdan Furha63 mezun oldu, tebrikler.
Karnesi:
https://www.kadinlarkulubu.com/foru...ismasi-mezunlari.126756/page-58#post-51360886

4. Takımdan hawar mezun oldu, tebrikler.
Mezuniyet sonrası dönüş yaptığından, ikinci kez karne hazırlanmamaktadır, bilginize.

Arzu eden başarı hikayesini linkten paylaşabilir:
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...ismasi-mezunlarinin-basari-hikayeleri.767149/

ETAP BİRİNCİSİ :KK9: :nazar:

Yarışmamız 517. Etap birincisi; 10. Takımdan hidden paradise arkadaşımızdır.
Kendisini kutluyor ve başarısının sırrını, linkini aşağıda vermiş olduğum "Birinciler Sırlarını Paylaşıyor" adlı başlığımızda paylaşmasının kural gereği mecburi olduğunu hatırlatmak istiyorum.
http://www.kadinlarkulubu.com/forum...i-paylasiyor-cuma-zayiflama-yarismasi.678962/
Öncelikle elinize sağlık :) acemi olduğum için hatam olursa affola.kendi kendime ogrenmeye cabaliyorum cunku :/ üyenin mesaj geçmişinden inceledim 6.takımda bir süre yarismis hatta baktim 14 haziran 2016da 6.takim listesine dahil olmus 471.etapta daha sonra 26agustos 480.etapta kendi istegi ile ayrılmış. Karar defterine gore 6 ay gecmeli diyor 6 ay gecmis o sebepten sıkıntı olmuyor sanirim,cok sukur ki :oops:sadece not dusmem gerekiyor sanirim paylasim alanindaki paylasimima.

eline sağlık seaBahAR oncelikle:KK66: bu konu bence çok büyük problem katılıyorum ama deneme süresini uzatmakta çok mantıklı değil gibi biz zaten april kaptanim varken de 1 ay bile dememe süresi yaptığımız üyemiz oluyorDu ya motivasyon düşük geliyor ya yeterli azim yok diyip bekletiyorduk ama listeye girmek için çabalayan üye listeye girdikten 2 hafta sonra bişeyler oluyor orda zaten bizimle alakalı olmuyor birde bazı üyelerde deneme süresi uzayınca motivasyonlari düşüyor bu da büyük sıkıntı çok azimli ve motivasyonu yüksek birine de 1 ay deneme süresi çok sıkıntı olur bence ama bu konuda bişeyler düşünelim gercekten bende kimseyi diskalifiye etmek istemem ama bu sefer takımda zorda kalıyor bize patlıyor aklıma bişey de gelmiyor başka şu an ama öneriler olursa bence de tartışılacak bir konu:KK43:

Haklısın okurken bile beynim döndü :KK70: karne olayına acele etmeye gerek yok bence sonuçta memlekete taşınıyorum diplomayı alamam durumu yok.
Diskalifiye için de takımlar da zor durum da kalıyor. Şöyle bir şey geldi aklıma yeni üyeleri farklı bir yere yazalım. Diskalifiye olmayan artık yarışmaya uyum sağlamış olanları ekleyelim bu listelere

Haklısın okurken bile beynim döndü :KK70: karne olayına acele etmeye gerek yok bence sonuçta memlekete taşınıyorum diplomayı alamam durumu yok.
Diskalifiye için de takımlar da zor durum da kalıyor. Şöyle bir şey geldi aklıma yeni üyeleri farklı bir yere yazalım. Diskalifiye olmayan artık yarışmaya uyum sağlamış olanları ekleyelim bu listelere
Evet bu fikir oldukça makul ben beğendim ama o durumda da yeni bir liste daha çıkmış olacak:KK43:

