Çözüm bulamıyorum evliliğimize

Evdesin rahatsın ona göre senin işini şuan çalışmak saymıyor malesef... Yorulmadığını bütün gün evde olduğunu düşünüyor..
Evet 10 gün karantinada kaldık kendi evdeydi mesela..ben uzaktan eğitime devam ettim. Ders bitince cidden bir baş ve göz ağrısı yaşıyorum. Yoruldum dediğimde ne yaptın ki demişti. Kendi karantinada yatıyor ben emek emek öğrencilerime bir seuler anlatmaya çalışıyorum beni görmüyor hiç ..

Erkekler biz kadınlar gibi düşünüyorlar ki 🤣

Erkekler biz kadınlar gibi düşünüyorlar mı ki 🤣
ıkıbucuk yasında cocuk hareketlı donemde oluyordu sanırım
unuttum ben on yasında oglum
ama esım benım kadar bakamazdı
tam gun cocukla cok sabır ıstıyor
resmen ınsanın beynı zımparalanıyor..

Evet 10 gün karantinada kaldık kendi evdeydi mesela..ben uzaktan eğitime devam ettim. Ders bitince cidden bir baş ve göz ağrısı yaşıyorum. Yoruldum dediğimde ne yaptın ki demişti. Kendi karantinada yatıyor ben emek emek öğrencilerime bir seuler anlatmaya çalışıyorum beni görmüyor hiç ..
Anne den eğitim baba dan eğitim almamış.. Bencil işte 🤢

Haklısınız fakat eşinize kendinize ve evliliğinize neden bu kadar yükleniyorsunuz iki çalışan insanın evde bir bakıc bir yardımcısı olması lüks degil benim önerim bu en azından beklentiniz azalır eşinize trip atmaz sizde yorulmazsınız

ıkıbucuk yasında cocuk hareketlı donemde oluyordu sanırım
unuttum ben on yasında oglum
ama esım benım kadar bakamazdı
tam gun cocukla cok sabır ıstıyor
resmen ınsanın beynı zımparalanıyor..
Ata erkil yetiştirilmenin sonucu bunlar.. Biz kadınlar kendi kendimizin cezasını kesiyoruz.. Pipisi var diye padişah muamelesi yapıyoruz resmen.. Olan gene kadına oluyor 🤣 🤣 🤣

Haklısınız fakat eşinize kendinize ve evliliğinize neden bu kadar yükleniyorsunuz iki çalışan insanın evde bir bakıc bir yardımcısı olması lüks degil benim önerim bu en azından beklentiniz azalır eşinize trip atmaz sizde yorulmazsınız
Kayınvalidem bakıyor oğlumuza. İşte canlı ders bitince de hemen gidiyor. Şu anda pandemi nedeniyle de mümkün değil. Bunu bugün düşündüm kendim de. Pandemi olmasaydı mutkaka bulurdum birini

Babası bugün kalktı salatayı yaptı. Ben yaparım bana dedim o görsün de belki utanır dedi. Yardım et eşine diyor her görüştüğümüzde.

Babasından Cocuk Ken görmüş mü? Benim babamda yapıyor biz evlenip yuvadan uçtuktan sonra 55, 60 ında kafası dank etti mesela?
Kardeşim ede der yardım et diye halbuki anneme çok eziyet ederdi....

Babasından Cocuk Ken görmüş mü? Benim babamda yapıyor biz evlenip yuvadan uçtuktan sonra 55, 60 ında kafası dank etti mesela?
Kardeşim ede der yardım et diye halbuki anneme çok eziyet ederdi....
Çocukken görmemiştir annesi çalışmıyorken her şeyi yaparmış. Kızına bir kez bulaşık bile yıkatmamış yemek yaptırmamıştır hatta. Çalışırken de yine kadın her şeyi yapmış. Kayınvalidem bazen yemek yapardı diyor. Çok yapmamıştır yani

Çocukken görmemiştir annesi çalışmıyorken her şeyi yaparmış. Kızına bir kez bulaşık bile yıkatmamış yemek yaptırmamıştır hatta. Çalışırken de yine kadın her şeyi yapmış. Kayınvalidem bazen yemek yapardı diyor. Çok yapmamıştır yani
Eğitimi çocuk Ken alırız malesef...

Biz de oyleyiz. Hamileyim simdi biraz yardim etmeye basladi esim.
Mukemmel olmaya calismayin. Birakin her sey de dort dortluk olmayi versin. Temizlik icin ayda en azindan birkac defa biriyle anlasabilirsiniz size cok kolaylik olur. Beklentiyi dusuk tutun mutlu olun.
Ayri yatma ve ilgilenmeme sorunu onemli ama bunun cozumu icim oturun konusun. Cinsellik de cok etkiliyor evliligi.