Kaptanlar kendileri bulundurabilir elinde yani biliyorum karmaşık durum ama bir yolu elbet bulunur. Aslında gönüllü olabilirim ama emin olamıyorum çalışmayacağımdan.
yeni üyelere listeye alindiktan uzun bi süre yanındaki yeni üye girişi tarihi vs yazisini silmeden devam etsek kesinlesince de büyük listelere girseler nasıl olur en mantıklısi bu gibi geldi bana

yeni üyelere listeye alindiktan uzun bi süre yanındaki yeni üye girişi tarihi vs yazisini silmeden devam etsek kesinlesince de büyük listelere girseler nasıl olur en mantıklısi bu gibi geldi bana
Cnm hangi listeye yazacaz ortalamaya dahil olcak mi bu biraz anlasilmaz ve zor geldi bana buyuk liste derken ne demek istedin

Kaptan degilim fakat bende bi fikir vermek istedim :) yeni uyelerin 2 hafta deneme suresinden sonra listeye girebilmeleri icin bir asama daha olmali bence.o asamada da diger takimlarla yarista olacaklari sekilde.her takimin 2.asamasinda bulunan uyelerin oldugu bir paylaşım alani daha.belli bir sure mesela o da 2hafta olabilir.bu 2 hafta surede(belki daha fazlada olabilir sure), istikrarli yaristiktan sonra asil listeye girmeye hak kazansinlar mesela.

2.bir paylasim alani olusturma fikride su sebepten yeni uyelerin off bu isi ben yapamam deyip bastan pes etmemeleri için. Ve dahada motive olmalari icin yarismada bulunmalari mantikli geldi bana.bilmem siz ne düşünürsünüz

Cnm hangi listeye yazacaz ortalamaya dahil olcak mi bu biraz anlasilmaz ve zor geldi bana buyuk liste derken ne demek istedin
Yani biz normal deneme süresinden sonra takım listesine alalım ama kırmızıyla belirtmeyiz gerçekten emin olduğumuz zaman kirmiziyla belirtiriz seabahar o zaman alır kendi listelerine bnm aklıma başka bi seçenek gelmedi olmaz mı ki acaba :KK58:

Kaptan degilim fakat bende bi fikir vermek istedim :) yeni uyelerin 2 hafta deneme suresinden sonra listeye girebilmeleri icin bir asama daha olmali bence.o asamada da diger takimlarla yarista olacaklari sekilde.her takimin 2.asamasinda bulunan uyelerin oldugu bir paylaşım alani daha.belli bir sure mesela o da 2hafta olabilir.bu 2 hafta surede(belki daha fazlada olabilir sure), istikrarli yaristiktan sonra asil listeye girmeye hak kazansinlar mesela.

2.bir paylasim alani olusturma fikride su sebepten yeni uyelerin off bu isi ben yapamam deyip bastan pes etmemeleri için. Ve dahada motive olmalari icin yarismada bulunmalari mantikli geldi bana.bilmem siz ne düşünürsünüz
Buda olabilir bu durumda kaptanlar 3 liste hazırlamak zorunda kalır asıl liste aday listesi ve yeni listeye girenler diye biraz meşakatli ama editörümüze yardimci olmak için ugrasilabilir :)

Evet daha mantıklı
Bence de çok mantıklı. Yeni uye listeye girdi başlangıç kilosu vs bilgisi girildi normal her zamanki gibi.
Sonraki hafta 2. hafta sonraki hafta 3, hafta sonraki hafta 4. Hafta diye not düşelim . 5. Haftada tekrar giriş tarihi kilosu vs diye ekleyelim puskuut kendi listesine 5. Haftada eklesin.

Ya da arada diskalifiye olursa diskalifiye listesine ekler sadece.

Buda olabilir bu durumda kaptanlar 3 liste hazırlamak zorunda kalır asıl liste aday listesi ve yeni listeye girenler diye biraz meşakatli ama editörümüze yardimci olmak için ugrasilabilir :)
Fikir sadece kaptanim hem daha duzenli olur gibi geldi bana.iki liste olsun sorun olmaz diye dusunuyorum digeri biraz daha karmasik gibi geldi ama tabikii bilemem :) bakalim sonuc ne olucak :)

X