İlk dört yıl yapıp son bir yıldır böyleyse garip tabi ki muhakkak bir nedeni vardır
Eğer korona gecirdiyseniz onun halsizliği miskinliği geçmiyor insanın üzerinden belki vitaminleri falan eksiktir baktırın isterseniz
Bence öyle hemen böyle devam edecekse boşanayım moduna girmeniz eşinize haksızlık dönemsel bir sorunu var demek ki siz de yemek tamam ama temizliği dört dörtlük yapmaya çalışmayın biraz salın önceliğiniz ilişkiniz ve cinsellik olsun çünkü cinsellik de önemli
Aile terapistine giderseniz ilişkiniz normale döner gibi geldi bana adamın mayası kötü değil

Mukemmel olmaya calismayin. Birakin her sey de dort dortluk olmayi versin. Temizlik icin ayda en azindan birkac defa biriyle anlasabilirsiniz size cok kolaylik olur. Beklentiyi dusuk tutun mutlu olun.
Ayri yatma ve ilgilenmeme sorunu onemli ama bunun cozumu icim oturun konusun. Cinsellik de cok etkiliyor

Ayri yatma ve ilgilenmeme sorunu onemli ama bunun cozumu icim oturun konusun. Cinsellik de cok etkiliyor evliligi.
Ayda bir kez geliyor kadın camlar, dolaplar için. Ama işte günlük bitmiyor bir çok iş. Konuştuk bakalım Ramazan bitsin dedi.

İlk dört yıl yapıp son bir yıldır böyleyse garip tabi ki muhakkak bir nedeni vardır
Eğer korona gecirdiyseniz onun halsizliği miskinliği geçmiyor insanın üzerinden belki vitaminleri falan eksiktir baktırın isterseniz
Bence öyle hemen böyle devam edecekse boşanayım moduna girmeniz eşinize haksızlık dönemsel bir sorunu var demek ki siz de yemek tamam ama temizliği dört dörtlük yapmaya çalışmayın biraz salın önceliğiniz ilişkiniz ve cinsellik olsun çünkü cinsellik de önemli
Aile terapistine giderseniz ilişkiniz normale döner gibi geldi bana adamın mayası kötü değil
Korona o geçirmedi aşı olduğu gündü annesi hastalandı. Test verdi pozitif çıktı. Ama 10 gün evdeydi temaslı olduğu için

Herkese merhaba. 5 yıllık evliyiz. 2 buçuk yaşında oğlumuz var. Eşim polis ve ben öğretmenim. Günlerdir düşünüyorum ama kendi kendime.
Çözüm bulamıyorum. Çünkü eşimle konuşmayı da deniyorum başaramadım. Biraz uzun olabilir kusura bakmayın.
Sorun1- eşimin evde hiçbir işe yardım etmemesi. Yapsa da söyleniyor. Şunu yapmak 5 dk, 10 dk vb.
Sorun2- birlikte sadece akşam yemeği yeyip, ardına çay çekirdek atıştırma. En son ne zaman bir film izledik inanın hatırlamıyorum. Geçen oğlum erken uyumuştu, salona geldim film izleyelim mi dedim? Survivor izleyeceğim dedi..
Uzun zamandır salonda uyuyordu, bir tartışma yaşadık ve bana hak verdi sanırım ben sadece ima etmeme rağmen o günden sonra yanımda uyumaya başlamıştı ama bir korona süreci karantinaya girdik. Çıkmadık çok şükür ama ben biraz grip gibi oldum öyle hasta olunca tekrar salona geçti ve iyileşmeme rağmen geri gelmedi. Oruç tutuyor. Gece rahatsız etmeyeyim falan dedi ben rahatsız olmam dedim ama yine salonda şu anda.
Düzenli olarak yaptığı şeyler, çöpleri kapının önünden alıp çöpe atmak, oyuncakları toparlamak, oğlumuzla da oyun oynar. Ama oyun bittiği an elinde telefon ya iddia ya satranç oynuyor. Geçen gün mesela ben mutfağı toparlıyorum salona geldim ki oğlum sulu boya fırçasını suyuna batırıp ağzına alıyor, niçin dikkat etmiyorsun diye kızdım :KK43:
Cinsellik konusunda da tembeliz gibi bir şey. Yani ramazan öncesinde de mesela ayda 2-3 defa oluyor ortalama.
Bulaşık, çamaşır, yemek, oğlumu banyo yaptırma, yedirme uyutma hepsi bende. Son zamanlarda birkaç kez gece uyanınca alıp uyutmaya çalıştı.
Bu arada yunus polis, bir gün işte diğer gün evde oluyor.
Konuşamadıkça arada laf vuruyorum elimde olmadan bu da hoş olmuyor . Bugün gel otur biraz konuşalım dedim, ne konuşacağız dedi, salona geçti, ben mutfakta oturuyordum, gel dedim salondan sesleniyor dinliyorum seni diyor. Ama dinlemiyor yani. Daha ne yapayım diyo fakat yaptığı bir şey yok nerdeyse. Bazen kahvaltı hazırlıyor, özel günlerde mutlaka çiçek veya hediye alıyor. Senede 1 kez 3-4 gün de olsa her şey dahil otele gidiyoruz. Aileme karşı hep naziktir, her fırsatta beni götürür memleketime. Uzun kalsam da sorun etmiyor (kendi bu arada annesinde kalıyor), arabayı da bana bırakıyor
Ama gel gelelim ki ben yardım bekliyorum. Çünkü günüm canlı ders, bitince oğlumu uyut, o uyurken yemek yap. Çamaşır uyandı yedir oynat akşam da geç uyuyor gündüz uyuduğundan, sonrasında yine bir etraf toparlama oluyor ve saat gece 12 yi geçiyor. Kendime hiçbir şekilde vakit ayıramıyorum... Yanımda yatması konusunda Ramazan bitince dedi...
Çok uzun oldu hakkınızı helal edin.
Çözüm için ben ne yapabilirim? Bu şekilde devam edersek sevgim bitecek diye korkuyorum. Ya da ben mi abartıyorum, haksızlık mı ediyorum ona?
Kesinlikle abartmıyorsunuz haklısınız. Çözemediğim bir sebepten erkek beyni komutla çalışmaya alışmış kendi kendine bir eksiği görüp kapatabilecek gelişkinlikte değil. Ben evli değilim ama erkek arkadaşımla yaşıyorum ilk zamanlar ben mutfakta yemek yaparken içeride film falan izlerdi. Bir gün karşıma aldım konuştum hayat amacımın ona yemek yapmaktan ibaret olmadığından hayatın müşterek olduğundan bu gibi bilgileri öğrenmesi gerekliliğinden bahsettim. Bu konuşmayı yaptıktan sonra bana görev ver diye mutfağa gelir oldu. Bazı yemekleri yapmayı öğrenmek istedi. Çamaşır yıkayıp asmayı evi süpürmeyi üstlendi. Alışveriş nasıl yapılır izleye izleye öğrendi. demem o ki erkek çocukları eve dair konularda çok pasif büyütülüyor. Biz de onlarla beraber olduğumuzda aman o beceremez hızlıca halledemez diye bütün her şeyi üstleniyoruz ve sonuç bu şekilde alışıyorlar sanki olması gereken buymuş gibi davranıyorlar. Eğer konuşarak anlamıyorsa ya da kaçıyorsa bence eyleme geçin. Yemek yapmayın mesela yapamadım deyin. Yumurta kırsın yesin bir kaç gün çamaşırını vs yıkamayın unuttum yoğundum deyin. Kendi gelip konu açacaktır zaten.

Kesinlikle abartmıyorsunuz haklısınız. Çözemediğim bir sebepten erkek beyni komutla çalışmaya alışmış kendi kendine bir eksiği görüp kapatabilecek gelişkinlikte değil. Ben evli değilim ama erkek arkadaşımla yaşıyorum ilk zamanlar ben mutfakta yemek yaparken içeride film falan izlerdi. Bir gün karşıma aldım konuştum hayat amacımın ona yemek yapmaktan ibaret olmadığından hayatın müşterek olduğundan bu gibi bilgileri öğrenmesi gerekliliğinden bahsettim. Bu konuşmayı yaptıktan sonra bana görev ver diye mutfağa gelir oldu. Bazı yemekleri yapmayı öğrenmek istedi. Çamaşır yıkayıp asmayı evi süpürmeyi üstlendi. Alışveriş nasıl yapılır izleye izleye öğrendi. demem o ki erkek çocukları eve dair konularda çok pasif büyütülüyor. Biz de onlarla beraber olduğumuzda aman o beceremez hızlıca halledemez diye bütün her şeyi üstleniyoruz ve sonuç bu şekilde alışıyorlar sanki olması gereken buymuş gibi davranıyorlar. Eğer konuşarak anlamıyorsa ya da kaçıyorsa bence eyleme geçin. Yemek yapmayın mesela yapamadım deyin. Yumurta kırsın yesin bir kaç gün çamaşırını vs yıkamayın unuttum yoğundum deyin. Kendi gelip konu açacaktır zaten.
Çamaşır bazen aksıyor çünkü çocuktan fırsat gelmiyor gibi oluyor o zaman da dediği şu bir çamaşırı halledemiyorsun.

X